Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wkrótce otwarcie tunelu w Łańcucie
Awanturował się na stacji paliw, miał ponad 3 promile
Śmiertelny wypadek w Markowej [AKTUALIZACJA]
Nastolatka została odnaleziona [Aktualizacja]
home > Start > Aktualności > Progi, światła lub przebudowa skrzyżowania
Rozmiar tekstu:
AAA
MARKOWA
2018.12.19 12:51 | aktualizacja: 2018.12.19 12:57

Progi, światła lub przebudowa skrzyżowania

Dziś w Markowej na skrzyżowaniu drogi powiatowej i wojewódzkiej spotkali się przedstawiciele zarządcy dróg, policjanci, wójt, radni i mieszkańcy Markowej.
Progi, światła lub przebudowa skrzyżowania
Progi, światła lub przebudowa skrzyżowania

Skrzyżowanie drogi wojewódzkie nr 881 z drogą powiatową w Markowej jest jednym z miejsc gdzie często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Tylko w tym roku ze statystyk policji doszło do 12 zdarzeń w których ucierpiało 6 osób, należy również pamiętać o kolizjach, do których policja nie jest wzywana. Mimo, że skrzyżowania jest dobrze oznaczone większość wypadków zdarza się powodu wymuszenia pierwszeństwa jadących drogą powiatową.

Do ostatniego wypadku doszło w poniedziałek gdzie rannych zostało trzy osoby: Wypadek w Markowej

Sygnalizacja świetlna

-Jesteśmy za tym aby na tym skrzyżowaniu pojawiła się sygnalizacja świetlna. Jesteśmy gotowi uczestniczyć w finansowaniu świateł. Musimy podjąć zdecydowane kroki aby polepszyć bezpieczeństwo na skrzyżowaniu bo jak widać te elementy, które są nie spełniają swojej funkcji- mówił wójt gminy Markowa Mirosław Mac

Jednak aby oświetlenie powstało musi zostać sporządzona dokumentacja oraz projekt czas oczekiwania na sygnalizację świetlną to około okres 6 miesięcy.

Szybkie rozwiązanie "Poduszka berlińska"

W ubiegłym roku KPP w Łańcucie skierowała pismo do zarządcy dróg powiatowych w celu instalacji progów zwalniających. Jednym z najszybszych rozwiązań byłoby położenie w odległości około 40 metrów poduszek berlińskich. Takie rozwiązanie mogłoby powstać w ciągu około 30 dni. Poduszki byłyby rozwiązaniem tymczasowym podczas oczekiwania na nowy projekt skrzyżowania.

Podniesienie skrzyżowania

O przebudowie i podniesieniu skrzyżowania powiedział obecny na spotkania Janusz Wolski.

-Światła lub inne rozwiązanie określiłby projektant skoro dotychczasowe środki nie przynoszą efektu, może jest potrzebna przebudowa ale w jakiej formie musiałby to określić projektant- mówiła przedstawicielka zarządcy drogi wojewódzkiej

Na koniec spotkania został spisany protokół.

