Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Co stało się w nocy w Dąbrówkach?
Tragedia w Dąbrówkach, nie żyje 17-latka
Zderzenie trzech aut
Staczający się samochód uderzył 49-latka
home > Start > Aktualności > Dwie sesje rady gminy Żołynia
Rozmiar tekstu:
AAA
GMINA ŻOŁYNIA
2018.11.29 08:59

Dwie sesje rady gminy Żołynia

Wybór przewodniczącego i wiceprzwodniczącego, składy komisji oraz wynagrodzenie nowego wójta - to jedne z głównych tematów pierwszej i drugiej sesji Rady Gminy Żołynia.
Dwie sesje rady gminy Żołynia
Dwie sesje rady gminy Żołynia

I SESJA RADY GMINY ŻOŁYNIA

19 listopada 2018 r. odbyła się pierwsza sesja Rady Gminy Żołynia, wybranej w wyborach samorządowych przeprowadzonych 21 października br. Zgodnie z przepisami ustawy o samorządzie gminnym radni oraz wójt elekt złożyli stosowne ślubowanie i od tego momentu rozpoczęli wykonywanie funkcji radnych gminy oraz Wójta Gminy Żołynia. Wcześniej, 5 listopada br. Komisarz Wyborczy w Rzeszowie stwierdził, że mandat radnego Piotra Dudka wygasł, z powodu wyboru na wójta gminy. Do czasu przeprowadzenia wyborów uzupełniających, które najprawdopodobniej odbędą się na początku przyszłego roku ( tylko w okręgu wyborczym nr 6, obejmującym początek ul. Białobrzeskiej ), rada gminy pracować będzie w składzie czternastoosobowym.

Podczas sesji radni dokonali wyboru przewodniczącego rady gminy, którym został Piotr Foryt oraz wiceprzewodniczącego rady - Tomasza Macha. Rada ustaliła również składy osobowe komisji (pre-zentujemy je poniżej) oraz wybrała przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, którym został Roman Tabin. Przewodniczący pozostałych komisji zostali wybrani na pierwszych, organizacyjnych posiedzeniach tych organów.

Składy osobowe komisji rady:

Komisja Gospodarki i Budżetu:

1) Andrzej Całka - przewodniczący, 2) Maciej Dąbek, 3) Paweł Fleszar, 4) Teresa Fus, 5) Tadeusz Leja, 6) Jerzy Szpila, 7) Karol Sztur, 8) Wojciech Woś, 9) Anna Wójcik;

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych:

1) Jerzy Szpila - przewodniczący, 2) Piotr Foryt, 3) Krzysztof Kosior, 4) Tomasz Mach, 5) Jacek Sierzęga,

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji:

1) Anna Wójcik - przewodniczący, 2) Paweł Fleszar, 3) Krzysztof Kosior, 4) Roman Tabin, 5) Wojciech Woś;

Komisja Rewizyjna

1) Roman Tabin - przewodniczący, 2) Maciej Dąbek, 3) Tadeusz Leja, 4) Jacek Sierzęga, 5) Karol Sztur.

II SESJA RADY GMINY ŻOŁYNIA

27 listopada 2018 r. odbyła się II sesja rady gminy. Radni ustalili stawki podatku od nieruchomości, które obowiązywać będą od 1 stycznia 2018 r. Uchwała w tej sprawie została przyjęta w kształcie zaproponowanym przez wójta gminy, po uprzednim jej rozpoznaniu i długiej dyskusji na posiedzeniu Komisji Gospodarki i Budżetu, z udziałem dodatkowo przewodniczącego rady gminy oraz radnego Jacka Sierzęgi z Komisji Oświaty i Spraw Społecznych. Radni przyjęli dotąd stosowane podejście, to jest obniżyli stawkę podatku od budynków pozostałych (garaży, budynków gospodarczych), pozostałe stawki ustalili na poziomie stawek maksymalnych wskazanych przez Ministra Finansów. Po uśrednieniu, w stosunku do roku 2018 podatki wzrosną o 1,6%. Rada zdecydowała również, że stawki podatków od środków transportowych na razie pozostaną bez zmian, w wysokościach ustalonych jeszcze w roku 2015.

