Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Strażacy z awansami
Co stało się w nocy w Dąbrówkach?
Gmina Markowa finalistą konkursu Samorząd PRO FAMILIA 2021
Pomogli dotrzeć do szpitala rodzącej kobiecie
home > Start > Aktualności > Schodołaz gąsienicowy w starostwie
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2020.12.23 07:43 | aktualizacja: 2020.12.23 07:46

Schodołaz gąsienicowy w starostwie

Dostosowując do wymogów ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w wyremontowanym, zabytkowym budynku w siedzibie Starosty Łańcuckiego przy ul. Mickiewicza 2, zakupiono schodołaz gąsienicowy PTR 160 Levicare i wózek inwalidzki ręczny. Urządzenie to umożliwia bezpieczne pokonywanie barier architektonicznych, takich jak schody.
Schodołaz gąsienicowy w starostwie
Schodołaz gąsienicowy w starostwie

W dwukondygnacyjnym budynku głównym Starostwa jest aż 62 stopnie do pokonania. Dzięki podjętym działaniom osoby z niepełnosprawnością ruchową będą miały ułatwiony dostęp do: Wydziału Organizacyjnego z Kancelarią Ogólną, Biurem Rady Powiatu Łańcuckiego i miejscem potwierdzania profilu zaufanego, Wydziału Komunikacji, Sekretarza Powiatu (parter), Sekretariatu, gabinetów Starosty i Wicestarosty, Radcy Prawnego, Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej czy Sali Konferencyjnej (pierwsze piętro), a także Skarbnika Powiatu z Wydziałem Finansowo-Budżetowym, kadr, Wydziału Informatyki i Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami (drugie piętro).

Celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości usług w zakresie obsługi klientów, mających problemy w poruszaniu się po schodach. Każda osoba, mająca problem w poruszaniu się po budynku głównym Starostwa powinna zgłosić chęć skorzystania ze schodołazu pod numerem tel. 17 225 7000. Sekretariat Starosty skieruje pracownika samorządowego, który został przeszkolony do obsługi schodołazu gąsienicowego. Schodołaz wraz z wózkiem waży 39 kg. Zasilany z akumulatora osiąga prędkość 6,5 m/min.

Pod koniec 2020 r. Powiat Łańcucki zrealizował projekt pn. " Poprawa dostępności głównego budynku Starostwa Powiatowego w Łańcucie ", w ramach którego zakupił urządzenie za kwotę 17 tys. 738 zł. Projekt uzyskał 6 tys. 208 zł 30 gr. dofinansowania ze środków PFRON w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III" w obszarze B. Zastosowanie schodołazu w znacznym stopniu ograniczyło bariery architektoniczne występujące dotychczas w budynku Starostwa Powiatowego w Łańcucie.

źródło powiat lancut
R.Kochman/Red
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Schodołaz gąsienicowy w starostwie, 0 out of 5 based on 0 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
R.Kochman/Red dodany
 
Odsłon: 3108
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
BabaJaga   Pewnie lepszym rozwiązaniem byłaby winda. Mogłoby z niej skorzystać dożo więcej osób. Wiele osób nie jest na tyle niepełnosprawnych, żeby musiało korzystać ze "schodołaza", ale wyjście na II piętro dla staruszki jest jednak wyzwaniem a raczej po "obsługę" nie zadzwoni. Co będzie jak przeszkolony pan pójdzie na urlop? Wiem, że starostwo oszczędza, ale tu już poszli na całość i jeszcze się tym chwalą. To jest kpina żeby w urzędzie nie było windy tylko trzeba dzwonić po "tragarza". Może należało zwolnić jakiegoś pociotka, za zaoszczędzone pieniądze zamontować windę i żyć jak w XXI a nie w XIX wieku. Z drugiej strony jeśli winda miałaby działać tak jak na stacji PKP, to też jakoś mnie nie przekonuje.
29 grudnia 2020
+1
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x