Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Pomogli dotrzeć do szpitala rodzącej kobiecie
Co stało się w nocy w Dąbrówkach?
Tragiczny finał poszukiwań
Wpadli do rzeki autem i poszli do domu
home > Start > Aktualności > Wycięli bo będą nowe
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2018.08.10 07:46 | aktualizacja: 2018.08.10 08:04

Wycięli bo będą nowe

Drzewa przy remontowanym MDK w Łańcucie, ku zaskoczeniu większości mieszkańców zostały wycięte.
Wycięli bo będą nowe
Wycięli bo będą nowe

"W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców odnośnie wycinki drzew na terenie Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie, informujemy, że w ramach całej modernizacji MDK przewidziano również uporządkowanie sfery zieleni tak przed budynkiem jak i w Parku Angielskim. Cały proces odbywa się za zgodą Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na co inwestor posiada stosowne decyzje. Zauważyć można, że niektóre drzewa wymagały pilnej ingerencji ze względu na stan zdrowotny a inne musiały być usunięte gdyż zagrażały nowym wybudowanym konstrukcjom. W miejsce usuniętych drzew pojawią się na wiosnę nowe nasadzenia drzew i krzewów zgodnie z poniższym prospektem"- można przeczytać na stronie UM w Łańcucie (prospekt w galerii poniżej)

Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Wycięli bo będą nowe, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Red dodany
 
Odsłon: 15324
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (43)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
06f-5ea
~ Jan  Jakie nowe drzewa? Jakieś kloniki, hybrydy malutkie. Niestety, widać barbarzyński trend do usuwania zieleni w mieście. W światłych narodach i państwach stare drzewa wkomponowuje się w nowe budynki, bo ceni się ich wartość. U nas króluje zaścianek a wartości estetyczne nomen omen, których wyrazicielem będzie także MDK, schodzą na drugi plan. Jak mamy uczyć nasze dzieci wartości wyższych, sztuki, kultury i estetyki, jeżeli tak barbarzyńsko postępujemy z naturą? Czy estetyka sprowadza się tylko do betonowania i stawiania pomników?
10 sierpnia 2018
+35
-13
5b8-3eb
~ Piotrek  Wyciete drzewa odslonily niestety budynek ktory pomimo remontu powiedzmy sobie szczerze przypomina komunistyczne dziela a zolty napis jeszcze to wyeksponowal
Teraz to juz prawie jak sklep spolem
Szkoda tych drzew i tyle w temacie i po co sie tak obrazac na tym forum kazdy ma prawo do wlasnego zdania
11 sierpnia 2018
+20
-5
299-8d3
~ Mieszkaniec  Zapraszam do Lwowa. Tam na każdej ulicy pomiędzy pięknymi kamienicami przynajmniej 1 szpaler pięknych, starych drzew. Cudownie to wygląda.Da się? Da... U nas już nie...
10 sierpnia 2018
+17
-3
Ostatnio dodane komentarze
187-dee
~ weronka  do ~ obserwator   Ortografia!! Co do popisów w kwestii nasadzeń,to już widać ich jakość.Smutne
7 września 2018
brak ocen
9c9-6c2
~ obserwator   Stare drzewa są piękne dopuki komuś nie spadną na głowę a jak spadną na kogoś w czasie wichury to wtedy wszyscy "opiekunowie zieleni" szukają winnego dlaczego nie zostały wycięte wcześniej, że można było uniknąć, że trzeba było wyciąć itp...........
Teraz jest tak duży wybór drzew i krzewów do nasadzeń, że poprzedni wątpliwej urody drzewostan można zastąpić niekoniecznie miniaturowymi krzakami. Należy tylko zlecić projekt "komuś z głową " bo jest duże pole do popisu.
7 września 2018
+4
-3
8a6-1df
~ pezdioch   dlaczego nowy mdk wyglada z daleka jak deliaktesy FRAC ? kto taki luvbi zolty kolor?