Przyjęta została również uchwała w sprawie miesięcznego wynagrodzenia wójta gminy, które radni - w nawiązaniu do stawek z samorządów naszego powiatu - ustalili następująco: wynagrodzenie zasadnicze 4700 zł, dodatek funkcyjny 1900 zł, dodatek specjalny 40 % łącznej kwoty wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. Ponadto zgodnie z przepisami prawa wójtowi przysługuje dodatek za wieloletnią pracę, który w przypadku Wójta Gminy Żołynia stanowić będzie 20% wskazanego wyżej wynagrodzenia zasadniczego.

W związku z wnioskami mieszkańców Brzózy Stadnickiej o uregulowanie prawne dostępu do drogi publicznej, rada przyjęła dwie uchwały w sprawie ustalenia służebności gruntowych na nieruchomościach należących do gminy. Wykazanie uregulowanego dostępu do drogi publicznej jest wymagane m.in. w przypadku ubiegania się o pozwolenie na budowę. Służebności udzielane są przez gminę w sytuacji, gdy sprzedaż działki byłaby kłopotliwa, z uwagi na wykorzystywanie jej jako drogi dojazdowej przez wielu zainteresowanych.

Sesje rady mozna oglądać na kanale : https://www.youtube.com/channel/UCPdADoxhuIOGPVmB52ogn2Q/feed

źródło zolynia.pl
W. Natoński/Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Dwie sesje rady gminy Żołynia, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
W. Natoński/Red dodany
 
