Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > "Precz z anteną"
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2017.09.02 10:23 | aktualizacja: 2017.09.02 14:34

"Precz z anteną"

Dziś Mieszkańcy Łańcuta protestowali przeciwko budowie stacji bazowej telefonii komórkowej przy ul. T. Kościuszki.
"Precz z anteną"
"Precz z anteną"

Stacja bazowa ma powstać na terenie przyległym do stacji paliw Orlen. Sprzeciwiają się temu właściciele sąsiednich działek. Zebrali 123 podpisy mieszkańców Osiedla Wschód m. in. z ulic Kościuszki, Zielonej, Obrońców Pokoju sprzeciwiających się budowie stacji.

Według protestujących działka na której ma powstać wieża telefonii komórkowej położona jest w odległości mniejszej niż 50 metrów od pierwszych zabudowań mieszkalnych, a w promieniu 300 metrów znajduje się około 100 domów jednorodzinnych.

- Wieża o wysokości 43,5 metrów ma być wybudowana w rogu działki na stacji paliw Orlen[...]stalowa konstrukcja wieży, w przypadku przewrócenia się dosięgnie zabudować i urządzeń zlokalizowanych na stacji paliw[...]Wybuch na stacji paliw Orlen zmiencie domy jednorodzinne w promieniu 200 metrów[...]Stacja bazowa, jeśli powstanie w proponowanej lokalizacji, będzie stanowiła zagrożenie ekologicznie dla turystycznego miasta i zabytków uznanych za Pomnik Historii, a przede wszystkim dla życia i zdrowia ludzi, a także ich mienia - czytamy w sprzeciwie do władz miasta wysłanym przez radną powiatu Monikę Roman (cała treść w galerii poniżej)

Jak podsumowuje - decyzja o ustaleniu inwestycji celu publicznego z dnia 14.06.2017 podpisana przez zastępce burmistrza Joannę Rupar nie powinna zostać wydana.


Temat wraca jak "bumerang" mówią mieszkańcy


- Tak się składa, że 10 lat temu był taki protest bo miał tu powstać nadajnik. Wtedy władze Łańcuta zapewniały nas, że taki nadajnik nigdy tutaj nie powstanie. Władza jest ta sama i mamy ten sam problem. O tej inwestycji dowiedzieliśmy się dzięki Pani Monice Roman - mówi protestujący teraz jak i 10 lat temu Pan Krzysztof.

- Jesteśmy w takim miejscu usytuowanii, że mamy rozdzielnie prądu, która wytwarza fale elektromagnetyczne, mamy w bliskiej odległości farmę wiatrową, podejmuje się decyzje przeciwko mieszkańcom, nie zgadzamy się z decyzja, żeby blisko domów stała ta wieża - dodaje Pani Maria

Mieszkańcy wystosowali również apel i prośbę do PKN Orlen S.A. o wycofanie zgody na usytuowanie stacji bazowej telefonii komórkowej, wydanej dla Inwestora P4 Sp. z o. o.

- Zarząd Osiedla Wschód jest przeciwny tej inwestycji, jako przewodniczący wystosowałem pismo do prezesa PKN Orlen S.A w tej sprawie. Do tej pory jednak nie otrzymałem odpowiedzi. W najbliższym czasie zostanie zwołane zebranie zarządu na którym ta problematyka bedzie omówiona i zostaną podjęte działa w tym zakresie. Dziwne jest to, że jest to działka Skarbu Państwa, czyli mienie publiczne i ta inwestycja realizowana jest przeciwko mieszkańcom - mówi Krzysztof Wojnar przewodniczący Zarządu Osiedla Wschód.

W odpowiedzi na sprzeciw

- Informuję, że procedura zmiany prawomocnej decyzji celu publicznego wydanej przez Burmistrza Miasta Łańcuta na budowę instalacji radiokomunikacyjnej - stacji bazowej telefonii komórkowej na części działki położonej w Łańcucie przy ul. Kościuszki jest prowadzona zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym [...] Pragnę także poinformować, że na etapie wydawania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, mieszkańcy mimo obwieszczeń i przysługującego im prawa do udziału w postępowaniu, nie zgłosili, żadnych uwag. - czytamy w odpowiedzi na sprzeciw wobec budowy stacji podpisanej przez zastępcę burmistrza Joannę Rupar (cała treść w galerii poniżej)

