Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Stracił prawie 85 tys. zł
"Markowianie" o swoim projekcie
Wpadła w poślizg i dachowała
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w Łańcucie
home > Start > Aktualności > Mieszkańcy Woli Małej protestują: "Nie pozwolimy zamknąć drogi!"
Rozmiar tekstu:
AAA
WOLA MAŁA
2015.08.17 15:02 | aktualizacja: 2015.08.17 15:21

Mieszkańcy Woli Małej protestują: "Nie pozwolimy zamknąć drogi!"

Wykonawca ostatniego odcinka autostrady A4 miał dzisiaj zamknąć drogę łączącą Wolę Małą i Czarną. Nie pozwolili mu na to mieszkańcy wsi. Zorganizowali protest.
Mieszkańcy Woli Małej protestują: "Nie pozwolimy zamknąć drogi!"
Mieszkańcy Woli Małej protestują: "Nie pozwolimy zamknąć drogi!"

Objazd, który wyznaczył wykonawca ostatniego ok. 40-kilometrowego odcinka autostrady A4 pomiędzy Rzeszowem a Jarosławiem, chcąc zamknąć drogę powiatową w Woli Małej, wydłuża mieszkańcom dojazd do pracy, szkół, kościoła czy pól o kilkadziesiąt kilometrów. Stąd też nie godzą się oni na takie rozwiązanie.

- Dwie główne drogi dojazdowe do pól zostały już zamknięte, teraz ma być zamknięta trzecia, to jak ci rolnicy mają dojeżdżać do swoich pól? - denerwował się sołtys Woli Małej Edward Guz

- Z formalnego punktu widzenia, ten objazd, który został przygotowany przez wykonawcę i zatwierdzony przez stosowne władze jest poprawny, natomiast rozumiem państwa rozgoryczenie - mówił przedstawiciel firmy INKO Consulting sprawującej nadzór budowlany nad realizacją prac na odcinku Rzeszów-Jarosław. Wykonawca może wyznaczyć krótszy objazd, natomiast musiałby on przechodzić przez tereny prywatne. - Gdyby ze strony właścicieli działek byłaby wola na odpłatne wydzierżawienie terenu, objazd mógłby być zdecydowanie krótszy - dodał.

- W czwartek radni podczas sesji Rady Gminy Czarna zajęli jednoznaczne stanowisko, w którym podkreślili, że zrozumiałym jest wyłączenie drogi, ale stwierdzili też, że mieszkańcom przede wszystkim trzeba zapewnić jak najlepsze skomunikowanie. Wydaje mi się, że dzisiaj to rozwiązanie jest możliwe do wypracowania - zaznaczył wójt Edward Dobrzański.

Na wniosek starosty Adama Krzysztonia wyznaczono dwoje mieszkańców, którzy razem ze starostą, wójtem i sołtysem mieli dziś spotkać się z przedstawicielami firmy Budimex, aby opracować nowy przebieg objazdu. - Jeśli ta sprawa nie będzie załatwiona, to zrobimy blokadę głównej drogi! - zagroził sołtys Edward Guz. Kompromis, na który przystali mieszkańcy Woli Małej, został jednak wypracowany.

puch
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Mieszkańcy Woli Małej protestują: "Nie pozwolimy zamknąć drogi!", 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
puch dodany
 
