Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Rabunek w Kraczkowej
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Za nami pierwszy rok sejmowej kadencji - rozmawiamy z posłem Kazimierzem Gołojuchem
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT ŁAŃCUT
2016.11.02 10:23

Za nami pierwszy rok sejmowej kadencji - rozmawiamy z posłem Kazimierzem Gołojuchem

25 października minął pierwszy rok kadencji nowego rządu. O tym jaki on był i o planach na najbliższe miesiące porozmawialiśmy z posłem na Sejm RP Kazimierzem Gołojuchem.
Za nami pierwszy rok sejmowej kadencji - rozmawiamy z posłem Kazimierzem Gołojuchem
Za nami pierwszy rok sejmowej kadencji - rozmawiamy z posłem Kazimierzem Gołojuchem

Paulina Chmiel: Jak ocenia Pan mijający rok kadencji?

Kazimierz Gołojuch: Ten rok był bardzo pracowity, chyba najpracowitszy z wszystkich, które spędziłem w Sejmie. Większość tygodni, to były tygodnie sejmowe, komisyjne, w trakcie których procedowaliśmy nad ustawami. W tym czasie udało się rozwiązać wiele nowych spraw m.in. tych, które zostały obiecane w kampanii wyborczej przez Prawo i Sprawiedliwość. Osobiście jestem członkiem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji do Spraw Unii Europejskiej i mogę powiedzieć, że również tutaj dużo się dzieje.

Jeśli chodzi o rolnictwo i sprawy z tym związane, to w życie weszło już kilkanaście ustaw. Nad następnymi procedujemy, m.in. nad ustawą o sprzedaży bezpośredniej, na którą czekają rolnicy i którą uważam z priorytetową. Obecne prawo przewiduje, że rolnik może sprzedawać nieprzetworzone produkty, od momentu wejścia ustawy będzie mógł sprzedawać także produkty przetworzone, a to jest bardzo istotna sprawa nie tylko dla osób, które pracują w rolnictwie, ale także dla każdego konsumenta, który będzie mógł dzięki temu kupować produkty dobrej jakości od polskiego rolnika z pominięciem drogich supermarketów.

Wśród innych ustaw nad którymi pracowaliśmy w tym roku są m.in. ustawa o obrocie ziemią, której celem jest to, żeby ziemia, będąca w zasobie rolnym skarbu państwa, była własnością wszystkich obywateli. Warto też wspomnieć, że 1 stycznia 2017 roku wejdzie w życie ustawa o szkodach łowieckich. Poza kwestiami stricte rolniczymi należy również powiedzieć o zakazie odbierania dzieci rodzicom ze względów ekonomicznych oraz ustawach związanych z działami gospodarki narodowej.

Paulina Chmiel: Z jakich działań jest Pan najbardziej zadowolony?

Kazimierz Gołojuch: Z odczuć i relacji, które wypływają bezpośrednio od naszych mieszkańców, to z pewnością jest to Program Rodzina 500 +. Rodzice mówią wprost: mamy takie minimum stabilizacji, nie musimy się martwić, że nie będziemy mieć za co dziecku kupić podręczników, że nie wystarczy nam na jedzenie. To, co zostanie możemy odłożyć dziecku, gdzieś je zabrać, pokazać jak wyglądają góry, morze, bo wiele osób nie miało tej możliwości do tej pory.

Również cieszę się z posunięć, które bezpośrednio dotyczą naszego powiatu. Z rezerwy rządowej udało się pozyskać kwotę 2,5 mln. zł na remont oddziału zakaźnego w Centrum Medycznym w Łańcucie, który, i to też bardzo ważne, wszedł w skład kierunku medycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Mam nadzieję, że współpraca Centrum Medycznego i Uniwersytetu Rzeszowskiego będzie nadal bardzo dobrze się rozwijać. Otworzono Muzeum Polaków Ratujących Żydów Podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w Polsce ale i w świecie. Znaczne kwoty udało się pozyskać na remont Zamku w Łańcucie. Otwarta została autostrada, przy której również trzeba było poszukać dodatkowych środków (prawie 200 mln zł). W końcu ogłoszono też przetarg na ul. Kraszewskiego, a w kolejnych etapach wykonywana będzie modernizacja drogi wojewódzkiej nr 881 - inwestycja tak długo oczekiwana. Wierzę, że wkrótce ogłoszona zostanie również przebudowa tzw. obwodnicy Łańcuta.