Odsłon: 6126
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (23)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
0ae-454
~ Oooo  do ~ Idi   Cisza na sesjach to efekt "prośby" pana wójta by dyskutować tylko na komisjach bo nie są monitorowane i upubliczniane.
10 stycznia 2019
+2
-1
dd5-a52
~ Idi   Miejmy nadzieje,że wzmożona częstotliwość sesji nowej rady, pójdzie w parze z jakością jej pracy.
13 grudnia 2018
+6
-0
39a-cf8
~ Dzwonek   A ja zgadzam się z Babą Jagą. Chcemy spotkania z mieszkańcami. Niech się pan wójt zaprezentuje ludziom twarzą w twarz, powie jakie ma plany i posłucha pytań i propozycji. Poprzednicy rządzili zza biurek, nie słuchali ludzi. A teraz ma być chyba inaczej czyli demokratycznie.
7 grudnia 2018
+10
-1
936-498
~ marek  do ~ Idi   Dokładnie o tym właśnie pisałem. Nie patrzmy na innych tylko zaczynajmy od siebie. Wg moich zgrubnych wyliczeń gmina zaoszczędzi w przyszłym roku ok 130 tyś zł (z tytułu pensji wójta i z-cy wójta), które można będzie przeznaczyć na coś co będzie służyło mieszkańcom.
7 grudnia 2018
+2
-5
dd5-a52
~ Idi  do ~ marek   Kluczowe jest wydawanie publicznych pieniędzy. Rada nie daje ich z własnej kieszeni tylko mieszkańców. Oszczędności trzeba szukać zaczynając od siebie a nie tłumaczyć się, że inni mają tak samo.
7 grudnia 2018
+6
-3
936-498
~ marek   A ja dodam od siebie:
Po pierwsze, jak porównujecie zarobki obecnego wójta to weźcie pod uwagę zarobki poprzedniego (jego oświadczenie majątkowe za 2017r. jest w internecie ).
Po drugie, ważne jest ile gmina wydaje na pensje urzędników (w przeliczeniu na jedną osobę), a nie ile zarabia jedna osoba.
A więc jak porównujecie zarobki do wójta z Łańcuta to dodajcie jeszcze zarobki z-cy tego wójta, wtedy wyjdzie, że Żołynia wydaje mniej.
Po trzecie, zawsze pierwsze sesje to są kwestie organizacji pracy, więc nie ma co oczekiwać, że będzie dochodzić do rękoczynów (bo chyba niektórzy na to liczą :) ). Proponuję sprawdzić na youtube jak wyglądają pierwsze sesje w innych gminach.
Po czwarte, nie rozumiem czego niektórzy oczekują od nowych władz. Bo nie było długich dyskusji ? Bo wójt się nie przedstawił ? Czy to są kluczowe sprawy w rozwijaniu się gminy?
6 grudnia 2018
+4
-4
57e-cdb
~ żołyniak   Po tych komentarzach widać że nie wszyscy pogodzili się w dalszym ciągu z porażką P. Panka. Ludzie wrzućcie na luz bo to nie jest miejsce na tego typu dyskusje. Jak coś masz jeden z drugim to idź do Gminy i powiedz co Ci się nie podoba - bo masz do tego prawo. Jak czyta się te komentarze to można powiedzieć że z Was specjaliści samorządowi, a gdzie byliście kiedy były wybory i dlaczego nie było waszych nazwisk na listach? Mam wrażenie że macie jakiś problem z własnym dowartościowaniem pisząc bzdury na wójta i radnych. Na sesje każdy może przyjść więc idźcie i powiedzcie że jest nudno kiedy w internecie je oglądacie. Krytyka jak najbardziej wskazana ale tylko konstruktywna a nie niewnosząca niczego. Pozdrowienia dla Was
6 grudnia 2018
+3
-5
9c2-c6d
~ obserwator  do ~ Baba Jaga   w pełni się zgadzam.Po wyborach cisza.Najważniejsze pobory.nie jest tłumaczeniem, że nie będzie stanowiska wice wójta stad więcej kasy dla niego, dobre, obowiązki go przerosną...
Obserwując przebieg sesji to wg mnie prowadził je Pan Sekretarz,kierował i pouczał jak co ma byś przeprowadzone w świetle prawa.Może nowa Władzo trzeba się było przygotować bardziej- merytorycznie. Dzisiaj w dobie internetu, każde poczynanie, decyzja powinny być podane do publicznej wiadomości. Wójt Łańcuta jest w tym mistrzem.Podziwiam. Na razie wygląda to mizernie w naszej gminie,żal....