Odsłon: 13251
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (16)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
a97-66d
~ mieszkaniec11111  do ~ PureTruth   analfabeci są wśród nas.................stój pod sklepem dalej jak stoisz............
25 sierpnia 2015
+2
-0
a97-66d
~ mieszkaniec11111  do ~ PureTruth   wszyscy są za otwieraniem nowych dróg! ale nie za zamykaniem obecnie istniejących, ale czytanie ze zrozumieniem to jak widać duży problem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
25 sierpnia 2015
+2
-0
a16-716
~ Zawsze razem  do ~ miras   Już w poniedziałek o godzinie 12:00 Budimex ustalił, że będzie przejazd tymczasowy (by-pass) przez autostradę. Nie wiem dlaczego ale w tym artykule z godziny 15:00 tego nie ma.
19 sierpnia 2015
brak ocen
ffc-498
~ miras  do ~ Ten   Założę się że nie będzie ten objazd oznaczony.
19 sierpnia 2015
+2
-0
ffc-498
~ miras  do ~ PureTruth   Olać takie drogi które są najdroższe na świecie.Ludzie protestujący mają rację.
19 sierpnia 2015
+6
-4
d53-5f2
~ PureTruth  do ~ mieszkaniec11111   A kto komu każe jeździć , siedź w domu na du... , do pracy nie idź , jak nie pasuje . Drogi by chcieli , ale drogowcy skrzydeł nie mają ...
18 sierpnia 2015
+0
-3
a97-66d
~ mieszkaniec11111  do ~ Jak   jasne, szczegóły techniczne nie są ważne , do tej pory do Łańcuta miałam 1km teraz przez krzemienicą , czarną 12km, ale kogo to obchodzi......... o tym że wiadukt to bubel mówi się od 2 lat, podsyłam literaturę
http://supernowosci24.pl/zapadl-sie-wiadukt-na-a4/
http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-gospodarka/60525,autostrada-z-zapadajacym-sie-wiaduktem.html
http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/24635/problemy-na-budowie-a4-w-woli-malej-osiada-wiadukt
18 sierpnia 2015
+4
-4
7eb-b14
~ Jak  do ~ mieszkaniec11111   Napisałem, że ja tak myślę a nie jak w rzeczywistości będzie. Przecież nie znam żadnych szczegółów technicznych czy zaawansowania prac. Resztę pozostawiam bez komentarza.
18 sierpnia 2015
+3
-2
a97-66d
~ mieszkaniec11111  do ~ Jak   witam przedstawiciela Budimexu! to dlaczego zbuku gęsi na zebraniu w budimexie pseudo kierownik powiedział że nikt nie wie kiedy uruchomią wiadukt? dlaczego zamykają drogę do grudnia z opcją przedłużenia? dlaczego robią dodatkowy objazd przez autostradę-skoro wiadukt ma być super za 2 miesiące? skoro jak piszesz półdebilu wystarczy zrobić tylko obsyp?
18 sierpnia 2015
+6
-7
1cb-6de
~ Jak  do ~ mieszkaniec11111   Sam się przechylasz i pękasz. Wiadukt obecnie ma się dobrze i trwają przy nim prace, z tego co ostatnio widziałem to głównie przy najazdach. Myślę, że za dwa miesiące powinien być gotowy. Jednakże prace przy samej autostradzie także trzeba kontynuować korzystając z dobrej pogody i tego, że wykonawca stara się skończyć (przynajmniej częściowo) budowę jeszcze w tym roku.
18 sierpnia 2015
+4
-4
a97-66d
~ mieszkaniec11111   problem polega na tym że nowo wybudowany wiadukt nie nadaje się do niczego! mówiono o tym już 2 lata temu że się zapada i przechyla, próbowali go naprawić i pompowali beton w ziemię po wiadukt, nic to nie dało. Teraz nikt wiaduktu nie chce odebrać, przerzucając sie winą -to nie myśmy go budowali itd itp, najlepiej więc zamknąć drogę olewając mieszkańców. Dlaczego nie skończą, naprawią wiaduktu, robiąc przez niego przejazd i wtedy można drogę zamknąć? Gdzie jest inspektor nadzoru? kolejny wiadukt na drodze łańcut -leżajsk w woli dalszej, popękał- więc szybko pozacierali pęknięcia i teraz malują...... tak się w Polsce robi autostrady, zresztą najdroższe w europie... po 2 latach będzie co naprawiać.. i znowu przetargi.. wszyscy zarobią... totalne dno!
18 sierpnia 2015
+8
-9
a97-66d
~ mieszkaniec11111  do ~ Ten   problem polega na tym że nowo wybudowany wiadukt nie nadaje się do niczego! mówiono o tym już 2 lata temu że się zapada i przechyla, próbowali go naprawić i pompowali beton w ziemię po wiadukt, czy to coś dało?..... Teraz nikt wiaduktu nie chce odebrać, przerzucając sie winą -to nie myśmy go budowali itd itp, najlepiej więc zamknąć drogę olewając mieszkańców. Dlaczego nie skończą, naprawią wiaduktu, robiąc przez niego przejazd i wtedy można drogę zamknąć. Gdzie jest inspektor nadzoru? kolejny wiadukt na drodze łańcut -leżajsk w woli dalszej, popękał- więc szybko pozacierali pęknięcia i teraz malują...... tak się w Polsce robi autostrady, zresztą najdroższe w europie... po 2 latach będzie co naprawiać.. i znowu przetargi.. znowu można zarobić... totalne dno!
18 sierpnia 2015
+4
-7
9d7-c60
~ Gość  do ~ Ten   Jak napiszę, że mam 28cm, to zrobię większe wrażenie
18 sierpnia 2015
+4
-2
cbb-3d7
~ Ten   Wie ktoś którędy miałby prowadzić ten objazd? Bo ciężko mi znaleźć taki który "wydłuża mieszkańcom dojazd [...] o kilkadziesiąt kilometrów".
17 sierpnia 2015
+4
-3
2f6-bc6
~ ż.   gratuluję znajomości ortografii. Żądamy, jeśli już
17 sierpnia 2015
brak ocen
5bb-b23
~ text   żądamy chyba:) ...w sumie wiadomo o co chodzi, ale jeżeli to dzieło wykonywała Agencja reklamowa no no ....
17 sierpnia 2015
+2
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x