Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Sport > Kolarze walczyli do samego końca
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2015.08.24 15:20 | aktualizacja: 2015.08.25 15:13

Kolarze walczyli do samego końca

W niedzielę Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów w Łańcucie zakończyło ostatnią edycję wyścigów kolarskich III Łańcuckim Klasykiem Szosowym. Na starcie stanęło 145 kolarzy m.in. z Krakowa, Biłgoraja, Nałęczowa, Gorlic, Tarnobrzega, Przemyśla, Rzeszowa i innych miejscowości.
Kolarze walczyli do samego końca
Kolarze walczyli do samego końca

Na start tegorocznego III Łańcuckiego Klasyka Szosowego stawili się zwycięzcy poprzednich wyścigów: Mateusz Bieleń, Marcin Kosterkiewicz, Eliza Jusyp, ale także wielokrotna medalistka Pucharu Polski, Mistrzyni Polski MTB Sylwia Kapusta-Szydła czy byli reprezentanci Polski: Tadeusz Mycek i Józef Majdański.

Ostra walka rozpoczęła się zaraz po starcie. Ton całej rywalizacji nadawali Bieleń, Wasilewski, Kosterkiewicz i Dziurzyński. Pierwsze rozerwanie peletonu nastąpiło już po 5 km w Wysokiej, gdzie zawiązała się czołowa grupa z Bieleniem i Kosterkiewiczem.

Na pierwszym podjeździe w Kraczkowej powstała 30 osoba grupa, która zaczęła uciekać pozostałym kolarzom.

Na 12 km wyznaczona była I Premia Górska, gdzie żaden z kolarzy nie miał zamiaru odpuszczać i przez to rywalizacja była bardzo zacięta. Przed premią zaatakował Radosław Wasilewski z Biłgoraja i on pierwszy pokonał wzniesie Magdalenka w Cierpiszu. Na bardzo niebezpiecznym zjeździe i ostrym wirażu zaatakował Kosterkiewicz, za nim ruszył Bieleń i Michno. Już na 15 km utworzyła się 17 osobowa grupa, która dojechała w tym składzie na Honie w Albigowej.

Kolarzom dawał się w znaki silny wiatr, który chwilami robił się porywisty, co zmuszało kolarzy do potwornego wysiłku.

Kolejny podjazd w Albigowej już u wielu dawał się odczuć i z 17 osobowej grupy została dwunastka zawodników. Z upływem czasu i pokonywanego dystansu zaczęło jeszcze dokuczać słońce.

Po niebezpiecznych zjazdach w Handzlówce przyszło się zmierzyć z podjazdem na Patrię. Tutaj kilkakrotnie szarpnęli grupą Bieleń, Kosterkiewicz i Michno i utworzyły się "grupetta". Pierwsza grupka Bieleń, Kosterkiewicz i Michno naciągali tempo coraz bardziej, przez co kolejni kolarze zaczęli odpadać. N ok. 100 m do II Premii Górskiej na Patrii w Husowie widać było, że żaden z trójki nie odpuści. Na linii o gumę lepszy okazał się Bieleń tuż zanim Kosterkiewicz i Michno. Ten podjazd był bardzo wyczerpujący dla Kosterkiewicza, który "puścił koło" i już podążał ok. 5-10 m za uciekająca dwójka. Na kolejnym podjeździe w Husowie koło kościoła (tzw. ścianka) Michno i Bieleń próbowali sprawdzić swoje możliwości i po krótkich zrywach doszli do wniosku, że jadą razem.

Tuż przed metą Mateusz Bieleń zaatakował rywala i nie dał już sobie odebrać zwycięstwa w wyścigu. Jako drugi linię mety pokonał Krzysztof Michno z Łańcuta, jako trzeci zrobił to Marcin Kosterkiewicz z Przemyśla.

Po zakończeniu wyścigu kolarze stwierdzili, że trasa była bardzo szybka, interwałowa a zatem bardzo wymagająca, a dodatkowo trzeba było pokonać wiatr i nasilający się upał.

Sylwia Kapusta, ścigająca się na tourach zagranicznych, potwierdzała, że trasa była przygotowana profesjonalnie, ale i stanowiła nie lada wyzwanie.

Do rywalizacji stanęli również kolarze-strażacy, którzy walczyli o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. W tym wyścigu do rywalizacji stanęło 10 kolarzy.

Wszyscy zostali nagrodzeni medalami, pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które otrzymali z rąk Starosty Łańcuckiego Adama Krzysztonia, Burmistrza Miasta Łańcuta Stanisława Gwizdaka, Wójta Gminy Łańcut Zbigniewa Łozy, Wójta Gminy Markowa Tadeusza Bara, zastępcy Komendanta Powiatowego PSP bryg. Jacka Rejmana, przedstawiciela PZU w Łańcucie Adama Dubasa, współwłaściciela Aptek Jerzego Bardiana, dyrektora MOSiR Jerzego Hałkę i prezesa Łańcuckiego Towarzystwa Cyklistów Tadeusza Dubiela.

W ramach imprez towarzyszących Krystian Herba przeprowadził pokaz jazdy trialowej, który przyciągnął rzeszę widzów. Dodatkowo wziąć można było udział w konkursach i quizch na temat wiedzy o Wschodnim Szlaku Rowerowym GREEN VELO.

Zawody komentował dziennikarz sportowy Radia CENTRUM Marek Grzesik.

Wyniki :

Kat. K-O

1.Sylwia Kapusta - Szydłak

2.Elia Jusyp

3.Ewa Ruszała

Kat.M-1

1.Jarosław Rysz

2.Krzysztof Mazur

3.Krystian Rynka

Kat. M-2

1.Mateusz Bieleń

2.Krzysztof Michno

3.Artur Kozak

Kat.M-3

1.Marcin Kosterkiewicz

2.Maksymilian Gierach

3.Radosław Wasilewski

Kat .M-4

1.Robert Kozdrowicki

2.Piotr Szczepanik

3.Grzegorz Bożek

Kat.M-5

1.Krzysztof Szejdewik

2.Zbigniew Zzając

3.Edward Kurdziel

Kat.M-6

1.Jerzy Żuber

2.Józef Majdański

3.Tadeusz Mycek

Klasyfikacja Cyklu Łańcuckich Wyścigów:

1.Mateusz Bieleń

2.Marcin Kosterkiewicz

3.Jerzy Szpunar

4.Sławomir Mycek

5.Jerzy Piwowar

6.Mariusz Burdzy

Kat.PSP /strażacy/

1.Rafał Rogalski

2.Jerzy Lipko

3.Bogdan Kuźniar

Premia Górska Cierpisz - Radosław Wasilewski

Premia Górska Husów - Mateusz Bieleń

Tadeusz Dubiel ŁTC
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Kolarze walczyli do samego końca, 0 out of 5 based on 0 ratings
Tadeusz Dubiel ŁTC dodany
 
Odsłon: 5251
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
6d6-6c1
~ power   trasa wbrew temu co tu piszecie była fatalnie oznakowana. Strzałki namalowane były często za skrzyżowaniem, a nie przed.
26 sierpnia 2015
brak ocen
30c-d6a
~ Mark   Nie mogłem przez kilka minut odczytać rubryki ,,wyniki,, poprzez jej zawiły układ graficzny. Z tekstu artykułu wynika, że na drugim miejscu było dwóch zawodników: Michno i Kosterkiewicz. Proszę o pomoc !!!
25 sierpnia 2015
brak ocen
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x