Red
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
"Precz z anteną", 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 16847
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (35)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
980-9ea
~ lin  Czy Pani Roman używa telefonu komórkowego? Jeżeli tak, to ocena jej słów i postępowania w zakresie proponowanej lokalizacji anteny musi być negatywna.
2 września 2017
+32
-5
687-fc3
~ 21  Żeby ta antena się przewróciła musiałby nas nawiedzić tropikalny cyklon, ale wtedy, to nie pozostanie nie tylko nic po wieży, ale także po Orlenie i pobliskich chałupach. Ta wieża jest stokroć bezpieczniejsza niż wiatraki w Markowej, a tam gawiedź cieszyła się z ich budowy jakby im co najmniej darmowy prąd podłączyli. U nas tak jest zawsze, miał być wiadukt na torach, to się ktoś nie zgodził, miało być rondo koło basenu, to nie zgodzili się inni. Nikt nikomu nie dogodzi, bo zawsze ktoś będzie przeciw, ale to strachy na lachy, bo te anteny-nadajniki są bezpieczne, a wreszcie net i telefony będą normalnie hulać. A tu coś o wiatrakach
2 września 2017
+32
-6
c02-4d7
~ kawitacja  Tylko 123 podpisy, to coś mało jak na całą dzielnicę. Coś czuję, że praktycznie wszystkie podpisy są z ulicy Zielonej, gdzie to też mieszka sama "elita".
Ludzie mamy 21 wiek, jak chcecie mieć spokój od cywilizacji do wyprowadzka na wieś się kłania; mieszkacie w mieście - są więc i minusy z tym związane.
2 września 2017
+39
-14
Ostatnio dodane komentarze
940-790
~ obserwator   W dniu 12.09.2012 r Zarząd ORLENU w Płocku podjął decyzję o rezygnacji i cofnął wniosek o warunki zabudowy dot.budowy wieży przekaźnikowej na działce stacji paliw w Łańcucie ul.Kościuszki. Problem został rozwiązany i nikt nie będzie miał sukcesu.
14 września 2017
+2
-0
cb5-29f
~ a  do ~ Valerin   a ile razy w roku ora się pole ? bocian jest ptakiem wędrownym, nieosiadłym w Polsce, a że przyleci tam podczas orki, gdzie odwrócone skiby ziemi odsłaniają różnego rodzaju płazy i owady, nie znaczy że on w okolicy wiatraków mieszka. Na polach gnieżdżą się sroki, wróble, kuropatwy itp. i te ptaki masowo migrują zz okolic farm wiatrowych, co z kolei sprzyja rozmnażaniu się robactwa. Jedno z ogniw łańcucha pokarmowego jest wyeliminowane a drugie mnoży się bez naturalnej kontroli
9 września 2017
+1
-0
480-469
~ ed   A czy mnie się ktoś pyta czy mi odpowiada jak o 2 w nocy pijani gowniarze drą pyski pod nocnym sklepem z wódą ? wódy normalny człowiek w nocy nie kupuje, ale telefonów i neta używa każdy> niech ktos pokaże ekspertyzy ze ten nadajnik jest szkodliwy albo niebezpieczny to wtedy można gadać, a gadanie nie bo nie to sobie można w D wsadzic. Pani Roman chyba się do wyborów szykuje
6 września 2017
+7
-1
fd0-5ac
~ Valerin  do ~ v   akurat byłem na polach pod Kosiną gdy jeden rolnik orał pole..wiesz ile chodziło bocianów na tej świeżej roli koło wiatraka? ;policzyłem..ponad 30.
6 września 2017
+1
-1
24d-f81
~ kawka  do ~ 21   bzdury opowiadzasz! PO nie ma nic wspólnego z ustawą dotyczącą zachowania odległości od wiatraków! Ta ustawa i pomysł z tymi odległościami to pomysł obecnego rządu, a jak powinieneś się zorientować od 2 lat rządzi PIS!
6 września 2017
+1
-2
24d-f81