Wiele jest jeszcze do zrobienia i w Parlamencie i jeśli chodzi o wsparcie działań w naszym regionie. Posłem Rzeczypospolitej się jest, ale również należy wpierać to, co się dzieje lokalnie, bo to służy ludziom.

Paulina Chmiel: Czy jest coś z czego jest Pan niezadowolony, czego nie udało się osiągnąć?

Kazimierz Gołojuch: Na pewno ludzie zgłaszają, że chcieliby przyspieszyć prace w Parlamencie, chodzi tu zwłaszcza o ustawę obniżającą wiek emerytalny. To, co mogę teraz powiedzieć, to to, że jest ona już w trakcie procedowania, ale jeszcze do tej pory nie udało się jej uchwalić. Myślę, że najbliższe miesiące spowodują, że nastąpi przyspieszenie w tej kwestii.

Paulina Chmiel: Jakie są Pana plany na kolejne miesiące? Na co będzie kład Pan szczególny nacisk, zarówno w tym wymiarze lokalnym, jak i krajowym?

Kazimierz Gołojuch: Na pewno jeśli chodzi o sprawy lokalne, to zabiegam o to, aby doprowadzić do jak najszybszego połączenia Rzeszowa z Warszawą linią kolejową. Druga rzecz to droga S19, czyli skomunikowanie północy z południem, która już jest w trakcie realizacji od Rzeszowa do Lublina. Chcemy żeby miała ona dalszy bieg w kierunku Barwinka i o to będziemy się starać. Sprawy następne to doprowadzenie do przebudowy DK94. Zapewniam, że nie spocznę, dopóki nie doprowadzę tej inwestycji do końca. Czekamy też na rozpoczęcie prac związanych z przebudową drogi wojewódzkiej Łańcut-Sokołów. Oczywiście jak zawsze będę wspierał też wszelkie projekty, które dotyczą samorządów lokalnych, czyli gmin, miasta i powiatu.

Paulina Chmiel: A co z łącznikiem?

Kazimierz Gołojuch: Powiem tak, ten łącznik nie jest już potrzebny, on jest koniecznością. Prace posuwają się do przodu, bo jest już koncepcja, teraz tylko wykupy gruntów i realizacja. Jednak muszę też otwarcie i obiektywnie poinformować, że nie chodzi tu tylko o finansowanie, ale głównie o szybkie przeprowadzenie procesu związanego z wykupem gruntów oraz doprowadzenie do takiego rozwiązania, które nie będzie skutkowało protestami mieszkańców. Jeśli chodzi o finansowanie, to ani w budżecie województwa, ani państwa nie ma zagwarantowanych środków finansowych na łączniki na obecną chwilę. Zabiegamy o to. Część środków będzie można pozyskać z rezerwy budżetu państwa, ale drugą część albo z programów unijnych, albo z urzędu marszałkowskiego, a niestety takich środków na chwilę obecną Marszałek nie ma w budżecie. Nie stoimy w miejscu, razem z Panem Starostą i Panem Burmistrzem zabiegamy o to, aby udało się zrealizować także tę inwestycję.

Paulina Chmiel: Ważna obecnie dla samorządów sprawa reformy szkolnictwa wydaje się już przesądzona. Jaki będzie jej kształt i jakie zmiany przyniesie?

Kazimierz Gołojuch: Sprawy dotyczące szkolnictwa zostały zapowiedziane przez Panią Minister, ale jeszcze wymiernych dokumentów jako posłowie nie otrzymaliśmy. Dopiero w najbliższych miesiącach będą podjęte prace legislacyjne, podczas których te ustawy będą procedowane. Wówczas zobaczymy jaki będzie ich ostateczny kształt po wyjściu z Sejmu. Najbliższe miesiące to będzie najgorętszy okres.

