Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Wynagrodzenie, wiceprzewodniczący i referendum
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2018.11.28 18:50 | aktualizacja: 2018.11.28 18:59

Wynagrodzenie, wiceprzewodniczący i referendum

Na dzisiejszej sesji rady miasta radni ustalili wynagrodzenie nowego burmistrza, wybrali wiceprzewodniczącego, ustalili składy komisji oraz zmienili termin referendum.
Wynagrodzenie, wiceprzewodniczący i referendum
Wynagrodzenie, wiceprzewodniczący i referendum

Nowy wiceprzewodniczący.

Radni w tajnym głosowaniu wybrali na wiceprzewodniczącego - Mirosława Rzeszótko.

Wynagrodzenie burmistrza.

Radni stosunkiem głosów 13 za, 1 wstrzymującym przegłosowali uchwałę w sprawie wynagrodzenia burmistrza miasta.

Wynagrodzenie burmistrza składać będzie się z:

1) wynagrodzenia zasadniczego w kwocie: 4 800 zł brutto,

2) dodatku funkcyjnego w kwocie: 2 100 zł brutto,

3) dodatku za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego (co daje kwotę: 960 zł brutto).

4) dodatku specjalnego w wysokości 2760 zł brutto.

Zmiana terminu referendum.

Rada poprzedniej kadencji ustaliła termin referendum na 6 stycznia, jednak dziś radni przegłosowali nowy termin referendum. Nowy termin to 20 stycznia 2019. [Referendum w Łańcucie 6 stycznia]

