Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
home > Start > Aktualności > Gdzie szukać pracy w 2017 roku?
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT ŁAŃCUT
2017.02.24 07:51 | aktualizacja: 2017.02.24 08:26

Gdzie szukać pracy w 2017 roku?

Pracownicy budowlani, nauczyciele przedszkoli, przedstawiciele handlowi... Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło listę zawodów poszukiwanych w obecnym roku. Jakich specjalistów będą potrzebować pracodawcy powiatu łańcuckiego?
Gdzie szukać pracy w 2017 roku?
Gdzie szukać pracy w 2017 roku?

"Jak wskazuje prognoza resortu pracy na 2017 r., spośród 2443 zawodów prawie 14 proc. będą stanowiły prace deficytowe. W porównaniu z 2016 r. liczba zawodów deficytowych wzrośnie więc o 4,9 proc. Równowaga popytu i podaży obejmie 81,8 proc. zawodów. Z kolei branż nadwyżkowych będzie 4,3 proc., czyli o ponad połowę mniej niż przed rokiem" - podaje Serwis Samorządowy PAP. Co to właściwie oznacza?

W 2017 roku aż w dziewięciu województwach, w tym na Podkarpaciu, wystąpi nadwyżka specjalistów administracji publicznej. Zbyt duża ilość kandydatów na stanowiska urzędnicze jest spowodowana dużą popularnością administracji publicznej jako kierunku studiów. Szansa na zatrudnienie w poszczególnych regionach Polski jest uwarunkowane różnymi czynnikami m.in. położeniem, gospodarką, czy infrastrukturą.

Na Podkarpaciu w związku z wielością inwestycji i rozwojem gospodarczym brakować będzie przede wszystkim różnego typu pracowników i specjalistów branży budowlanej oraz innych wykwalifikowanych pracowników fizycznych.

Zawody deficytowe w powiecie łańcuckim w 2017 roku (czyli te, w których w najbliższym roku nie powinno być trudności ze znalezieniem pracy, gdyż zapotrzebowanie pracodawców będzie większe, niż podaż pracowników chętnych do podjęcia zatrudnienia i mających odpowiednie kwalifikacje): betoniarze i zbrojarze, cieśle i stolarze budowlani, cukiernicy, fryzjerzy, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, kucharze, lakiernicy, lekarze, monterzy instalacji budowlanych i konstrukcji metalowych, murarze, tynkarze, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedmiotów zawodowych, nauczyciele przedszkoli, ogrodnicy i sadownicy, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, piekarze, pielęgniarki i położne, przedstawiciele handlowi, robotnicy budowlani, robotnicy obróbki drewna i stolarze, samodzielni księgowi, spawacze, ślusarze, tapicerzy, technicy mechanicy.

Zawody nadwyżkowe w powiecie łańcuckim w 2017 roku (czyli te, w których znalezienie pracy może być trudniejsze ze względu na małe zapotrzebowanie oraz wielu kandydatów chętnych do podjęcia pracy i spełniających wymagania pracodawców): bibliotekoznawcy, bibliotekarze i specjaliści informacji naukowej, ekonomiści, inżynierowie chemicy i chemicy, malarze budowlani, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, plastycy, dekoratorzy wnętrz i konserwatorzy zabytków, rolnicy i hodowcy, pracownicy biur podróży i organizatorzy obsługi turystycznej, socjolodzy i specjaliści ds. badań społeczno-ekonomicznych, specjaliści administracji publicznej, specjaliści technologii żywności i żywienia, technicy informatycy

Pełna lista zawodów na stronie: www.barometrzawodow.pl.

Aktualne oferty pracy z Urzędu Pracy w Łańcucie : www.pup-lancut.pl/?c=mdOfertyPracyPUPNew-cmPokaz

Redakcja
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Gdzie szukać pracy w 2017 roku?, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Redakcja dodany
 
