Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Jacek Sasin z wizytą w Łańcucie
Lotna premia w Łańcucie
Motocyklista wypadł z drogi
Minister Kwiatkowski w Markowej
home > Start > Aktualności > Łańcut w budowie
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2015.09.18 14:35 | aktualizacja: 2015.09.21 22:27

Łańcut w budowie

Trwają prace remontowe w centrum Łańcuta. Chodniki poszerzane są przy Placu Sobieskiego i ul. 3 Maja. Całkiem nowy powstaje w ciągu ulic Paderewskiego i Sokoła.
Łańcut w budowie
Łańcut w budowie

Aktualnie w mieście realizowane są trzy nowe inwestycje drogowe. Na ulicach Paderewskiego i Sokoła trwa remont chodnika. W niedalekiej przyszłości na tej ostatnie planowana jest również wymiana nawierzchni drogowej. Na swoje miejsce powrócą też wycięte drzewa. - W miejsce drzew, które wycięliśmy, zostaną posadzone nowe, mniejsze. Będą to czerwone klony - wyjaśniał podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Rewizyjnej Janusz Bełz, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta.

Podobna inwestycja realizowana jest przy pawilonie handlowym, przy ul. Farnej - W tym miejscu chodnik był rozjeżdżony przez dostawców dowożących towar do sklepów. Podjęliśmy więc decyzję, żeby poprawić go jeszcze przed Świętem Patrona Miasta i Powiatu - zaznaczył Janusz Bełz. W tym miejscu roboty potrwać mają do końca tygodnia.

W ramach projektu Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej prowadzone są prace związane z poszerzeniem chodników przy Placu Sobieskiego i ul. 3 Maja. - Zgodnie z przepisami trasa rowerowa musi mieć określone wymiary. W niektórych miejscach do spełnienia tych wytycznych brakowało 20-30 cm - mówił kierownik Bełz. Na terenie Łańcuta powstały również Miejsca Obsługi Rowerzystów, które wyposażone są w wiaty, stojaki na rowery, stoły i ławki oraz kosze na śmieci. - Tak zwane MOR-y stanęły przy ul. Polnej, Składowej oraz na terenie MOSiR-u przy ul. Armii Krajowej. Ten ostatni będzie dodatkowo wyposażony w umywalkę - informował Janusz Bełz. Inwestycja ta realizowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

W międzyczasie ku końcowi zbliżają się remonty ulic Piekarskiej, Bocznej Kasprowicza i Składowej (o których informowaliśmy w artykule: W Łańcucie trwają remonty dróg. Kolejne utrudnienia w ruchu).

puch
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Łańcut w budowie, 3.0000 out of 5 based on 2 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
puch dodany
 
