Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wkrótce otwarcie tunelu w Łańcucie
Nastolatka została odnaleziona [Aktualizacja]
Śmiertelny wypadek w Markowej [AKTUALIZACJA]
Wypadek, 3 ranne osoby
home > Start > Aktualności > Bliżej do ogłoszenia przetargu na tunel
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2020.06.05 09:21 | aktualizacja: 2020.06.05 09:26

Bliżej do ogłoszenia przetargu na tunel

Decyzją Generalnego Konserwatora Zabytków z dnia 25 maja, dawny Ogród Włoski (którego szczątkowe elementy zachowały się do czasów obecnych na terenie Fabryki Wódek) został wykreślony z rejestru zabytków. W praktyce, jest to otwarcie furtki do budowy na tym obszarze tunelu przebiegającego pod torami kolejowymi.
Bliżej do ogłoszenia przetargu na tunel
Bliżej do ogłoszenia przetargu na tunel

Kluczowa inwestycja dla Łańcuta

- Problem tego przejazdu kolejowego uwypuklił się mocno po oddaniu do użytku autostrady A4. Tędy skierowany został strumień pojazdów. Dodatkowo sytuacja skomplikuje się po uruchomieniu Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. Musimy planować naprzód i wyprzedzać potencjalne kłopoty. Dlatego budowa tunelu ma dla tego miejsca tak wielkie znaczenie - powiedział marszałek Ortyl, dodając - Mamy już przygotowany projekt zjazdu z autostrady, oczywiście po nowym śladzie, który będziemy w następnej kolejności realizować tu w Łańcucie - tak, aby problem komunikacyjny miasta rozwiązać kompleksowo - powiedział marszałek Władysław Ortyl, chwilę przed podpisaniem listu w październiku 2019.

Wojewoda Ewa Leniart zwróciła uwagę na ponadlokalny charakter inwestycji.

- Dzięki decyzji marszałka województwa, dzięki decyzji władz PKP PLK wreszcie jesteśmy krok do przodu w przygotowaniu tej ogromnej inwestycji, a jej znaczenie społeczne wykracza daleko poza ramy powiatu łańcuckiego - mówiła wojewoda w ub.r.

[ https://lancut.gada.pl/t4611 ]

Na inwestycję potrzeba około 40 milonów

Tunel zostanie zbudowany bezpośrednio pod linią kolejową nr 91, nieopodal dotychczasowego przejazdu, w ciągu tzw. "nowego śladu" DW877. Natomiast wiadukt, po którym przebiegnie linia kolejowa będzie miał rozpiętość 19 metrów i szerokość 45 metrów. W ramach nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877, zaplanowano m.in. budowę dwóch rond. Prace budowlane wymuszą czasowe skanalizowanie potoku Mikosika, dla obsługi pieszych i rowerzystów zaplanowano chodniki oraz ciągi pieszo-rowerowe. Ostateczną wartość zadania poznamy po otwarciu ofert przetargowych i wycenie nieruchomości niezbędnych do nabycia. Szacuje się, że jej koszt może wynieść nawet 40 mln zł.

2 milony od samorzodów z powiatu łańcuckiego

Burmistrz Miasta jest jednym z sygnatariuszy porozumienia łańcuckich samorządów: Powiatu Łańcuckiego, Miasta Łańcut, Gminy Rakszawa, Gminy Żołynia, Gminy Łańcut, Gminy Białobrzegi oraz Gminy Czarna, na mocy którego Miasto Łańcut oraz Powiat Łańcucki przekazały po 500 000,00 zł, a pozostałe Gminy po 200 000,00 zł, Województwu Podkarpackiemu, w imieniu którego Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosi przetarg na budowę bezkolizyjnego skrzyżowania.

