Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Ustalają okoliczności śmierci 38-latka
Będą spore utrudnienia
Autokar wjechał w drzewo
Areszt dla sprawców pobicia
home > Start > Aktualności > O rozwiązaniach komunikacyjnych
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2018.11.02 14:16 | aktualizacja: 2018.11.02 14:19

O rozwiązaniach komunikacyjnych

Dziś Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński w Starostwie Powiatowym w Łańcucie zadeklarował wsparcie dla strategicznych rozwiązań komunikacyjnych potrzebnych dla Łańcuta i powiatu łańcuckiego. Tj. łącznik z autostradą z DK-94 i tunel pod przejazdem kolejowym w Łańcucie.
O rozwiązaniach komunikacyjnych
O rozwiązaniach komunikacyjnych

Łącznik i tunel

Na realizację każdego z tych zadań potrzeba kilkudziesięciu milionów złotych. W ramach zadania p.n.: " Budowa DW 877 - łącznik pomiędzy autostradą A4 i DK 94 " zostanie wybudowany nowy odcinek drogi wojewódzkie nr 887 Naklik - Leżajsk - Łańcut - Szklary w m. Łańcut i Wola Dalsza wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych. Na zadanie to wykonano dokumentację projektową, która przygotowywana jest do wydania pozwolenia na budowę. Zadanie to leży w kompetencji Zarządu Województwa Podkarpackiego i ma wsparcie Marszałka Województwa Władysława Ortyla oraz radnych Sejmiku.

Na drugie zadanie Polskie Koleje Państwowe PLK S.A. opracowały koncepcję likwidacji przejazdu kolejowo-drogowego z zaporami i wybudowanie w tym miejscu bezkolizyjnego skrzyżowania w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 Łańcut-Leżajsk w Łańcucie przy ul. Podzwierzyniec. Projektanci rekomendują koncepcję z budową tunelu pod przejazdem kolejowym w Łańcucie. =>[Tunel i dwa ronda]

Potencjał powiatu i Łańcuta

Minister Jerzy Kwieciński podkreślił, że widzi potrzebę realizacji tych strategicznych inwestycji, gdyż siedemnastotysięczne miasto Łańcut będzie się rozwijało. Już teraz rocznie Łańcut odwiedza pół miliona turystów, a w przyszłości może to być nawet milion odwiedzających, którzy potrzebują skorzystać z nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych. Pałac w Łańcucie oraz Muzeum w Markowej mogą w przyszłości być w pierwszej lidze światowych atrakcji turystycznych, co stwarza ogromne możliwości dla całego powiatu łańcuckiego.

R.K/Powiat/Red
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
O rozwiązaniach komunikacyjnych, 2.3333 out of 5 based on 3 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
R.K/Powiat/Red dodany
 