Paulina Chmiel: Dziękuję za rozmowę.

Kazimierz Gołojuch: Ja również. Korzystając z okazji, w tym miejscu chciałbym też podziękować samorządowcom, pracownikom instytucji państwowych, przedsiębiorcom i wszystkim, którym leży na sercu rozwój i dobro naszego powiatu.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Za nami pierwszy rok sejmowej kadencji - rozmawiamy z posłem Kazimierzem Gołojuchem, 3.0000 out of 5 based on 2 ratings
Chmiel dodany
 
Odsłon: 6171
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (54)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
517-7ae
~ gość  Pani Paulino, jeśli chce być Pani dobrą dziennikarką to Następnym razem proszę zadać takie pytania :
- Czy popiera Pan wykopywanie z grobów ludzi wbrew woli ich rodzin?
- Czy poprze Pan projekt posłów PiS utrzymujący kwotę wolną od podatku na dotychczasowym poziomie tj. 3000 zł , wbrew wyborczym obietnicom i wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego
- Czy nie uważa Pan, że jest rzeczą haniebną, by opodatkowywać dochody poniżej minimum egzystencji ?
- Czy jako lokalny patriota może Pan spać spokojnie z myślą, że głosował Pan za ustawą wiatrakową, której skutkiem będzie zakaz zabudowy na ok 20 proc terytorium gm. Łańcut
- Co jako poseł zrobił Pan by ściągnąć do Polski wrak tupolewa? Pana partia mówiła, że wrak ściągnie jak tylko przejmie władzę?
- Czy jest Pan zadowolony ze swojej skuteczności w obronie Polmosu Łańcut ?
i tak właśnie powinien wyglądać wywiad , a nie jakieś tam lerum -polerum
2 listopada 2016
+44
-6
b63-5eb
~ Ile  Tytuł powinien byc: Fruwam tylko glosować. Niestety nasz kochany poseł jest na samym końcu listy jeśli chodzi o aktywność w sejmie. Oczywiście jest na czele jeśli chodzi o głosowania
2 listopada 2016
+36
-3
692-1e0
~ michal  czyli bez zmian
obwodnica Łańcuta która nie będzie obwodnicą - wszyscy chcą i wierzą ale dalej bez konkretów
łącznik - chcemy , wierzymy ale nie ma funduszy
i o czym tu rozmawiać?
2 listopada 2016
+30
-0
Ostatnio dodane komentarze
563-ab2
~ jan  do ~ pis   hahahah i jeszcze on ma czelność chwalić się, że to załatwił :D no mocarz :) Prawda jest taka że żaden z Podkarpacia nic nie ma do powiedzenai w Wa-wie. Jak gość powiedział kończ waść wstydu oszczędź
8 listopada 2016
+3
-0
544-1ef
~ vs  do ~ ,,c,,   Przemądrzały nie jestem, tylko ciekaw życia i uwierz, że mylisz się co do mej skromnej osoby. Pominę już Twój mały prztyczek w mój złamany kiedyś nos ;) a co złego to nie ja. Na koniec wypada powiedzieć - Pax między chrześcijany
7 listopada 2016
+1
-0
13d-d67
~ ,,c,,  do ~ vs   Z Twych wypowiedzi... tego co piszesz pod kilkoma nicami rysuje się nieciekawa postać...taki przemądrzały gość,któremu się wdaje ,że wszystko wie naj... :-) i w to wierzy...
znam ten typ człowieka,więc wiem co i do kogo piszę...
nie prowadzę z Tobą żadnego sporu..więc to co piszesz...brak temu sensu:-)próbujesz się ustawić w takiej pozycji obronnej
