Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Ustalają okoliczności śmierci 38-latka
Będą spore utrudnienia
Autokar wjechał w drzewo
Areszt dla sprawców pobicia
home > Start > Aktualności > Spotkanie z Żebrowskim w salce parafialnej
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2017.04.07 14:30

Spotkanie z Żebrowskim w salce parafialnej

Działacze Partii Razem Okręgu rzeszowskiego ostro skrytykowali pomysł zorganizowania spotkania z kontrowersyjnym publicystą Leszkiem Żebrowskim w salce parafialnej. Według nich, oznacza to współpracę Kościoła ze środowiskiem ksenofobicznym i nacjonalistycznym, a co za tym idzie, promowanie poglądów sprzecznych z wartościami chrześcijańskimi.
Spotkanie z Żebrowskim w salce parafialnej
Spotkanie z Żebrowskim w salce parafialnej

- Stanowczo sprzeciwiamy się współpracy Kościoła katolickiego z organizacjami politycznymi lub, co gorsza, antysemickimi, ksenofobicznymi, czy nacjonalistycznymi, jak ma to mieć miejsce w Łańcucie. Uważamy, że pomieszczenia parafialne powinny być wykorzystywane przede wszystkim do celów kościelnych, do organizacji wydarzeń kulturalnych, charytatywnych lub społecznych. Natomiast nie powinno się udostępniać lokali kościelnych na spotkania o charakterze politycznym, ideologicznym czy wydźwięku antysemickim lub rasistowskim, ponieważ byłoby to sprzeczne z nauką samego Kościoła, jak i wartościami, które my, członkowie Razem wyznajemy - wyjaśnia w swoim stanowisku Zarząd Okręgu rzeszowskiego partii Razem, zdaniem którego współczesny Kościół powinien być miejscem szerzenia dialogu i porozumienia między religiami.

Jednym z działań podjętych w tej sprawie było wystosowanie listu metropolity przemyskiego o odwołanie spotkania z udziałem Leszka Żebrowskiego i wprowadzenie wytycznych odnośnie organizacji spotkań przy parafiach.

Organizatorami wydarzenia w Łańcucie są: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Młodzież Wszechpolska oraz fundacja Kazimierza Wielkiego.

Na zarzuty stawiane przez partię Razem komentarza udzielił nam Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych : - partia Razem to spadkobiercy marksizmu i komunizmu. To ugrupowanie nie powinno wypowiadać się na temat Narodowych Sił Zbrojnych, ponieważ ich ideowi poprzednicy mordowali żołnierzy m.in. tej organizacji . Na dzisiejsze spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele różnych instytucji m.in. jednostek oświaty i kultury z ziemi łańcuckiej.

Zapytani o motywację w wyborze miejsca spotkania odpowiadają: - związek Narodowych Sił Zbrojnych z Polską katolicką jest sprawą historyczną, ale też i dzisiaj aktualną, ponieważ NSZ składa się przede wszystkim z katolików. Na dzisiejszym spotkaniu będzie mowa m.in. o historii Narodowych Sił Zbrojnych i ich współpracy z ówczesnym Kościołem. Należy pamiętać, że NSZ jako jedyna organizacja konspiracyjna wydawały specjalny periodyk dla kapelanów wojskowych - miesięcznik "Lux mundi".

Dzisiejszy wykład jest jednym z cyklu spotkań z historykiem Leszkiem Żebrowskim. Wczoraj podobne spotkanie odbyło się w Muzeum Ziemi Leżajskiej, jutro kolejne zaplanowane jest w Urzędzie Gminy i Miasta Sokołów Małopolski.

Jeszcze dziś ramach łańcuckiego spotkania, przed prelekcją, zorganizowany będzie wyjazd do Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej.

Wykład pt.: "Narodowe Siły Zbrojne - historia prawdziwa" ma się odbyć dziś w salce parafialnej przy kościele farnym w Łańcucie. Szczegóły wydarzenia w naszym kalendarzy pod linkiem: http://www.lancut.gada.pl/wydarzenie,1351,0,0,0,Spotkanie-z-Leszkiem-Zebrowskim-Narodowe-sily-zbrojne-historia-prawdziwa.html.

