Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Ustalają okoliczności śmierci 38-latka
Będą spore utrudnienia
Autokar wjechał w drzewo
Areszt dla sprawców pobicia
home > Start > Aktualności > Mieszkańcy ul. Głuchowskiej skarżą się na zły stan jej nawierzchni
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2017.02.22 11:25 | aktualizacja: 2017.02.22 11:29

Mieszkańcy ul. Głuchowskiej skarżą się na zły stan jej nawierzchni

Poruszanie się po tej łańcuckiej ulicy utrudniają dziury i tworzące się, po każdych opadach deszczu, kałuże.
Mieszkańcy ul. Głuchowskiej skarżą się na zły stan jej nawierzchni
Mieszkańcy ul. Głuchowskiej skarżą się na zły stan jej nawierzchni

Problem mieszkańców z ul. Głuchowską w liście do redakcji przedstawił nam Pan Grzegorz: - w wielu punktach drogi tworzą się duże rozlewiska, obok których ciężko przejść "suchą nogą". Jest to efekt zaniżonej nawierzchni jezdni. Ruch na ulicy jest bardzo duży, przejeżdża tędy dużo samochodów, a podbudowa drogi, szczególnie na odcinku od ul. Łąkowej, jest słaba, efektem czego są powstałe dziury, spękania oraz zaniżenia - wyjaśnia i dodaje: - w imieniu mieszkańców prosimy o poprawę stanu nawierzchni na najgorszych odcinkach, wzmocnienie nakładkami bitumicznymi lub dokładne załatanie i utwardzenie poboczy oraz udrożnienie rowów.

Co roku, po zakończeniu sezonu zimowego, robiony jest objazd wszystkich ulic miejskich. Komisja, składająca się z pracowników Urzędu Miasta oraz radnych, dokonuje oględzin dróg, ich stanu i szkód powstałych po zimie. Spisany na tej podstawie protokół zawiera wskazania najpilniejszych prac remontowych. Niestety ilość miejskich ulic, które kwalifikują się do naprawy jest długa, a zakres prac remontowych ograniczony jest również środkami finansowymi.

O to, na ile możliwe jest spełnienie postulatów mieszkańców ul. Głuchowskiej, zapytaliśmy zastępcę burmistrza Joannę Rupar: - na pewno nie będzie przebudowy tej ulicy, bo do tego potrzeba projektu, a takiego nie posiadamy. Nie mogę jednak przesądzić nic dopóki komisja stwierdzająca stan dróg, nie wyda opinii.

Wszystko zatem w rękach komisji. Jeśli okaże się, że ul. Głuchowska zostanie ujęta w protokole, prace remontowe zostaną wykonane w ciągu najbliższych miesięcy. Problem tej ulicy stanowi również wąski pas drogowy i brak możliwości odprowadzenia wody.

- To co możemy robić, to się staramy robić, ale nie wszystkie rowy są własnością miasta. Samo pogłębienie rowów jest rozwiązaniem doraźnym. Tam gdzie to będzie należało do nas i będziemy mieli taką możliwość finansową, będziemy takie prace wykonywać - dodaje Joanna Rupar.

Do tej pory ul. Głuchowska była łatana kilkakrotnie, jednak efekty tych remontów nie przynosiły rezultatów na dłuższy okres czasu.

Zdjęcia wykonane przez Pana Grzegorza.

Redakcja
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Mieszkańcy ul. Głuchowskiej skarżą się na zły stan jej nawierzchni, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Redakcja dodany
 