więc wybaczam;-) i gratuluję,że po raz chyba pierwszy w Twej wypowiedzi nie widzę zbyt wiele jadu i obrażania kogo tylko się da... na dowód tego nawet ,,zaplusuję,,Twą powyższą wypowiedz...i pozdrawiam
7 listopada 2016
+1
-0
544-1ef
~ vs  do ~ ,,c,,   O Matko, nie było mnie tu chwilę i się dowiaduję, ze jestem żałosny i nieszczęśliwy. A możesz mi uwypuklić na jakiej podstawie doszedłeś do tak sensacyjnej diagnozy ? To oczywiście pytanie retoryczne. W erystyce jest opisana taka prawidłowość, że adwersarz, który nie potrafi się pogodzić z przegraną w sporze - dyskusji, wyciąga na pokład ostatnie działo w postaci ataku ad persona, czyli w tym przypadku nazwanie mnie żałosnym nieszczęśnikiem. Dzięki że się o mnie martwisz, ale Bogu dziękować, gwarantuje Ci, wszystko u mnie w jak najlepszym porządku, czego i tobie życzę
7 listopada 2016
+1
-0
13d-d67
~ ,,c,,  do ~ vs   żałosny...nieszczęśliwy...wyżywający się w necie czeku...współczuję Ci szczerze
5 listopada 2016
+0
-2
13d-d67
~ ,,c,,  do ~ vs   musisz być mocno nieszczęśliwy ...współczuje.
5 listopada 2016
+0
-1
544-1ef
~ vs  do ~ ,,c,,   przeczytaj sobie manipulatorze, co wcześniej napisał ten intelektualista ... o nicku "obalić pis", i wtedy się zastanów, kto tu kogo obraża, hiPOkryto
5 listopada 2016
+3
-1
544-1ef
~ vs  do ~ ,,c,,   jak to wydedukowałeś, tefauenowska wróżka Leokadia pomogła ci rozwiązać tę zagadkę ? Nie będę się tłumaczyc z tego, ze nie jestem koniem, ale drogi C jak .epie, wyobraź sobie, że nie wszyscy ludzie myślą kolektywnie, tak jak ty, i nie wszyscy za prawdę objawioną uważają kity establishmentu III RP, które dalej wam wdrażają do głów, za pomocą swych tub propagandowych (TVN, Polsat, GW czy jakieś niemieckie gazety, czy portale) Do Gołojucha tez mam zastrzeżenia, ale tak jak lemingi przez ostatnie 8 lat wybierali mniejsze zło, tak teraz duża cześć społeczeństwa wybrała inne mniejsze zło, więc jak jesteś zwolennikiem demokracji, pogódź się z tym i czekaj do następnych wyborów
5 listopada 2016
+2
-2
98e-267
~ cdn  do ~ vs   a toś taki sam mądry jak ten gość
4 listopada 2016
+1
-2
8c5-df2
~ ,,c,,  do ~ vs   przecież Gość 2 to ty...od razu widać:-) żałosna postać
4 listopada 2016
+3
-2
8c5-df2
~ ,,c,,  do ~ Obalić Pislam   Nie wciągajcie się w dyskusje z tym człowiekiem... to nie ma sensu on potrafi tylko obrażać. Czyli pokazywać kim jest...należy mu się współczucie
4 listopada 2016
+2
-2
8c5-df2
~ ,,c,,  do ~ Gość 2   Śledzę od jakiegoś czasu Twe wypowiedzi pod różnymi nicami i różnych prawdopodobnie serwerów ...( żale,obrażanie kogo się tylko da i próby wywyższania się na każdym kroku)
Myślę,że musisz być nieszczęśliwym człowiekiem,któremu należy współczuć:-(
4 listopada 2016
+2
-1
aee-bc5
~ Obalić Pislam  do ~ vs  
Nie musisz zatrzymywać się na siusiu, bo masz słoik w samochodzie.
4 listopada 2016
+4
-3
544-1ef
~ vs  do ~ Obalić Pislam   taa, to poważna sprawa. le póki co, zażyj sobie jakieś barbiturany i poproś rodzinę, żeby cie ubezwłasnowolnili, żebyś sobie i innym, krzywdy nie wyrządził
