Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Stracił prawie 85 tys. zł
"Markowianie" o swoim projekcie
Wpadła w poślizg i dachowała
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w Łańcucie
home > Start > Aktualności > Ośrodek Kultury w Soninie zostanie przebudowany
Rozmiar tekstu:
AAA
SONINA
2017.05.30 09:45 | aktualizacja: 2017.05.30 10:28

Ośrodek Kultury w Soninie zostanie przebudowany

W czerwcu rozpoczną się szeroko zakrojone prace remontowe, w efekcie których budynek Ośrodka Kultury w Soninie zostanie kompleksowo przebudowany oraz zyska nowoczesny wygląd i nowe funkcje.
Ośrodek Kultury w Soninie zostanie przebudowany
Ośrodek Kultury w Soninie zostanie przebudowany

Rozbudowa i nadbudowa Ośrodka Kultury w Soninie realizowana będzie w ramach projektu partnerskiego 11 gmin Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego pn. "Zachowanie dziedzictwa kulturowego oraz wsparcie instytucji kultury na terenie ROF". Z terenu powiatu łańcuckiego w projekcie uczestniczy gmina Czarna, gmina Łańcut oraz Miasto Łańcut. To tam, w wybranych domach kultury utworzone zostaną Centra Promocji Dziedzictwa Kulturowego połączone ze sobą ideą stworzenia etnokrainy Franciszka Kotuli - etnografa, historyka, folklorysty i muzealnika ziemi rzeszowskiej. Obiekty wybrane przez samorządy zostaną rozbudowane i zmodernizowane, wyposażone w odpowiedni sprzęt elektroniczny, nagłośnieniowy, multimedialny oraz gabloty wystawienniczo-ekspozycyjne. Powstaną w nich punkty informacji kulturalno-turystycznej. Centra będą ze sobą współpracować tworząc wspólny produkt turystyczny, zachęcający do uprawiania turystyki lokalnej, tzw. slow touris. Ich zadanie to m.in. upowszechnianie w atrakcyjny sposób wiedzy na temat dziedzictwa materialnego i niematerialnego charakterystycznego dla obszaru ROF i poszczególnych gmin. Pomysłodawcą idei utworzenia etnokrainy Franciszka Kotuli jest gmina Czarna.

CPDK w Sonine

Przebudowa Ośrodka Kultury w Soninie i utworzenie tam Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego wymaga gruntownych prac remontowych. Zadanie obejmie wyburzenie dwóch skrzydeł istniejącego budynku (od strony zachodniej oraz południowo-wschodniej) i wybudowanie w ich miejscu nowych części oraz przebudowę hali sportowej (m.in. rozbiórkę dachu, części ścian z wykonaniem nowego zadaszenia), która zostanie zaadaptowana na salę widowiskową. Oprócz Ośrodka Kultury w budynku znajdować się będą pomieszczenia biblioteki, biura Sołtysa oraz Koła Gospodyń Wiejskich.

Początek inwestycji zaplanowano na czerwiec br., a zakończenie na sierpień 2018 r. Koszt inwestycji to blisko 5,7 mln zł, z czego blisko 2,7 mln stanowi dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

W galerii poniżej wizualizacja wyglądu OK w Soninie po remoncie.

Redakcja
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Ośrodek Kultury w Soninie zostanie przebudowany, 0 out of 5 based on 0 ratings
Redakcja dodany
 
