Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Sławomir Rejman kandydatem na burmistrza
Barbara Czechowicz kandyduje na stanowisko wójta
Burmistrz będzie ubiegać się o reelekcję
Dwa wypadki w Soninie
home > Start > Aktualności > Terytorialsi pomagają
Rozmiar tekstu:
AAA
PODKARPACIE
2022.03.01 07:04

Terytorialsi pomagają

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od początku konfliktu wspierają administrację rządową i samorządową w niesieniu pomocy uchodźcom z Ukrainy. W pierwszych dniach byli zaangażowani w tworzenie punktów recepcyjnych. Obecnie działa ponad 300 Terytorialsów. Żołnierze wspierają 7 punktów recepcyjnych w różnych miejscach.
Terytorialsi pomagają
Terytorialsi pomagają

Wojną na Ukrainie żyje cały Świat. Społeczeństwo ukraińskie zostało zmuszone pozostawić swój dorobek życia i uciekać z własnego kraju przed barbarzyńskim najeźdźcą. My Polacy solidaryzujemy się z naszymi sąsiadami, którzy dziś przeżywają życiową tragedię. Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od początku konfliktu są zaangażowani w rozbudowę punktów recepcyjnych dla uchodźców w Korczowej, Medyce, Budomierzu, Krościenku, Równi, Piaskach, Młynach i Chotyńcu.

Na dworcu PKP w Przemyślu w możliwy sposób, wspieramy przyjeżdżające rodziny z Ukrainy : tworzymy punkty informacyjne, pomagamy osobom starszym, wydajemy kanapki, herbatę i wykonujemy wiele innych czynności. Od soboty Terytorialsi pomagali w organizacji punktu relokacji w Hali Kijowskiej w Korczowej. Obecnie wraz ze strażakami, medykami i wolontariuszami zajmują się przyjęciem uchodźców, kierowaniem osób potrzebujących do punktu medycznego, wydawaniem posiłków oraz organizacją transportu do miejsc czasowego pobytu.

***

W sobotę Minister Obrony Narodowej ogłosił, że każda z piętnastu Brygad Obrony Terytorialnej wydzieli na korzyść wojewodów co najmniej po jednej kilkudziesięcioosobowej Grupie Wsparcia Relokacji Uchodźców. Celem działania grup będzie wsparcie administracji państwowej i samorządowej w organizacji i funkcjonowaniu punktów recepcyjnych rozwijanych na potrzeby przyjęcia uchodźców z Ukrainy. W skład każdej grupy wejdą żołnierze WOT ze znajomością języka ukraińskiego i rosyjskiego, z kwalifikacjami pierwszej pomocy oraz psycholodzy.

Red
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Terytorialsi pomagają, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 2687
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
BabaJaga  do Koleś   1. W przeciwieństwie do Ciebie, ja nikogo nie obrażam. Więc o ile jakieś "parszywe" coś wychodzi to raczej z Ciebie.
2. Jeśli to są studenci, to skądś się na Ukrainie wzięli, więc w obliczu wojny powinni się kierować do własnych państw, ponadto powinni mieć jakieś dokumenty. Dziwnym trafem matki z dziećmi, babcie, dziadki itd. mają dokumenty a tacy nie mają.
3. Nie możemy bez kontroli wpuszczać do Polski wszystkich "jak leci" a jeśli już, bo np. groziła im śmierć, to takie osoby należy zatrzymywać do wyjaśnienia a nie pozwalać im bezkarnie "grasować" po Polsce.
4. Granica między Białorusią a Ukrainą w związku z wojną praktycznie nie istnienie więc wszyscy co nie mogli się przedostać bezpośrednio z Białorusi jadą przez Ukrainę. Łukaszenko tylko czekał na taką okazję.
Pomagajmy, ale nie zapominajmy o swoim bezpieczeństwie Polskę.
2 marca 2022
+8
-1
SynBiskupa   The Wojciech Cejrowski na FB:
"Granicę przekraczają tysiące NIE-Ukraińców.
To, co nie weszło przez Białoruś wlewa się przez Medykę.
Rząd wpuszcza nawet bez paszportów, bo "ktoś zgubił na wojnie, nie wyrobił, zapomniał zabrać".
Rząd wpuszcza bez testów, ale nadal testuje Polaków na Okęciu.
Widzieli Państwo filmy w sieci?
Matki z dziećmi w mniejszości, a większość młode byki i TO NIE SĄ UKRAIŃSKIE TWARZE.
wc
PS
Na filmie: Młode byki wywalają z pociągów ukraińskie matki z dziećmi, wyrywają im z rąk łóżka, koce, żywność i inne dary, które one dostały od Polaków.
Jeżeli rząd nie wie co z tym robić, niech tam wyśle Kiboli - poradzą."
2 marca 2022
+9
-2
Koleś  do BabaJaga   Uwazaj zasr....ńcu bo jak Ukraina padnie, to za chwilę sam będziesz spier...lał na zachód. I wtedy role się odwrócą.
Ukraina nie wypuszcza ludzi zdolnych do walki. Pozostali, jak to nazywasz "cwaniaki wszystkich mozliwych narodów" to obcokrajowcy - przeważnie studenci.
Parszywe polactwo przec ciebie przemawia !!!
2 marca 2022
+4
-8
BabaJaga   Pomoc uchodźcom z Ukrainy - TAK!
Wpuszczanie przy okazji do Polski wszelkiej maści cwaniaków ze wszystkich możliwych narodów bez żadnej kontroli - NIE!
Dlaczego po stronie ukraińskiej tyle trwa kontrola a u nas wpuszcza się każdego jak leci?
2 marca 2022
+11
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x