Red
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Wynagrodzenie, wiceprzewodniczący i referendum, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 11148
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (25)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
517-7ae
~ Bono  zgadzam sie w pełni, i co roku bedzie ta pensyjka podnoszona. Za co? Niech burmistrz i radni wykazą sie najpierw jakimis działaniami. Bo na razie wydawanie kasy na totalnie bezsensowne referendum. Aha, mam nadzieje ze redakcja dowie się ile to bedzie nas podatników kosztowało, te bzdurne 3 pytania!
28 listopada 2018
+35
-5
e82-f89
~ marcel  Po zsumowaniu, pensja burmistrza to 10 620 zł brutto, czyli mniej niż poprzednika, bo Gwizdak miał ustaloną pensję na 11 170 zł brutto.
Mimo wszystko, to i tak dużo, zważywszy, że nowy prezydent Warszawy zarabia 12 436 zł brutto
28 listopada 2018
+34
-8
a9c-d5d
~ ola  Rozumiem dodatek funkcyjny, ale dodatek specjalny to za co ?
Do tego premia uznaniowa, za osiągnięcia, kwartalna, że jest, za przecięcie wstęgi itd.
28 listopada 2018
+25
-4
Ostatnio dodane komentarze
710-550
~ janek   Pamiętaj Rafaał, że ludzie cie zapamiętalej jak powiększysz Łańcut?? powiększ Łańcut o kilka wsi i zapiszesz się w historii.
3 grudnia 2018
+2
-1
30e-556
~ Juna  do ~ Sasiad   A z tej strony jest na sesji bo jest w radzie osiedla.
3 grudnia 2018
+1
-2
e5f-8b3
~ Sasiad  do ~ ola   no nie z jakie strony P. Grabowski? to chyba nie on boaz mi wstyd ale prawda jest taka ze do Rady Spoldzielni Mieszkaniowej go w tym roku nie wybrali a na zebrania rady przychodzi i nie ma tam nikogo zeby go wyprosic
3 grudnia 2018
+2
-2
2b6-c2b
~ MGM   I jeszcze jedno.
Teraz jak już Komitet aktualnego Burmistrza obsadził wszystkie stołki to czas na realizację obietnic takich jak: obniżenie podatków, obniżenie cen za wodę i ścieki , wprowadzenie komunikacji miejskiej i inne.
Nic już nie stoi na przeszkodzie żeby to zrobić. Liczę na znaczne niższe rachunki już od 2019 roku.
30 listopada 2018
+14
-0
2b6-c2b
~ MGM   Pooglądałem właśnie retransmisje z sesji. Toż to śmiech na sali istny kabaret. Bo
1. Wybór Kucy Pawła na funkcje Komisji Gospodarki Miejskiej to śmiech na sali, majster i to słaby ze Spółdzielni Mieszkaniowej - KOMPROMITACJA
2. Dorota Chudzik - Komisja Kultury jeżeli to prawda, że pracuje w Domu Kultury co mówił radny Barnat to szczyt głupoty i obłudy. Hipokryzja w czystym wydaniu.
3. Bem Andrzej - Komisja Skarg to już nie kompromitacja. To już jest ośmieszenie tej Rady na początku kadencji.
No i perełka Wiceprzewodniczący Rady Mirosław Rzeszótko, przez poprzednią kadencję nic dla osiedla nie zrobił - przecież on nawet nie potrafi się dobrze wysłowić i powiedzieć poprawnie zdania. LUDZIE CO WY ROBICIE.
30 listopada 2018
+24
-11
692-1e0
~ michal  do ~ pezdioch   popieram, fatalna sprawa, strzał w stopę, to moje zdanie. nie wiem, czy głuio im było sie wycofać czy co? ogladalem wlasnie sesje retransmisje i tam bardzo madrze powiedzial pan Żurawski, mimo to przeglosowali i referendum bedzie. ja byłbym za referendum, ale na pewno nie pójdę odpowiadac na tak idiotyczne pytania.
30 listopada 2018
+7
-1
442-503
~ pezdioch   i jeszcze do referendum...referendum było pomysłem pana kumka i jego radnych teraz ma większosc to nikt tego pomnia nie postawi wystarczy zmienic uchwale jak podjeli radni tamtej kadencji i których juz niema odpowiedzi na pytania są oczywsite dlatego referendum to moim zdaniem pierwsza porazka pana nowego burmistrza i nowej rady bo juz wydaje niepotrzebnie kase :]?? takie moje zdanie
30 listopada 2018
+15
-0
3ee-d29
~ Walek  do ~ gość   W swojej wypowiedzi odnosiłem się do Pana słów ,,komu i po jaką cholere jakiś pomnik ja się pytam''. Tylko i wyłącznie ze względu na fakt, że temat ten wzbudza tyle kontrowersji wśród mieszkańców, w tym jednym pytaniu akurat zgadzam się, że Burmistrz chce zapytać mieszkańców co o tym sądzą. Zwróciłbym jednak uwagę na jedną ważną rzecz - otóż pytanie dotyczy fontanny z rzeźbą, a nie pomnika. I tutaj akurat zgadzam się na taką formę ozdobienia plantów bo dzięki temu można stworzyć naprawdę wspaniałą rzecz, która z czasem mogłaby urosnąć nawet do rangi atrakcji turystycznej. Oby tylko ewentualny wybór projektu faktycznie padł na ,,arcydzieło'' i oby nie zajmował się tym projektem radny Wrzesław.
30 listopada 2018
+7
-1
a9c-d5d
~ ola   czy na sesji jest ten wypasiony poprzedni radny Robert G. ?
wstydu trzeba nie mieć
29 listopada 2018
+2
-4
a1b-106
~ Adgo   7,5 tys na rękę to dużo? Przecież teraz 5 tys na rękę daja na starcie w budowlance przy podawaniu cegieł. A jaka jest przepaść odpowiedzialności, stresu itd.
29 listopada 2018
+7
-6
925-8fd
~ xyz  do ~ Obywatel   To chyba dobrze że zarobki są podane do wiadomości publicznej oficjanie. Bynajmniej nikt nikogo nie bedzie oskarżał o zarabianie kokosów.
29 listopada 2018
+3
-1
87d-450
~ Mietek Mączka  do ~ gość   Polityk z Ciebie byłby marny. Tu nie chodzi o pensję!
29 listopada 2018
+2
-2
442-503
~ pezdioch  do ~ ona   bedą podwyzki, skoro wszędzie idzie do góry wszystko w w lancucie tez tak bedzie logiczne to ze kumek zmniejszy jakies opłaty to mu nigdy w to nie wierzyłem
