Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Czy tak powinno być?
Wypadek w Woli Małej [AKTUALIZACJA]
Zdetonował ładunek, chciał okraść bankomat
Uczestnik z Łańcuta w finałowej 14-tce
home > Start > Aktualności > Podsumowanie burmistrza
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2019.11.22 14:28 | aktualizacja: 2019.11.22 14:45

Podsumowanie burmistrza

Na ostatniej sesji Rady Miasta Łańcuta Rałał Kumek podsumował rok urzędowania na stanowisku burmistrza. Rada Miasta podjęła szereg uchwał gospodarczych, wprowadzających zmiany dla mieszkańców Łańcuta, przedsiębiorców i inwestorów, m.in. poprzez wprowadzenie ulg dla przewoźników czy obniżenie podatków.
Podsumowanie burmistrza
Podsumowanie burmistrza

Zgodnie z obietnicami, które Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek złożył w programie wyborczym w ubiegłym roku, Rada Miasta Łańcuta, na Sesji w dniu 19 listopada 2019 r. podjęła szereg uchwał gospodarczych, wprowadzających zmiany dla mieszkańców Łańcuta, przedsiębiorców i inwestorów, m.in. poprzez wprowadzenie ulg dla przewoźników czy obniżenie podatków.

Komunikacja

Problem komunikacji miejskiej w Łańcucie, a w zasadzie jej braku, był często poruszany przez mieszkańców. Burmistrz odpowiadając na liczne apele, podjął pracę w celu uruchomienia autobusowej linii miejskiej, która kursować będzie 10-kilometrową trasą Podzwierzyniec - Grabskie. To tylko pierwszy krok zmierzający do rozwoju komunikacji na terenie Miasta.

Teraz, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przewoźników, Rada Miasta zniosła opłatę za korzystanie z Centrum Komunikacji zlokalizowanym przy ul. Kościuszki oraz zniosła opłaty za korzystanie z przystanków komunikacyjnych będących w zarządzie Miasta Łańcuta. Uchwały te w przyszłości spowodują przeniesienie ciężaru ruchu autobusowego z Placu Cetnarskiego na Centrum Komunikacji, jak również zatrzymywanie się przez przewoźników na wszystkich przystankach. Jest to także ogromna szansa na rozwój nowych linii komunikacji autobusowej.

Dla nowych mieszkańców

Sprawnie działająca komunikacja miejska to ogromne ułatwienie dla mieszkańców oraz zachęta dla tych, którzy szukają nowego miejsca zamieszkania. Łańcut będzie atrakcyjny dla nowych mieszkańców również dzięki Uchwale XVIII/118/2019, na mocy której Rada Miasta wprowadziła ulgi dla nowo zameldowanych na pobyt stały mieszkańców, w postaci zwolnienia z podatku od nieruchomości przez okres 1-ego roku i obniżenia o 50% przez okres dwóch kolejnych, za nowo wybudowane lub nowo zakupione budynki mieszkalne, dotyczy to także mieszkań.

Dla inwestorów

Nowi inwestorzy w Łańcucie mogą liczyć na znaczne ulgi w postaci czasowego zwolnienia z podatku od nieruchomości. Podjęta na ostatniej sesji uchwała przewiduje zwolnienie od podatku za budynki oraz budowle lub ich części, zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej, które są nowymi inwestycjami. W pierwszym roku przedsiębiorcy mogą liczyć na ulgi w wysokości 100%, a w kolejnych latach w wysokości 50% zwolnienia od podatku od nieruchomości. Uzyskanie prawa do odpowiednio 2-letniego, 3-letniego, 5-letniego czy 10-letniego zwolnienia, obwarowane jest poniesieniem określonych nakładów inwestycyjnych i utworzeniem określonej ilości nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją.

Burmistrz zaproponował Radnym obniżenie podatku od środków transportowych do poziomu jednego z najniższych w kraju. W konsekwencji podjęto uchwałę, która ma na celu przyciągnięcie do naszego miasta nowych podatników, a co za tym idzie przynieść dodatkowe dochody budżetowe z tytułu podatku od środków transportowych.

Podjęte uchwały na sesji, która odbyła się w rocznicę objęcia przez Burmistrza urzędu, podkreśliły jeden z ważniejszych kierunków, w jakim ma zmierzać Łańcut w najbliższych latach. Władze Miasta stawiają na samorząd przyjazny mieszkańcom i przedsiębiorcom oraz otwarty dla tych, którzy w przyszłości będą chcieli tutaj mieszkać i inwestować.

Sesja z 19 listopada 2019 do oglądnięcia poniżej.