Odsłon: 7960
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (34)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
947-430
~ jańcio wodnik  Tylko żeby jeszcze w tej umywalce nigdy nie brakowało wody. Podkreslam, ze najważniejszą inwestycją dla miasta jest budowa nowego wodociągu (magistrali) i pozyskiwanie nowych źródeł wody pitnej. Najlepszym przykładem dramatycznej sytuacji był pewien sierpniowy piątek kiedy to wskutek awarii całe miasto pozbawione było wody praktycznie cały dzień. Zdarzają się również nocne zamknięcia wody na stacjach uzdatniania i zanim woda pojawi się zwłaszcza na większych osiedlach mija pół dnia. Naprawdę nie ma co liczyć na rozwój miasta jeśli nie zostanie zrealizowane to podstawowe zadanie. Ostatnie bezdeszczowe lata pogłębiają tylko drastycznie sytuację obniżania się wód podziemnych. Konieczna wydaje się również budowa nowych zbiorników retencyjnych tak aby w czasie awarii miasto miało skąd pozyskiwać wodę. Niech Łańcut nie będzie znany wyłącznie z braków wody. To są najważniejsze inwestycje, a nie jakieś tam skateparki, dni patronów odczyty, rewitalizacje itp. A sprawa wymaga pozyskania naprawdę dużych pieniędzy. O to proszę, żeby nasi radni i urzędnicy starali się w pierwszym rzędzie. Bez wody nic nie będzie w stanie funkcjonować.
19 września 2015
+22
-1
f53-161
~ GOŁOJUCH ROZLICZYMY  A ja się pytam. Co Kazimierz Gołojuch jako poseł od 2005 r. zrobił
- dla miasta Łancuta
- dla powiatu łancuckiego
- dla innych gmin
bo wyjść na mównicę i czytać z kartki to każdy potrafi
20 września 2015
+23
-2
932-a18
~ on  co do centrum - takie pytanie: kto zarządza sygnalizacjami świetlnymi? od kilku tygodni obserwuję i doświadczam jakiejś bezsensownej zmiany funkcjonowania sygnalizacji przy rynku obok SKOKu, zaczyna się wieczorami i trwa w nocy: 15 sekund zielone światło dla samochodów i automatycznie czerwone ponad 20 sekund... nikogo przed przejściem, nikt nie wcisnął przycisku, ale stać trzeba... w dzień jak jest ruch pieszych to zielone mają po wciśnięciu przycisku i to nie częściej niż co kilkadziesiąt sekund, a w nocy automatycznie co 15 sekund... dawniej było normalnie zielone dla aut póki ktoś nie wcisnął, wtedy zaraz szybko się zmieniało, a czemu miała służyć ta zmiana?
19 września 2015
+18
-0
Ostatnio dodane komentarze
efc-c72
~ obserwator   Czy ktoś widział jak są "posadzone" nowe lampy na ul Boczna Kasprowicza i na ulicy przy torze? Przcież każda pochylona w inną stronę. Co to za fachowcy wstawiali? Zobaczymy czy inwestor czyli Magistrat to odbierze. O nierównych studzienkach i kratkach ściekowych nie wspomnę. Miało być pięknie a będzie lepiej niż było ale byle jak. I nie żebym się czepiał, po prostu ktoś żle pracuję i nie powinien dostać pełnej zapłaty, a jeżeli urzędnik to odbierze powinien zostać zwolniony
10 października 2015
+2
-0
835-3f3
~ Paweł  do ~ on   Jakiś idiota ustawił te światła w ten sposób i nie sprawdził skutku. Przecież pod wieczór nie sposób tam przejechać. Nie dość że czwórka zakorkowana to zafundowali nam jeszcze korki w mieście. Trzy auta przejadą i czerwone.
6 października 2015
+1
-0
96d-2d2
~ Mieszkaniec  do ~ ty   Nie. Pomysł wszedł jako wniosek do zrealizowania przy rewitalizacji miasta, jednak został odrzucony. Dlaczego, pozostaje pytać władz :/
23 września 2015
+1
-0
62c-d22
~ Tracer  do ~ a   Żeby te MORY nie były zMORami dla rowerzystów bo są tam gdzie jest najwięcej ludzi tj. przy ul. Polnej, Składowej. A czego ich nie ulokować w Dębinie, Soninie - jeszcze dalej od centrum.
22 września 2015
brak ocen
62c-d22
~ Tracer  do ~ jańcio wodnik   Bo jak się Burmistrz Gwizdak pożarł z wójtem na źródłach to się tamten wypiął i pokazał mu wała. A my mieszkańcy cierpimy na suchoty w kranach. Niestety, znów wygrał wybory.
22 września 2015
+1
-0
ac8-1f4
~ Max  do ~ Aga   Nie krytykuje tego że robią, tylko ubolewam nad jak bezmyślnie to robią. Lepszym rozwiązaniem byłoby wydzielenie ścieżki ulicą i ewentualnie zwężenie chodnika. A tak to rowerzysta ma się zmieścić na 30 cm chodnika.