5 grudnia 2018
+6
-5
b56-e73
~ Baba Jaga   Żołyniak - nikt nie oczekuje nowych inwestycji po miesiącu. Ale pisałeś o widocznych zmianach to ludzie zadają pytania dociskające. Wydaje mi się po rozmowach z kilkoma osobami, że wyborcy czekają przede wszystkim na jakieś słowo od nowego gospodarza gminy. Jakieś spotkanie, przedstawienie się, parę słów na dobry początek. Od czegoś trzeba zacząć budowanie tej wspólnoty w gminie. Taki sportowiec i społecznik jak p. Dudek nie będzie chyba tylko siedział za biurkiem. Idą święta, dobry czas na spotkania. Jak będziesz coś wiedział Żołyniaku to daj cynk.
5 grudnia 2018
+5
-1
2a8-e4a
~ miejscowy   idi na wójta
4 grudnia 2018
+2
-2
bd0-d51
~ Gość   Totalnie nowy wójt mnie zawiódł !! Po dwóch miesiącach rządzeniach nie zrobił nic!! To jest skandal. Miał być basen, nowe drogi, chodniki, przedszkola, żłobki nic!! Skandal. Już w pierwszym tygodniu powinien fundamenty kopać. Ehhh :-) Pozdrowiam tych co jeszcze mają odrobinę inteligencji. Tych poniżej nie pozdrawiam.
4 grudnia 2018
+3
-7
98a-369
~ Gość  do ~ Idi   zgadzam się z Idi - wybierając nowe władze liczyłem że po dwóch tygodniach urzędowania zostanie otwarty nowy kryty basen lub co najmniej nowe przedszkole, a tu nawet fundamenty nie wytyczone...
4 grudnia 2018
+5
-5
dd5-a52
~ Idi  do ~ Żołyniak   Człowieku o czym Ty piszesz. Jakie widoczne zmiany. Godziny urzędowania? Czysta kosmetyka robiona na pokaz. Kiedy i gdzie odbywały się te wielogodzinne komisje?Czego miałyby dotyczyć wynagrodzenia Wójta? Bo jak na razie to nic na sesjach nie procedowano co wymagałoby większej dyskusji.
Co do jakości samych sesji żenada brak jakiejakkolwiek merytorycznej dyskusji, monologi przewodniczącego i sekretarza gminy. Pensja Wójta na miarę naszych możliwości /gminy/. Teraz czekamy na podwyżkę diet dla radnych i oczywiście pracowników urzędu bo czymsię przecież trzeba sobie zaskarbić przychylność. O kompetencjach to szkoda się wypowiadać. Metody działania jakie widzielismy przez ostatnie dwadziescia kilka lat. Nic dodać nic ująć.
4 grudnia 2018
+5
-3
bcf-c56
~ Mieszkaniec  do ~ Żołyniak   Efekty zobaczymy jest za wcześnie żeby o nich pisać. Jednak przyznanie najwyższej możliwej pensji, wyższej niż wójt dużo bogatszej gminy Łańcut, nie przystoi. Zresztą pan Piotr jak kandydował to stawiał na zmiany w gminie a nie na pensję więc trochę przykro jak się słyszy że wszyscy radni chcieli się mu przypodobać i przyznali tyle że więcej nie mogli. Uważam że powinien startować z niższego pułapu a za dobrą pracę można było mu dać podwyżkę w kolejnych latach, byłoby to po pierwsze motywujące do dalszej pracy a po drugie lepiej byłoby odebrane przez mieszkańców, którzy docenili by takie podejście do sprawy. Co do "dyskusji" na sesjach to trudno o tym mówić skoro nie istnieje, naprawdę wszyscy jak jeden mąż są tacy zgodni? Zero dyskusji,wymiany pomysłów, to mamy uwierzyć że na tych komisjach, gdzie niestety nie ma kamery jest inaczej?
3 grudnia 2018
+3
-1
98a-369
~ Żołyniak  do ~ Obserwator   w kwestii zmian, cięzko żeby po tak krótkim czasie zobaczyć gotowe, nowe inwestycje itd... aczkolwiek zauważcie że już zmianione zostały godziny funkcjonowania UG, tak żeby każdy mógł coś załatwić po pracy, każdy rodzić przedszkolaka zgłosił godziny w jakich powinny pracować przedszkola, teraz przedszkole się dopasuje. Niestety, większe efekty będzie można zobaczyć i oceniać po roku.. dwóch.. a może później.
Co do obrad, z przykrością dla widzów youtube nalezy stwierdzić iż na sesjach zazwyczaj wszystko przejdzie gładko, dlatego iż wszystkie uchwały są omawiane i wstępnie przegłosowane na wielogodzinnych posiedzeniach komisji, poprzedzajacych radę. Na sesję trafia gotowy projekt zmieniony wg uwag z dyskusji.
