Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Śmiertelny wypadek w Rakszawie
"Obwodnica" do poprawki
Utknęli między rogatkami
Nauczyciele nagrodzeni
home > Start > Aktualności > Sygnalizacja świetlna w Dąbrówkach?
Rozmiar tekstu:
AAA
DĄBRÓWKI
2016.09.23 15:13 | aktualizacja: 2016.09.24 09:07

Sygnalizacja świetlna w Dąbrówkach?

Mieszkańcy domagają się zwiększenia bezpieczeństwa pieszych. O zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na jednej z najbardziej ruchliwych dróg w powiecie walczą już od 2015 r.
Sygnalizacja świetlna w Dąbrówkach?
Sygnalizacja świetlna w Dąbrówkach?

Szkoła, przedszkole, kościół, dom kultury, ośrodek zdrowia, sklepy i inne punkty usługowe w miejscowości Dąbrówki są oddzielone przez przecinające się w samym centrum wsi drogi: wojewódzką i powiatową. Tworzące się w godzinach porannych i popołudniowych korki drogowe były codziennością. Jednak ruch na tej trasie zwiększył się jeszcze bardziej po otwarciu ostatniego odcinka autostrady A4. - Bywały i takie dni, w ciągu których na tym skrzyżowaniu miały miejsce trzy kolizje, niestety zdarzały się również wypadki śmiertelne - mówi sołtys wsi Roman Pudło.

Starania o zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik - Szklary w miejscowości Dąbrówki z drogą powiatową nr 1275 R Czarna - Białobrzegi - Laszczyny lokalne władze i mieszkańcy podjęli już w tamtym roku: - pierwsze pismo wysłaliśmy jeszcze w 2015 roku mając na uwadze zbliżający się termin otwarcia autostrady. Dwa razy też zbieraliśmy podpisy mieszkańców - informuje sołtys Dąbrówek.

Sytuacja jednak nie przedstawia się korzystnie dla strony wnioskującej. W piśmie, które władze gminne otrzymały ostatnio od Marszałka Województwa czytamy m.in: "W odpowiedzi na Państwa wystąpienie z dnia 6 sierpnia 2016 roku w sprawie zainstalowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik - Szklary z drogą powiatową nr 1275 R Czarna - Białobrzegi - Laszczyny w miejscowości Dąbrówki oraz na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik - Szklary z drogą powiatową nr 1521 Czarna - Wola Dalsza w miejscowości Wola Mała informuję, że przedstawione propozycje zostaną poddane analizie, która uwzględniać będzie rozpoznanie parametrów dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego, możliwości techniczno-finansowych, natężenia ruchu z uwzględnieniem kierowania się potoku pojazdów wynikającego z ruchu autostradowego na A4 po jego unormowaniu, oczekuje się, że potoki ruchu na poszczególnych kierunkach transportowych ustabilizują się w ciągu roku od uruchomienia węzła A4 Łańcut w Woli Małej rondo na drodze wojewódzkiej nr 877. Po tym okresie poddanie sytuacji ruchowej analizie eksperckiej da możliwość wyboru typu skrzyżowania ewentualnie wyposażonego w sygnalizację świetlną lub rondo […]".

Jak przyznaje sołtys wsi sprawa ta dla mieszkańców Dąbrówek jest priorytetowa. W poniedziałek wysłane zostało kolejne pismo, jednak wyrozumiałość dla zarządców drogi powoli się kończy. W przypadku negatywnej odpowiedzi z województwa mieszkańcy i władze samorządowe nie wykluczają protestów i blokady drogi.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych w planach Gminy Czarna jest też budowa chodnika od domu kultury do szkoły i dalej do lasu w kierunku Żołyni.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Sygnalizacja świetlna w Dąbrówkach?, 5.0000 out of 5 based on 4 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Chmiel dodany
 
Odsłon: 10449
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
97d-5c6
~ lin  Może poseł Gołojuch by coś zadziałał ..... żartowałem
23 września 2016
+21
-2
Ostatnio dodane komentarze
8bf-f88
~ Edek  do ~ Tomi   Jak by była już wybudowana "obwodnica" (czyli droga od ronda na Woli do Głuchowa) to pewnie rzeczywiście nie było by problemu.
Niestety na razie trzeba dać ludziom żyć. Ruch się zwiększył i to znacznie a rozwiązania drogowe pozostały. Znając realia za chwilę jakiś decydent powie, że trzeba tam postawić fotoradar, bo są wypadki.
28 września 2016
+0
-2
c31-d41
~ dob   przyjado leszcze zagrajo i bedzie
24 września 2016
+2
-0
8fb-68e
~ :D  do ~ lin  
24 września 2016
+3
-0
29b-85e
~ oli   Leszczyny - taka m-ść jest w Kieleckim a nie na Podkarpaciu. Sprawdzajcie droga redakcjo co piszecie, lub zmieńcie redaktora.
24 września 2016
+2
-2
952-28f
~ MIESZKANKA  do ~ Koło   Chyba że rondo przebiegać przez GOK bo inaczej się nie zmieści.
24 września 2016
+3
-1
ab7-bcc
~ Koło  do ~ lin   haha jen z lepszych żartów jakie słyszałem od ponad roku :D
23 września 2016
+11
-0
97d-5c6
~ lin   Może poseł Gołojuch by coś zadziałał ..... żartowałem
23 września 2016
+21
-2
ab7-bcc
~ Koło   Rondo i tyle w temacie
23 września 2016
+3
-2
9d4-994
~ wait   Laszczyny a nie Leszczyny...
23 września 2016
+5
-1
558-f6f
~ Tomi  do ~ smolar   Ty a może obwodnicze jeszcze
23 września 2016
+4
-3
8b9-b7d
~ lolu   Dla bezpieczeństwa pieszych wybudować tam kładkę i problem zniknie.
23 września 2016
+11
-1
d5e-8db
~ smolar   nie wiem czy by dało radę ale dobre by było w tamtym miejscu RONDO
23 września 2016
+4
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x