~ Ja  do ~ kawitacja   prosze wymienić tego towarzysza, podziękujemy mu osobiście... przez brak wiaduktu na podzwierzyńcu codziennie stoimy w gigantycznych korkach! przez debilne przepisy koleji, szlaban zamykają 5 minut przed przyjazdem pociągu! robi się przez to totalny cyrk! kolejny powód to taki żę wszystkie RPZ-ty walą autostradą na podzwierzyniec, bo za darmo .....
6 września 2017
+3
-0
4ec-077
~ rene   Precz z preczem! Dzwonić by chcieli ale anteny to już nie. A że w domu po 5 telefonów komórkowych, które przy słabym zasięgu maksymalnie zwiększają moc własnych anten, a co tam! Do tego po trzy routery w domu, telewizory, sprzęt hi-fi, mikrofalówki, a co tam!
5 września 2017
+9
-1
0f0-566
~ sesh   Wszyscy tak łądnie protestują ale zapewne telefon komórkowy ma każdy ze zdjęcia.
Gdyby operatorzy dali każdmu komórkęza free, bez abonamentu i rozmowy z internetem bez limitu to protestu by nie było.
Jeśli nie mają w tym interesu to ich wszystkich głowa boli a kury przestają się nieść no bo ma być maszt GSM.
Obłudnicy
4 września 2017
+16
-2
fd0-5ac
~ Valerin  do ~ Obiektywny   odpowiednia kasa i mogą mi stawiać przekaźnik koło domu.
3 września 2017
+16
-1
552-bfb
~ Obiektywny   A może ktoś z komentujących zgodzi się przyjąć antenę stacji bazowej telefonii komórkowej na własne podwórko? Przecież wszyscy używacie telefonów :-)
3 września 2017
+10
-9
ff0-ed1
~ tik tak   czego się boicie.promieniowania? jeśli tak? to wszyscy powinniście wyrzucić telefony komórkowe i udowodnić że wam szkodzą.jeżeli nie.to nie macie racji.
3 września 2017
+17
-1
9a5-534
~ Walek   każdy chciałby super zasięg tylko, że anteny to gdzie mają stać? Na pustyni??
3 września 2017
+18
-1
511-ac0
~ v  do ~ Valerin   to trzeba na lobbystów ekoterrorystow z Białowieży wysłać, bo jak wiadomo w okolicach wiatraków ekosystem się załamuje i emigrują gatunki np. ptaki, może wtedy z tych 'zielonych' byłby jakiś pożytek, dziewczynko
3 września 2017
+4
-1
011-883
~ Sąsiad z Głuchowa   Ale w tym Łańcucie macie gwiazdę. Niby prawniczka a w ząb prostego jak budowa cepa prawa w tym przypadku nie rozumie. Z treści pism jasno wynika że miasto i Pani Rupar w tym przypadku mają rację. Jako osoba znająca przepisy prawne w tym zakresie w sposób zdecydowany zgadzam się z Burmistrzem. Nie mógł wydać innej decyzji.Bo takie jest prawo. I tyle. Pani Moniko w piśmie jest błędów ortograficznych wiele (np. wierza a powinno być wieża) i to różnych. Prawnikowi to nie przystoi. I jeszcze jedno jako radna powiatowa może pani zablokować wydanie pozwolenia na budowę. Nie będzie to zgodne z prawem ale Pani przecież wszystko się wydaje. I jeszcze czy Pani Monika korzysta z telefonu komórkowego. Bo jeżeli tak to znaczy że ma w d...e tych mieszkańców.
2 września 2017
+20
-4
fd0-5ac
~ Valerin  do ~ 21   Jeden piernik. Poczytaj sobie jak wysokie sa wiatraki. Zakaz budowy wiatraków zgoda, ale i zakaz budowy domów w tej samej odległości, a nadzieje że wiatraki zdemontują włóż między bajki. Tam sa takie interesy, takie lobby, że tobie sie nie śniło chłopczyku.
2 września 2017
+3
-3
687-fc3
~ 21  do ~ Valerin   eee, nie 2 km tylko 10 krotność wysokości wraz wirnikami, a to trochę różnica i nie zakaz budowy domów, tylko zakaz budowy wiatraków od domów. A stojące już wiatraki nie muszą tam stać wiecznie, można je niemiaszkom odesłać
2 września 2017
+6
-2
fd0-5ac