6 września 2018
+2
-0
06f-5ea
~ Jan   rh+ Wypadki zdarzają się wszędzie. Może wyrównajmy góry, zakopmy rzeki, zakażmy używania samochodów? Nie popadajmy w absurd. Idąc takim tokiem myślenia usunęlibyśmy całą zieleń z miast. A skutki byłyby opłakane - choroby krążenia, nowotwory, itd. Ten przykład z dzieckiem to absurd i manipulacja. Zawsze zdarzały się i będą się zdarzać takie wypadki. Należy w czasie wichur i burz unikać drzew. Pewnych rzeczy nie unikniemy. Minimalizować ryzyko możemy poprzez usuwanie chorych i przechylonych drzew. Zaręczam, że więcej dzieci i dorosłych umrze na skutek niszczenia środowiska niż będzie przypadków śmierci z powodu przygniecenia gałęzią. To są naprawdę w skali kraju incydentalne przypadki, liczone na palcach obydwu rąk. Niestety podawane są jako przykład arcymabnipulacji. "Prosty lud", najczęściej elektorat partii reżimowej kupi te bzdury- niestety. Wyrżnęli Puszczę Białowieską, rżną drzewa przydrożne, teraz wyrżną wszystko. Barbarzyńskie hordy nadchodzą?!
22 sierpnia 2018
+7
-3
278-078
~ rh+   Pani Bester - donosicielko do Gazety wyborczej, co Pani powie na tego linka. Co By Pani powiedziała jakby zgniły konar spadł na Panią lub na inną osobę. Taka była Pani obrończyni drzew przy MDK, aż pani doniosła na inwestora inwestycji do gazety!
21 sierpnia 2018
+2
-8
841-fee
~ Aaa   Tylko nie mówcie że mdk będzie miał żółty kolor... Jeżeli tak to przecież to nieporozumienie
19 sierpnia 2018
+1
-0
06f-5ea
~ dfqdf   fasdfasdfa
14 sierpnia 2018
+2
-1
06f-5ea
~ Jan   ZDZICHU TRAKTORZYSTO. Ostojo normalności. Prawdziwy Polaku. Podpisz się z imienia i nazwiska. Skoro taki jawny jesteś. Podejrzewam, że masz tyle wspólnego z traktorzystą, co kombajnista z dreamlinerem. Więcej w polemikę nie wchodzę, bo sprowadzę się do twojego poziomu.
14 sierpnia 2018
+6
-1
b78-293
~ ZDZICHU TRAKTORZYSTA  do ~ Jan   PRZECZYTAŁEM POST PO POWROCIE Z CIĘŻKIEJ HARÓWY I CZYTAŁEM WYPOCINY PSEUDOINTELIGENCIKA JANA/IMIENNIK SOBIESKI PRZEWRACA SIĘ W GROBIE/JAKI ON TO MADRY NAWET ODRÓŻNIA WIERZBE OD BURAKA
A JAK ON SIĘ ZNA NA ORTOGRAFI I POPRAWNEJ POLSZCZYŻNIE.A GDZIE TAK JEGOMOŚCIA WYKSZTAŁCILI PEWNIE NA -WUML-TOWArzysze.A MOZE JAN TO TAJNY WSPÓŁPRACOWNIK -JASIEK -Z PGR.JAK ON KOMPUTER PIĘKNIE OBSŁUGUJE I WYLEWA POMYJE NA BLIŻNICH.NA KOLANACH DO CZĘSTOCHOWY OSTOJO MINIONEJ EPOKI-ZDZICH POZDRAWIA WSZYSTKICH NORMALNYCH OBYWATELI ŁAŃCUTA I OKOLIC.
14 sierpnia 2018
+4
-10
06f-5ea
~ Jan   ZDZICHU TRAKT. - "Architekturze" piszę się przez "U". A jak się już pisze to nie z włączonym CapsLock. To po pierwsze. Po drugie wierzba jest dekoracyjnym drzewem, w zieleni miejskiej nie jest traktowana jak chwast, w szczególności jej ozdobne odmiany, np. wierzba płacząca. Po trzecie, masz rację, polemika ze mną jest zbędna. Twoja wiedza o architekturze kończy się pewnie na umiejętności budowy wychodka. Wbrew pozorom to już coś. Na początek proponuję powtórkę z gramatyki, ortografii i umiejętności obsługi komputera. Może na twoim wiejskim zagonie wierzba to chwast, zresztą jak wszystko co "piniądza ni daje". Chłop żywemu nie przepuści. Miejskiej wierzbie też :) .