Redakcja
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Spotkanie z Żebrowskim w salce parafialnej, 4.0000 out of 5 based on 2 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Redakcja dodany
 
Odsłon: 6555
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (41)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
b3b-290
~ chyba się wybiorę  Nacjonalizm, drodzy koledzy z tzw. partii razem, to jest miłość do ojczyzny. Wy zaś reprezentujecie internacjonalizm, który dziś można nazwać także multikulturalizmem, a jak ten wygląda choćby w krajach zachodniej Europy, to wiedzą wszyscy którzy byli w Paryżu czy Brukseli. Tam jest dopiero ksenofobia, tylko tam obcy - tzw. uchodźcy wyrażają swoją nienawiść - ksenofobie do rodowitych francuzów czy Belgów. Nacjonalizmu tam nie ma, macie racje, ale tylko dlatego, że chora poprawność polityczna pozbawiła ich tego szlachetnego odruchu - nacjonalizmu - miłości do ojczyzny. Do na do Łańcuta prawie codziennie przyjeżdżają wycieczki Żydów, a nikt ich nie dyskryminuje, gdy z Francji masowo uciekają m.in. do GB i USA a pod synagogami w Paryżu stoją uzbrojeni żołnierze, więc mam propozycje - może partia razem pojedzie do Paryża bronić Francuzów przed ksenofobią ?
7 kwietnia 2017
+22
-4
b56-27f
~ Grzegorz Lepianka  Partia Razem to taka współczesna kontynuacja PZPR. Nic więc dziwnego, że nie podoba im się organizacja spotkań z osobami, które działalność komunistycznego reżimu oceniają jednoznacznie. Zgadzam się z opinią, że komuniści z Razem nie powinni pouczać Kościoła z kim należy a z kim nie należy organizować spotkań.
7 kwietnia 2017
+22
-6
3bb-f9e
~ Paweł  Komuniści chcą mówić katolikom, jak powinno się postępować "po katolicku"...? o_O
7 kwietnia 2017
+19
-5
Ostatnio dodane komentarze
fa3-2b1
~ braun   Czy to ten pan, który "zasłynął" jako współpracownik wg akt IPN i figuruje na liście Wildsteina? :)
11 kwietnia 2017
+0
-4
692-1e0
~ ciekawy  do ~ zatroskany_Obywatel   Co oprócz pobierania renty robi pan Jasiński?
10 kwietnia 2017
+6
-1
692-1e0
~ prawda historyczna  do ~ wyborca razem   Witold Pilecki? Ten, który walczył w NSZ-owskim batalionie Chrobry II w Powstaniu Warszawskim?
10 kwietnia 2017
+7
-0
e8c-9a8
~ assd   Żebrowski wspananiale zagrał w Janosik prawdziwa historia oraz w Panu Tadeuszu.
10 kwietnia 2017
+1
-6
60f-4b5
~ Z Czarnej  do ~ pirek   Napisany został żeby się ludzi mieli swoje Raven i żółć, pomyje wylewać na jednego i drugiego :-]
9 kwietnia 2017
+4
-0
627-824
~ 21  do ~ Hugo   nic dodać, nic ująć
8 kwietnia 2017
+11
-2
627-824
~ 21  do ~ zatroskany_Obywatel   największymi oszołomami jesteście wy, bo trzeba być zdrowo szurnięty, żeby zwalczać Boga w którego się nie wierzy. Haim Goldman, wasz duchowy przywódca, nie dostarczył wam w tej materii zbyt wielu argumentów i pleciecie androny, wy RAZIŚCI
8 kwietnia 2017
+10
-0
75b-22c
~ zatroskany_Obywatel  do ~ Zakompleksiony Krzyś Jasiński   Masz gościu ból d*py , typ coś robi pożytecznego ,a ty wylewasz swe żale w internetach pod nickiem chyba sam jesteś zakompleksiony.Bardzo dobrze że propaguje Razem ,jest poparcie dla tej partii na Podkarpaciu -musi być kontra dla oszołomów i innych pisuarów ...
8 kwietnia 2017
+3
-13
437-4c9
~ Hugo   "Ujada sztab lewackich szmat. I wściekle wrzeszczy swołocz UBecka"- cytat L.Czajkowskiego pasuje do niektórych wypowiedzi na forum.
8 kwietnia 2017
+18
-5
692-1e0