~ Valerin  do ~ 21   Oczywiście nie masz racji. To teraz PiS a nie inna partia wprowadzi ustawę, gdzie zamknie się możliwość o budowania w odległości mniejszej niż 2 km od wiatraków.
2 września 2017
+9
-6
687-fc3
~ 21  do ~ Valerin   o ile wiadomo, to PiS nie jest przeciwko budowaniu domów, tylko wiatrakom. Głosowali przeciw wiatrakom zdaje sie w 2009 ale PO przytuliła wiatraczki od niemca i teraz wszystko zwala się na PiS. Za "gawiedź' przepraszam nic nie mam do Markowej tak samo jak i Soniny czy Gaci, ale za uleganie glupim modom, na jakieś szkopskie wiatraki nie pochwalam nikogo
2 września 2017
+9
-5
517-ede
~ kawitacja  do ~ 21   Jeżeli dobrze pamiętam to wiaduktu nie ma przez jednego z sekretarzy KC, którego nazwiska nie wymienię. Dodam tylko że ta osoba mieszkała w okolicy przejazdu (ok.500-700 m). Proponuję popytać osoby starsze wiekem, to coś więcej w tym temacie będą mogły powiedzieć
2 września 2017
+17
-0
fd0-5ac
~ Valerin  do ~ 21   Mój drogi nie wiesz o co chodzi, a zabierasz głos. Z premedytacją lub nieświadomie wprowadzasz ludzi w błąd. Wiatraków w Markowej nie ma i NIGDY nie będzie. Tu rządzą mądrzejsi. W Markowej zrobiono referendum. Oczywiście mieszkańcy byli przeciw. W przeciwieństwie do gminy Łańcut i Gac, gdzie to wójtowie wraz z radami gmin podjęli decyzję. Ta ,,gawiedź " cieszyła się w tych gminach właśnie. Teraz żałują, bo strzelili sobie w stopę. Zablokowali budownictwo, jak tylko wejdzie ustawa co ją chce PiS wprowadzić. 2 km od najbliższego wiatraka nikt nie postawi domu. co na to mieszkańcy Soniny, Wysokiej, Kosiny i Gaci?
2 września 2017
+10
-2
4c5-76c
~ kawitacja  do ~ ignac   Jakiś logiczny argument ku temu? Jak kogoś chcesz obrażać to podeprzyj czymś swe słowa, bo póki co są nic nie warte. Co złego jest w mym komentarzu?
2 września 2017
+12
-1
717-d90
~ janek  do ~ Pluto   Czegoś nie rozumiem wydano decyzję na budowę w starostwie a teraz komuś to się nie podoba? Pozwolenie na budowę zgodnie z art. 3 pkt 12 Prawa budowlanego (Dz. U. 2010 r. Nr 243, poz. 1623 ze zm.) to decyzja administracyjna zezwalająca na rozpoczęcie i prowadzenie budowy które wydaje Starosta. To jak pracownik Urzędu Starostwa przeprowadził postępowanie administracyjne? Czy przed wydaniem decyzji poinformował urzędnik starostwa sąsiadów? Każdy korzysta z telefonu i chce w razie pomocy pogotowia mieć sygnał, który np. na orzęskowej jest mały (tz.dwie kreski lub brak) nie mówiąc o radiowym necie. A jaka jest opinia Nadzoru?
2 września 2017
+5
-0
8f6-41a
~ ignac  do ~ kawitacja   Czlowieku udaj sie na leczenie, moze nie jest za pozno
2 września 2017
+3
-20
687-fc3
~ 21   Żeby ta antena się przewróciła musiałby nas nawiedzić tropikalny cyklon, ale wtedy, to nie pozostanie nie tylko nic po wieży, ale także po Orlenie i pobliskich chałupach. Ta wieża jest stokroć bezpieczniejsza niż wiatraki w Markowej, a tam gawiedź cieszyła się z ich budowy jakby im co najmniej darmowy prąd podłączyli. U nas tak jest zawsze, miał być wiadukt na torach, to się ktoś nie zgodził, miało być rondo koło basenu, to nie zgodzili się inni. Nikt nikomu nie dogodzi, bo zawsze ktoś będzie przeciw, ale to strachy na lachy, bo te anteny-nadajniki są bezpieczne, a wreszcie net i telefony będą normalnie hulać. A tu coś o wiatrakach
2 września 2017
+32
-6
dcb-5fa
~ Andrzej   "Precz z anteną" ale dzwonić to by chcieli