A.Kuźniar/Red
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Podsumowanie burmistrza, 3.0000 out of 5 based on 2 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
A.Kuźniar/Red dodany
 
Odsłon: 11616

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
MGM  ŻENADA. Chwile to oglądałem. Toż to totalna ustawka> Sesje prowadzi skompromitowany Przewodniczący, a wystąpienie radnych szczególnie Strzebki to już zupełna kompromitacja. Czytanie z kartki przygotowanego tekstu, przecież to widać, ze sam tego nie wymyślił. Ten radny od autobusów od jednego z przewoźników wypowiadający się za obniżka opłat to też wygląda nie najlepiej. Ale żeśmy sobie wybrali Burmistrza i Radę.
22 listopada 2019
+69
-12
Wiktor Max  Czytam o czym pisał przed wyborami: W liście do Mieszkańców Rafał K. deklaruje, że po uzyskaniu od Mieszkańców Łańcuta mandatu do pełnienia urzędu burmistrza, jego trzy pierwsze decyzje będą dotyczyły: 1. Wprowadzenia programu Rodzina na plusie, opartego na obniżce cen za wodę i ścieki;
2. Uruchomienia Miejskiego Systemu Powiadamiania, opartego na aplikacji mobilnej i numerze telefonu, który umożliwi Mieszkańcom całodobowe zgłaszanie awarii, uwag, itp., a Urzędowi Miasta organizowanie interaktywnych konsultacji społecznych oraz informowanie o sytuacjach kryzysowych;
3. Utworzenia na terenie lasu Bażantarnia Powiatowego Centrum Rekreacji dla osób w każdym wieku , brak pozytywnej oceny, Woda i ścieki podrożały , śmiecie z 9 zł na 13,50 zł na osobę. Gdzie NOWE miejsca parkingowe? Gdzie sztandarowa walka i referendum o pomnik na plantach? Gdzie ten Pomnik? ? Pisał Pan że : Moje priorytety to troska o bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. Strefa PP na pewno do tego nie należy, a wprost przeciwnie. Zwolnienie fachowych pracowniku w UM i najprawdopodobniej wysokie odszkodowania nie rokują pozytywnego wizerunku administracji urzędu. Brak konsultacji społecznych o nazwę JPII a słuchanie marketingu devlopera? moża usłyszeć na mieście oceny Pana działalności. Sytuacja kryzysowa w mieście brak wody -a Szef OC miasta na wczasach. A mieszkańcy oceniają. Moją ocena nie będzie pozytywna, brak wypowiedzi zielonych radnych a czytanie z kartki co napisane, to mieszkańcy ocenią. Miłego wieczoru.
22 listopada 2019
+62
-8
kingabu  Przeleciałam szybko i padłam a te kwiaty na końcu haha, normalnie odgrywany SPEKTAKL...żenada
22 listopada 2019
+45
-11
Ostatnio dodane komentarze
maw  do kingabu   Żenada to chyba była wcześniej. Niewiele inwestycji, remont dróg w ślimaczym tempie tylko przed wyborami. Ech, zapomnieli Państwo?
4 grudnia 2019
+6
-3
adminek  do MGM   Jak za komuny.
Wzajemne lizanie się po rowach. Jeden drugiemu wchodzi coraz głębiej.
Taka Łańcucka hucpa.
27 listopada 2019
+10
-6
Abraham Guldberg   A o budżecie? Dlaczego nic burmistrz nie mówi o budżecie miasta? Pytanie do Pana redaktora/ki czy mógłby Pan zapytać o zadłużenie miasta? Oczywiście proszę zapytać o kolejny kredyt zaciągnięty bankowy i jaki jest koszt jego spłaty. Ile wynosi zadłużenie na jednego mieszkańca po roku administrowania ? Czy czekają mieszkańców kolejne podwyżki w 2020 r. Widzę puste miejsca w strefie parkowanie - a koszty spłaty kredytu i utrzymania osób zatrudnionych do obsługi SPP rosną. Proszę o podanie czy ta inwestycja w ogóle jest opłacalna po miesiącu czasu, czy budżet miasta pokryje koszt SPP? Radny mówi, że to kwestia czasu przyjazd służb kontrolnych do ratusza z Ustrzyk Dolnych, a potem do Łańcuta. Proszę opublikować aktualny stan budżetu miasta.
25 listopada 2019
+21
-7
oliwkowy kogut   do wszystkich krytyków.zamiast krytykować to weżcie się za robotę i dajcie przykład ,lenie pisowskie
24 listopada 2019
+16
-42
jolab   Przynajmniej mamy " nowe " miejsca parkingowe, jak sobie zapłacimy..
Przynajmniej mamy medialnego burmistrza.. już o innych nie wspominając...
Mamy nowe piękne kosze na śmieci, aczkolwiek na pewno by się dało taniej..
I tak wylatają pieniążki z budżetu.
23 listopada 2019
+30
-11