Do sprawy wrócimy

Red
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Progi, światła lub przebudowa skrzyżowania, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 14569
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (21)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
5ce-98f
~ Des  Na RPZ nic nie zadziala
19 grudnia 2018
+29
-4
231-38d
~ Miki  RPZ to stan umysłu...
19 grudnia 2018
+22
-0
6b9-98f
~ Bożydar  Skrzyżowanie jest dobrze oznakowane i wg mnie w ogóle nie jest skomplikowane - no... prościej się nie da. Kierowcy muszą tam stosować się do najbardziej podstawowych zasad ruchu drogowego. Wg mnie ogólnego problemu z tym skrzyżowaniem nie ma!
Głupotę innych kierowców (sprawców zdarzeń) próbujecie usprawiedliwiać tym, że rzekomo z tym skrzyżowaniem coś jest nie tak. No sorry, ale ja tego nie rozumiem. Z każdej możliwej strony i nawet na jezdni znajdują się dobrze widoczne znaki STOP, do tego rozrysowane są linie bezwzględnego zatrzymania, a nie mówię już o tym, że w obrębie skrzyżowania są oznakowane przejścia dla pieszych, na których trzeba zawsze zachowywać szczególną ostrożność. Zdaję sobie z tego sprawę, że ta podporządkowana droga ciągnie się kilometrami przez wioski i jadąc nią wydaje nam się, że cały czas jesteśmy na "głównej" i pewnie dlatego kierowcy się zapominają, są zaskoczeni, że nagle trzeba komuś ustąpić pierwszeństwa... ba, w ogóle się zatrzymać. Ale jak ktoś znalazł prawo jazdy w czipsach, albo wygrał w konkursie to wszystkie proponowane rozwiązania nie mają sensu, bo taki kierowca jak nie zauważa znaków STOP i przejść dla pieszych, to tym bardziej nie zauważy czerwonego światła, nie zauważy też progu zwalniającego, tylko przez niego przeleci, tak samo jak i przez rondo. W ogóle jak można komplikować ruch w takim miejscu, w którym ten ruch jest mały? Nie ważne co byście zrobili, czy nawet rozłożyli kolczatki na drodze, czy postawili betonowe barierki to i tak raz na jakiś czas znajdzie się idiota, któremu się zapomni i nie zatrzyma się przed tym skrzyżowaniem. Problem leży po stronie kierowców, którzy nie ogarniają podstaw, podstaw, których nie tylko uczą na pierwszych godzinach kursu na prawo jazdy, ale i w przedszkolu. No przecież to nie jest wielkie miasto, tu ruch jest prościutki, macie tylko znak STOP. W kodeksie drogowym na samym początku, tzn. zaraz po definicjach jest powiedziane, że w ruchu należy zachowywać ostrożność (bez przerwy!), a w określonych sytuacjach, czy miejscach SZCZEGÓLNĄ ostrożność (proszę sobie przypomnieć definicję i się zastosować). Ostrożność, jako podstawa m. in. sprowadza nas do tego, żeby obserwować oznakowanie drogi (a nie patrzeć tylko w jeden punkt na szybie), a idąc dalej jeżeli już widzimy oznakowanie drogi to często w związku z nimi jesteśmy zmuszeni do zachowania "szczególnej ostrożności". A mało kto wie co to jest szczególna ostrożność.
Jeszcze tak mi się wydaje, że zorganizowanie tam ronda pogorszy sytuację, bo jak nie potraficie poruszać się po normalnych skrzyżowaniach, to na rondach tym bardziej - serio, na rondach będzie więcej wypadków, bo każdy kierowca będzie miał inną teorię , będzie znał inne zasady, młodzi inaczej będą rozumieli rondo, a starsi z wiedzą sprzed 40 lat to już w ogóle....
19 grudnia 2018
+19
-4
Ostatnio dodane komentarze
afb-b17
~ von klotz   Rondo zrobic ,to przestana jezdzic z gnojem...
25 grudnia 2018
brak ocen
339-87f
~ Power  do ~ Witek   Oby do wiosny. Pojazdy rolnicze skutecznie spowolnią ruch. Półgłówki, czyli przedstawiciele handlowi i kurierzy i tak będą wyprzedzać na skrzyżowaniu i podwójnej ciągłej, ale będzie ich mniej.
20 grudnia 2018
+3
-0
218-bd4