29 listopada 2018
+3
-2
227-c9c
~ ona  do ~ taaa   No własnie na Maczka roznieśli informacje , ale o PODWYŻCE
29 listopada 2018
+4
-1
2cc-f16
~ Obywatel   Nie oceniam czy ogólnie zarobi dużo czy mało, ale dodatki są śmieszne.
Dodatek za wieloletnią pracę? - to chyba jakiś relikt PRL.
Ile lat już jest tym burmistrzem?
Dodatek funkcyjny zwykle dostaje pracownik, który opócz tego co ma normlanie robić pełni np. funkcję kierownika, brygadzisty itp. Co oprócz bycia burmistrzem robi burmistrz?
Po co albo na co jest dodatek specjalny?
29 listopada 2018
+14
-1
a90-6f0
~ gość  do ~ Walek   Szanowny Panie Waldku, myślę że wiem po co są pomniki i stawiać sie je powinno, tylko nie widzę sensu organizowania w tym celu referendum i wydawania na nie de facto naszych pieniędzy. Co do pomnika na planach to zdaje się że jeden już był :) teraz chca postawić pomnik michała archanioła bo to patron miasta, a 50 m dalej jest kościół, no to po co taki pomnik na planatach - modlić się tam będziemy o lepsze jutro czy jak? skoro wspomniał Pan o demokracji, to że większość czegoś chce wcale nie znaczy że ta więszkość ma racje, zdaje się że taką większość mamy teraz w polskich sejmie i co zgadza się Pan ze wszystkim co ta więszkość mówi? I jeszcze co do pomnika na plantach, jak już coś tam chcą stawiać to niech to przynajmniej będzie ideowo i światopoglądowo neutralne.
29 listopada 2018
+11
-3
3ee-d29
~ Walek  do ~ gość   A co dla Ciebie jest ważne? Żeby Twoja wypasiona fura miała miejsce na parkingu? Demokracja polega na tym, że ludzie min. mogą wyrażać swoje opinie i dążyć do osiągania swoich priorytetów. Jeżeli przekonają do tego większość to nie widzę w tym żadnego problemu i szanuję wolę większości - czy mi się to podoba czy też nie. Są ludzie, którzy nie widzą sensu istnienia kościołów (przecież Bóg jest wszędzie). Inni nie chcą autostrad czy tunelu pod przejazdem kolejowym bo nie mają samochodu (po jaką chol... ja się pytam im jakiś tunel). Kolejni nie potrzebują deptaka w Łańcucie bo nie spędzają czasu w centrum. Myślę, że jest tez grupa ludzi którzy chętnie pozbyliby się zamku w Łańcucie - no bo po jaką chol... ja się pytam mi jakiś zamek w centrum miasta - chyba tylko po to żeby dyrektor miał wypłatę :-). Zgodnie z Twoim rozumowaniem można tak wymieniać bez końca. A jeżeli faktycznie nie wiesz po co powstają pomniki to myślę, że nie powinieneś się na ten temat wypowiadać.
29 listopada 2018
+6
-6
517-7ae
~ gość   a co do referendum to zdaje mi się że zostało klepnięte jeszcze przez poprzednią nazwijmy to łancucką władzę :) więc coż slowo się rzekło trzeba wysłuchać suwerena - a że pytania są bez nensu no coż to już inna bajka - że kasa pojdzie na to z budżetu miasta to lipa, najlepiej to bym koszt tego rederendum przerzucił na tych co je wymyślili i łazili za podpisami, frekwencja pewnie będzie żałośnie niska więc tym bardziej. co za idiota w ogóle wymyślal te pytania komu i po jaką cholere jakiś pomnik ja się pytam, czy to w ogole jest ważne dla kogokolwiek??
28 listopada 2018
+11
-4
517-7ae
~ gość   10620 brutto tak? czyli jakieś plus minus 7500 zł na tzw rękę. to dużo?? Wiecie co bez urazy ale ja nie chciałbym tej pensji choć jak na dzisiejsze czasy nie wydaje mi sie jakaś wielka - i co najważniejsze nie chcialbym tego stanowiska nerwów odpowiedzialności itd i co już widać rozliczania mnie z mojej pensji przez wszystkich dookoła. Nie mniej osoba ta takim stanowisku powinna zarabiac na tyle dobrze, że nawet przez myśl jej nie przeszło dorabianie na tzw boku stąd wydaje mi sie że to nie sa niewiadomo jakie pieniądze. no ale to już moje subiektywne zdanie - choć ja sam tyle nie zarabiam :) Pozdrawiam
28 listopada 2018
+14
-11
0c2-56a
~ taaa   a gdzie obniżka cen wody i ścieków ???
28 listopada 2018
+16
-4
0c2-56a
~ piotr   a jednak ledwie skończyłem zsz ale wiedziałem że tak się skończy jedno wielkie g....
28 listopada 2018
+7
-6
517-7ae
~ Bono  do ~ marcel   zgadzam sie w pełni, i co roku bedzie ta pensyjka podnoszona. Za co? Niech burmistrz i radni wykazą sie najpierw jakimis działaniami. Bo na razie wydawanie kasy na totalnie bezsensowne referendum. Aha, mam nadzieje ze redakcja dowie się ile to bedzie nas podatników kosztowało, te bzdurne 3 pytania!
28 listopada 2018
+35
-5
a9c-d5d
~ ola   Rozumiem dodatek funkcyjny, ale dodatek specjalny to za co ?
Do tego premia uznaniowa, za osiągnięcia, kwartalna, że jest, za przecięcie wstęgi itd.
28 listopada 2018
+25
-4
cygan1972   Stanowiska w Radzie zostały rozdane pomiędzy radnych z komitetu nowego burmistrza, zatem nic nie stoi na przeszkodzie aby realizować obietnice przedwyborcze. Wypatruję zatem nakazu płatniczego podatków po obniżce.
28 listopada 2018
+14
-3
e82-f89
~ marcel   Po zsumowaniu, pensja burmistrza to 10 620 zł brutto, czyli mniej niż poprzednika, bo Gwizdak miał ustaloną pensję na 11 170 zł brutto.
Mimo wszystko, to i tak dużo, zważywszy, że nowy prezydent Warszawy zarabia 12 436 zł brutto
28 listopada 2018
+34
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x