Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Kierowcy przez tunel przejadą w przyszłym roku
16-latek wyrwał się napastnikowi i uciekł
Pożar w Żołyni
"Markowianie" o swoim projekcie
home > Start > Aktualności > Ilu mamy milionerów?
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT ŁAŃCUT
2017.06.16 11:17 | aktualizacja: 2017.06.16 11:18

Ilu mamy milionerów?

Urząd Skarbowy w Łańcucie zakończył okres rozliczania i sprawdzania zeznań podatkowych.
Ilu mamy milionerów?
Ilu mamy milionerów?

W tym roku złożonych zostało 32 207 deklaracji podatkowych. To o ponad 1 300 mniej niż w roku ubiegłym i ponad 400 mniej niż dwa lata temu. 17 527 zeznań zostało wysłanych drogą elektroniczną i w tym przypadku widać wyraźny wzrost. W ubiegłym roku z możliwości tej skorzystano 16 125 razy, dla porównania w 2015 roku 13 797 razy, a w 2014 roku 10 274.

Pomimo znacznego spadku złożonych deklaracji nie zmniejszyła się liczba osób, które za ubiegły rok wykazały dochody wynoszące ponad 1 mln zł. Z informacji przekazanych przez Renatę Rejman kierownika Referatu Obsługi Bezpośredniej Urzędu Skarbowego w Łańcucie wynika, że podobnie jak rok temu milionerów jest 24. Dwa lata wstecz osób z dochodami powyżej miliona było 14.

Ponadto, za ubiegły rok osób 13 osób wykazało dochody w przedziale od 801 000 do 1 000 000 zł., a 45 osób dochody pomiędzy 500 000 a 800 000 zł.

Redakcja
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Ilu mamy milionerów?, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Redakcja dodany
 
Odsłon: 17761
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (37)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
544-1ef
~ ..  Wstyd dla MDK-u ! Przejeżdżałem przed chwilą koło MDK (tego remontowanego) pierwsze co się rzuca w oczy to ogrodzenie z blach, a na ich tle pani zbierająca opłaty parkingowe... I ja się pytam, czy MDK nie może tej pani kupić jakiejś budki, tylko biedna marznie i moknie w chłodne dni a w upały smaży się na słońcu ? Płaci się jej pewnie grosze i trzyma pod drzewem nieomal jak psa przy budzie. Jak to wygląda gdy przyjeżdżają jacyś turyści, wstyd. A to świadczy tylko o bezduszności tych, którzy o tym decydują, sami siedząc w miłych klimatyzowanych gabinetach
17 czerwca 2017
+25
-2
544-1ef
~ praca i relaks  Wysokość zarobków nie jest wcale warunkiem ciężkiej pracy, gdyby tak było, to ci którzy tyrali w łagrach, stachanowcy czy inni ubogacacze władz ludowych, byliby milionerami. Celem każdego milionera, a tego przyszłego najbardziej, jest to, żeby jak najmniejszym nakładem wysiłku i kosztów, dorobić się jak największych pieniędzy. Denerwujące jest jak ludzie mówią, że ciężko pracuje, dzięki temu mam co mam. Jak jest tak cięzko, to dlaczego tego nie rzuci i nie pójdzie kopac rowów ? Nik nikomu nie zabrania zarabiać dużych pieniędzy, ba, nawet pomnażanie talentów jest ujęte w Biblii, ale nie wg tego, że jest to robione kosztem uprzedmiotowieniem innego człowieka, który jest wykorzystywany do granic możliwość, oszukiwany, eksploatowany a po zużyciu - wyrzucony jak stary tryb z mechanizmu. Inną sprawą są koszty pracy, ale miejmy nadzieję, że tu pójdą po rozum do głowy i coś się zmieni, bo skandalem jest to że Polak który pracuje w Anglii, pracując krócej i mniej produkując, zarobi więcej niż w Polsce, w której, jak wszyscy wiedzą - u prywaciarza nie ma że boli...Powinna też panować zdrowa relacja pracodawca - pracownik, na bazie wspólnego szacunku i zaufania, a nie jak do tej pory - strachu i szantażu. I pamiętajmy Arystotelesa - celem każdej pracy jest odpoczynek
16 czerwca 2017
+27
-5
fd0-5ac
~ Moher ze wsi Łańcut  No i co z tego że są bogaci? Trumna nie ma kieszeni i nie zabiorą siana na tamten świat.Amen
16 czerwca 2017
+21
-1
Ostatnio dodane komentarze
c40-31a
~ Rob  do ~ ...   "Chłop ze wsi wyjdzie, wieś z chłopa nigdy"
22 czerwca 2017
+1
-0
544-1ef
~ ...  do ~ Rob   zły to ptak co własne gniazdo kala
21 czerwca 2017
+2
-0
98a-369
~ Jan  do ~ dude   Znicze robi się z parafiny lub oleju, a nie z wosku.