Odsłon: 10554
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (16)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
31d-c28
~ Przemek  Hehe ten artykuł to jakiś żart? O jakiej wy pracy piszecie. Nie masz znajomości, nie masz pracy w Łańcucie. Nie za leżnie od wykształcenia. Masz znajomości - możesz być nawet idiotą a i tak dostaniesz dobrą fuchę - widać to po urzędach, szczególnie po PUP"ie". A najlepsze jest to że pomimo reformy szkolnictwa i zwolnień, szukają nauczycieli.
24 lutego 2017
+26
-0
ad7-f24
~ Mirek  Nie wiem po co są jeszcze takie instytucje jak PUP Łańcut?, chyba po to żeby osoby w niej pracujące mogły dociągnąć do emeryciny,ofert jest tam licząc to na palcach obu racz i w dodatku cyklicznie powtarzające się z powodow wiadomych wszystkim, tak zwana brzytwa dla tonacych. I tak nikomu nie szukają pracy, a prawda jest taka że prace można znaleźć głównie szczęściem lub po znajomości.
24 lutego 2017
+19
-0
864-d2c
~ pracujący  na pewno nie w PUP Łańcut
24 lutego 2017
+14
-0
Ostatnio dodane komentarze
ae0-d44
~ NNnaa33   Jak szukacie pracy, to tylko przez neta i tego typu strony - http://www.gowork.pl/praca/torun;l
W dzisiejszych czasach nie ma lepszego miejsca na szukanie efektywnie zatrudneinia.
5 kwietnia 2018
brak ocen
44c-0e5
~ Petra   Pewnie, że trzeba mieć sporo szczęścia, znajomości też się przydają, ale kto nie próbuje i nie walczy ten na pewno nie wygra. Najlepiej powiedzieć: pracy i tak nie dostane i będę dalej leżeć brzuchem do góry i nic nie robić. Ofert pracy nie brakuje: https://praca.money.pl/praca-lancut-m1.html wziąć i usiąść, przeglądać i wysyłać CV do oporu.
19 lutego 2018
brak ocen
c86-fbd
~ Jennna21   Najlepiej na tego typu portalach http://www.gowork.pl/praca/bydgoszcz;l
W dzsiejszych czasach liczy się tylko Internet. Nie ma lepszego miejsca na szukanie pracy. Teraz wszyscy pracodawcy właśnie w ten sposób szukają ludzi do pracy.
7 lutego 2018
brak ocen
207-25f
~ MIReQQ   Nie tylko w Łańcucie tak jest, że praca czeka na fachowców po zawodówkach. Tyle, ze ci wola pracować bez umowy albo jechać za granicę, żeby więcej zarobić. Na tym blogu http://www.podkarpackie-praca.pl/2017/11/07/posredniak-daje-rade/ też ktoś ciekawie opisał lokalny rynek pracy. Lekko nie jest a z pewnością warto wiedzieć jakie zawody są nadwyżkowe a jakie deficytowe, zwłaszcza jeśli ktoś długo szuka roboty albo chce się przebranżowić.
14 grudnia 2017
+1
-0
d3c-0a3
~ Violettttata   Ja regualarnie przeglądam ogłoszenia tutaj -
http://www.gowork.pl/praca . Wysyłam CV i czekam na odzew. Teraz weekend to cisza, ale mam nadzieję, że od poniedziałku coś się ruszy... Bo już drugi tydzień szukam pracy i nic.
5 listopada 2017
brak ocen
467-1aa
~ masarski   Jakby ktoś szukał zatrudnienia za granicą, to w Ensila szukają fachowców murarzy, elektryków, płytkarzy, hydraulików. Zarobki są wysokie, firma opłaca zakwaterowanie, to nie agencja pracy, tylko firma budowlana.
10 października 2017
brak ocen
588-543
~ Kostrzynnski   Przecież stronek z ogłoszeniami nie brakuje, chociazby tutaj http://www.gowork.pl/praca/bielsko-biala;l No i dobrze tez szukac na stricte lokalnych stronach bo na takich stronach pracodawcy też lubią zamieszczać ogłoszenia.
28 czerwca 2017
brak ocen
ec3-3e2
~ juzniebez   kolejne targi wkrótce, znalazł ktoś prace po tych targach?????
26 lutego 2017
+2
-0
558-f6f
~ k   a kiedyż to łańcuckie targi pracy = reklama lokalnych firm ?
26 lutego 2017
+4
-0
fd0-5ac
~ kaziuk  do ~ pracujący   i na pewno nie w widamidzie
25 lutego 2017
+5
-1
17e-7dc
~ ..  do ~ Przemek   nauczycieli wcale nie zwalniają, tak mówią tylko w TVN-ach i GooWnianej. Zaś co do PUP, to masz racje, to są urzędy pracy od dawania pracy tym co tam pracują i ich rodzinom
24 lutego 2017
+5
-3
580-945
~ ???  do ~ Przemek   nie szukają jakichkolwiek nauczycieli tylko o określonym kierunku "...nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedmiotów zawodowych, nauczyciele przedszkoli.."
24 lutego 2017
+3
-1
ad7-f24
~ Mirek   Nie wiem po co są jeszcze takie instytucje jak PUP Łańcut?, chyba po to żeby osoby w niej pracujące mogły dociągnąć do emeryciny,ofert jest tam licząc to na palcach obu racz i w dodatku cyklicznie powtarzające się z powodow wiadomych wszystkim, tak zwana brzytwa dla tonacych. I tak nikomu nie szukają pracy, a prawda jest taka że prace można znaleźć głównie szczęściem lub po znajomości.
24 lutego 2017
+19
-0
31d-c28
~ Przemek   Hehe ten artykuł to jakiś żart? O jakiej wy pracy piszecie. Nie masz znajomości, nie masz pracy w Łańcucie. Nie za leżnie od wykształcenia. Masz znajomości - możesz być nawet idiotą a i tak dostaniesz dobrą fuchę - widać to po urzędach, szczególnie po PUP"ie". A najlepsze jest to że pomimo reformy szkolnictwa i zwolnień, szukają nauczycieli.
24 lutego 2017
+26
-0
864-d2c
~ pracujący   na pewno nie w PUP Łańcut
24 lutego 2017
+14
-0
0b6-8e0
~ rozgoryczony   trzeba stąd spierd@l
24 lutego 2017
+8
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x