UM Łańcut/M.Mielniczuk/Red
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Bliżej do ogłoszenia przetargu na tunel, 1.6667 out of 5 based on 3 ratings
UM Łańcut/M.Mielniczuk/Red dodany
 
Odsłon: 8714
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
adminek  Pragnę wszystkim przypomnieć, że zbliżają się czerwcowe wybory prezydenckie.
Dziwnym zbiegiem okoliczności przed każdymi wyborami zapowiadają modernizację dróg, oddają do użytku nowe lub wyremontowane drogi itp.
Nie dajmy się zwieźć rzeczami, które nam się po prostu należą!
5 czerwca 2020
+37
-10
andyla  Informacja podaje:
"Tunel zostanie zbudowany bezpośrednio pod linią kolejową nr 91, nieopodal dotychczasowego przejazdu, w ciągu tzw. "nowego śladu" DW877. Natomiast wiadukt, po którym przebiegnie linia kolejowa będzie miał rozpiętość 19 metrów i szerokość 45 metrów." To będzie jednocześnie tunel i wiadukt kolejowy? To wszystko jedynie być umoże (z dużym znakiem ?) upłynni ruch przez Podzwierzyniec, ale go nie zmniejszy. To będzie dalej duży ruch samochodowy przez miasto. Zresztą podobnie jak ruch budowaną pseudoobwodnicą. Wszędzie wyprowadza się ruch poza miasta (patrz np. Leżajsk), a w Łańcucie się nie da i wprowadza się tylko pseudorozwiązania. Oj nie ma nasze miasto szczęścia do dobrych godpodarzy.
5 czerwca 2020
+25
-1
bonifacy  Nie za szybko ? poczekajmy jeszcze spokojnie kolejne pół wieku :):):):) tak jak na łącznik autostrady A4 z 94 który powinien być priorytetem, a nie niepotrzebny nikomu remont obwodnicy ! Wywieść całe to towarzystwo z ratusza wzajemnych adoracji na taczkach bo inaczej nic się nie zmieni !!! a mieszklańcy podzwierzyńca powinni blokować dojazd do łańcuta do skutku ! chyba że płuc i zdrowia im nie szkoda !
5 czerwca 2020
+23
-4
Ostatnio dodane komentarze
tomfpelc   Podczas konferencji prasowej w dniu 12 września 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Łańcucie Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch poinformował o swojej inicjatywie wsparcia budowy w Łańcucie ....ble ble. Było to tuż przed wyborami do Europarlamentu. Parlamentarzysta został europarlamentarzystą. Teraz przed wyborami znowu temat wypłynął... cdn.
18 czerwca 2020
+1
-0
G   Ciekawe jak by wyglądał ten tunel po dzisiejszych opadach ???
8 czerwca 2020
+14
-1
Koleś   Hej obywatele i obywatelki.
Nigdy nie będzie żadnego wiaduktu lub tunelu!!!
Wbijcie to sobie do głowy. Ta mieścina nie może sobie poradzić z łącznikiem A4-DK94, który był przewidziany ponad dekadę temu podczas projektowania A4. Przed każdymi wyborami ten temat wypływa niczym niespłókane gooownoo w kiblu.
8 czerwca 2020
+13
-2
SynBiskupa   Wiadukt zamiast łączników z autostradą to chory pomysł!
Dynów, Strzyżów, Jarosław, Ropczyce, Sanok
Te miasta mają obwodnice takie jak trzeba ale, w Łańcucie musi być INACZEJ! Obwodnica przebiega po staremu!
Ktoś za to wszystko zgarnie ogromne pieniądze a korki i trucie mieszkańców spalinami jak były tak będą.
8 czerwca 2020
+17
-2
SynBiskupa   Wystarczyłby łącznik z autostradą od strony Przeworska i problem byłby rozwiązany.
Ale NIEEEEE Łańcut musi być rozjeżdżony i trudy do granic możliwości!
Skoro mieszkańcom Podzwierzyńca odpowiada takie trucie się spalinami i innymi szkodliwymi substancjami to OK. Niech będzie wiadukt.
8 czerwca 2020
+16
-1
G  do Abraham Guldberg   Ta inwestycja to znakomity przykład wiązania sznurkiem.....
wydamy masę pieniędzi a problem zostanie jedynie przesunięty
7 czerwca 2020