Ja sobie chwalę pracę w Bispol. Mamy wolny kraj, jeąli komuś nie pasuje nie musi tu pracować. Prawo dopuszcza pracę w święto, więc firma pracuje.
20 czerwca 2017
+4
-1
56f-182
~ Rob  do ~ wyluzuj   Przeczytałeś ze zrozumieniem człowieku co napisałem??? Bo chyba nie? A to jest dziura i się z tym zgadzam, przejdź się może po mieście i popatrz krytycznie, a nie tylko zachwycaj parkiem i zamkiem, który w gestii miasta nie jest!!! Takie buractwo łańcuckie mnie irytuje tylko.
20 czerwca 2017
+3
-2
fd0-5ac
~ kanalarz  do ~ w   pewnie mówisz o Asi...
19 czerwca 2017
+2
-0
1c6-037
~ .świeczka:  do ~ w   Dzisiaj przejeżdżałem koło domu pana W.S a tu patrzę starego domku nie ma wyburzony i nowy się buduje taki to pożyje;))
19 czerwca 2017
+4
-0
2e3-883
~ w  do ~ JB   łaski tym ludziom nie robi, bez nich niczego by się nie dorobił, bo póki co nie zrobotyzował linii produkcyjnej. A druga sprawa "Są jeszcze ciekawsze cele w życiu i biznesie niż rosnące cyfry na koncie" pewnie że są - wydawanie tych pieniędzy, ale ta rzecz jest ważna tylko z perspektywy tego co mu wcześniej narosną rzeczone cyfry na koncie. Nikt nikomu niczego nie zazdrości, każdy chce pracować, nawet ciężko, ale w odpowiednich warunkach, za godziwą płacę i być traktowany jak podmiot a nie przedmiot, a pomiot także świętuje, ma rodzine chce gdzieś wyjechać, albo po prostu siąść sobie na d... i w ciszy posiedzieć. Przydałby ci się praca u jednego "biznesmena" u którego pracowałem, choćby kilka dni, zmieniłbyś zdanie o tych "dobrodziejach" dających pracę ...
19 czerwca 2017
+6
-0
2e3-883
~ w  do ~ JB   to co oni te świeczki na piecu martenowskim robią, że go wygasić nie mogą ? W Boże Ciało stały takie firmy jak WSK, Borg, MTU (wyłączając czterobrygadówkę) a ty mówisz że dzień wolny u panów S straty generuje ? to może nie tyrają 365 dni w roku, bo każdy święto generuje straty !
19 czerwca 2017
+12
-0
2e3-883
~ wyluzuj  do ~ Rob   gdyby mnie się jakiś kierowca, który przyjechał do Łańcuta, zapytał "gdzie można zaparkować w tej dziurze" to bym mu tak odpowiedział że nie byłaby to jego ostatnia wizyta w naszym pięknym mieście... Też jestem zszokowany że nigdzie nie ma drogowskazu, jak jechać na Skierniewice
19 czerwca 2017
+5
-2
bec-073
~ Knot  do ~ dude   Panie S. na wtryskarkach to sobie pan sam będziesz stał a nie jeden pracownik na 2 maszyny. albo naszych wschodnich braci zatrudnij a i to by pewnie olali. 1 maszyna-1 pracownik i jest ok.
19 czerwca 2017
+5
-0
979-60f
~ dude  do ~ JB   Więc połowa Głuchowa i Kosiny je z ręki panu S. ze łzami wdzięczności w oczach. Znaczy ludzki pan. A mógł by jeszcze mniej płacić.
Ale sprawa jest jeszcze głębsza, niż się to panu JB wydaje.
Firma "lejąca wosk" jest z racji swojej wielkości znaczącym uczestnikiem gry zwanej gospodarką. Aby cały interes się w miarę kręcił, potrzeba zrównowazonego rozwoju jej trybików - producentów, wytwórców, usługodawców i konsumentów.
Upraszczając do granic możliwości: daj człowiekowi zarobić więcej (nieznacznie zmniejszając rentowność) a więcej będzie wydawał w sklepie u twojego kolegi. Ów kolega więcej zarobi i kupi więcej towaru produkowanego przez ciebie.