4 listopada 2016
+3
-3
544-1ef
~ vs  do ~ pop   chyba nie kumasz o co kaman :)
4 listopada 2016
+3
-1
544-1ef
~ vs  do ~ cdn   ja na ten przyklad wiedzę czerpie z neta, a zdanie mam takie same jak Gosć2. A może to ty ogładzasz nieodpowiednie newsy
4 listopada 2016
+3
-1
98e-267
~ cdn  do ~ Gość 2   za dużo oglądasz telewizji lub słuchasz radia z torunia.twoja łepetyna pracuje w jedną stronę
4 listopada 2016
+3
-2
98e-267
~ pop  do ~ Gość 2   w tym rzecz że tacy d ..jak ty poniżają POLSKĘ
4 listopada 2016
+2
-3
baf-7a2
~ ciekawy   Czy PiS, który ma duże poparcie na Podkarpaciu nie powinien wystawić swojego mocnego kandydata na Wójta Gminy Łańcut. Obecny wójt to człowiek PSL. Czy wyborcy PiS, których jest tu większość nie zasługują aby mieć coś do powiedzenia w podstawowej jednostce samorządowej jaką jest Gmina. Być może Pan poseł jest w dobrych układach z Wójtem ale on raczej dba o interesy ludzi swojego środowiska niż elektoratu PiS.Do wyborów samorządowych jest dwa lata , sporo czasu aby kogoś wypromować. Elektorat Wójta wymiera, elektorat PiS rok po roku wchodzi w dorosłość. Nie ma żadnego powodu aby poprzednia epoka trwała w okolicach Łańcuta w nieskończoność.
4 listopada 2016
+5
-5
b14-3e6
~ Gość  do ~ gość   Są z jednej miejscowości to wiesz...
4 listopada 2016
brak ocen
aee-bc5
~ Obalić Pislam  do ~ Gość 2   Pis to sekta smoleńska Pis to wróg demokracji a wójt Bar to bezpartyjna marionetka w rękach Pisu
4 listopada 2016
+6
-3
df5-f23
~ Gość 2  do ~ Władek   Te pytania są skopiowane z marszu KOD, które w koło Macieju powtarzają w ulubionych telewizorniach dla lemingów. A w rzeczywistości ich adresatem powinien być rząd Tuska i Kopacz, jedyne co, to kwota wolna od podatku, ale tego Kaczory nie obiecywali z dnia na dzień, bo takich reform nie robi się z d...
4 listopada 2016
+2
-1
df5-f23
~ Gość 2  do ~ miś   Każdy poseł jest maszynka do głosowania. Poseł RP, będąc na posiedzeniu sejmu jest zobowiązany głosować, za, przeciw lub wstrzymać się od głosu, nie może nie głosować, bo to wbrew regulaminowi sejmu. Więc jak chcesz coś powiedzieć, to najpierw zastanów się, czy warto wszystkich tu poinformować, że do powiedzenia nie masz nic, przynajmniej mądrego
3 listopada 2016
+2
-0
df5-f23
~ Gość 2  do ~ ja   500 plus jest po to żeby zachęcić ludzi do posiadania więcej niż jednego dziecka, tu chodzi o demografię i lokatę kapitału, bo dzieci to najlepszy kapitał państwa. Nie chodzi tu o jałmużnę, którą nagle chce na wszystkie dzieci rozdawać PO. A 500 plus PO na wszystkie dzieci, według ciebie "tego kraju" już nie zrujnują ? nie masz czasem dysonansu poznawczego ? oczywiście sprawdź co zacz ten dysonans
3 listopada 2016
+2
-2
df5-f23
~ Gość 2  do ~ Ile   nie kłam, Gołojuch jest na 219 miejscu, czyli jest w połowie stawki, do tej pory ma 66 wystąpień. Ale nie o ilość tu chodzi tylko o merytoryczność wypowiedzi, i o to, co my z tego mieć będziemy. A tu jest różnie, i tu poseł powinien coś zrobić, bo to będzie jego ostatnia kadencja i wzbierzemy kogoś młodszego