Odsłon: 7554
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (22)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
558-f6f
~ michal  a trzeba było grodzić działki wzdłuż drogi? jak sobie wyobrażacie teraz remont? skarżyć i narzekać to sobie teraz możecie, jeden na drugiego
22 lutego 2017
+28
-0
db0-0dc
~ Sąsiad  Fakt, droga jest fatalna, ale nie jest ona zaniżona, tylko nowo wybudowane domy podniosły poziom swoich gruntów i cała woda z nich i z ich dachów spływa na drogę. Rowy też kiedyś były ale zostały zasypane. Powinien być jeszcze na niej zakaz zatrzymywania się i postoju bo ciężko przejechać czasem.
22 lutego 2017
+23
-2
355-329
~ Kuba  Popatrzcie na drogi w miescie... Kraszewskiego czy Cetnarskiego przez które dziennie przejeżdża tysiące aut są w dużo gorszym stanie... Cała elita Łańcucka woli się pokazać na przyjeciach niż zrobić drogi w naszym miescie..
22 lutego 2017
+23
-3
Ostatnio dodane komentarze
5c0-c79
~ StudentkaOpole   Zachęcam do wypełnienia krótkiej ankiety, w której można wyrazić swoją opinię m. in. na temat 500+. Pytania są proste i zwięzłe ;)
Z góry dziękuję za pomoc
goo.gl/vEjIXz
27 lutego 2017
+0
-3
e63-df8
~ paniusia  do ~ Sąsiad   ale nie mówmy juz o odcinku od strony Kochanowskiego. Tylko niech Pan pzrejedzie się od strony łąkowej
27 lutego 2017
+2
-0
e63-df8
~ paniusia  do ~ braun   ul. głuchowska to jest droga miejska!!!!
27 lutego 2017
+2
-2
e63-df8
~ paniusia   Przejedzcie sie teraz głuchowska od strony łąkowej to zobaczycie, takiej drogi w życiu nie widziałam, chyba ,że gdzieś w lesie. Nie wiem co oni biorą pod uwagę, Wyremontowali, tzn położyli nowy asfalt na łąkowej a głuchowska jest 1000 razy gorsza, i tak o 100 razy więcej aut przejeżdża, Więc gdzie tu logika!!!!!!!!!!!!!
27 lutego 2017
+2
-3
e63-df8
~ braun   Kiedyś już o tym pisałem, jednak wiele osób dalej woli ponarzekać, zamiast sprawdzić jaki jest stan prawny danej drogi i czy władze miasta mogą cokolwiek zrobić aby poprawić ich stan.
W Łańcucie mamy drogi: krajową, wojewódzkie, powiatowe, miejskie, prywatne a także drogi które nie są drogami :). Wiele dróg o których piszecie to NIE SĄ DROGI MIEJSKIE. Władze Łańcuta mogą w tym zakresie jedynie, prosić, monitować, ewentualnie dofinansować remont (co też robią), ale wszystko zależy od zarządcy danej drogi.
27 lutego 2017
+1
-0
e63-df8
~ paniusia  do ~ Kuba   Przejedzcie sie teraz głuchowska od strony łąkowej to zobaczycie, takiej drogi w życiu nie widziałam, chyba ,że gdzieś w lesie. Nie wiem co oni biorą pod uwagę, Wyremontowali, tzn położyli nowy asfalt na łąkowej a głuchowska jest 1000 razy gorsza, i tak o 100 razy więcej aut przejeżdza, Więc gdzie tu logika!!!!!!!!!!!!!
27 lutego 2017
+1
-1
75b-135
~ Piotr   Witam wszystkich mieszkańców miasta! odniosę się do niektórych komentarzy.Mam informacje,że ul Kraszewskiego będzie remontowana już w marcu .Został wyłoniony wykonawca 14 lutego. od tego czasu jest 14 dni na podpisanie umowy i plac zostanie przekazany Firmie Strabag.Są już wysłane pisma odnośnie wyboi na ul cetnarskiego i słowackiego w Łańcucie.Obiecano mi,że te ulice zostaną naprawione(właściwie to władze miasta powinny o to dbać i się interesować ale reakcji żadnych)O ulice Wiejską też poszło pismo bo tam też jest tragicznie.(radni mają gdzieś)Podobno w tym roku ma być sporządzona dokumentacja na remont ul Wiejskiej ale tylko od ul podzwierzyniec do Firmy Argo(a remont w przyszłym roku)ta ulica z racji tego,że jest dluga podzielona będzie na 3 etapy .Ulica Głuchowska teraz jest w makabrycznym stanie proszę sobie przejechać co się dzieje.Wysyłane były prośby pisma o utwardzenie najgorszego odcinka tej drogi.niestety władze miasta zbagatelizowały problem a efekt tego jest widoczny.I niech Pani Wice burmistrz głupot nie opowiada jak nie zna tematu,że nie ma pieniędzy itp.a teraz ,żeby najgorszy odcinek tej ulicy zrobić to trzeba ponieść większe wydatki jak w ubiegłym roku.Lepiej zajmować się bzdurami burzyć pomniki i marnować publiczne pieniądze.Ale za to mamy choinkę i pewno na Wielkanoc też będzie stać,ale pewno z pisankami.To prawda,że wielu mieszakńców zasypało rowy popodnosiło sobie działki.Ale rozwiązać problem trzeba wspólnie przy udziale władz.Ale niestety on nie liczą się z pismami prośbami