Ave
19 czerwca 2017
+7
-0
558-f6f
~ JB  do ~ JB   Nikogo nie bronię, co najwyżej dziwi mnie podejście zazdrośników i przegrywów, którzy tylko krytykują. Co oni wnoszą do społeczeństwa? Pan S dostarcza tanie produkty na cały świat i żywi dzięki temu połowę Kosiny i Głuchowa. A po co prowadzi biznes to jego sprawa, nie nasza. Czy prowadzenie biznesu jest trudne to najlepiej sprawdzić na własnym przykładzie, bo komentować i krytykować jest najłatwiej..
A co do tego po co prowadzi się biznes - jasne że dla kasy ale uwierz, że nie tylko :) Są jeszcze ciekawsze cele w życiu i biznesie niż rosnące cyfry na koncie. Mam wrażenie jednak, że większość komentatorów tutaj widzi jednak tylko jedno.
19 czerwca 2017
+3
-7
ec3-1a1
~ Rob   to jedno, a jeszcze baaardzo ważne:
- jaki alternatywny parking urzednicy wyznaczyli na postój dla autokarów, po zamknięcu przy MDKu, bo idąc na spacer mialem dwa zapytania od skołowanych kierowców, gdzie można zaparkować w tej dziurze??? Do jasnej cholery, przeciez to miasto turystyczne barany!!!!
- i drugie, tragiczne oznaczenie wjazdu na autosradę A4 oraz na Rzeszów przy zameczku romantycznym i w centrum miasta. Moze jakiś mózgowiec by sie tym zajał, bo też kilka razy mnie pytano w jakim kierunku pojechać. Wiem ze droga nie jest miejsca tylko "kogo innego" ale warto skonsultować tę sprawę. Śa tylko znaki gdzie do: centrum, szpital i policja. Na Kosciuszki kierunek na: Kraków i KOrczową... docholery nie mozna dodać Rzeszów, Przemysl itd, brakuje jeszcze Lwowa i Katowic!
19 czerwca 2017
+7
-0
3d3-19d
~ Przemek  do ~ JB   Zastanawiam się dlaczego Pan tak broni Pana S. Nie chodzi tu o to żeby go wyzywać czy coś w ten deseń ale pisanie jak On to daje pracę i jaki to On dobry to już przegięcie. Przecież On tego biznesu nie prowadzi dla ludzi, tylko dla siebie. I po to mu są potrzebni pracownicy (robale przedewszystkim) żeby zbijać kasę. Jakby prowadzenie biznesu było takie trudne to by mu nie wyszło - szczegolnie patrząc od czego zaczynał ich ojciec :). Nie rozumię Pan chyba po co ma się i prowadzi biznes. Nie dla pracowników, tylko dla siebie, żeby zbić majątek. A inna innszość jak traktujesz nieswoje ręce do twojej roboty i twojego zysku.
19 czerwca 2017
+7
-1
7c0-f72
~ dude  do ~ JB   oczywiście, wszyscy współczujemy biednemu panu S. z powodu strat , jakie przynosi jednodniowy przestój. I rozumiemy, żeby związać koniec z końcem zatrudnia wdzięcznych pracowników poprzez szereg pośredników aby tylko ominąć represyjny Kodeks Pracy.
19 czerwca 2017
+5
-1
558-f6f
~ JB  do ~ Tealight:   Mi osobiście wstyd byłoby wypowiadać w ten sposób na forum. Tego rozmiaru firma mając dzień przestoju generuje OGROMNE straty. Gość daje zatrudnienie dziesiątkom rodzin, a jeszcze go wyzywają ludzie, nie mając pojęcia o prowadzeniu żadnego biznesu. To niesamowite ile jadu siedzi w ludziach, którzy nie widzą żadnych pozytywów w tym że któś coś robi, a kierują się wyłącznie swoją zazdrością.
18 czerwca 2017
+6
-13
3d7-aea
~ Tealight:  do ~ dude   Nie wierz o tym panom S ciągle mało tłustemu zawsze mało potrzebuje więcej więcej więcej.
18 czerwca 2017
+8
-1
8eb-0ad
~ dude   Właśnie jednemu takiemu biednemu było mało i jego robole zasuwali w boże ciało - widać popyt na świeczki jest wielki
18 czerwca 2017
+11
-1
82e-5f7
~ Dude  do ~ Moher ze wsi Łańcut   ale co użyją, to ich.