3 listopada 2016
+3
-3
df5-f23
~ Gość 2  do ~ cdn   a gdzie są te podatki, podaj namiary, źródła, linki ! a może to tylko gdybanie, w trybie przyszłym przypuszczającym, zatroskanych red-aktorów z ulic Wiertniczej i Czerskiej ?
3 listopada 2016
+2
-3
df5-f23
~ Gość 2  do ~ pop   na tym polega polityka, na władzy, grantach, przywilejach. Z drugiej strony nikt Ci nie broni wstąpić do Nowoczerskiej i walczyć o demokracje walcząc z demokracją
3 listopada 2016
+3
-5
df5-f23
~ Gość 2  do ~ Obalić Pislam   Nawołujesz do obalenia konstytucyjnych organów państwa, wybranych w demokratycznych wyborach i uważasz się za demokratę ? na to są paragrafy. Demokracja według was jest jak rządzi PO, ale jak PiS, to demokracji już nie ma. Poza tym, byłeś na wyborach ?
3 listopada 2016
+4
-2
df5-f23
~ Gość 2  do ~ ania   ... o dziwo jeszcze wierzą ? a w co mają wierzyć w dwie, skompromitowane 8 letnimi rządami, literki, czy w KOD lub .N, stare - nowe twory, których protoplastami są spec służby PRL w postaci m.in. pro civili ? Anno, od niewiedzy, jeszcze gorsza jest nieświadomość niewiedzy ... Przemyśl to
3 listopada 2016
+5
-6
df5-f23
~ Gość 2   Panie pośle, ja mam pytanie, czy wycofacie się z ponadpartyjnego układu, na styku: lokalna administracja - politycy - biznes, który drąży Polską prowincję od zawsze ? I dlaczego, na poziomie całego kraju, macie tak beznadziejną informacje publiczną, bo na przykład o tym, że Szałamacha dzięki uszczelnieniu strefy VAT zaoszczędził 10,5 mld zł wiedzą nieliczni, ale za to, wszyscy słyszeli o Misiewiczu, który jest 5 lat starszy od Cezarego Tomczyk z PO, który w wieku 23 lat w komisji obrony narodowej, a Misiewiczowi wytyka, że był rzecznikiem MON ? Wiem, że chwalą się ludzie próżni, ale w czasach próżności, trzeba się do tego dostosować. A poza tym, musi Pan zacząć coś robić, żeby tych uwag pod pana adresem, za 3 lata było mniej ...
3 listopada 2016
+5
-3
df5-f23
~ Gość 2  do ~ gość   skopiowałeś to z transparentu szKODników ?
Pierwsze pytanie - na 9 ekshumacji pomylono 6 ciał, w związku z tym ja mam pytanie, czy gdybyś miał tylko 30 proc. pewność, że w grobie leży twój bliski, spałbyś spokojnie ? pytanie 2, na kwotę wolną od podatku mają jeszcze 3 lata, następne pytanie, wiatraki, to OŹE a te są wymysłem postępowców z PO-PSL, więc nie zwalaj na PiS. Wrak tupolewa jest rozgrywany według konwencji chicagowskiej, na którą przystał POprzedni rząd, zamiast prowadzić śledztwo według procedur przeznaczonych dla lotów Mililitry, bo taki to był lot. Polmos w Łańcucie zrujnował Kaczmarek, a dokończyły tzw. reformy liberalnych rządów, polegające na tym, żeby z Polski zrobić państwo kompradorskie.
Żeby nie było, pan Gołojuch nie jest z mojej bajki, ale chcąc być dziennikarzem, bądź nim, a nie powtarzaj za GW, TVN i KOD wyuczonych formułek, w których zmieniłeś tylko nazwisko adresata
3 listopada 2016
+4
-2
fd6-dbe