22 września 2015
+2
-0
dec-555
~ ona  do ~ pop   To nie jest post o p. Gołojuchu, widzę, że kontrkandydaci zaczynają ryć...
22 września 2015
+0
-2
558-f6f
~ Aga  do ~ Max   Zainteresuj się najpierw tym co się wokół Ciebie dzieje a później bierz się za krytykowanie
http://greenvelo.pl/geoportal/?locale=pl_PL&skin=1
21 września 2015
+1
-1
14b-443
~ dc  do ~ Max   Tam będą rowery jeździć. To nie do chodzenia.
Dlatego właśnie jest poszerzone bo to jest droga rowerowa.
A nad tą ziemią będą położone kratownice ze stali.
21 września 2015
+2
-1
675-8bb
~ Max   Ciekawy jestem kto bedzie chodził po poszerzonym chodniku miedzy drzewami a krawężnikiem, gdzie szerokośc chodnika wynosi 30 cm. Kolejny absurd drogowy i marnowanie pieniedzy
21 września 2015
+5
-2
ba8-138
~ pop   dalej wybierajcie gołojucha. on dzięki wam ma . a wy za przeproszeniem macie szanowni wyborcy duże G
21 września 2015
+3
-0
e46-c32
~ Edio  do ~ ty   A jechałeś może Cetnarskiego?
21 września 2015
+2
-0
a97-66d
~ sowa   Kochani następne remonty w Łańcucie przed następnymi wyborami spokojnie
20 września 2015
+6
-0
f53-161
~ GOŁOJUCH ROZLICZYMY   A ja się pytam. Co Kazimierz Gołojuch jako poseł od 2005 r. zrobił
- dla miasta Łancuta
- dla powiatu łancuckiego
- dla innych gmin
bo wyjść na mównicę i czytać z kartki to każdy potrafi
20 września 2015
+23
-2
461-383
~ Zdzich Wydymał  do ~ jańcio wodnik   Pani Rupar problemu nie widzi. Jej to nie dotyczy.
Ot taka Konformistka!
20 września 2015
+9
-2
14b-443
~ ja  do ~ ty   nie no nigdzie... przepraszam... buhahah
19 września 2015
+2
-4
8c8-555
~ gość  do ~ on   równie ciekawe jest ustawienie świateł k. cmentarza, czerwone mają samochody na czwórce, ale piesi muszą stać, bo na zielone zmienia się dopiero po wciśnięciu, czyli po następnej fali samochodów. A co do świateł przy gimnazjum nr 1, to też nie wiem, czy nikt nie widzi jak po 15 robi się tam "zamieszanie" na skrzyżowaniu i blokowanie przejazdu? Czy nie można zrobić wcześniejszego czerwonego od liceum, żeby nie pchali się wszyscy do skrętu w prawo i blokowali jazdę na wprost?
19 września 2015
+3
-0
14b-443
~ b  do ~ on   Gdyż albowiem przycisk dla pieszych służy tylko i wyłącznie dla rozładowania stresu. Przynajmniej według Discovery Science ;-)
19 września 2015
+9
-0
14b-443
~ a  do ~ ciekawy   Jeszcze przydały by się MORSy...
19 września 2015
+2
-0
ba8-138
~ pop   rozwiązać problem parkowania w łańcucie. najlepszym rozwiązanem to budowa parkingu wielopoziomowego.wziąć się za przejazd kolejowy bo kolejki samochodów coraz większe a po uruchomieniu autostrady będą jeszcze większe
19 września 2015
+16
-1
947-430
~ jańcio wodnik   Tylko żeby jeszcze w tej umywalce nigdy nie brakowało wody. Podkreslam, ze najważniejszą inwestycją dla miasta jest budowa nowego wodociągu (magistrali) i pozyskiwanie nowych źródeł wody pitnej. Najlepszym przykładem dramatycznej sytuacji był pewien sierpniowy piątek kiedy to wskutek awarii całe miasto pozbawione było wody praktycznie cały dzień. Zdarzają się również nocne zamknięcia wody na stacjach uzdatniania i zanim woda pojawi się zwłaszcza na większych osiedlach mija pół dnia. Naprawdę nie ma co liczyć na rozwój miasta jeśli nie zostanie zrealizowane to podstawowe zadanie. Ostatnie bezdeszczowe lata pogłębiają tylko drastycznie sytuację obniżania się wód podziemnych. Konieczna wydaje się również budowa nowych zbiorników retencyjnych tak aby w czasie awarii miasto miało skąd pozyskiwać wodę. Niech Łańcut nie będzie znany wyłącznie z braków wody. To są najważniejsze inwestycje, a nie jakieś tam skateparki, dni patronów odczyty, rewitalizacje itp. A sprawa wymaga pozyskania naprawdę dużych pieniędzy. O to proszę, żeby nasi radni i urzędnicy starali się w pierwszym rzędzie. Bez wody nic nie będzie w stanie funkcjonować.
19 września 2015
+22
-1
473-d08