~ Zakompleksiony Krzyś Jasiński   Nie zrobiłem matury i nie wszystko ze mną ok. Ale będę pisał paszkwile i donosy, żeby zrekompensować sobie życiowe niepowodzenia. Poprzez swoją aktywność w internecie będę udawał, że partia Razem zaczyna swoją działalność na Podkarpaciu.
8 kwietnia 2017
+15
-5
544-1ef
~ redis...   Szef brytyjskiego kontrwywiadu MI5, Andrew Parker w ywiadzie udzielonym Guardianowi mówi m.in. że Rosja używa państwowych organów i sił, partyjek, organizacji pozarządowych, fundacji, a nawet szkółek Systiemy (sztuki wali opracowanej przez specnaz), aby w narastająco agresywny sposób realizować swoją politykę zagraniczną poza granicami kraju, m.in. przy udziale propagandy, szpiegostwa, sabotażu i cyberataków. Pracują na terenie całej Europy. Polacy, resztę dodajcie sobie sami, po co są ci 'Raziści w naszym pięknym kraju.... Niektórzy z tych lewaczków nawet nie zdaje sobie sprawy w jakim g... uczestniczą, najczęściej są to członkowie niższego szczebla, są po prostu wykorzystywaniu szkodząc własnej ojczyźnie. W bonusie Leszek Żebrowski
8 kwietnia 2017
+12
-1
076-300
~ prosiak  do ~ ciekawy   Czyli kazdry artykuł o pisie to tez promocja duzej autokratycznej parti z jednym wodzem :]
8 kwietnia 2017
+2
-8
842-a90
~ ciekawy   Cały artykuł służy niczemu innemu jak promocji małej partyjki. Jak nie Braun to Partia Razem, wszyscy tylko nie PiS.Trzeba dobrze zamącić ludziom w głowach a dzieciom i wnukom bolszewickich agentów łatwiej będzie rządzić. Nic z tego, wasze podłe metody zostały rozpracowane co do jednej i kwestią czasu jest jak pozbawieni zostaniecie możliwości wpływu na cokolwiek.
8 kwietnia 2017
+10
-2
437-4c9
~ Leon  do ~ Leon   Leszek Żebrowski o "Pokłosiu" i Jedwabnym.
8 kwietnia 2017
+8
-1
437-4c9
~ Fredy  do ~ RSC   Wyjmi głowe z czerwonej ***** jedz do Anglii, Irlandii, Niemiec, USA i zobaczysz jak POLACY się lenią. złodziejstwo, wulgaryzmy przyszło z czerwona zarazą po wojnie oraz system który chronił i przyzwalał na patologie. Medy społeczne ich kolejne pokolenia, po wojnie obsadzili różne stanowiska, chronią złodziei, morderców, gwałcicieli... bo z tych środowisk się wywodzą.
8 kwietnia 2017
+10
-1
437-4c9
~ Leon   Komunistyczne(lewackie) bydło sie odezwało. Kaci co mordowali, katowali Polaków ich rodziny dalej plują i chcą zagłuszyć to co zrobili ich dziadkowie, ojcowie , matki.
"Dziś mamy starcie trzeciego pokolenia AK z trzecim pokoleniem UB
Warto posłuchać wykładów Leszka Żebrowskiego na YouTube- świetna lekcja histori, m.in. o dynastiach komunistycznych
8 kwietnia 2017
+14
-3
ff1-eee
~ mieszkaniec  do ~ Grzegorz Lepianka   a Grzegorz Lepianka to chyba wierny sługa miłościwie panującego posła Gołojucha? który jest gótow zrobićwszystko zeby tylko dorwać się do przyslowiowego koryta?
7 kwietnia 2017
+9
-14
b56-27f
~ Grzegorz Lepianka   Partia Razem to taka współczesna kontynuacja PZPR. Nic więc dziwnego, że nie podoba im się organizacja spotkań z osobami, które działalność komunistycznego reżimu oceniają jednoznacznie. Zgadzam się z opinią, że komuniści z Razem nie powinni pouczać Kościoła z kim należy a z kim nie należy organizować spotkań.
7 kwietnia 2017
+22
-6
473-7b5
~ cdn   łańcuccy katole. jeszcze będziecie ryczeć baranim głosem za prawdziwą normalnością
7 kwietnia 2017
+5
-19
544-1ef