~ obserwatorka   Ja proponuje drzwi takie jak do stodoły każdy się zatrzyma i otworzy to na pewno nie wymusi pierwszeństwa. Według mnie to będzie najtaniejdziało
20 grudnia 2018
+3
-0
1c5-06f
~ Zainteresowany   Czy jeżeli ktoś nie zatrzymuje się na STOP to zatrzyma się na światłach ...wątpię. Być może progi były by dobrym i w miarę tanim rozwiązaniem. No i oczywiście kamera rejestrująca nie wykonywujących znaku STOP.
20 grudnia 2018
+7
-0
b37-284
~ Witek   Problemem jest duża prędkość samochodów na drodze Łańcut - Kańczuga!Mało kto przestrzega dopuszczalnej prędkości 50 km/godz.
19 grudnia 2018
+3
-9
57c-021
~ 998   ..RONDO... i jeszcze raz RONDO....
19 grudnia 2018
+10
-3
6b9-98f
~ Stereotyp  do ~ RLA-Rasowi_Lejbusy_Aut   Taaa, "RPZ-owiec" na głupie stereotypowe komentarze będzie bronił się stereotypowymi komentarzami o "RLA", do tego posługując się jakimś pojedynczym przykładem jednostki, na którego zachowanie na pewno nie ma wpływu jego numer rejestracyjny. Ja z kolei znam przykład z Przeworska, gdzie "tubylec" pod wpływem alkoholu rozbił znajomemu samochód na parkingu i uciekł (został pociągnięty już do odpowiedzialności). Ale co wspólnego z nim ma cała społeczność powiatu przeworskiego? Gardzę stereotypami wymierzonymi ze strony jakiś kilku debili z Łańcuta w stronę Przeworska, a tym bardziej pojedynczym debilem z Przeworska broniącym się w taki sam sposób :)
19 grudnia 2018
+0
-6
daa-78d
~ Jony   Na tzw Sonińskiej krzyżówce ostatnio sporo zdarzeń ale tak nawiasem znając realja to nap krzyżówka na Dąbrówkach Naklik Zgórz Leżąjsk zdarzeń nie brakuje a o światłach tylko rozmowy obietnice oby mieszakńcom Markowej i osób przejeżdżąjących przez to skrzyzowanie było po prostu bezpiecznie.Obawiam śie jednak że na tym skończy sie ale z drugiej strony nowe osoby w urzedach może zdziałają.
19 grudnia 2018
+3
-3
335-7e2
~ kierownik   Mimo że skrzyżowanie oznakowane, to i tak ktoś kto mało tam przejeżdża oraz gdy się trochę ściemni, to skrzyżowanie wyrasta znienacka. Znaki STOPU są w sumie przez samym skrzyżowaniem przez co można je spokojnie przestrzelić, tym bardziej że jest zakręt przez skrzyżowaniem jadąc od kościoła(zwykle stamtąd są wymuszenia).
Zapewne jest to wina nadmiernej prędkości, ale jakby dać wcześniej informacje o skrzyżowaniu kierowcy np. 100m wcześniej tablice o "niebezpiecznym skrzyżowaniu" i jakieś lepsze oświetlenie i powinno wystarczyć.
19 grudnia 2018
+2
-2
47b-a44
~ RLA-Rasowi_Lejbusy_Aut   Jak rozpoznać świrującego RPZ'ta od świrującego RLA?
Ten drugi ma jeszcze 1,0 w wydychanym.
Taka prawda. Sytuacja z dzisiaj - facio RLA ma na poboczu auto na awaryjnych, zamiast przyhamować i poczekać aż przejade, wali ze mną na czołówke do tego stopnia, że przy hamowaniu mi sie ABS włączył na suchej drodze. My świrujemy na drodze, z tym że jak kogoś z nas złapią to co najwyżej dostaniemy punkty i mandat, a was jak już łapią to jest kumulacja w postaci zabrania prawka i zakazu prowadzenia pojazdów.
19 grudnia 2018
+0
-7
022-62e
~ totti  do ~ Bożydar   Nic dodać nic ująć - BRAWO !!!!
19 grudnia 2018
+3
-1
568-a5c
~ anm   ludzie kochani, powirowaliście, sygnalizacja świetlna w Markowej ? toż na prąd im będzie szkoda, chyba że w tym celu kolejny wiatrak postawią
19 grudnia 2018
+10
-3
388-c6a
~ Fredek   Skoro jest kasa na taką inwestycję. Proponuję zastosować w nim system rozpoznawania twarzy i numerow rejestracyjnych celem selekcji i kierowania w określonym kierunku. Byłaby to perełka oprócz znanej w Polsce atrakcji w Markowej.
19 grudnia 2018
+5
-1
6b9-98f
~ Bożydar   Skrzyżowanie jest dobrze oznakowane i wg mnie w ogóle nie jest skomplikowane - no... prościej się nie da. Kierowcy muszą tam stosować się do najbardziej podstawowych zasad ruchu drogowego. Wg mnie ogólnego problemu z tym skrzyżowaniem nie ma!