~ ania   Największa pomyłka. Największy nierób. Jedyne co tego Pana trzyma przy korycie to trzy literki, w które mieszkańcy łańcuckiego o dziwo jeszcze wierzą i proboszcza słuchają...
3 listopada 2016
+9
-3
f22-adf
~ kozak   Zaiste, wielce "pracowity" był ów rok! Bo to i noce trzeba było zarywać aby "na gwałt" bardzo ważne dla suwerena ustawy uchwalać! A i prezydent nie wszystkich Polaków (tylko I-go sortu) czasami nie dosypiał bo musiał naprędce owe ważne ustawy podpisywać! Sfolgujcie trochę bo z przepracowania nie dotrwacie do końca kadencji!!!
3 listopada 2016
+8
-4
d0a-54d
~ znawca   Panie Kazimierzu !mniej obiecywania i przechwalania jak Pan to potrafi .... działaj nie oszukuj .
3 listopada 2016
+14
-2
544-1ef
~ Łańcucianin   O jakim łączniku my tu rozmawiamy?? Jeśli głupiego lewoskrętu na MOSiR nie da się przepchnąć w Wawie. O wiadukcie kolejowym nie wspomnę bo Majstra postawili i po temacie...
3 listopada 2016
+12
-0
718-871
~ Władek  do ~ gość   Na powyższe pytania by nie odpowiedział i żadnego wywiadu pewnie by nie było, czy kiedykolwiek w innych mediach słyszeliście, czytaliście jego wypowiedz mającą jakiś sens?
3 listopada 2016
+6
-1
718-871
~ Władek   haha - Ten artykuł powinien mieć podpis - artykuł sponsorowany - albo
3 listopada 2016
+12
-2
b56-27f
~ kowalski  do ~ Ile   Akurat aktywność i działalność merytoryczną w Sejmie trzeba ocenić na bardzo dobrą. Poczytaj sobie w jakich sprawach zgłasza interpelacje itd. Zajmuje się konkretnymi sprawami a nie głupotami jak większość Posłów.
3 listopada 2016
+2
-10
b32-6e4
~ pop   NAJWIĘCEJ KORZYŚCI Z BYCIA POSŁEM MA , SAM POSEŁ I JEGO RODZINA
2 listopada 2016
+16
-1
b32-6e4
~ cdn   PYTANIE DO TEGO GOŚCIA KIEDY PRZESTANĄ Z ORGANIZACJĄ FESTIWALU NOWYCH PODATKÓW A MIAŁO BYĆ TAK PRZEJRZYŚCIE.NP. NOWY POMYSŁ DOTYCZĄCY AKCYZY NA SAMOCHODY.PO CZTERECH LATACH ICH RZĄDÓW POLSKA BĘDZIE NIE SAMOCHODOWA A ROWEROWA. CHYBA ŻE I ROWERY OPODATKUJĄ I WSZYSTKO INNE CO JEST WPRAWIANE W RUCH PRZEZ CZŁOWIEKA LUB SILNIK SPALINOWY LUB ELEKTRYCZNY
2 listopada 2016
+11
-2
ee8-309
~ ddd  do ~ Piotr   "...Powiem tak, ten łącznik nie jest już potrzebny, on jest koniecznością...."
Mistrzu pióra jak już wyrywasz zdanie z kontekstu, to wyrwij je całe i nie włączaj sapacza
2 listopada 2016
+8
-1
835-3f3
~ miś  do ~ Ile   w końcu po to tam jest - maszynka do głosowania
2 listopada 2016
+5
-1
b56-27f
~ Wojtek   Poseł Gołojuch to bardzo porządny gość. Nie nie popieram PiS bo mam inne poglądy. Ale na Posła Gołojucha ja i moja rodzina będziemy głosować zawsze. Miałem kiedyś problem, za który nie wiedziałem jak się zabrać. Poradzili mi w jednym urzędzie żeby iść z tym do Posła. Umówiłem się przez Biuro (fakt że chwile to trwało). Ale mi pomógł, doradził w biurze napisali interwencję prawą i wszystko dobrze się skończyło. Ja o Pośle złego słowa nie powiem.
2 listopada 2016
+8
-22
b21-a53
~ Piotr   Drodzy Państwo jeśli już dojdzie do remontu ulicy Kraszewskiego to proszę wiedzieć, że to nie jest zasługa rady miasta ani burmistrza z zastępcą. nawet Pana Posła