18 czerwca 2017
+3
-3
544-1ef
~ ..   Wstyd dla MDK-u ! Przejeżdżałem przed chwilą koło MDK (tego remontowanego) pierwsze co się rzuca w oczy to ogrodzenie z blach, a na ich tle pani zbierająca opłaty parkingowe... I ja się pytam, czy MDK nie może tej pani kupić jakiejś budki, tylko biedna marznie i moknie w chłodne dni a w upały smaży się na słońcu ? Płaci się jej pewnie grosze i trzyma pod drzewem nieomal jak psa przy budzie. Jak to wygląda gdy przyjeżdżają jacyś turyści, wstyd. A to świadczy tylko o bezduszności tych, którzy o tym decydują, sami siedząc w miłych klimatyzowanych gabinetach
17 czerwca 2017
+25
-2
fd0-5ac
~ Moher ze wsi Łańcut   No i co z tego że są bogaci? Trumna nie ma kieszeni i nie zabiorą siana na tamten świat.Amen
16 czerwca 2017
+21
-1
b1c-0a9
~ Przemek  do ~ JB   Czytanie ze zrozumieniem sie kłania:) dla Szanownego Pana.
16 czerwca 2017
+3
-0
558-f6f
~ JB  do ~ Miki   Z tym, że państwo nasz wszystkich skubie - zgoda. Ale jak to brzydko ująłeś "roboli" nikt nie skubie. Pracodawca daje im pracę a Ty mówisz, że skubie? Nikt pracować nikomu nie każe. Każdy może założyć działalność, działać na swój rachunek, zatrudniać inncyh i zobaczyć jak to łatwo kupować drogie autka i motocykle :) Spróbuj, a zobaczysz kto tu kogo skubie naprawdę.. ;)
16 czerwca 2017
+7
-9
558-f6f
~ JB  do ~ Przemek   Przykra jest właśnie taka mentalność kiedy ktoś widzi, że komuś wyszło i oskarża, że dorobił się na ludziach. Każdy widzi to jak chce. Ja widzę tak, że on tym ludziom daje pracę, a na rynek dostarcza produkty i usługi i chwałą mu za to. Do tego płaci duże podatki. A na kasie nie zapłaci więcej niż wynosi rynkowa stawka za to stanowisko. Informatyk i lekarz zarabia więcej.
Widzę, że w społeczeństwie wciąż przewija się obraz "kapitalisty wyzyskiwacza" albo "prywaciarza", który tylko czeka by wyzyskać kogoś.
Załóż działalność i zobaczysz czy to tak prosto "dorobić się miliona na ludziach" :)
16 czerwca 2017
+3
-10
544-1ef
~ praca i relaks   Wysokość zarobków nie jest wcale warunkiem ciężkiej pracy, gdyby tak było, to ci którzy tyrali w łagrach, stachanowcy czy inni ubogacacze władz ludowych, byliby milionerami. Celem każdego milionera, a tego przyszłego najbardziej, jest to, żeby jak najmniejszym nakładem wysiłku i kosztów, dorobić się jak największych pieniędzy. Denerwujące jest jak ludzie mówią, że ciężko pracuje, dzięki temu mam co mam. Jak jest tak cięzko, to dlaczego tego nie rzuci i nie pójdzie kopac rowów ? Nik nikomu nie zabrania zarabiać dużych pieniędzy, ba, nawet pomnażanie talentów jest ujęte w Biblii, ale nie wg tego, że jest to robione kosztem uprzedmiotowieniem innego człowieka, który jest wykorzystywany do granic możliwość, oszukiwany, eksploatowany a po zużyciu - wyrzucony jak stary tryb z mechanizmu. Inną sprawą są koszty pracy, ale miejmy nadzieję, że tu pójdą po rozum do głowy i coś się zmieni, bo skandalem jest to że Polak który pracuje w Anglii, pracując krócej i mniej produkując, zarobi więcej niż w Polsce, w której, jak wszyscy wiedzą - u prywaciarza nie ma że boli...Powinna też panować zdrowa relacja pracodawca - pracownik, na bazie wspólnego szacunku i zaufania, a nie jak do tej pory - strachu i szantażu. I pamiętajmy Arystotelesa - celem każdej pracy jest odpoczynek
16 czerwca 2017
+27
-5
b1c-0a9
~ Przemek  do ~ mieszkanka   Problem w tym że najbogatsi z Łancuta rozliczają się w Rzeszowie. Od taka drobna ustawa (rozporzadzenie od górne). Ale nie każdy o tym wie i musi wiedzieć :D
16 czerwca 2017
+10
-3
0b6-298
~ mieszkanka   To Tym naszym milionerom tylko i wyłącznie wielki szacun i podziękowania płacą najwieksze podatki i gdyby nie oni to Łańcut i okolice były by dechami zabite. Dziękujęmy że nie uciekliscie do Rzeszowa itp
16 czerwca 2017
+8
-15
f04-abf
~ etos i etyka pracy   dla ludzi z IQ 79 i więcej
16 czerwca 2017
+2
-2
14c-6d6
~ Chris  do ~ Przemek   Zgadzam się, że jedni się na drugich dorabiają, ale wcale się nie dziwię. Teoretycznie każdy może otworzyć firmę, zatrudnić pracowników za małą czy średnią kasę i się na nich dorabiać - przecież nikt nikogo nie zmusza do pracy za minimum (owszem, niektórych sytuacja, ale w żadnym wypadku pracodawca).