A wynagrodzenie Wójta...? Wójt zarządza "firmą", jezeli chcemy żeby na to stanowisko trafiali ludzie kompetentni, muszą dobrze zarabiać, w innym wypadku, kompetentna osoba zarabiajaća np ponad 10 tys nie będzie mogła sobie pozwolić na zostanie Wójtem, poza tym nie będzie vice wójta ktory w poprzendiej kadencji zarabiał podobnie jak Wójt
3 grudnia 2018
+3
-2
bcf-c56
~ Mieszkaniec  do ~ pezdioch   Zarówno dla wójta gminy Łańcut jak i naszej jest to pierwszy rok sprawowania tej funkcji więc jeśli chodzi o staż w wójtowaniu to są obydwaj świeżakami. Różnica w wysokości bierze się stad że wójt gminy Łańcut dostał 30% dodatku specjalnego a nasz 40% czyli maksymalną wysokość według obowiązujących przepisów. Rozumiem radnych od Pana Dudka że chcieli dać mu jak najwięcej ale czemu radni od Pana Panka i z innych komitetów nie protestowali? Nie mam nic przeciwko nowemu wójtowi ale niech się najpierw wykaże że zasługuje na maksymalne pobory.
3 grudnia 2018
+3
-2
10e-8f0
~ Obserwator   do Żołyniaka:
Piszesz, że kto jest zorientowany w sprawach gminy ten już zauważył zmiany. Może jakieś konkrety dla tych niezorientowanych. Ja na przykład nic nowego nie widzę. Na dwóch sesjach zero dyskusji, wszyscy są za. Dobrze, że można oglądać na youtubie te sesje ale to odgórny przepis a nie jakaś własna inicjatywa radnych i wójta.
Na razie smuteczek :(
3 grudnia 2018
+7
-2
442-503
~ pezdioch  do ~ Żołyniak   gdyby wójt gminy lancut wiecej pracował miałby dodtakowy dodatek do pensji i pensja była by jego większa a ze staz pracy mniejszy niz 5 lat (ogólnie dziwne bo ma 34 lata)
2 grudnia 2018
+3
-3
bcf-c56
~ Żołyniak  do ~ Mieszkaniec   Reasumując nasz wójt będzie zarabiał łącznie 9240 zł a wójt gminy Łańcut... uwaga - 8833,50 zł!!! http://www.lancut.gada.pl/aktualnosc,4062,0,0,0,Sklady-komisji-i-wynagrodzenie.html
Biedna i zadłużona Żołynia jest nadzwyczaj hojna, wójt Łańcuta skromniej??? Brawo Wy.
2 grudnia 2018
+5
-2
a4a-7de
~ Mieszkaniec   Czyli wszyscy radni zgodnie przyznali nowemu, dopiero co wchodzącemu w swoje obowiązki, maksymalne wynagrodzenie wg obowiązujących przepisów (wynagrodzenie zasadnicze ma mieścić się w przedziale 3400-4700 a na pierwszy rok urzędowania dostaje od radnych 4700???!!!) Fajnie dostać na początek maksymalne stawki, pewnie mieszkańcy też jak zaczynają pracę to mają od początku maksimum... to od początku wójt nie musi się starać zapracować na lepsze wynagrodzenie bo od razu ma najwyższe z możliwych. Czyj Interes reprezentują radni? Raczej nie mieszkańców tylko swój. Na następnej sesji wójt w ramach rewanżu utrzyma lub podniesie im diety?
2 grudnia 2018
+6
-1
568-a5c
~ ZDZISEK TRAKT.   PANIE PIOTRZE NIE BUDOWAĆ CHODNIKÓW W POLU .WYKUPIĆ POLA OD CHŁOPÓW UZBROIĆ I SZUKAĆ FABRYKANTÓW.PROSTE JAK BUDOWA CEPA.ŻYCZE PANU POWODZENIA.JAK PANU WYJDZIE TO 10 LATEK PANA
30 listopada 2018
+2
-2
98a-369
~ Żołyniak  do ~ Idi   Zwróć uwagę że nowy Wójt nie powoła swojego zastępcy i wiele dodatkowych spraw weźmie na siebe. A pozytywne efekty z pewnością zauważymy wkrótce, kto jest zorientowany w sprawach Gminy z pewnością już je zauważył.
Pozdrawiam
30 listopada 2018
+7
-7
dd5-a52
~ Idi   Pięknie wynagrodzenie prezydenckie niczym u Ferenca,a co w zamian dostaną mieszkańcy?
30 listopada 2018
+8
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Fotowoltaika Mińsk Mazowiecki | Porównywarka Fotowoltaiki Mińsk Mazowiecki | Kalkulator mocy instalacji fotowoltaicznej Mińsk Mazowiecki
x