2 września 2017
+20
-1
47c-753
~ Artur1980   Wielce szanowna Pani Moniko, takie ortografy to wstyd, do szkoły od podstaw zapraszam! Wieży a nie wierzy! Dramat takich mamy przedstawicieli powiacie!
2 września 2017
+13
-1
835-3f3
~ Pluto   Tak tak pani Rupar, o ile się orientuję, to władze miasta zawsze w przypadku takich inwestycji mają problem ze skutecznym poinformowaniem mieszkańców o planowanych budowach (np. w przypadku inwestycji w Polmosie takie obwieszczenie umieszczono na BIP dopiero 2 tygodnie po wydaniu pozytywnej decyzji- to wszystko można sprawdzić na stronach internetowych UM). Niestety, Starostwo wydając pozwolenia na takie budowy też nie wykazuje się znajomością przepisów prawa, bo nie można wydać decyzji o pozwoleniu na budowę w przypadku, gdy decyzja o lokalizacji inwestycji celu publicznego została wydana z rażącym naruszeniem prawa (a pracownik urzędu wydającego pozwolenie na budowę ma dokładnie sprawdzić, czy społeczeństwo miało udział w tym postępowaniu). Co wiecej, nie wydaje mi się, aby inwestycję prywatnego inwestora nawet, jeśli ma służyć jakiejś części społeczeństwa, można było nazywać inwestycją celu publicznego, bo jedynym interesem jest tu interes prywatnego inwestora.
2 września 2017
+14
-1
c02-4d7
~ kawitacja   Tylko 123 podpisy, to coś mało jak na całą dzielnicę. Coś czuję, że praktycznie wszystkie podpisy są z ulicy Zielonej, gdzie to też mieszka sama "elita".
Ludzie mamy 21 wiek, jak chcecie mieć spokój od cywilizacji do wyprowadzka na wieś się kłania; mieszkacie w mieście - są więc i minusy z tym związane.
2 września 2017
+39
-14
ef9-d08
~ sąsiad  do ~ ZawiedzionyWyborca   wice rządzi i rozwala swoimi decyzjami miasto. Takie jest moje zdanie.
2 września 2017
+14
-1
07c-c2c
~ Marian  do ~ mieszkaniec   zasięg zasięgiem ale jeżeli ta sprawa nie dotyczy mieszkańców, którzy są bezpośrednio z nią związani to łatwo takim osobom dywagować. Niestety jesteśmy takim narodem, że łatwo nam się narzeka na to co się dzieje jeżeli jesteśmy anonimowi lub piszemy anonimowe komentarze... Jeżeli tak bardzo potrzebny jest Ci zasięg bez którego nie możesz się obejść to udostępnij swój dom ewentualnie Twoją cześć dachu jeżeli mieszkasz w bloku. Za kilka lat możemy porozmawiać o stanie Twojego zdrowia itp. Łatwo się krytykuje innych w szczególności gdy siedzi się na 4 literach na kanapie...
2 września 2017
+7
-18
980-9ea
~ lin   Czy Pani Roman używa telefonu komórkowego? Jeżeli tak, to ocena jej słów i postępowania w zakresie proponowanej lokalizacji anteny musi być negatywna.
2 września 2017
+32
-5
d52-fb6
~ mieszkaniec   Tak, protestujcie a problem z zasiegiem sam sie rozwiaze...
2 września 2017
+17
-3
412-531
~ NoNie   Ale błędy! Kto to pisał? "]stalowa konstrukcja wieży, w przypadku przewrócenia się dosięgnie zabudować i urządzeń zlokalizowanych na stacji paliw[...]Wybuch na stacji paliw Orlen zmienie domy jednorodzinny w promieniu 200 metrów[...]"
2 września 2017
+7
-0
182-293
~ Łukasz   Teraz protesty, a za chwilę będzie płacz bo zasięgu w Łańcucie nie ma.
2 września 2017
+23
-7
000-697
~ ZawiedzionyWyborca   No niestety władzy niema tej samej bo jest PiS, i chyba każdy się juz zczaił ze to WICE rządzi w mieście czy jeszcze nie?
2 września 2017
+11
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x