Odsłon: 8991
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (32)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
e63-df8
~ aserty  A gdzie Ci wszyscy prominentni byli przez ostatnie 3 lata swoich rządów? Bo na pewno nie w Łańcucie...
2 listopada 2018
+63
-4
7cb-81f
~ Prorokk  Drodzy mieszkańcy Łańcuta, zobaczycie łącznik, dwa ronda i tunel tak samo, jak świnia zobaczy niebo.
Śmiać mi się chce jak widzęjak PiSiory wszystko obiecują i zjeżdzają do Łańuta tak, aby tylko pani Pilawa-Kraus mogła sobie z nimi fotkę zrobić.
Wygrana Pani Barbary to na 110% miasto zasrane pomnikami, kapliczkami oraz miesięcznicami.
2 listopada 2018
+63
-12
443-cdc
~ pezdioch  pis był za pewny siebie ze gładko w lancucie im pojdzie wygrna to teraz co dwa dni ministry sa ;] pamietjacie obiecywanie nic nie kosztuje:]
2 listopada 2018
+54
-6
Ostatnio dodane komentarze
875-b87
~ henio   Cztery osoby i dwie obietnice! Prawda czy kłamstwo? Czas to udowodnić w działaniach, a nie obietnicach.
6 lutego 2019
+6
-0
814-85b
~ asd   Wszyscy Ci Państwo po wyborach dalej zajmują te same stanowiska. Więc mam nadzieję, że spełnią obietnice! Panie Starosto, Pani Wicestarosto, Pani Wojewodo, Panie Ministrze... Czas dotrzymać danego słowa!
6 lutego 2019
+8
-0
a9c-d5d
~ Daisy   Ciekawe, jak OBOWIĄZKI rządzących są realizowane lub nie w zależności od tego, kto rządzi loklnie w samorządzie. Szanowni państwo, komu robicie na złość, mieszkańcom? Uzalezniacie nasze bezpieczenstwo i komfort życia od tego, czy wybieramy samorządy po waszej myśli czy nie? Nieładnie...
5 listopada 2018
+0
-1
Ten komentarz został oznaczony jako spam
fab-5f8
~ obserwator   Uha ha...............
4 listopada 2018
brak ocen
5b5-cda
~ oli   Pani Basia bez 8 radnych nie postawi żadnego pomnika, to obecna jak i odchodząca rada miasta ma głos decyzyjny czy powstanie pomnik czy inne dzieło dla dobra mieszkańców miasta. Raczej na długo pomnik zszedł z rynku. Moim zdaniem jego miejsce jest na Placu Sobieskiego. Nowa rada musi kierować się dobrem mieszkańców i kwestii tego co głosili prosząc o głos. Więc skoro prawie każdy miał wpisany potrzebę budowy łącznika i przejazdu to inwestycja - tylko czekać jak wypłynie na wierzch i do przetargu. Bo idą wybory do euro i parlamentarne, tam dopiero będą obietnice. POZDRAWIAM i czekam na decyzje NOWEGO BURMISTRZA
4 listopada 2018
+6
-1
278-078
~ rh+  do ~ ....   dlaczego za 5 lat? zrobi się referendum o odwołanie burmistrza i kropka. Nie może być obijania się!
3 listopada 2018
+4
-1
e1d-163
~ ....   Nie zazdroszczę zadania nowemu burmistrzowi, jesli nie rozwiąże sytuacji łącznika oraz przejazdu kolejowego to nie ma co tu szukać za 5 lat. Jednak jeśli to wykona zapisze się złotymi literami w historii naszego miasta, czego sobie i nowemu burmistrzowi zyczymy .
3 listopada 2018
+4
-2
25b-1a3
~ XXX   Zgadzam się w pełni z MGM. Jak wygra PiS to może da kasę. Jak przegra to kasy nie będzie. Taka jest rzeczywistość. Tak w kraju rządzą i tak jest (Stalowa Wola tego jest najlepszym przykładem) czy się komuś podoba czy nie. Tak więc jak chcecie mieć łącznik to nie ma wyjścia, trzeba głosować na Pilawę.
2 listopada 2018
+8
-21
0c2-56a
~ Prezes   Żenada! Chcecie Panią Pilawę wykreować na Burmistrza tacy inteligentni, a uważacie że my mieszkańcy Łancuta nie potrafimy myśleć kogo mamy wybrać.Wstyd mi za was panowie z PIS.Dla jasności jestem zwolennikiem polityki pis,ale nie obiecujcie tyle dla łańcuta bo to nic z tego nie wyjdzie,chyba nie wiecie że miasto ma tylko 80 000 000 dochodu i ponad 40 000 000 długu.
2 listopada 2018
+18
-0
7b2-6dd
~ ========   PANIĘ ROMAN NALEŻY UBEZSŁAWOLNIĆ I BĘDZIE PO KŁOPOCIE
