Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Sławomir Rejman kandydatem na burmistrza
Barbara Czechowicz kandyduje na stanowisko wójta
Aleksander Cwynar kandyduje na wójta
Dwóch kandydatów na Wójta Gminy Łańcut
home > Start > Aktualności > Możliwe dofinansowanie na wymianę kotłów grzewczych
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT ŁAŃCUT
2017.03.21 13:35

Możliwe dofinansowanie na wymianę kotłów grzewczych

Ogłoszenie konkursów na projekty dotyczące wymiany kotłów zaplanowano na IV kwartał 2017 r.
Możliwe dofinansowanie na wymianę kotłów grzewczych
Możliwe dofinansowanie na wymianę kotłów grzewczych

Konkursy skierowane są do gmin, które będą instalować nowe źródła ciepła u posiadaczy przestarzałych kotłów i pieców, a sama wymiana urządzeń dotyczyć może osób i podmiotów posiadających tytuł prawny do budynku bądź lokalu w budynku.

Wyłonienie ostatecznej listy kandydatów, spośród wszystkich zgłaszających się, należeć będzie do obowiązków gminy i ma się odbyć w otwartej, przejrzystej i niedyskryminującej procedurze, z uwzględnieniem przeciwdziałania ubóstwu energetycznemu. Do zadań gminy zaliczać się będzie również ustalenie szczegółowych zasad udziału w projekcie, zakres i rodzaje źródeł ciepła oraz wartość wkładu własnego.

Projekty mogą być realizowane tylko na obszarach gmin, gdzie stwierdzono przekroczenia stężeń pyłów PM-10 (24 h). W naszym powiecie dotyczyć będą mieszkańców z terenu miasta Łańcut oraz gmin Łańcut i Czarna.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego możliwe będzie:

- zastąpienie dowolnego dotychczasowego źródła c.o. i c.w.u podłączeniem do sieci ciepłowniczej,

- zastąpienie pieców/kotłów na paliwa stałe: kotłem gazowym o sprawności powyżej 90 % lub kotłem na biomasę klasy 5 z automatycznym zasypem paliwa, lub kotłem węglowym klasy 5 z automatycznym zasypem paliwa (w tym zakresie konieczny jest odrębny projekt dotyczący tylko wymiany pieców węglowych na wysokosprawne węglowe kotły klasy 5),

- sfinansowanie części kosztów przebudowy, montażu wewnętrznych instalacji CO i CWU - w zakresie niezbędnym do prawidłowego zaopatrzenia lokalu/budynku w ciepło.

W świetle przepisów konkursowych instalowane będą wyłącznie źródła ciepła o mocy do 500 kW, a dotychczasowe urządzenia będą wymagały likwidacji. Właścicielem instalowanego urządzenia przez minimum 5 lat będzie gmina.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w takim projekcie powinny zgłaszać się do swoich urzędów gminy / miejskich. Informacje również na stronie: www.rpo.podkarpackie.pl/index.php/op-iii-czysta-energia/1233-informacja-o-mozliwosci-uzyskania-wsparcia-ze-srodkow-ue-na-wymiane-kotlow.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie planuje realizację programu Przyjazny dom, w ramach którego będzie można uzyskać dofinansowanie do wymiany kotłów węglowych na gazowe, olejowe lub opalane biomasą oraz zastosowanie urządzeń OZE.
Link do informacji: http://www.bip.wfosigw.rzeszow.pl/index.php/aktualnoci-mainmenu-110.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Możliwe dofinansowanie na wymianę kotłów grzewczych, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 14135
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
fd0-5ac
~ power  Jak znam życie, a znam je już dobrze, to będzie okazja o nadużyć. Kocioł, który na wolnym rynku kosztuje na przykład 10 tys zł, to przy dofinansowaniu unii ten sam będzie kosztował 15 tys zł.
21 marca 2017
+18
-1
Ostatnio dodane komentarze
fd3-213
~ Janek   a może by taż rządzący zaproponowali obniżkę gazu i po kłopocie
14 stycznia 2018
+1
-0
fd0-5ac
~ Tomek   Od wielu wielu lat używam kocioł żeliwny ,,camino". Niby konstrukcja stara, ale zmieniłem sposób palenia na ,,od góry". Dużo mniej mój komin dymi, znacznie mniej wegla zużywam i nie musiałem nic inwestować.
27 marca 2017
+2
-0
c19-f7e
~ milicjant   A napiszcie coś na temat rozwalenia radiowozu-co Wam brak jaj
22 marca 2017
+1
-1
2cc-f16
~ realista   O otrzymanej dotacji trzeba będzie zapewne zapłacić podatek. Cena kotła spełniającego warunki na dofinansowanie będzie wyższa (bo trzeba certyfikat). Potem przez 5 lat kocioł będzie własnością gminy (paradoks - mój wkład własny staje się własnością gminy), czyli znając realia będzie trzeba go jeszcze ubezpieczyć itd. Podsumowując opłacalność, dojdziemy za chwilę do tego co z panelami słonecznymi - niby dofinansowane, ale końcowy klient g... z tego ma, bo całą kasę wezmą bank ubezpieczyciel i instalator.
22 marca 2017
+7
-0
304-532
~ ekopalacz   koksu - oczywiście, trzeba tylko rozumieć i chcieć.
Warto poczytać o co chodzi:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego
22 marca 2017
+3
-0
242-966
~ koksu   I w tych starych kotłach można spalać węgiel bezdymnie, po prostu paląc od góry. Umiejętnosć palenia a nie wymiana na nowe które i tak kopcą.
22 marca 2017
+9
-1
558-f6f
~ JB  do ~ Ekonom   Chyba raczej "wolny rynek" albo po prostu socjalizm. Zamiast zastosować ulgę podatkową na piece to rząd ciągnie podatki ile może, później opłaca urzędasów, którzy te podatki rozliczą, kolejnych, do rozpisania przetargu/dotacji, kolejnych, którzy tę dotację rozliczą i na końcu jak wspomniano, jeszcze ktoś zawyży cenę pieca - bo i się nie dziwię, że każdy chce skubnąć skoro wcześniej jego skubie się na podatkach by opłacić wcześniej wspomnianych urzędników.
Ile prościej byłoby żyć w państwie minimum, bez dotacji ale i bez ogromnych dziś podatków - ze swoimi pieniędzmi w swojej kieszeni. Może kiedyś doczekamy takich czasów :)
21 marca 2017
+9
-0
fd0-5ac
~ Ekonom  do ~ power   Kasa się musi zgadzać w końcu wolny rynek :)
21 marca 2017
+1
-2
558-f6f
~ piotr   dofinansowanie tylko na wymiany starych na nowe czy nowe również?
21 marca 2017
+0
-4
f08-40d
~ stud   w krakowie od x lat coś takiego jest tam za grosze mozna wymienic piec no ale SMOG
21 marca 2017
brak ocen
fd0-5ac
~ power   Jak znam życie, a znam je już dobrze, to będzie okazja o nadużyć. Kocioł, który na wolnym rynku kosztuje na przykład 10 tys zł, to przy dofinansowaniu unii ten sam będzie kosztował 15 tys zł.
21 marca 2017
+18
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x