23 lutego 2017
+3
-4
e63-df8
~ braun  do ~ Maria Pelc   Ulica Kraszewskiego nie jest drogą miejską.
23 lutego 2017
+7
-1
00d-ea9
~ sport  do ~ Kuba   Bo na Kraszewskiego władze dbają o kondycje mieszkańców :) po roztopach lub deszczu trzeba sie niezle nagimnastykować zeby nie zostać ochlapanym.
23 lutego 2017
+5
-0
00d-ea9
~ jaja  do ~ tuptus   I niech jeszcze sobie słupki wbiją zaraz przy samej drodze zeby im nie rozjeżdzać trawy, no juz nie wspomne o ciezkich samochodach które tam jezdza, niby do domów i na budowy. I tak niech sie cieszą ze słabe zimy są dawniej tam gdzie te domy to wszystko pływało po zimie, ja nie wiem ze ktos nie bał sie tam budować.
23 lutego 2017
+7
-0
566-437
~ Maria Pelc   A ja od kilku lat zapraszam na ul. Kraszewskiego....przed wyborami obiecanki cacanki, zapewnienia p. Mario na pewno wyremontujemy...obiecanki cacanki.....teraz mnie unikają...śmieszne i żałosne. Co te niby katolickie władze sobie myśla...nie wstyd ich???......widać, że nie.....popzowanie do zdjęć pod byle pretekstem wystarcza.....hmmm, Ale , ta niby władza sie skończy....gdzie honor, gdzie słowo?.......wstyd mnie za nich, oj wstyd. Na ul. Kraszewskiego teraz drastycznie powiększają się dziury.....wypełnione topiniejącym lodem., czy deszczówką......jedzie człowiek i wpada, aż dom się nam trzęsie....mur ogrodzeniowy popękał, bo zapadający się chodnik z asfaltu mu dopomógł......masakra!!!.....Kogo to obchodzi?...władze z pewnością nie.....WSTYD!!! Mieszkańcy ul. Kraszewskiego[ odcinek od Konopnickiej do skrzyzowania do ASI- bo o ten odcinek ciągle chodzi} myśla o powiadomieniu TV, aby wreszcie nagłosnić tą piekną działalność łańcuckich władz.......WSTYD!...ale kogo???.......hmmmm
22 lutego 2017
+4
-8
b74-7c7
~ tuptus   Te zdjecia to byly chyba robione w lecie wczoraj jeszcze dalo sie przejechac ta droga ale jadac nia dzisiaj to koszmar wysadzilo asfalt a kto dal pozwolenie na stawianie betonowych ogrodzen przy samej drodze teraz z remontu nici ale jest wyjscie wykopac takiemu row pod oknem i po problemie
22 lutego 2017
+10
-0
558-f6f
~ michal   a trzeba było grodzić działki wzdłuż drogi? jak sobie wyobrażacie teraz remont? skarżyć i narzekać to sobie teraz możecie, jeden na drugiego
22 lutego 2017
+28
-0
e91-250
~ blenda   ul. Wiejska jest w dużo gorszym stanie, bo Głuchowską nie jeżdżą TIR-y...
22 lutego 2017
+10
-0
c84-91d
~ tw.bolek   nowy burmistrz zrobi tyle samo co stary. i tyle w temacie.nie róbcie kampanii wyborczej ,która się jeszcze nie zaczęła
22 lutego 2017
+10
-3
4bc-83b
~ niesm  do ~ Kuba   na CaRiTasowo-Kościelnych :]
22 lutego 2017
+6
-3
355-329
~ Kuba   Popatrzcie na drogi w miescie... Kraszewskiego czy Cetnarskiego przez które dziennie przejeżdża tysiące aut są w dużo gorszym stanie... Cała elita Łańcucka woli się pokazać na przyjeciach niż zrobić drogi w naszym miescie..
22 lutego 2017
+23
-3
4bc-83b
~ niesm  do ~ gosc   Fakt, przydałby się ktoś nowy ale nie ON, wystarczy popatrzeć na spółdzielnie :]
22 lutego 2017
+17
-2
758-83d
~ Gosciowa  do ~ gosc   Dobry żart
22 lutego 2017
+13
-3
9c5-c9b
~ db   proponuje przewieźć się ulica Wiejską... tam to jest dopiero dramat... i żadnego widoku na poprawę.
22 lutego 2017
+6
-2
db0-0dc
~ Sąsiad   Fakt, droga jest fatalna, ale nie jest ona zaniżona, tylko nowo wybudowane domy podniosły poziom swoich gruntów i cała woda z nich i z ich dachów spływa na drogę. Rowy też kiedyś były ale zostały zasypane. Powinien być jeszcze na niej zakaz zatrzymywania się i postoju bo ciężko przejechać czasem.
22 lutego 2017
+23
-2
0d7-f40
~ gosc   Głosowaliście na Gwizdaka to teraz macie. W 2018 poprzyjcie Rafała Kumka, to jedyna szansa na lepszy Łańcut. Cała reszta już była, już rządziła, może zatem odejść
22 lutego 2017
+9
-23
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x