2 listopada 2016
+10
-1
b21-a53
~ Piotr   Przetarg miał być ogłoszony w kwietniu. Ale władze miasta przyczyniły się do takiego opóżnienia.nieskompletowali dokumentacji ,błędy itp. proszę zapytać w podkarpackim zarządzie
2 listopada 2016
+10
-0
b21-a53
~ Piotr   To co Pan mówi o przetargu na ul Kraszewskiego to jeszcze nie sukces
2 listopada 2016
+5
-1
b21-a53
~ Piotr   Pan Poseł pisze o łączniku,że już nie jest potrzeby.Pytam to po co w ogóle zaczynaliście przymiarki do tego łącznika.Wiele rodzin przez to ,żyło w niepewności cały rok. do momentu aż sami mieszkańcy nie wzięli sprawy w swoje ręce i walczyło o przesunięcie tego łącznika. Natomiast Sam Pan poseł z burmistrzem i radą byli bierni i udawali ,że o niczym nic nie wiedzą .Najlepszym rozwiązaniem i tańszym będzie budowa wiaduktu nad torami w miejscu głównego przejazdu i sygnalizacji świetlnej na ul podrzwierzyniec z ul Kochanowskiego.
2 listopada 2016
+9
-5
69d-5cb
~ gość2  do ~ gość   To już tematy że tak powiem krajowe, a i tak swego zdania tego prawdziwego by nie powiedział tylko wyuczoną regułke
2 listopada 2016
+6
-0
391-b8d
~ pis   Pan Gołojuch gdyby realnie oceniał swoją pracę na rzecz Łańcuta i okolic to by przeprosił mieszkańców i więcej nie kandydował
2 listopada 2016
+21
-0
517-7ae
~ gość   Pani Paulino, jeśli chce być Pani dobrą dziennikarką to Następnym razem proszę zadać takie pytania :
- Czy popiera Pan wykopywanie z grobów ludzi wbrew woli ich rodzin?
- Czy poprze Pan projekt posłów PiS utrzymujący kwotę wolną od podatku na dotychczasowym poziomie tj. 3000 zł , wbrew wyborczym obietnicom i wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego
- Czy nie uważa Pan, że jest rzeczą haniebną, by opodatkowywać dochody poniżej minimum egzystencji ?
- Czy jako lokalny patriota może Pan spać spokojnie z myślą, że głosował Pan za ustawą wiatrakową, której skutkiem będzie zakaz zabudowy na ok 20 proc terytorium gm. Łańcut
- Co jako poseł zrobił Pan by ściągnąć do Polski wrak tupolewa? Pana partia mówiła, że wrak ściągnie jak tylko przejmie władzę?
- Czy jest Pan zadowolony ze swojej skuteczności w obronie Polmosu Łańcut ?
i tak właśnie powinien wyglądać wywiad , a nie jakieś tam lerum -polerum
2 listopada 2016
+44
-6
558-f6f
~ ja   kto ma 500+ to ma ... a kto ma 900zł na osobe to juz 500+ nie ma... i panie pośle nie ma "minimum stablizacji" ....
obietnice były na KAŻDE!! oby ludzie się obudzili zanim pis doprowadzi ten kraj do ruiny
2 listopada 2016
+15
-5
692-1e0
~ michal   czyli bez zmian
obwodnica Łańcuta która nie będzie obwodnicą - wszyscy chcą i wierzą ale dalej bez konkretów
łącznik - chcemy , wierzymy ale nie ma funduszy
i o czym tu rozmawiać?
2 listopada 2016
+30
-0
b63-5eb
~ Ile   Tytuł powinien byc: Fruwam tylko glosować. Niestety nasz kochany poseł jest na samym końcu listy jeśli chodzi o aktywność w sejmie. Oczywiście jest na czele jeśli chodzi o głosowania
2 listopada 2016
+36
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x