Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Sławomir Rejman kandydatem na burmistrza
Barbara Czechowicz kandyduje na stanowisko wójta
Aleksander Cwynar kandyduje na wójta
Dwóch kandydatów na Wójta Gminy Łańcut
home > Start > Aktualności > Łańcucka Droga Krzyżowa na wzór Ekstremalnej
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2017.03.22 08:07

Łańcucka Droga Krzyżowa na wzór Ekstremalnej

Tegoroczna edycja tego szczególnego nabożeństwa odbędzie się ostatniego dnia marca.
Łańcucka Droga Krzyżowa na wzór Ekstremalnej
Łańcucka Droga Krzyżowa na wzór Ekstremalnej

Łańcucka Droga Krzyżowa rozpocznie się 31 marca o godzinie 20:00 Mszą Świętą oraz Apelem Jasnogórskim w kościele pw. św. Michała Archanioła w Łańcucie. Po zakończeniu części w kościele wierni wyruszą w drogę pokonując trasę 30 km, która prowadzić będzie ulicami miasta, przez Kraczkową i Cierpisz, aby zatoczyć koło i powrócić do kościoła przy ul. Górne.

- Łańcucka Droga Krzyżowa skierowana jest do tych wszystkich, którzy chcą pełniej przeżyć dni Wielkiego Postu. W jej trakcie każdy z uczestników będzie miał możliwość głębokiego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej skupiając się nad medytacją rozważań przygotowanych przez organizatorów ŁDK oraz pokonując pieszo kilometry drogi - zaznaczają organizatorzy. Wzorem lat poprzednich od momentu dotarcia na I stację obowiązywać będzie zasada milczenia, dzięki której: - każdy z uczestników będzie mógł głębiej przeżyć Misterium Drogi Krzyżowej i prawdziwie spotkać się z Bogiem - podkreślają.

W trasie poruszać się będą grupy składających się z mniej niż 10 osób (od 1 do 9), zachowując szczególną ostrożność i przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza na tych fragmentach, które prowadzą po drogach asfaltowych. Uczestnicy przed wyruszeniem w drogę otrzymają przygotowane rozważania Drogi Krzyżowej oraz mapki wraz z podstawową informacją dotyczącą trasy wędrówki.

Powyższe materiały będą przygotowane i zabezpieczone tylko dla osób zgłoszonych poprzez formularz internetowy, który znaleźć można pod linkiem: www.powiatlancut.pl/ekstremalnie/formularz-zgloszeniowy/. Tam też dostępny szczegółowy opis przebiegu trasy.

Red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Łańcucka Droga Krzyżowa na wzór Ekstremalnej, 3.2500 out of 5 based on 4 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 8821
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
aaa-f71
~ kozak   Organizatorzy czyli kto?!
24 marca 2017
+1
-1
fd0-5ac
~ Tomek  do ~ Moher Green Berets Corps   Nie uzależniaj tego czy pojdziesz czy nie od urlopu. Po prostu idz i tyle. Pracodawca zrozumie i jeszcze powinien dac premie za to. Takie mamy czasy...niestety.
23 marca 2017
+1
-0
c4b-689
~ Moher Green Berets Corps   Wielka rzecz, próba sił, charakteru i obcowanie z wiarą, w jednym. Mój kolega był na ekstremalnej drodze krzyżowej z Rzeszowa do Leżajska, mówił że miał dwa kryzysy i myślał że zrezygnuje, ale gdy ją ukończył, to się czuł jakby Monte Everest zdobył i miał ogromną satysfakcje za poświęcenie czegoś dla za grzeszne życie. Ponoć najważniejsze podczas drogi krzyżowej, oprócz sfery duchowej, jest odpowiednie buty, skarpety, ciuchy na cebulkę oraz płyny i odżywanie, batony energetyczne. Jak dostanę urlop na piątek to idę
22 marca 2017
+8
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x