16 czerwca 2017
+2
-2
e97-757
~ Miki   A co może nie jest tak że jedni dorabiaja się na drugich?, większosc firm tak robi, państwo skubie pracodawcę a on skubie roboli, przy tym rzucając kasa to w prawo to w lewo i wydając albo na domek jeden czy drugi albo na nowe zabawki typu luksusowe autka czy motorki, płacząc przy tym że jest biedny, taka jest prawda i mentalność w polsce
16 czerwca 2017
+9
-3
b1c-0a9
~ Przemek  do ~ bispopolo   Nie wiem na kogo padło, nie zastanawialem sie nawet. Miał/a kobieta/facet szczęście i tyle- każdy może grać, ni każdy ma jednak szczęście żeby wygrać :). Ale fakt faktem że na Kochanowskiego często widzę kilka nowych drogich samochodow z rejstracją łańcucką min. nowego Jaguara. Być może to się tylko tak zbieglo z czasem ale... :D
16 czerwca 2017
+3
-1
558-f6f
~ bispopolo  do ~ Przemek   z tego co wiem to na biednego nie padło... ponoć na producenta wyrobów lizanych z Łct
16 czerwca 2017
+4
-1
b1c-0a9
~ Przemek  do ~ JB   Może i przykre ale prawdziwe. Popatrz ile zarabiaja ludzie np. w Asi. Zawsze tak jest że ten bogaty, najcześciej dorobił sie na innych ludziach - wszak ktoś musi zapierniczać za minimalną żeby szfowi biznes się kręcił. Jeśli by placił dobrze pracownikom, sam by nie był bogaty. I nie mam tu na myśli tylko wyzysku ze strony pracodawcy. Zarobki na poziomie 2000 brutto to dla pracodawcy rzeczywiste obciążenie coś koło 2500zł. Tak więc śmialo można wysunąć tezę że "ludzie dorabiaja się na ludziach".
16 czerwca 2017
+9
-1
b1c-0a9
~ Przemek  do ~ Robol :D   Nie, nie wiedzą - z wygranych nie trzeba sie US rozliczać. Placisz podatku od wygranej 10% przy odbiorze i tyle kogo obchodzi twoja kasa z wygranej. Nawet jeśli wlożysz to na lokatę to sie nie rozliczasz :) Tak przywilej wygranej :D
16 czerwca 2017
+3
-0
558-f6f
~ JB   Jak widzę komentarze typu "ludzie dorabiają się na ludziach" to nie dziwię się czemu tutaj jest jak jest.. Liczba deklaracji spadła, ludzie albo wyjechali albo poszli siedzieć na zasiłek. Państwo wciąż podnosi podatki, rozdaje i marnuje pieniądze, utrudnia na każdym kroku prowadzenie działalności, najchętniej zabrałoby nam wszystko i podzieliło po równo (oczywiście zostawiając sobie połowę za przysługę). Jest garść ludzi którzy się mimo tego starają, prowadzą firmy, produkują coś, świadczą usługi, dają zatrudnienie innym, a ktoś i tak powie, że "ludzie dorabiają się na ludziach". Przykre.
16 czerwca 2017
+9
-2
c8d-52d
~ Robol :D  do ~ Robol :D   PS: w US w łańcucie wiedza kto wygrał ponad 10 baniec w lotto w tamtym roku?:D
16 czerwca 2017
+2
-0
c8d-52d
~ Robol :D   ludzie dorabiają się na ludziach :]
16 czerwca 2017
+8
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x