Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Rabunek w Kraczkowej
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Utknęli między rogatkami
Rozmiar tekstu:
AAA
KRZEMIENICA
2021.10.14 06:00 | aktualizacja: 2021.10.14 07:56

Utknęli między rogatkami

Do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych doszło w ostatnim czasie na strzeżonym przejeździe kolejowym w Krzemienicy. Kierowcy, pomimo włączonego czerwonego światła i opadających zapór, wjeżdżają na przejazd, stwarzając dla siebie śmiertelne zagrożenie.
Utknęli między rogatkami
Utknęli między rogatkami

Policjanci łańcuckiej drogówki systematycznie prowadzą działania prewencyjno-kontrolne na przejazdach kolejowych, znajdujących się na terenie naszego powiatu. Na bieżąco również weryfikowane są zgłoszenia o nieprawidłowościach w oznakowaniu, czy w działaniu sygnalizatorów oraz zapór przed przejazdem kolejowo-drogowym. Celem tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowych i przeciwdziałanie niewłaściwym zachowaniom kierowców.

To właśnie głównie z winy kierujących pojazdami dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń, w tym w szczególności na przejazdach kolejowo-drogowych, wyposażonych w zautomatyzowany system, składający się z sygnalizacji świetlnej i rogatek. Taki przejazd znajduje się na drodze wojewódzkiej nr 881 w miejscowości Krzemienica.

To właśnie tam, kierowcy nagminnie ignorują migający czerwonym światłem sygnalizator i wjeżdżają na przejazd w czasie opadania rogatek. W ten sposób dochodzi często to uszkodzenia zapory lub utknięcia pojazdu między opuszczonymi rogatkami. W ostatnim czasie łańcuccy policjanci otrzymali informacje o kilku takich zdarzeniach, które dla nieostrożnych kierowców i ich pasażerów, mogły skończyć się tragicznie.

Dlatego pamiętajmy, że włączony sygnalizator świetlny, naprzemiennie migający czerwonym światłem, oznacza ZAKAZ wjazdu na przejazd drogowo-kolejowy. Jednocześnie informuje nas, że za chwilę rozpocznie się opuszczanie rogatek.

Pamiętajmy również o obowiązujących nas zakazach:

  • objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;
  • wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
  • wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;
  • omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

KPP Łańcut/Red
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Utknęli między rogatkami, 0 out of 5 based on 0 ratings
KPP Łańcut/Red dodany
 
Odsłon: 11223
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x