Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Pożar w Żołyni
I miejsce na Regionalnym Turnieju Ligi Robotów
"Markowianie" o swoim projekcie
Wpadła w poślizg i dachowała
home > Start > Aktualności > 9 miesięcy do końca
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2021.01.08 09:25 | aktualizacja: 2021.01.08 09:27

9 miesięcy do końca

Mimo kontraktowej przerwy zimowej prace na rozbudowywanym odcinku DK94 Łańcut - Głuchów (tzw. obwodnica Łańcuta) trwają nieprzerwanie. Zaawansowanie robót budowlanych to około 65 %.
9 miesięcy do końca
9 miesięcy do końca

Co do zasady od połowy grudnia do połowy marca trwa tzw. okres zimowy, podczas którego wykonawcy na etapie robót budowlanych w terenie mogą je zawiesić. Mogą też ten dodatkowy czas wykorzystać do prowadzenia prac, jeśli pozwala na to ich technologia, by nadgonić ewentualne zaległości lub przyspieszyć realizację kontraktu. Wykonawca obwodnicy Łańcuta nie przerwał robót i kontynuuje je w określonym zakresie.

Obecnie wykonywane są m.in. roboty nasypowe warstwy mrozoochronne i konstrukcyjne podbudowy a także przy realizacji betonu asfaltowego. Trwa wykonywanie pali pod ekrany akustyczne i montaż słupów oraz montaż słupów oświetleniowych. Wykonywana jest nawierzchnia na chodnikach mostu i w pasie rozdziału, odwodnienie drogi oraz przebudowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, sieci gazowej, linii energetycznych, telekomunikacyjnych. Jeszcze w tym roku Wykonawca planuje zamontowanie oświetlenia tymczasowego w kilku newralgicznych punktach.

Prace na budowie obwodnicy Łańcuta prowadzone są przy utrzymaniu ciągłości ruchu dwukierunkowego na DK94. Ze względu więc na zachowanie przejezdności i prowadzeniu ruchu przy jednoczesnym realizowaniu prac, na odcinku DK94 występują czasowe utrudnienia w ruchu, które ze względu na specyfikę budowy, potrwają do końca trwania kontraktu.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na wrzesień 2021 r.

GDDKiA/Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
9 miesięcy do końca, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
GDDKiA/Red dodany
 
Odsłon: 9202
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Wiktor Max  Proszę wskaząć bezpieczne przejścia dla pieszych z południa miasta? Piszecie o kierowcach a o pieszych , osobach starszych i dzieciach zapomnieliście? jAK PRZEŚĆ ?
8 stycznia 2021
+30
-1
Qferty  W godzinach szczytu dobrze by było gdyby policja kierowała ruchem na skrzyżowaniu 94 i 877 czyli przejazd z Traugutta - bo droga zablokowana jest wówczas aż od starostwa.
9 stycznia 2021
+24
-1
Zdzich Traktorzysta  Naszego Burmistrza zapraszamy w drodze do pracy wjechać na ulicę Żardeckiego. Odcinek wjazdowy na parking to taki test dla zawieszenia samochodu. Serdecznie zapraszamy!
10 stycznia 2021
+18
-1
Ostatnio dodane komentarze
Zdzich Traktorzysta   Naszego Burmistrza zapraszamy w drodze do pracy wjechać na ulicę Żardeckiego. Odcinek wjazdowy na parking to taki test dla zawieszenia samochodu. Serdecznie zapraszamy!
10 stycznia 2021
+18
-1
Qferty   W godzinach szczytu dobrze by było gdyby policja kierowała ruchem na skrzyżowaniu 94 i 877 czyli przejazd z Traugutta - bo droga zablokowana jest wówczas aż od starostwa.
9 stycznia 2021
+24
-1
m@r0   Po co nam przejścia dla pieszych, skoro nasi kierowcy jeżdżą jak w Bangladeszu, i nikogo nie przepuszczają xD może od 1 stycznia się to zmieni, ale szczerze wątpię. Nowy przepis zwiększy tylko ilość potrąceń na pasach
8 stycznia 2021
+9
-9
Qferty  do Wiktor Max   Niestety jak we wszystkich państwach na wschód od UE - na czuja... ;)
8 stycznia 2021
+6
-3
SynBiskupa  do Wiktor Max   Jest taka gra komputerowa Frogger
W Łańcucie jest wersja LIVE ;)
8 stycznia 2021
+11
-0
Wiktor Max   Proszę wskaząć bezpieczne przejścia dla pieszych z południa miasta? Piszecie o kierowcach a o pieszych , osobach starszych i dzieciach zapomnieliście? jAK PRZEŚĆ ?
8 stycznia 2021
+30
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x