14 sierpnia 2018
+7
-2
andyla   Projekt naszych władz miejskich "uporządkowanie sfery zieleni tak przed budynkiem jak i w Parku Angielskim" - czyli przed budynkiem już uporządkowano, czekamy teraz na porządki w Parku Angielskim - śmiechu warte (chociaż to dla niektórych śmiech przez łzy).
13 sierpnia 2018
+9
-3
b78-293
~ ZDZICH TRAKT.  do ~ Jan   JANIE ANONIMIE PRZEPISAŁ PAN Z INTERNETU ***** NIE ZNA SIE PAN NA NOWOCZESNEJ ARCHITEKTÓRZE WIERZBA NIE NADAJE SIE NAWET DO PALENIA TO CHWAST JAK OSET WŚROD ROSLIN A PAN BAJDURZY I UDAJE INTELIGENCIKA ZA JAJO.PRECZ Z NIEDOUKAMI .NIE MADAJE SIE PAN NAWET ABY Z PANEM POLEMIZOWAĆ.TFU JADE ORAĆ
13 sierpnia 2018
+7
-9
87d-450
~ Jan   Wierzby. Stare wierzby. Tak obecne w polskiej tradycji, kulturze i sztuce. Pisali o nich poeci. Były przypomnieniem polskosci, swojskości, tęskonoty za krajem ojców. " Do kraju tego tęskno mi Panie...". Wierzby mówiły o nostalgii, w ich pniach i konarach najpierw kryły się duchy, strzykwy, zjawy. Poźniej zawiły na nich przydrożne kapliczki, krzyże. A może te dwa światy, ten pogański i chrześcijański istniały równolegle? Może łączyła je ta wierzba? Dziś ludzie o buraczanej mentalności biorą się za estetykę miejsc publicznych. Niby patrioci, niby katolicy a nie czują tego kraju, tych miejsc, nie wiedzą, że ludzie przyzwyczajają się także do drzew, które rosną wraz z nimi od dziesięcioleci, wpisując się w historię pojedyńczych osób i całego miasta. Gdy znika drzewo mojego dzieciństwa, znika część mnie samego. Nie ma już czegoś co prsez dziesięciolecia a nawet setki lat tworzyło przestrzeń. Ten barbarzyński trend dotyczy przestrzeni miejskiej, skwerów, cmentarzy, ogrodów. Człowiek odizolowany od natury.
12 sierpnia 2018
+10
-5
335-7e2
~ ???  do ~ Aska U   Droga Aska U przeczytaj jeszcze raz mój komentarz. Mówię w nim o wycince drzew na terenie MDK, a nie o parku. Ale rzeczywiście, wycinka parku, a nawet zrównanie pałacu z ziemią byłoby dobrze. Można by wybudować na tym miejscu galerie handlową z parkingiem wielopoziomowym(oczywiście bezpłatnym). Od razu byłoby gdzie zaparkować.
12 sierpnia 2018
+3
-1
835-3f3
~ ola  do ~ Piotrek   pewnie żal ze tobie nie dali zrobić projektu
Wielki Architekcie S.
11 sierpnia 2018
+3
-2
aaa-a95
~ znający   Podobno na jesieni łozinę będą wycinać
Prawda to ?
11 sierpnia 2018
+3
-1
c57-f5b
~ 0k5000   tu wycinają drzewa, a nad soliną nerki
11 sierpnia 2018
+4
-3
5b8-3eb
~ Piotrek   Wyciete drzewa odslonily niestety budynek ktory pomimo remontu powiedzmy sobie szczerze przypomina komunistyczne dziela a zolty napis jeszcze to wyeksponowal
Teraz to juz prawie jak sklep spolem
Szkoda tych drzew i tyle w temacie i po co sie tak obrazac na tym forum kazdy ma prawo do wlasnego zdania
11 sierpnia 2018
+20
-5
andyla   Wycięli bo będą nowe - genialny pomysł, miejmy nadzieję, że proroczy i tak po wyborach będą mogły powiedzieć o sobie obecne władze miejscie - wycięli nas bo będą nowe!