~ redis...  do ~ wyborca razem   Zdaje sie że ci sie lewica z lewactwem pomyliła. Lewica jest potrzebna, prawa pracownicze, socjal dla biednych i mniej zaradnych itp. to i ja sie z tym zgadzam. Ale walka z KK, promocja lgbt, internacjonalizm i wyparcie sie wartości cywiliazcji łacińskiej w imie chorej politporawności, narzucanie wiekszości woli mniejszości, to nie są uwierz postulaty ani Daszyńskiego, ani Pileckiego, a nawet Mackiewicza tego co w Berezie za Piłsudskiego siedział.Wszyscy oni mieli lewicowe poglądy, ale byli patriotami, a wy z razem czy osobno jesteście tylko ich karykaturalna emanacją
7 kwietnia 2017
+9
-3
473-7b5
~ cdn  do ~ redis...   a o czym pisał ten słynny żebrowski? pisowska ciamajdo
7 kwietnia 2017
+1
-10
544-1ef
~ redis...  do ~ RSC   wsadzać w tyłek to wy sobie lubicie między towarzyszami, nie ? A polactwo o to termin Ziemkiewicza określający takich właśnie jak wy - neobolszewików zaczytanych w manifeście z Vantotene wariata spinellego i ni w ząb z tego nic nie kumających
7 kwietnia 2017
+10
-4
544-1ef
~ redis...  do ~ żyd sodomita złodziej   gratuluję odwagi i samokrytyki, nick adekwatny do waszej genezy i tego co reprezentujecie
7 kwietnia 2017
+11
-4
0e3-b73
~ RSC  do ~ redisbad   "polski system wartości" - miałeś na myśli złodziejstwo, kombinatorstwo, lenistwo i oszukiwanie bliźniego swego?
To właśnie jest polactwo. Te wzniosłe teksty o rzekomych warościach CH wsadźcie sobie tyłek.
7 kwietnia 2017
+9
-11
35d-c96
~ żyd sodomita złodziej   Metropolita przemyski chciał odwołać spotkanie? WTF?
Kościołowi od zawsze - niestety - po drodze z narodowcami, rasistami, antysemitami... Dobrze, że Razem zaznacza swoją obecność i na Podkarpaciu.
7 kwietnia 2017
+9
-17
ff1-eee
~ wyborca razem   Kolejny dowód na zakłamanie narodowców i tym podobnych "partia Razem to spadkobiercy marksizmu i komunizmu. To ugrupowanie nie powinno wypowiadać się na temat Narodowych Sił Zbrojnych, ponieważ ich ideowi poprzednicy mordowali żołnierzy". Bohaterami i ideowymi poprzednikami Razem byli m.in. tacy ludzie jak Ignacy Daszyński - premier Polski, który dla prawicy nie jest bohaterem, Kazimierz Pużak zamordowany przez komunistów i zwalczający bolszewizm, szef Gwardii Ludowej, której członków NSZ mordowało. Stefan Okrzeja zwalczający zaborców rosyjskich, Generał Jarosław Dąbrowski, członkowie PPS, tacy ludzie jak Irena Sendler czy Witold Pilecki. Oskarżanie Razem o gloryfikowanie morderczego totalitaryzmu jakim był system komunistyczny jest mocno nie na miejscu. Ideowi poprzednicy razem byli mordowani przez komunistów, nie tylko przez nich, ale również przez zolnierzy NSZ!!!
7 kwietnia 2017
+7
-13
473-7b5
~ cdn   pisowskie ciamajdy wolą jak ktoś inny za nich myśli.to są ludzie pozbawieni własnej nie przymuszonej woli
7 kwietnia 2017
+6
-13
558-f6f
~ Wrath87  do ~ wiśnia   żeby co poniektórych kukle zaswedziały
7 kwietnia 2017
+6
-1
188-a05
~ MXMR   Partia Razem nie powinna się wypowiadać na temat tego, jakie spotkania przy Kościele mają być organizowane. Ich lewicowo-liberalna polityka skierowana przeciwko wartościom cywilizacji łacińskiej oraz kościołowi katolickiemu anuluje im mandat do stwierdzania, robiąc za sumienie duchownych. Ja sam będę na tym spotkaniu i chętnie posłucham pana Leszka, na którego członkowie partii Razem nie szczędzą epitetów i stawiają go jako paradygmat zła tego świata. Pozdrawiam ich serdecznie ;v
7 kwietnia 2017
+16
-5
544-1ef
~ redis...  do ~ cdn   Żebrowski pisał ksiązki i miał swe prelekcje jak jeszcze PiSu nie bylo, a sale tylko Kocór mu udostepnił, bo wszedzie ceny zaporowe gdyz spotkanie jest za free, PO...leńcu
7 kwietnia 2017
+13
-3
544-1ef