+12
-2
Abraham Guldberg   A co do przejazdu przez tory kolejowe, to inwestycja która wymusza już życie. Mieszkańcy Podzwierzyńca nie cieszą się dobrym powietrzem, a nadmiarem ołowiu czekających na przejazd pojazdów. Przyglądając się pobliskim miastom na Podkarpaciu widać jak Łańcut pozostał w tyle z prawdziwymi obwodnicami poza miastem i nowoczesnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi. W mieście turystycznym przechodzą drogi wojewódzki i krajowe, to tylko świadczy negatywnie o władzy, która nie jest nieudolna do wypracowania projektów rozwiązań komunikacyjnych poza miasto dróg wojewódzkich i krajowych.
7 czerwca 2020
+18
-1
G   Mieszkańcy Podzwierzyńca powinni jak najszybciej oprotestować ten radosny pomysł z tunelem bo jeśli on faktycznie powstanie to nigdy nie pozbędziemy się ciężkiego ruchu z podzwierzyńca a jego natężenie tylko się zwiększy....
Potrzebne są inne rozwiązania !
5 czerwca 2020
+23
-5
G   Dokładnie tak jak piszesz......
Ta inwestycja nic nie zmieni w układzie komunikacyjnym Łańcuta Nadal ciężki ruch będzie odbywał się w pobliżu parku (Tiry naprzeciw bramy do parku przy Sikorskiego...)
Masz rację Łańcut nie ma szczęścia do rozwiązań komunikacyjnych , po rozpoczęciu przebudowy pseudo obwodnicy widać bezmiar głupoty tego projektu pozwolona na wydarcie i zabetonowanie naszemu miastu ogromnego pasa ziemi.
A wystarczyło pomyśleć i wybudować DWA ŁĄCZNIKI DO AUTOSTRADY jeden przez Krzemienicę a drugi zgodnie z planem z Głuchowa.
Powstała by w naturalny sposób obwodnica północna i WSZYSTKIE problemy były by rozwiązane
5 czerwca 2020
+22
-3
andyla   Informacja podaje:
"Tunel zostanie zbudowany bezpośrednio pod linią kolejową nr 91, nieopodal dotychczasowego przejazdu, w ciągu tzw. "nowego śladu" DW877. Natomiast wiadukt, po którym przebiegnie linia kolejowa będzie miał rozpiętość 19 metrów i szerokość 45 metrów." To będzie jednocześnie tunel i wiadukt kolejowy? To wszystko jedynie być umoże (z dużym znakiem ?) upłynni ruch przez Podzwierzyniec, ale go nie zmniejszy. To będzie dalej duży ruch samochodowy przez miasto. Zresztą podobnie jak ruch budowaną pseudoobwodnicą. Wszędzie wyprowadza się ruch poza miasta (patrz np. Leżajsk), a w Łańcucie się nie da i wprowadza się tylko pseudorozwiązania. Oj nie ma nasze miasto szczęścia do dobrych godpodarzy.
5 czerwca 2020
+25
-1
hanan@onet.pl   zyc w czasach przedwyborczych, cudownie, bezdie wiadukt, bedzie zjazd z autostrady, bedzie piekna "obwodnica" - do zobaczenia przed nastepnymi wyborami
5 czerwca 2020
+16
-5
adminek  do adminek   Nie dajmy się ZWIEŚĆ rzeczami, które nam się po prostu należą!
5 czerwca 2020
+14
-6
bonifacy   Nie za szybko ? poczekajmy jeszcze spokojnie kolejne pół wieku :):):):) tak jak na łącznik autostrady A4 z 94 który powinien być priorytetem, a nie niepotrzebny nikomu remont obwodnicy ! Wywieść całe to towarzystwo z ratusza wzajemnych adoracji na taczkach bo inaczej nic się nie zmieni !!! a mieszklańcy podzwierzyńca powinni blokować dojazd do łańcuta do skutku ! chyba że płuc i zdrowia im nie szkoda !
5 czerwca 2020
+23
-4
adminek   Pragnę wszystkim przypomnieć, że zbliżają się czerwcowe wybory prezydenckie.
Dziwnym zbiegiem okoliczności przed każdymi wyborami zapowiadają modernizację dróg, oddają do użytku nowe lub wyremontowane drogi itp.
Nie dajmy się zwieźć rzeczami, które nam się po prostu należą!
5 czerwca 2020
+37
-10
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x