11 sierpnia 2018
+9
-3
d93-34e
~ waldemar  do ~ Jan   Popieram stare towarzystwo do wymany ale nie obawam żę tak nie będze zamienią się stołkami kogoś gdzieś się upchnie do jaegoś pokoiku wątpię żęby udało się ale stare drzewa tak ma pan rację pownny zostać w końcu tak mają zgody zezwolenia bo tak trzeba by nkt się ne przypiął a stare władze obawiam śię żę pozostaną .
10 sierpnia 2018
+4
-3
278-078
~ rh+   Dlaczego wtedy nie płakaliście, że mają być wycięte drzewa?
http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/podkarpacie/art/6044295,przebudowa-mdk-w-lancucie-pochlonie-9-mln-zl,id,t.html
10 sierpnia 2018
+2
-1
87d-450
~ Zbyszek   No tak Łańcut upada wycinają drzewa robią pustynię oby tak dalej zaorać posadzić malutkie kloniki i Koniec. Jedna rzecz mnie tylko denerwuje jak potem prostaki jadą gdzieś na wycieczkę to zachwycają się starymi drzewami cieniem oraz orzeźwiającym powietrzem normalne zacofanie buractwo cebule. A łańcuckie drzewo trafi pewnie do kominka elity rządzącej. Szkoda mi niektórych ludzi tutaj piszących brak określenia. Pozdrawiam wszystkich walczących o nawet najmniejszy kawałek zieleni.
10 sierpnia 2018
+12
-6
b78-293
~ ZDZICH TR.   ALE TEN PIĘKNY NOWY MDK,JEŻELI CHODZI O DRZEWA ZA BUDYNKIEM
TO KRZAKI I WIERZBY.DOSKONAŁE MIEJSCE ZASTĘ[PUJĄCE MIEJSKIE TOALETY.KIEDYŚ TAM KOSIŁEM TRAKTOREM PEŁNO PODPASEK I PREZERWATYW.WSZYSTKIE WYCIECZKI MIAŁY LASEK DO SIKANIA I NIE TYLKO MIŁEDO LATKA
10 sierpnia 2018
+9
-7
278-078
~ rh+  do ~ Jan   a ty jesteś stary pniak czy niedorozwinięta nowalijka?
10 sierpnia 2018
+5
-8
06f-5ea
~ Jan   Stare, zdrowe drzewa powinny zostać. Przynajmniej dają tlen. Natomiast "stare", niekoniecznie wiekiem, "pnioki" w łańcuckich urzędach należy wyrwać z korzeniami.
10 sierpnia 2018
+15
-6
9b0-164
~ Aska U  do ~ ???   Idąc Twoim upośledzonym tokiem rozumowania, to może w parku niech drzewa wszystkie wytną i będzie z tego wielki parking, i będą takie imbecyle zadowolone (prawdopodobnie masz problemy z nadwagą i nigdzie się nie ruszysz bez samochodu)
10 sierpnia 2018
+9
-3
278-078
~ rh+  do ~ gość   Brawo TY!
10 sierpnia 2018
+1
-4
3ee-d29
~ gość   Jak komuś mało drzew to niech sobie posadzi koło domu ile chce.
Można też przejść na drugą stronę ulicy i tam jest taki park i w nim są drzewa. Można też iść do bażantarni albo nawet pojechać do prawdziwego lasu. Ale nieeeee k... lepiej narzekać, biadolić jak to władza wszystko co robi - robi oczywiście źle, bo inaczej nie umie i co najciekawsze dotyczy to każdego poziomu władzy - od rządu zaczynając, a na sołtysie kończąc. BRAWO WY
10 sierpnia 2018
+8
-22
547-0b9
~ ak   "W miejsce usuniętych drzew pojawią się na wiosnę nowe nasadzenia drzew i krzewów zgodnie z poniższym prospektem"
Zgodnie z poniższym prospektem usunięto ponad 20 drzew. Niestety na planie nie widać ani jednego nowo projektowanego drzewa (wszystkie za budynkiem no i dużo mniej niż było).
Za niedługo czekam na artykuł o ociepleniu klimatu i kolejnej fali upałów.
10 sierpnia 2018
+12
-2
335-7e2
~ ???   Serio?? Ludziom przeszkadza wycinka paru drzewek? Przecież obok jest park.
Jak dla mnie jest lepiej ponieważ jest przestrzeń i dobry widok na budynek oraz z budynku. Można zorganizować jakiś fajny ogród z fontanną oraz kilka miejsc parkingowych. Zrobi się fajne miejsce do spędzenia czasu.