Odsłon: 10457
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (16)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
69f-409
~ obserwator   W lancucie pora na zmiane urzednikow-bo robia co nie wiedza.Czas na wybory juz
1 czerwca 2017
+0
-2
433-a07
~ obserwator   Ten osrodek kultury to oni wybuduja tak samo jak od Marca buduja ta droge od granicznej do rozjazdu kolo lwa i polepili dziury i tyle a w Glos Lancut wyraznie Pan Wojt pisal oprzebudowie tej drogi i z tego jola na obietnicach sie skonczylo
1 czerwca 2017
+3
-3
bbd-cfc
~ pluton  do ~ Soniniak   Przypuszczam, że to była inicjatywa sonińskich przedstawicieli w gminie z przewodniczącym rady na czele. A konsultacje to pewnie tak jak zawsze na zebraniu wiejskim gdzie przyjdzie 20 osób.
1 czerwca 2017
+5
-1
bbd-cfc
~ pluton  do ~ też miejscowy   Tak naprawdę to jest w całej Gminie Łańcut jedyna hala sportowa, która jest można by rzec ogólnie dostępna. Pozostałe hale w gminie Łańcut są przy szkołach.
Od przyszłego roku to już pewnie tylko sztuka w rodzaju wesele sonińskie, poprawiny, oczepiny itp ludowe występy. Tylko ile to można oglądać.
1 czerwca 2017
+10
-1
fc9-dc9
~ też miejscowy   czyli likwiduje się jedyną we wsi salę sportową aby zrobić z niej salę widowiskową na występy lokalnych folklorystów ?
Wydajemy 5 700 000 złotych żeby 5-6 razy do roku można było zrobić jakiś festyn i ordery wręczyć zasłużonym dla wsi i gminy.
To się do teleekspresu nadaje.
31 maja 2017
+10
-2
428-06f
~ Mama  do ~ gość   Dzieci chodzą codziennie do szkoły po błocie a oni budują sobie za olbrzymie pieniądze szklane domy, żeby mieć gdzie pozować do zdjęć. Wstyd
31 maja 2017
+5
-2
fd0-5ac
~ Tomek  do ~ apollo   z ,,markowej " jeśli już.
30 maja 2017
+2
-0
0b1-cbd
~ apollo   Ten projekt to mi wielkie hej,przypomina mi to drugie muzeum z markowy
30 maja 2017
+1
-3
f53-161
~ gość   2,7 mln zł dofinansowanie, a 3 mln zł wkład własny. Ludzie to jest trzyletni budżet który idzie na Soninę? To oznacza, że trzeba zapomnieć o drogach i wielu innych naprawdę ważnych rzeczach...
Czy ktoś mieszkańców Soniny pytał się o zdanie przy wyborze tej inwestycji???????
30 maja 2017
+9
-2
e33-e9f
~ Arcyment   Przecież w Soninie nie ma ziarnka kultury. Fakt mogliby Wam zrobić jakieś chodniki bo często macie ubłocone obuwie.
30 maja 2017
+8
-7
599-e56
~ ciekawy   Wszystko ładnie . Tylko może ktoś odpowie na pytanie a co z halą sportową.Jeżeli młodzież odwiedzała istniejący Ośrodek Kultury to właściwie tylko po to aby skorzystać z hali sportowej. Ale to garstki miłośników "kultury",którzy wszystkim pozostałym chcą siłą narzucić swoje hobby nie bardzo obchodzi W Gminie Łańcut istnieje grupa ludzi, która działa wedle zasady i co z tego , że to czy tamto wam się nie podoba ? Tak was załatwimy , że nie będziecie mieli nic do powiedzenia i zrobimy to co my uważamy.
30 maja 2017
+11
-3
0d7-f40
~ Soniniak  do ~ Soniniak   a jeden jest Soniniak w Soninie ?
30 maja 2017
+7
-4
517-7ae
~ Gumiakowski  do ~ Soniniak   A ja proponuję, żeby ci co będą przecinać wstęgę wystroili się w garnitury, wypastowali buty i przed samą ceremonią przeszli się tą drogą. Ciekawe czy będą na tyle odważni żeby na zdjęciach pokazywać się w ubłoconych butach. Porównując koszt szklanego domu z kilkuset metrowym kawałkiem asfaltu, może dotrze do nich że bardzo duża ilość mieszkańców ma na co dzień spory problem.
30 maja 2017
+8
-2
9cb-bd0
~ Soniniak  do ~ Soniniak   Nie ładnie podpisywać się cudzym nickiem
30 maja 2017
+4
-7
0d7-f40
~ Soniniak   To jest skandal
Tyle dróg, chodników i wiele innych pilnych rzeczy czeka na realizację w Soninie a pan wójt Łoza buduje za nasze pieniądze szklane domy. Pytam kto z Soninian korzysta z usług Ośrodka Kultury choćby i imię Kotuli miał nosić ?
30 maja 2017
+15
-8
9cb-bd0
~ Soniniak   Wszystko fajnie. Ale co z drogą od szkoły w kierunku ławy? Ile lat jeszcze pół Soniny będzie chodziło po błocie. Widział ktoś dzieci, jak wyglądają po szkole przechodząc przez to błoto. Niestety to jest najkrótsza i najbezpieczniejsza droga do szkoły. Skoro władze nie chcą położyć asfaltu to powinny rozdać darmowe gumiaki. Aż nie raz wstyd się pokazać w kościele po spacerze tą drogą.
30 maja 2017
+13
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x