Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Burmistrz będzie ubiegać się o reelekcję
Joanna Rupar strartuje w wyborach na burmistrza
Sławomir Rejman kandydatem na burmistrza
Józef Buk kandydatem na wójta
home > Start > Aktualności > Absurdalnie wysoka oferta na budowę kładki
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT,WOLA DALSZA
2022.07.06 11:16 | aktualizacja: 2022.07.06 12:00

Absurdalnie wysoka oferta na budowę kładki

W pierwszym przetargu na budowe nowej kładki przy cmentarzu na Podzwierzyńcu w Łańcucie swoją oferte zgłosiła jedna firma na kwote prawie 3 milionów złotych, gdzie zakładany budżet na budowe kilkumetrowej kładki to 376 100,00 zł.
Absurdalnie wysoka oferta na budowę kładki
Absurdalnie wysoka oferta na budowę kładki

W ubiegłym roku została rozebrana kładka, z której korzystali głównie Mieszkańcy Łańcuta, Woli Dalszej i Woli Małej. Przejście było samowolą budowlaną i jej stan z upływem lat pogarszał się, a po większych opadach poziom wody nie pozwalał i tak na przejście. ( Będzie nowa legalna kładka )

-Rozebrana kładka dla pieszych była samowolą budowlaną i znajdowała się na terenie Skarbu Państwa, którym zarządza Starostwo Powiatowe w Łańcucie oraz działek należących do Parafii pw. św. Józefa w Łańcucie i Gminy Białobrzegi. Decyzję udzielającą pozwolenia na rozbiórkę wydał Starosta Łańcucki, Decyzją nr 560/21 z dnia 2 września 2021 r. W wyniku ustaleń podjętych w ostatnim czasie, samorządy: Miasta Łańcuta, Gminy Białobrzegi, Gminy Czarna i Powiatu Łańcuckiego sfinansują budowę nowej kładki, partycypując w kosztach po 25% wartości zadania. Samorządem wiodącym w niniejszej inwestycji będzie Gmina Białobrzegi- informował nas Michał Mac z Urzędu Miasta w Łańcucie

Gmina Białobrzegi ogłosiła przetarg na budowe kilkumetrowego przejścia. Do budowy kładki zgłosiła się tylko jedna firma

-Zadanie to planowane jest do realizacji w systemie "Projektuj i buduj". W związku z czym zgodnie z zapisami ustawy prawo zamówień publicznych przed przystąpieniem do ogłoszenia przetargu na realizację zadania należało opracować Program Funkcjonalno - Użytkowy opisujący przedmiot zamówienia, który w maju tego roku gmina otrzymała od wykonawcy. Następnie został ogłoszony przetarg na wykonanie zadania pod nazwą "Budowa kładki dla pieszych w Woli Dalszej" w ciągu pięciu miesięcy od dnia podpisania umowy. Na przetarg wpłynęła jedna oferta, a Wykonawca określił koszt wykonania zadania na kwotę: 2 880 560,12 zł (brutto) ( PRIMOST Południe Sp. z o.o.) , zaś Zamawiający posiada na to zadanie kwotę 376 100,00 zł (brutto). W związku z tym, że kwota oferty Wykonawcy kilkakrotnie przewyższała kwotę jaką Zamawiający posiadał na realizację tego zadania przetarg został unieważniony. - informuje Piotr Chudzik sekretarz Gminy Białobrzegi

Kolejny przetarg

-W ostatnim czasie odbyło się spotkanie przedstawicieli czterech samorządów, które współfinansują budowę kładki, gdzie ustalono, że Gmina Białobrzegi po przeprowadzeniu procedur formalnych związanych z udzieleniem w 2023 r pomocy finansowej Gminie Białobrzegi przez samorządy: Powiatu Łańcuckiego, Miasta Łańcut i Gminy Czarna ogłosi kolejny przetarg na realizację tego zadania z minimum 12 - miesięcznym terminem jego realizacji.- informuje Piotr Chudzik sekretarz Gminy Białobrzegi

Na braku przejścia tracą głównie osoby starsze, które muszą nadrabiać dość sporo drogi od strony Woli Dalszej

Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Absurdalnie wysoka oferta na budowę kładki, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 9177
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
balpa  Z Państwowego kradną ile się da, na drogach, mostach, itp.
Dajcie mi chociaż te 400tys., chętnie kładkę wybuduje. Materiały 10-20 tys., dwóch robotników, spawacz i koparka na tydzień, powiedzmy 10 tys. Reszta pieniędzy dla mnie. Prosta tania kładka a będzie stała 100 lat. No chyba że mają tam samoloty lądować no to może kosztować faktycznie 3 bańki.
6 lipca 2022
+24
-1
Riddick  Ja rozumię że z tych 2 milionów 880 tys. to właściciele tej firmy muszą zakosić 2,5 mln, bo biedni z nich ludzie - ale na litość boską niech ta firma i jej właściciele stukną się w pusty łeb. Że niby za co, za kładkę, to nie ma być most a tymbardziej jakiś pełnoprawny, czy skomplikowany. Ja rozumię, że inflacja materiały, projektowanie, robotnicy no i zysk. Ale jeśli ja dobrze widzę w myślach jak to ma wyglądać to nawet przy obecnych cenach inflacyjnych te 400 tys to jest spory zapas. No ale skoro z państwowego to dalej niektórzy myślą, że można naciągać i kraść. A tu nie pykło ;)
6 lipca 2022
+23
-1
Antek12  To wręcz absurdalne ile można żądać za taką kładkę. Nie mają wstydu! Inżyniery ze Śląska nie wzięli pod uwagę, że to nie tereny górnicze i kładka nie ma być 1000 metrów pod ziemią, a zwykła pieszo-rowerowa. Takie firmy wygrywają przetarg, a zlecą wykonanie kładki podwykonawcy za 200 tysięcy złotych. Przecież tutaj nie ma żadnej filozofii. To kładka dla pieszych i rowerzystów. Ile pójdzie tego materiału konstrukcyjnego, plus niewielki nasyp i kostki brukowej na podjeździe? Chłopy po podstawówce zrobiły kładkę która wytrzymała 50 lat. Zrobili za darmo, uczciwie, bez uwłaszczania się na państwowym bo miało służyć ludziom. Dzisiaj tylko żeby szybko zarobić cudzym kosztem. Jak tak dalej pójdzie to mieszkańcy będą musieli sami się zmówić i zrobić kładkę sami, a później po prostu ją zalegalizować. Wyjdzie 10x taniej niż tym co dysponuje gmina, a 100x taniej od oferty tych inżynierów górniczych.
6 lipca 2022
+22
-1
Ostatnio dodane komentarze
kingabu  do oliwkowy kogut   coś Ci sie koguciku pomyliło jaka gmina łańcut? Jesteś kolejnym co nie odróżnia ze Miasto Łańcut i Gmina Łańcut to oddzielne jednostki samorządowe?? Gmina Łańcut do tej kładki niema nic
7 lipca 2022
+6
-3
bonifacy  do oliwkowy kogut   Przecież tak właśnie wyprowadza się pieniądze z budżetu miasta i jeszcze Państwa !!!! ile ten rów ma metrów 3 czy 5 ? hahahaha 4mln jak nic :):):)
7 lipca 2022
+15
-1
oliwkowy kogut   czy włodarze gminy łańcut nie mają własnej brygady budowlanej do wykonania takich pierdół jak ta nieskomplikowana kładka czy nie można wykonać tego we własnym zakresie tylko robić jakieś tam przetargi
6 lipca 2022
+11
-7
tupolef   Jak jesteście tak oburzeni wszyscy tu komentujący, to dalej zakładać działalność i startować do przetargu i ze szwagrem to zrobicie za 200 tys, w czym problem?
6 lipca 2022
+10
-14
Antek12  do hanan@onet.pl   To wręcz absurdalne ile można żądać za taką kładkę. Nie mają wstydu! Inżyniery ze Śląska nie wzięli pod uwagę, że to nie tereny górnicze i kładka nie ma być 1000 metrów pod ziemią, a zwykła pieszo-rowerowa. Takie firmy wygrywają przetarg, a zlecą wykonanie kładki podwykonawcy za 200 tysięcy złotych. Przecież tutaj nie ma żadnej filozofii. To kładka dla pieszych i rowerzystów. Ile pójdzie tego materiału konstrukcyjnego, plus niewielki nasyp i kostki brukowej na podjeździe? Chłopy po podstawówce zrobiły kładkę która wytrzymała 50 lat. Zrobili za darmo, uczciwie, bez uwłaszczania się na państwowym bo miało służyć ludziom. Dzisiaj tylko żeby szybko zarobić cudzym kosztem. Jak tak dalej pójdzie to mieszkańcy będą musieli sami się zmówić i zrobić kładkę sami, a później po prostu ją zalegalizować. Wyjdzie 10x taniej niż tym co dysponuje gmina, a 100x taniej od oferty tych inżynierów górniczych.
6 lipca 2022
+22
-1
balpa   Z Państwowego kradną ile się da, na drogach, mostach, itp.
Dajcie mi chociaż te 400tys., chętnie kładkę wybuduje. Materiały 10-20 tys., dwóch robotników, spawacz i koparka na tydzień, powiedzmy 10 tys. Reszta pieniędzy dla mnie. Prosta tania kładka a będzie stała 100 lat. No chyba że mają tam samoloty lądować no to może kosztować faktycznie 3 bańki.
6 lipca 2022
+24
-1
hanan@onet.pl   Chłopy ze Śląska sie chciały na podkarpaciu dorobić i cośik nie poszło. Liczyli że kasę trzepną a tu bunt społeczny bo dawną kładeczkę ludziska sami pobudowali troche drewna desek siekiera i gwOździa. Władza taka sprawiedliwa ze znalazła samowole i zabroniła
6 lipca 2022
+11
-1
Riddick   Ja rozumię że z tych 2 milionów 880 tys. to właściciele tej firmy muszą zakosić 2,5 mln, bo biedni z nich ludzie - ale na litość boską niech ta firma i jej właściciele stukną się w pusty łeb. Że niby za co, za kładkę, to nie ma być most a tymbardziej jakiś pełnoprawny, czy skomplikowany. Ja rozumię, że inflacja materiały, projektowanie, robotnicy no i zysk. Ale jeśli ja dobrze widzę w myślach jak to ma wyglądać to nawet przy obecnych cenach inflacyjnych te 400 tys to jest spory zapas. No ale skoro z państwowego to dalej niektórzy myślą, że można naciągać i kraść. A tu nie pykło ;)
6 lipca 2022
+23
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x