bonifacy  do Wiktor Max   Ludzie ile wy macie lat ???? przecież nie od dzisiaj wiadomo że w tej całej polityce polega na kłamstwach i obiecankach, a póżniej robi sie na odwrót !!!! Czym większy kłamca w żywe oczy tym wyżej jest w tej hierarchii i tak sie tasują od 30-kilku lat !
23 listopada 2019
+29
-8
bonifacy   Z parkowaniem, z jednej strony źle bo trzeba płacić, ale z drugiej strony zapewne się rozluźni w centrum. Łańcucianie nakupowali szczerup i parkowali sobie w centrum. Teraz za parking wineta miesięczna albo out.
23 listopada 2019
+23
-4
vanish   łubu-dubu, łubu-dubu niech nam żyje prezes(buuu-mistrz) klubu. Fajny to był film, ale czy nam mieszkańcom będzie do śmiechu oglądając jego łańcucką (słabą) wersję. pierwszy rok pokazał że jest raczej smutno, no wesoło jest jak starsi kierowcy i panie w SUV-ach parkują na kopertę, hahaha, jest ubaw...
22 listopada 2019
+30
-7
Wiktor Max   Czytam o czym pisał przed wyborami: W liście do Mieszkańców Rafał K. deklaruje, że po uzyskaniu od Mieszkańców Łańcuta mandatu do pełnienia urzędu burmistrza, jego trzy pierwsze decyzje będą dotyczyły: 1. Wprowadzenia programu Rodzina na plusie, opartego na obniżce cen za wodę i ścieki;
2. Uruchomienia Miejskiego Systemu Powiadamiania, opartego na aplikacji mobilnej i numerze telefonu, który umożliwi Mieszkańcom całodobowe zgłaszanie awarii, uwag, itp., a Urzędowi Miasta organizowanie interaktywnych konsultacji społecznych oraz informowanie o sytuacjach kryzysowych;
3. Utworzenia na terenie lasu Bażantarnia Powiatowego Centrum Rekreacji dla osób w każdym wieku , brak pozytywnej oceny, Woda i ścieki podrożały , śmiecie z 9 zł na 13,50 zł na osobę. Gdzie NOWE miejsca parkingowe? Gdzie sztandarowa walka i referendum o pomnik na plantach? Gdzie ten Pomnik? ? Pisał Pan że : Moje priorytety to troska o bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. Strefa PP na pewno do tego nie należy, a wprost przeciwnie. Zwolnienie fachowych pracowniku w UM i najprawdopodobniej wysokie odszkodowania nie rokują pozytywnego wizerunku administracji urzędu. Brak konsultacji społecznych o nazwę JPII a słuchanie marketingu devlopera? moża usłyszeć na mieście oceny Pana działalności. Sytuacja kryzysowa w mieście brak wody -a Szef OC miasta na wczasach. A mieszkańcy oceniają. Moją ocena nie będzie pozytywna, brak wypowiedzi zielonych radnych a czytanie z kartki co napisane, to mieszkańcy ocenią. Miłego wieczoru.
22 listopada 2019
+62
-8
kingabu   Przeleciałam szybko i padłam a te kwiaty na końcu haha, normalnie odgrywany SPEKTAKL...żenada
22 listopada 2019
+45
-11
MGM   ŻENADA. Chwile to oglądałem. Toż to totalna ustawka> Sesje prowadzi skompromitowany Przewodniczący, a wystąpienie radnych szczególnie Strzebki to już zupełna kompromitacja. Czytanie z kartki przygotowanego tekstu, przecież to widać, ze sam tego nie wymyślił. Ten radny od autobusów od jednego z przewoźników wypowiadający się za obniżka opłat to też wygląda nie najlepiej. Ale żeśmy sobie wybrali Burmistrza i Radę.
22 listopada 2019
+69
-12
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

 • Czy tak powinno być?
 • Jakie 15 miesięcy, "dopiero" 7 miesiąc leci :)
  pożyjemy zobaczymy wczoraj
  czytaj forum
 • Czy tak powinno być?
 • to jest punkt do dezynfekcji opon tylko jeszcze nie opisany
  rakszawiak przedwczoraj
  czytaj forum
 • Czy tak powinno być?
 • Z góry ziemi i gruzu, którą usypali drogowcy przy okazji budowy "pseudo obwodnicy" - ul. Potockich tak się lała woda, ...
  Zdzich Traktorzysta 3 dni temu
  czytaj dalej
 • Czy tak powinno być?
 • To jeszcze jeden z "plusów ujemnych" tej przewspaniałej pseudoobwodnicy. A jest ich wiele, wystarczy choćby spojrzeć na "zamurowanie" nieprzezroczystymi ekranami ...
  andyla 3 dni temu
  czytaj dalej
 • Czy tak powinno być?
 • Ej, ludzie, ludzie! Woda jest specjalnie mineralizowana. Naukowcy z Bierutowic łamią sobie głowy, jak tu dogodzić ludziom, a społeczeństwo niezadowolone. ...
  tupolef 3 dni temu
  czytaj dalej
REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x