~ redis..  do ~ zatroskanyToawrzysz   Drogi (nomen omen) Towarzyszu, jakie korzenie to Wy macie z chamo, czy zydokomuny ? a może to uboczne skutki rażenia tefałszenem?!
7 kwietnia 2017
+13
-9
544-1ef
~ redisbad   Wybór jest zero jedynkowy. Albo jesteś Polakiem, masz obowiązki polskie, wyznajesz Polski system wartości godzisz sie na paradygmat oparty na chrzcie z 966 r., kultywujesz polskie tradycje i jej bohaterów, albo jesteś zbolszewionym europejczykiem mowiacym po polsku, dla którego wartościami sa hasła rewolucji francuskiej - wolność, równosc, braterstwo pózniej sptrytnie zmienionych przez rewolucje sowiecką. ale wtedy nie masz prawa narzucać innym Polakom gdzie maja chodzi, kogo sluchać i na kogo glosować. A jak sie nie podoba, to wypie... taam gdzie jest "tolerancja" , chocby do Sztokcholmu może was cieżarówka nie przejadą, głupie komuchy. Mowią że lewctwo chodzi z manifestem marksa i engelsa pod pachą, ale nigdy go nie przeczzytali, albo nie zrozumieli co czytali. A rachunek jest proty hitler, musollini i japany zabili 60 mln ludzi a stalin z mao ze tongiem, pol potem i innymi czerwonymi czubkami zatłukli, zagłodzili, zamęczyli co najmniej 120 mln ludzi (w większości swoich)
7 kwietnia 2017
+12
-7
a3e-29d
~ zatroskanyToawrzysz   a już myślałem że w naszym mieście nie będzie propagandy ,ale jak widać partia rządząca che napisać historie od nowa i wyprać łeb komu się da....
7 kwietnia 2017
+9
-13
137-0d5
~ wiśnia  do ~ pirek   hehe ***** "COMING OUT" zrobili haha co ludzie normalnie niektórzy macie teorie że brzuch od smiechu boli :]
7 kwietnia 2017
+3
-7
137-0d5
~ wiśnia   po co on w lancucie
7 kwietnia 2017
+8
-15
473-7b5
~ cdn   to robota kocura i pisowskich ciamajd
7 kwietnia 2017
+8
-16
f83-950
~ Kirek  do ~ pirek   Krąży po internecie od paru dni i ma to w alncucie swoich zwolenników, takie układy młodzieży, kościoła ciekaw jestem ile za wynajem też chce jak za free
7 kwietnia 2017
+3
-6
3c7-415
~ pirek   A skąd to REDAKCJA wyciągnęła stanowisko partii razem (celowo małymi literami)? Przecież o ich istnieniu w Rzeszowie czy w Łańcucie 99& ludzi nic nie wie. A REDAKCJA pisze o ich stanowisku czyli wyciąga ich z społecznego niebytu i zwraca uwagę że są i pouczają ludzi. Chyba że REDAKCJA jest komórką parii razem? Jeżeli tak to przepraszam, to wasze partyjne prawo i obowiązek
7 kwietnia 2017
+16
-4
b3b-290
~ chyba się wybiorę   Nacjonalizm, drodzy koledzy z tzw. partii razem, to jest miłość do ojczyzny. Wy zaś reprezentujecie internacjonalizm, który dziś można nazwać także multikulturalizmem, a jak ten wygląda choćby w krajach zachodniej Europy, to wiedzą wszyscy którzy byli w Paryżu czy Brukseli. Tam jest dopiero ksenofobia, tylko tam obcy - tzw. uchodźcy wyrażają swoją nienawiść - ksenofobie do rodowitych francuzów czy Belgów. Nacjonalizmu tam nie ma, macie racje, ale tylko dlatego, że chora poprawność polityczna pozbawiła ich tego szlachetnego odruchu - nacjonalizmu - miłości do ojczyzny. Do na do Łańcuta prawie codziennie przyjeżdżają wycieczki Żydów, a nikt ich nie dyskryminuje, gdy z Francji masowo uciekają m.in. do GB i USA a pod synagogami w Paryżu stoją uzbrojeni żołnierze, więc mam propozycje - może partia razem pojedzie do Paryża bronić Francuzów przed ksenofobią ?
7 kwietnia 2017
+22
-4
3bb-f9e
~ Paweł   Komuniści chcą mówić katolikom, jak powinno się postępować "po katolicku"...? o_O
7 kwietnia 2017
+19
-5
b3b-290
~ chyba się wybiorę   ciekawe rzeczy facet opowiada
7 kwietnia 2017
+12
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x