10 sierpnia 2018
+8
-21
ec3-1a1
~ Mieszkaniec  do ~ XXX   opowiadasz bzdury, samosiewki to masz pewnie we łbie albo u siebie na działce. Bo wyciąć zdrowe drzewa przy chodniku a wyciąć łamiącą się wierzbę to jest chyba różnica? Wyciąć pięknego świerka srebrnego a suchy krzak przy parkingu to też różnica. Więc nie opowiadaj bzdur ze tam wszystko było chore. Chore to mają głowy tacy właśnie ludzie, którzy posadzą nam teraz pewnie wszechobecne tujki! Ciekawe co by na to powiedział np. dyrektor arboretum w Bolestraszycach. A konserwator niech się dobrze na drugi raz zastanowi nad swoimi działaniami, bo jeśli to ma korespondować z pięknym parkiem naprzeciwko, to gratuluję wyczucia gustu i smaku.
10 sierpnia 2018
+16
-6
25b-1a3
~ XXX   Jako osoba nie zgadzająca się z wieloma decyzjami miasta tym razem należy Urząd za to pochwalić. To co tam rosło to była masakra. Stare samosiewki, drzewa "chwasty", a do tego pełne zagrożenie dla osób tam przebywających (nie mówię o autach). Pewnie, gdyby doszło do jakiegoś nieszczęścia to Ci co teraz krytykują z wycinkę pewnie by krytykowali za brak wycinki. Ot cała nasza natura.
10 sierpnia 2018
+15
-19
299-8d3
~ Mieszkaniec   Zapraszam do Lwowa. Tam na każdej ulicy pomiędzy pięknymi kamienicami przynajmniej 1 szpaler pięknych, starych drzew. Cudownie to wygląda.Da się? Da... U nas już nie...
10 sierpnia 2018
+17
-3
5ce-98f
~ power   Nic nie robić - źle. Zrobić dużo- źle, bo jakiemuś półgłówkowi drzewo przeszkadza. Potem narzeka, że brak parkingu, że mu konar spadł na dach auta itp. A jakiś mądry inaczej jeszcze chce ,,wkomponowywać drzewa w nowe budynki" . Normalnie na (anty)nobla zasługuje.
10 sierpnia 2018
+12
-12
0c2-56a
~ weronka   Czy na stronie UM ten "prospekt" będzie wyraźniejszy? Bo tu raczej wprawki w rysowaniu kółek widać... o odczytaniu gatunków tych nasadzeń myślę. Oby nie były tak wspaniałe,jak słabe i wymagające ciągłej regulacji korony kloniki,gorzej jednak,jeśli coś w rodzaju super-róż z ul.Piłsudskiego.Że na tej ulicy róż nie ma?No,właśnie...A konserwator ten sam ekspert,co przy "rewitalizacji" plant? To czarno widzę
10 sierpnia 2018
+11
-3
8a6-1df
~ pezdioch   a i jeszcze jedno kto wpadł na taki genialny pomysł aby napis na budynu był oczo"je..ny" żółty
10 sierpnia 2018
+10
-3
06f-5ea
~ Jan   Jakie nowe drzewa? Jakieś kloniki, hybrydy malutkie. Niestety, widać barbarzyński trend do usuwania zieleni w mieście. W światłych narodach i państwach stare drzewa wkomponowuje się w nowe budynki, bo ceni się ich wartość. U nas króluje zaścianek a wartości estetyczne nomen omen, których wyrazicielem będzie także MDK, schodzą na drugi plan. Jak mamy uczyć nasze dzieci wartości wyższych, sztuki, kultury i estetyki, jeżeli tak barbarzyńsko postępujemy z naturą? Czy estetyka sprowadza się tylko do betonowania i stawiania pomników?
10 sierpnia 2018
+35
-13
8a6-1df
~ pezdioch   a po kiego pchało się koszty (utrzymanie) tej długiej niepotrzebnej nikomu fontanny?
10 sierpnia 2018
+8
-3
98a-369
~ m&m   będzie pięknie
10 sierpnia 2018
+8
-8
137-a5e
~ f   Byl las, nie ma lasu...
10 sierpnia 2018
+10
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x