Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Stracił prawie 85 tys. zł
"Markowianie" o swoim projekcie
Wpadła w poślizg i dachowała
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w Łańcucie
home > Start > Aktualności > "Bałagan" z ulicami
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2017.02.03 08:45 | aktualizacja: 2017.02.03 08:57

"Bałagan" z ulicami

Od 2011 roku na dofinansowanie remontów dróg powiatowych Miasto Łańcut przekazało około 3 mln zł.
"Bałagan" z ulicami
"Bałagan" z ulicami

Przez Łańcut przebiegają drogi wszystkich rodzajów: są drogi gminne, miejskie, są powiatowe, w samym centrum krzyżują się ze sobą trakty wojewódzkie o numerach 881 i 877. Dodatkowo miasto na pół dzieli krajowa 94. Jednak to nie różnorodność typów dróg jest problemem, ale wielość zarządców dla jednej ulicy. Przykładowo: ul. Kościuszki obejmuje fragment drogi wojewódzkiej 877, w części jest drogą powiatową, a w końcu łączy się z dk94.

Według ustawy o drogach publicznych do dróg powiatowych zalicza się odcinki stanowiące połączenia miast będących siedzibami powiatów z siedzibami gmin i siedzib gmin między sobą. Na terenie Łańcuta definicja ta nie zawsze znajduje zastosowanie, a problematyczna sytuacja do tej pory rozwiązywana jest na zasadzie niepisanej umowy między Miastem, a Starostwem. Obecnie dofinansowanie do dróg powiatowych, a znajdujących się na terenie Łańcuta wynosi ze strony Urzędu Miasta 50% do nawierzchni i 70% do chodników.

- Od roku 2011 wsparcie udzielone Starostwu to koszt około 3 mln zł. Jest to kwota ogromna, ale pomimo tego podtrzymuję swoje zdanie z poprzednich komisji, czy sesji, że sprawy dotyczące przebudowy dróg innych samorządów, znajdujących się na teranie Łańcuta dotyczą również Miasta. My to robimy nie dla powiatu, a dla mieszkańców Łańcuta, których nie interesuje czyja to droga, chcą, aby była ona wyremontowana, chcą mieć chodniki, przejścia itd. - mówiła zastępca burmistrza Joanna Rupar podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Na kwestię "uporządkowania" ulic już od dawna zwraca uwagę radny Jacek Bartman. - Od wielu lat dofinansowujemy zadania Starostwa. Na pewno droga jest Miastu potrzebna, tylko każdy ma swoje obowiązki, z których powinien się wywiązywać. Podczas poprzednich sesji dosyć mocno dyskutowaliśmy na temat sprzątania przestrzeni miejskiej np. z opadających liści. To jest zadanie własne, z którego właściwie Miasto się nie wywiązuje, a dokłada pieniądze Starostwu. Uważam, że w pierwszej kolejności powinny być wykonywane zadania powierzone urzędowi - mówił.

O tym, że druga strona jest gotowa do negocjacji zapewnia Janusz Wolski dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łańcucie. Nad problemem radni i samorządowcy będą dyskutować w kwietniu.

W galerii poniżej schemat sieci dróg powiatowych.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
1 głos
"Bałagan" z ulicami, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Chmiel dodany
 
Odsłon: 6230
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
d12-862
~ zz   powiedzenie: gdzie kucharek sześć .... jak znalazł
3 lutego 2017
+5
-0
304-532
~ power   Podział zawsze musi być.
Ja zęby w górnej szczęce leczę na NFZ a w dolnej prywatnie...
3 lutego 2017
+11
-0
838-0d6
~ Huuunnnddaa   Przyzwyczaiłem się
3 lutego 2017
+4
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x