2 listopada 2018
+15
-0
7b2-6dd
~ rubinowy pies   PODZWIERZYNIEC SIĘ DUSI. CZAS DZIAŁAĆ JAK NAJSZYBCIEJ A NIE OBIECYWAĆ GRUSZEK NA WIERZBIE
2 listopada 2018
+13
-1
b56-27f
~ W.Hanejko   I właśnie dlatego ja zagłosuję na Panią Pilawę i wszystkich do tego zachęcam. Pilawa przynajmniej mówi o konkretach. Kumek za przeproszeniem ***** o ***** Pozdrawiam z Podzwierzynca
2 listopada 2018
+9
-21
982-a13
~ stefan  do ~ inwestycje   A co jak Kumek wygra to już pieniędzy dla Łańcuta nikt nie da? A mieszkańców też wymienią czy przesiedlą? Ludzie opamiętajcie się przecież są setki gmin, miast, powiatów gdzie nie rządzi PiS i co myślicie, że te samorządy nie dostają ani złotówki? Myślicie, że Warszawa, Kraków, Rzeszów czy Ustrzyki Dolne to ani złotówki dotacji nie dostają? Oczywiście, że dostają i to pewnie, niektóre nawet o wiele więcej bo działają, jeżdżą i pozyskują, a nie tylko grzeją stołki jak do tej pory w Łańcucie!
2 listopada 2018
+31
-3
f7b-d30
~ Vvvv  do ~ Walek   Angażują się bo widzą, że jeszcze tylko obiecać mogą. Popatrz na Warszawę tam ludzie z różnych rejonów Polski nie dali się nabrać na ich obietnice. Bo ich obietnice to patykiem na wodzie pisane.
2 listopada 2018
+22
-3
afb-ae1
~ l   Niezawodnie tivi pis relacjonuje konferencję, z której wynika poza lizodupstwem NIC !!!
2 listopada 2018
+23
-3
040-6a5
~ inwestycje   jakby tylko ktoś z narzekających pofatygował się do urzędu miasta i zapytał o sprawę przejazdu kolejowego PKP to dowiedziałby się, że P. Rupar od dłuższego już czasu zabiegała o to i to właśnie ona niemalże wymusiła na PKP opracowanie koncepcji likwidacji przejazdu, a to jest podstawą do opracowania dokumentacji wykonawczej. Ale lepiej narzekać i wybierać jakiegoś kumoka a potem się dziwić, że pieniążki pójdą na inwestycje ale w innej części kraju a nie w Łańcucie. ot całe myślenie niektórych. Polecam się zastanowić przed oddaniem głosu co chcecie w Łańcucie.
2 listopada 2018
+9
-19
982-a13
~ sstefan  do ~ Walek   Przecież PiS rządziło miastem poprzednią kadencje i ten sam skład po wygranej Pani Pilawy by został razem. Byłby z Panią Rupar i z Panem Hałką i zapewne razem z Panem Heniem. PiS w kraju rządzi przez ostatnie 3 lata. Czemu nic dla Łańcuta nie zrobili do tej pory? Czemu Pani Pilawa jako wicesarosta z PiSu oraz Pani Rupar wiceburmistrz z PiSu nie "załatwiły" tego łącznika ani tunelu? Teraz można obiecać wszystko, a za 5 lat powtórka z rozrywki? To samo było 4 lata temu... Nie ma wyjścia jak ma być szansa, że będzie lepiej to tylko Pan Kumek!!!
2 listopada 2018
+33
-6
68e-1de
~ Walek   Nie - no teraz to na 100% zagłosuję na Panią Pilawa-Kraus.
Pisał ktoś wcześniej, że woli zagłosować na niewiadomą czyli na Pana Kumka niż na wiadomą - popieraną przez PiS Panią Pilawa-Kraus gdyż wie jakie możliwości ma PIS i nie wie na co stać Pana Kumka (to niby ma być plus).
Ja wolę zaryzykować Panią Pilawę-Kraus i w najgorszym wypadku nie zagłosuję na nią za 5 lat.
Wiem jednak, że za chwilę będą kolejne wybory i PiSowców jak się przyciśnie to się wezmą do roboty.
Jako zakończenie dodam, że nigdy do tej pory politycy nie angażowali się tak jak dziś w wybory samorządowe. Myślę, że coś w tym jest i dlatego głosuję na Panią Basię Pilawa-Kraus.
2 listopada 2018
+6
-32
b86-da2
~ ciekawy   Widać wsparcie ludzi, od których zależą kluczowe decyzje ,dla pani Pilawy Krauz.. PiS w odróżnieniu od kliki, która wysuwa Kumka zawsze dotrzymuje słowa. A , kto wspiera Kumka ? Ferenc/ dziadek, który nie wiadomo czy dożyje końca kadencji, w końcu ma 80 lat/. W tych wyborach mieszkańcy Łańcuta mają prosty wybór: pani Pilawa Krauz czyli inwestycje i dalszy duży rozwój miasta czy Kumek, machlojki, przekręty i stagnacja. Wybór Kumka to dla Łańcuta 5 straconych lat. Dobrze się zastanówcie zanim postawicie krzyżyk w niedzielę . Co wybieracie ?Rozwój szpitala, budowę potrzebnych rozwiązań komunikacyjnych, czy mgliste obietnice bez cienia szansy na ich realizację?