~ ???   Ale z nagłówkiem to przesada ,,Łańcut w Budowie" przecież w tym mieście nic się nie dzieje i nic się nie buduje co roku wyleją parę metrów unijnego asfaltu i położą parę metrów chodnika.Teraz to rozkopali chodnik w kilku miejscach miasta i już Łańcut w budowie.A co do dużych inwestycji planowanych lub już budowanych nie zależą i nie zależały od miasta takie jest moje zdanie jeśli chodzi o ogromny rozwój naszej ,,Metropolii" i rosnącą liczbę miejsc pracy.Jeśli bym się mylił proszę o komentarz z innej perspektywy
19 września 2015
+17
-7
aa3-220
~ ciekawy  do ~ ty   Dzięki za odpowiedź. Jadę zobaczyć :)
19 września 2015
brak ocen
453-bca
~ ty  do ~ citizen Ł.   Na Placu Sobieskiego miała być strefa płatnego parkowania. Jest to jeszcze?
19 września 2015
+6
-0
453-bca
~ ty  do ~ ciekawy   Wygląda na Miejsce Obsługi Rowerzystów, tak samo jak na autostradach jest MOP - Miejsce Obsługi Podróżnych.
19 września 2015
+2
-0
453-bca
~ ty  do ~ ja   Chodnik na ul. 3 Maja koło banku razem z płatnym parkingiem należą do Spółdzielni Mieszkaniowej a nie do miasta. Gdzie są dziury na drodze czy brakuje oświetlenia?
19 września 2015
+6
-3
aa3-220
~ ciekawy   Co to są MOR-y?
19 września 2015
+1
-0
74e-083
~ Halina Paciaciakowa   No właśnie mój mąż Tico nie ma gdzie zaparkować jak do szpitala jadę . I co ja mam z górki na nogach chodzić ?
19 września 2015
+5
-1
932-a18
~ on   co do centrum - takie pytanie: kto zarządza sygnalizacjami świetlnymi? od kilku tygodni obserwuję i doświadczam jakiejś bezsensownej zmiany funkcjonowania sygnalizacji przy rynku obok SKOKu, zaczyna się wieczorami i trwa w nocy: 15 sekund zielone światło dla samochodów i automatycznie czerwone ponad 20 sekund... nikogo przed przejściem, nikt nie wcisnął przycisku, ale stać trzeba... w dzień jak jest ruch pieszych to zielone mają po wciśnięciu przycisku i to nie częściej niż co kilkadziesiąt sekund, a w nocy automatycznie co 15 sekund... dawniej było normalnie zielone dla aut póki ktoś nie wcisnął, wtedy zaraz szybko się zmieniało, a czemu miała służyć ta zmiana?
19 września 2015
+18
-0
c02-779
~ citizen Ł.   a parkować samochody będziemy gdzie, w parku ? przeca miejsc parkingowych jest jak na lekarstwo, to teraz jeszcze ich ubędzie, bo chyba wiadomym jest że jak poszerza się chodnik, to zmniejsza się jezdnia i tym samym pobocza. Cel szczytny z tymi ścieżkami rowerowymi, ale jak zwykle w naszym pięknym kraju, wydaje się cudzą (czyli podatnika) kasę lekką reką na nieprzemyślane inwestycje, nie patrząc na jej skutki i funkcjonalność. Wiemy, że to fajnie wygląda na zdjęciach, ależ czyż nie ma w Łańcucie ważniejszych rzeczy niż takie "świecidełka"? Ciekawe kto jest wykonawcą projektu? bo u nas coś nad wyraz często układają/wymieniają tę kostkę ...
18 września 2015
+13
-5
97b-68e
~ wie   łańcut miasto ,,turystyczne" to i ładnie musi wyglądać
18 września 2015
+3
-0
14b-443
~ ja   jak zawsze nie widzi się potrzeb mieszkańców, tylko wymienia się kostkę tam gdzie nie trzeba (np ul 3- go maja, wzdłuż banku i dalej... po co), teraz poszerzanie chodnika, no brawo nie ma to jak wygłaskane centrum, a mieszkańcy kawałek dalej to nie ma oświetlenia, to wody brakuje, to dziury w drodze, kto wybiera non stop tą samą władzę ?!!?!?!?!
18 września 2015
+12
-3
6d6-e32
~ Staszek   Wymiany remonty szkoda ze blisko centrum a ul. Sowińskiego nadal gorsza niż na większości wiosek !!!
Mimo licznych próśb mieszkańców i braku możliwości wjazdu na ul. Orzeszkowej od strony Przemyśla (wjazd na Orzeszkowa odbywa sie np przez Sowińskiego) nic się w tym kierunku nie dzieje.
Co jakiś czas tylko trochę klinca który przy pierwszej ulewie spływa do pobliskiej rzeczki. Asfalt rozwiązałby sprawę raz na zawsze ale lepiej marnotrawic pieniądze na tymczasowke.
18 września 2015
+6
-0
cc3-2bb
~ ADA   KIEDY REMONT SŁOWACKIEGO I CETNAROWSKIEGO ROZJEŻDZONA SŁOWACKIEGO GDYZ OGRANICZENIE DO 5 TON A JEŻDZĄ TIRY AUTOBUSY'CEMENTOWOZY NIKT NIE ZWRACA UWAGI
18 września 2015
+12
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x