Głupotę innych kierowców (sprawców zdarzeń) próbujecie usprawiedliwiać tym, że rzekomo z tym skrzyżowaniem coś jest nie tak. No sorry, ale ja tego nie rozumiem. Z każdej możliwej strony i nawet na jezdni znajdują się dobrze widoczne znaki STOP, do tego rozrysowane są linie bezwzględnego zatrzymania, a nie mówię już o tym, że w obrębie skrzyżowania są oznakowane przejścia dla pieszych, na których trzeba zawsze zachowywać szczególną ostrożność. Zdaję sobie z tego sprawę, że ta podporządkowana droga ciągnie się kilometrami przez wioski i jadąc nią wydaje nam się, że cały czas jesteśmy na "głównej" i pewnie dlatego kierowcy się zapominają, są zaskoczeni, że nagle trzeba komuś ustąpić pierwszeństwa... ba, w ogóle się zatrzymać. Ale jak ktoś znalazł prawo jazdy w czipsach, albo wygrał w konkursie to wszystkie proponowane rozwiązania nie mają sensu, bo taki kierowca jak nie zauważa znaków STOP i przejść dla pieszych, to tym bardziej nie zauważy czerwonego światła, nie zauważy też progu zwalniającego, tylko przez niego przeleci, tak samo jak i przez rondo. W ogóle jak można komplikować ruch w takim miejscu, w którym ten ruch jest mały? Nie ważne co byście zrobili, czy nawet rozłożyli kolczatki na drodze, czy postawili betonowe barierki to i tak raz na jakiś czas znajdzie się idiota, któremu się zapomni i nie zatrzyma się przed tym skrzyżowaniem. Problem leży po stronie kierowców, którzy nie ogarniają podstaw, podstaw, których nie tylko uczą na pierwszych godzinach kursu na prawo jazdy, ale i w przedszkolu. No przecież to nie jest wielkie miasto, tu ruch jest prościutki, macie tylko znak STOP. W kodeksie drogowym na samym początku, tzn. zaraz po definicjach jest powiedziane, że w ruchu należy zachowywać ostrożność (bez przerwy!), a w określonych sytuacjach, czy miejscach SZCZEGÓLNĄ ostrożność (proszę sobie przypomnieć definicję i się zastosować). Ostrożność, jako podstawa m. in. sprowadza nas do tego, żeby obserwować oznakowanie drogi (a nie patrzeć tylko w jeden punkt na szybie), a idąc dalej jeżeli już widzimy oznakowanie drogi to często w związku z nimi jesteśmy zmuszeni do zachowania "szczególnej ostrożności". A mało kto wie co to jest szczególna ostrożność.
Jeszcze tak mi się wydaje, że zorganizowanie tam ronda pogorszy sytuację, bo jak nie potraficie poruszać się po normalnych skrzyżowaniach, to na rondach tym bardziej - serio, na rondach będzie więcej wypadków, bo każdy kierowca będzie miał inną teorię , będzie znał inne zasady, młodzi inaczej będą rozumieli rondo, a starsi z wiedzą sprzed 40 lat to już w ogóle....
19 grudnia 2018
+19
-4
0d5-058
~ mietek   Albo tunel wybudować kretynom, którzy jeździć nie potrafią. Przejście dla pieszych, znaków stop trzy a ci dalej jadą ile fabryka dała. Fotoradar postawić i trzepać kasiorę ale znając życie, to fotoradar od razu wypatrzą przeworszczaki.
19 grudnia 2018
+14
-1
0d5-058
~ mietek   Tylko mur - skoro obecne oznakowanie w postaci znaków stop po obu stronach jezdni i nad jezdnią nie pomaga.
19 grudnia 2018
+12
-0
ff4-5bf
~ lkss   Dla tamtejszych mieszkańców to nic nie zmieni, a dla policji kolejny wypadek to tylko statystyki.
19 grudnia 2018
+7
-1
3fd-def
~ pix  do ~ pezdioch   ,,znawca" każdego tematu - bez komentarza
19 grudnia 2018
+5
-3
f58-2ab
~ pezdioch   od czegoś trzeba zacząć, tylko żeby teraz przed połozeniem progów nie wydarzyła sie większa tragedia
19 grudnia 2018
+5
-3
231-38d
~ Miki   RPZ to stan umysłu...
19 grudnia 2018
+22
-0
5ce-98f
~ Des   Na RPZ nic nie zadziala
19 grudnia 2018
+29
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x