Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Ponad 26 mln zł kosztowało bezrobocie w 2016 roku
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT ŁAŃCUT
2017.02.14 11:05

Ponad 26 mln zł kosztowało bezrobocie w 2016 roku

Podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu Marek Kuźniar dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łańcucie przedstawił sprawozdanie podsumowujące ubiegły rok pracy.
Ponad 26 mln zł kosztowało bezrobocie w 2016 roku
Ponad 26 mln zł kosztowało bezrobocie w 2016 roku

Według danych przedstawionych przez dyrektora PUP Marka Kuźniara obecnie zatrudnienie znajduje około 11 tys. mieszkańców z terenu powiatu. Z tej liczby prawie połowa przemieszcza się do pracy poza jego granice, natomiast ponad 4 tys. pracowników codziennie przybywa na nasz teren. Największy odsetek zatrudnienia generuje rolnictwo i przemysł okołorolniczy - to około 40% wszystkich zatrudnionych.

Stopa bezrobocia pod koniec grudnia 2016 r. usytuowała się na poziomie 14,5% (województwo podkarpackie - 11,6%, Polska - 8,3%). W okresie letnim ubiegłego roku odsetek bezrobocia osiągnął najniższy od dłuższego czasu wynik poniżej 13% - liczba bezrobotnych poniżej 4 tys. Roczny koszt obsługi bezrobocia wyniósł 26 539 800 zł.

Jak przewiduje dyrektor Kuźniar oskładkowanie umów zlecenia może wprowadzić zmiany w statystykach w bieżącym roku. Wpływ na zmniejszenie bezrobocia w perspektywie kolejnych kilku lat może mieć również reforma szkolnictwa pod warunkiem, iż szkoły wezmą pod uwagę potrzeby rynku pracy. - Dysponujemy ofertami stażów i pracy, ale są to oferty skierowane do dobrze przygotowanej kadry fachowców, takich jak: budowlańcy, kierowcy ciężarówek, kucharze, czy obsługa obrabiarek sterowanych numerycznie. Nie jesteśmy w stanie pozyskać więcej ofert pracy dla osób z wykształceniem w kierunkach marketing i zarządzanie, czy administracja - podkreśla Kuźniar zauważając jednocześnie, że na rynku zaczyna się tworzyć sytuacja, w której ludzie nie chcą wykonywać pracy za stawkę minimalną, zwłaszcza pracy fizycznej.

- Na bieżący rok zakładamy pozyskanie większych środków na aktywizację. Jako, że rynek nasz jest ubogi w oferty pracy, wsparcie finansowe zatrudnienia przynosi określone efekty, nawet jeśli jest to wsparcie krótkotrwałe - informuje dyrektor PUP.

W związku z tymi planami podczas sesji podjęto uchwały w sprawie przystąpienia do realizacji projektów "Aktywizacja osób powyżej 29 r. ż. pozostających bez pracy w powiecie łańcuckim (III)" oraz "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie łańcuckim (III)" współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Ponad 26 mln zł kosztowało bezrobocie w 2016 roku, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Chmiel dodany
 
Odsłon: 4846
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
afd-d3d
~ tor   Jak widzę to śmietankę radnych powiatu to aż mi się chce płakać. Kilkanaście osób co dostają za maksymalnie 16 godzin pracy w miesiącu tyle co stażysta za 160. Prawdziwe oszczędności będą jak nie będzie PUP i pana Kuźniara (koszt tego urzędu to 8 - 10 milionów złotych rocznie). A nieruchomości PUP powinny zostać wynajęte na wolnym rynku, wszyscy na tym skorzystamy, oszczędności w budżecie=pieniądze na inwestycje, spadek opłat za wynajem = tańsze usługi i towary. Żadna władza tego nie zrobi, lepiej wydawać miliony na fikcyjną walkę z bezrobociem i zatrudnianie znajomych Kuźniara, władz powiatowych i przyjaciół miejscowych proboszczów.
16 lutego 2017
+5
-0
299-84e
~ żon   firmy oczekują że ludzie na stażu będą sobie flaki wypruwać za psie pieniądze, szukają "oszczędności", a stażysta kieruje się dewizą "jaka płaca taka praca" za 840zł za miesiąc, żenada
15 lutego 2017
+3
-0
afd-d3d
~ Tor   ciekawe, że jego córce i zięciowi udało się znaleźć dobrą pracę w szkolnictwie, w dobrym I LO.
15 lutego 2017
+6
-0
ede-0b3
~ Chris   Staż to po prostu darmowy robol dla dużej firmy i najedzonego prezesa - nic innego. Bardzo rzadko młoda osoba się czegoś nauczy, a przeważnie jest tak, że duży zakład bierze stażystów, żeby nie musieć zatrudniać i płacić samemu za "czarną robotę", której inni pracownicy się nie tkną.
14 lutego 2017
+11
-1
689-e07
~ bezobot   Staż jest to forma nauki polegająca na zdobywaniu wiedzy w miejscu pracy. Staż w/g Urzedu pracy znajomosci ktore przydzielą Ci staz zeby otrzymac bezrobocie po czym dalej idziemy na staz. Te same osoby w te same miejsca głownie administacji publicznej ciagły staż i tak do emerytury, no czo człowiek sie całe zycie uczy wybrancom za to płaca
14 lutego 2017
+8
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x