2 listopada 2018
+6
-34
6cb-9ed
~ X   Pocieszni jesteście, jak kumek wstawia zdjęcie z ferencem to wow, cudownie, bajecznie... Bo dwa autobusy Łańcut Rzeszów będą dodatkowe... Jak przyjeżdża minister z milionem dla szpitala, marszałek Sejmu na otwarcie wystawy a teraz minister na rozmowy o kluczowych inwestycjach dla miasta to jest buuu bo to PiS . Czy poważnie tacy zasciankowi i ograniczeni są mieszkańcy naszego miasta?
2 listopada 2018
+12
-29
f74-b44
~ Stefania  do ~ aserty   Ci z pisu byli w łańcucie ale byli pod sutanną.
2 listopada 2018
+24
-6
6b9-98f
~ Osiedle Południe   Jak teraz dziwnie wszyscy znają drogę do Łańcuta, będzie i łącznik i tunel, i przebudowa drogi 877. A gdzie oni wszyscy byli wcześniej jak wydzwaniałem po różnych instytucjach wojewódzkich w sprawie pilnego wyznaczenia przejścia dla pieszych na ul. Mościckiego. W odpowiedzi usłyszałem, że przejścia nie będzie, bo na przejściach ginie więcej ludzi niż wtedy gdy ich nie ma.
2 listopada 2018
+32
-5
111-a03
~ mieszkanka   Propaganda i mydlenie oczu mieszkańcom miasta gdzie Ci panstwo byli do tego czasu teraz przed wyborami wszystko da się zrobić? O ile łącznik jest w miarę realną sprawą to tunel wszyscy wiemy a szczególnie mieszkańcy Podzwierzynca sprawa nierealna zupełnie . A co zrobicie jeśli wygra Pani Barbara i trzeba będzie się z tych obietnic wywiązać bo teraz władze PISU przyjeżdżają i deklarują tak jak w calym kraju a po wyborach zadbają o ciepłe posadki dla rodzin i znajomych na kolejne 5 lat a to co obiecali niestety ZAPOMNĄ
2 listopada 2018
+31
-3
e43-217
~ Szanowny Pan   PiS = Po trupach do celu.
Co szkodzi obiecać? Przecież cel uświęca środki.
2 listopada 2018
+29
-5
2b6-c2b
~ MGM   Przesłanie proste. Burmistrzem Barbara Pilawa Krauz to mamy zarówno łącznik jak i tunel pod torami. Pieniądze będą. Burmistrzem Rafał Kumek to mamy wielkie nic.
Tylko czy o to chodzi.
2 listopada 2018
+24
-13
8c9-6f0
~ Władysława   Dość kościołowych sługusów, czy ważniejszy jest mieszkaniec Łańcuta, czy interesy kościoła?
Warto się zastanowić przed wyborami, bo jak wygra w mieście PiS, to będzie równoznaczne z cofnięciem się do średniowiecza i palenia czarownic na stosach.
2 listopada 2018
+36
-7
4fa-7af
~ aaa   Propaganda i tyle, łącznik to "psi" obowiązek marszałka a tunel to budują 40 lat, czyli nic nowego. pozdrawiam
2 listopada 2018
+38
-3
7cb-81f
~ Prorokk   Drodzy mieszkańcy Łańcuta, zobaczycie łącznik, dwa ronda i tunel tak samo, jak świnia zobaczy niebo.
Śmiać mi się chce jak widzęjak PiSiory wszystko obiecują i zjeżdzają do Łańuta tak, aby tylko pani Pilawa-Kraus mogła sobie z nimi fotkę zrobić.
Wygrana Pani Barbary to na 110% miasto zasrane pomnikami, kapliczkami oraz miesięcznicami.
2 listopada 2018
+63
-12
e78-588
~ Michas   Brawo władzo! Ciekaw jestem czy jak Pan Kumek wygra-, też nam zrobią te inwestycje czy będziemy czekać 5 lat na zmianę władzy i ewentualnie kolejne 5 lat...
2 listopada 2018
+15
-13
443-cdc
~ pezdioch   pis był za pewny siebie ze gładko w lancucie im pojdzie wygrna to teraz co dwa dni ministry sa ;] pamietjacie obiecywanie nic nie kosztuje:]
2 listopada 2018
+54
-6
e63-df8
~ aserty   A gdzie Ci wszyscy prominentni byli przez ostatnie 3 lata swoich rządów? Bo na pewno nie w Łańcucie...
2 listopada 2018
+63
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x