Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
home > Start > Aktualności > Parlamentarzyści Szwajcarii w Łańcucie
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2017.10.04 08:37 | aktualizacja: 2017.10.04 08:41

Parlamentarzyści Szwajcarii w Łańcucie

Na zaproszenie Przewodniczącego Polsko-Szwajcarskiej Grupy Parlamentarnej Posła Kazimierza Gołojucha wczoraj w Łańcucie przebywała delegacja Szwajcarsko-Polskiej Grupy Parlamentarnej.
Parlamentarzyści Szwajcarii w Łańcucie
Parlamentarzyści Szwajcarii w Łańcucie

Łańcut odwiedzili Członkowie Rady Narodu w składzie: Przewodniczący Gerhard Pfister, Peter Schilliger, Walter Müller, której towarzyszył JE Andrej Motyl Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Konfederacji Szwajcarskiej w Warszawie.

Podczas roboczego śniadania w hotelu Sokół w Łańcucie goście ze Szwajcarii spotkali się z przedstawicielami władz samorządowych oraz Euroregionu Karpaty reprezentowanych przez: Bogdana Romaniuka - Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego, Marka Sitarza - Wicestarostę Rzeszowskiego, Barbarę Pilawę-Kraus - Wicestarostę Łańcuckiego, Roberta Kochmana - Sekretarza Powiatu Łańcuckiego i Stanisława Gwizdaka - Burmistrza Miasta Łańcuta, a także Dawida Laska - Wiceprezesa Zarządu Euroregionu Karpaty.

Jak podkreślił w Łańcucie Przewodniczący Gerhard Pfister, Polska stanowi ogromny potencjał pod względem terytorialnym, kapitału ludzkiego i konkurencyjności w gospodarce na rynku europejskim i światowym. Ważne są takie spotkania w lokalnych miejscowościach, np. takich jak Łańcut.

Wicemarszałek Bogdan Romaniuk podkreślił, że województwo podkarpackie jest doskonale położone na krzyżujących się szlakach komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe. Wśród wielu atutów naszej lokalnej Ojczyzny są jej mieszkańcy wykształceni, przedsiębiorczy oraz po prostu dobrzy ludzie, tak jak bohaterska Rodzina Ulmów z Markowej.

Burmistrz Stanisław Gwizdak zaprosił do odwiedzenia Łańcuta i inwestowania w naszym mieście.

Wicestarosta Barbara Pilawa-Kraus podkreśliła znaczny potencjał powiatowego szkolnictwa zawodowego oraz otwartość na odbywanie przez uczniów praktyk zagranicznych.

Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch zwrócił uwagę, że ze Szwajcarami istnieje możliwość rozwoju współpracy w dziedzinie turystyki oraz edukacji zawodowej młodzieży i na te cele istnieje możliwość pozyskania grantów. Na terenie powiatu łańcuckiego zrealizowano już wiele projektów i nadal wiele jest realizowanych z pomocą środków unijnych, czy norweskich, a być może już wkrótce będą realizowane projekty ze środków szwajcarskich. Wizyta szwajcarskich parlamentarzystów z pewnością przyczyni się do rozwoju współpracy międzynarodowej między naszymi krajami.

R.Kochman/Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Parlamentarzyści Szwajcarii w Łańcucie, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
R.Kochman/Red dodany
 
Odsłon: 7445
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
fd0-5ac
~ power  Na pewno pochwalono się też prężnie rozwijającym się przemysłem w Łańcucie. Pięknym browarem, niezłym polmosem, prężnie rozwijającymi się ,,śrubami' i pensjami pracowników w tych firmach prawie dorównującymi tym szwajcarskim.
4 października 2017
+25
-0
Ostatnio dodane komentarze
fd0-5ac
~ power  do ~ the   Przypuszczam,że nie obędzie sie bez rewizyty. POzwiedzac sobie Szwajcarię na koszt POdatnika to fajna sprawa.
5 października 2017
+6
-0
3ee-d29
~ SemidolceVITA   I co ludzie??? Pewnie Wam głupio za to gadanie, że samorządowcy i parlamentarzyści nic nie robią. A tu ups - jakie super spotkanie i śniadanko ,,robocze''.
5 października 2017
+5
-0
cc3-0c7
~ the  do ~ power   Oczywiście, i nadziwić się nie mogli, ale przesłano specjalne podziękowania do Brukseli, na ręce byłego ministra przekrętów własnościowych w rządzie KLD a dziś eurodeputowanego PO, Janusz Lewandowskiego, który walnie się do tego przyczynił. Kaczmarkowi i Rostowskiemu, odpowiednio z SDRP i PO, także przesłano kwiaty i podziękowania w dwóch językach. Samorządowcy, którzy na to pozwolili, dostali buziaka, no i wiadomo, wszyscy tradycyjną kopertę, lub jak kto woli przelew
4 października 2017
+7
-4
fd0-5ac
~ power   Na pewno pochwalono się też prężnie rozwijającym się przemysłem w Łańcucie. Pięknym browarem, niezłym polmosem, prężnie rozwijającymi się ,,śrubami' i pensjami pracowników w tych firmach prawie dorównującymi tym szwajcarskim.
4 października 2017
+25
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x