Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Sławomir Rejman kandydatem na burmistrza
Barbara Czechowicz kandyduje na stanowisko wójta
Aleksander Cwynar kandyduje na wójta
Dwóch kandydatów na Wójta Gminy Łańcut
home > Start > Aktualności > Są decyzje w sprawie szpitala
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT ŁAŃCUT
2014.10.30 15:20 | aktualizacja: 2014.10.31 10:53

Są decyzje w sprawie szpitala

16 mln zł powiat przeznaczy na przebudowę szpitala. Udzieli też poręczenia kredytu w wysokości 12 mln zł.
Są decyzje w sprawie szpitala
Są decyzje w sprawie szpitala

28 mln zł łącznie trafi do Centrum Medycznego z przeznaczeniem na przebudowę w pierwszej kolejności oddziałów zabiegowo-diagnostycznych, a następnie modernizację oddziału zakaźnego.

Oddział zakaźny wpisany został w oddziały kliniczne Uniwersytetu Rzeszowskiego, w związku z czym istnieje możliwość ubiegania się o zewnętrzne dotacje na jego modernizację.

Dzisiaj Rada Powiatu Łańcuckiego uchwałą wyraziła zgodę na podwyższenie kapitału zakładowego Centrum Medycznego w Łańcucie Sp. z o.o. począwszy od roku 2015 poprzez ustanowienie corocznie dodatkowych 16 udziałów, każdy po 50 tys. zł, co w ciągu roku daje kwotę 800 tys. zł.

Podwyższenie kapitału zakładowego ma nastąpić na okres 20 lat, na łączną kwotę 16 mln zł.

Pozostałe 12 mln zł będzie pochodziło z zaciągniętego przez CM kredytu. Rada Powiatu wyraziła zgodę na udzielenie przez Zarząd poręczenia na rzecz CM w Łańcucie spłat rat kredytowych.

Począwszy od 2017 roku przez 17 lat szpital będzie spłacał raty w kwocie 667 tys. W ostatnim roku (2034) rata ta wyniesie 661 tys. zł.

redakcja
REKLAMA
Oceń:
12 głosów
Są decyzje w sprawie szpitala, 4.4167 out of 5 based on 12 ratings
redakcja dodany
 
Odsłon: 13305
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
5a6-26d
~ aga   Święta prawda. Był za dobry dla pacjentów, więc niewygodny dla innych lekarzy i współpracowników.
22 kwietnia 2015
+3
-0
068-76c
~ JCM  do ~ kiełbasa   Aby komentować trzeba mieć odpowiednią wiedzę. Informacje prasowe tej wiedzy nie dają. Wprost przeciwnie, wprowadzają w błąd.
Formalnie i prawnie szpital nie istnieje!!! Wynika to z aktu założycielskiego spółki.
5 grudnia 2014
+2
-1
a40-28c
~ pacjentka   Potwierdzam, najlepszy chirurg w Łańcucie. Kompetentny, rzetelny, nikogo nie odprawi z kwitkiem. Serdecznie polecam wszystkim.
11 listopada 2014
+7
-1
a6b-6d2
~ oki   Dlaczego nie przyjmuje najlepszy chirurg dr.Zwolinski
10 listopada 2014
+5
-1
b6a-0c2
~ luiza  do ~ dylt   Akurat wszystkie oddziały, które wymieniasz mają być za te pieniądze modernizowane w pierwszej kolejności. A to, z jakim skutkiem, to już zobaczymy...
3 listopada 2014
brak ocen
xyz   Oj tam szpital, ważne, że nauczyciele będą mieć dobrze ;)
2 listopada 2014
+4
-0
8a4-28d
~ zainteresowany   Kampania wyborcza w pełni!!! Panie starosto - 28 mln zł ?!?! BZDURA!!! czy za tę pieniądze??? można wybudować nowe odziały zabiegowo diadnostyczne i oodział zakaźny, gdzie wcześniejsze informacje wskazywła ok 70 i 55 mln złotych...unikanie odpowiedzialności i przerzucanie podjecia decyzjii o ewentualnej decyzjii odziałów, zwalnianie pracowników na kolejną kadencję i centrum medyczne. Za te pienidządze zamiast nowoczesnego szpitala powstanie PROWIZORKA ze szkoda dla nasz mieszkanów powiatu Łańcuckiego. (Przyszłych pacjenów) która nie bedzie wstanie konkurować ze szpitalami z Rzeszowa. Kampania wyborcza w pełni !!!!
31 października 2014
+12
-1
d3e-ede
~ alunia  do ~ jasko   Wynagrodzenie Prezesa jest jawne, jako osoby publicznej.
31 października 2014
+1
-0
835-3f3
~ dylt   A dla mnie to wszystko jest bardzo dziwne. Pierwsza oferta warbudu za droga o 20 mln. Firma obniża cenę o 20 mln i co z tego dalej za drogo. Wpadli więc na wspaniały pomysł zamknąć oddziały. Pewnie a dlaczego nie. Ginekologia i położnictwo oddział, na którym naprawdę troszczą się o pacjenta. Chirurgia wiadome pozostawia wiele do życzenia z całym personelem ale świadomość jeżdżenia z każdym urazem do Rzeszowa. Brawo panie Starosto.
31 października 2014
+4
-1
435-e21
~ jasko   CZy to prawda ze w powiecie najwięcej zarabia dyrektor szpitala ponad 20000 zł?? Skoro szpital ma takie kłopoty finansowe? czy to jest w porządku?
31 października 2014
+3
-1
d3e-ede
~ kiełbasa   bzdura!!! "zwyczajna" kiełbasa wyborcza.. Inwestycje, które planowane były na 72 mln z wyposażeniem oddziałów, 52 mln bez wyposażenia oddziałów, będą zrealizowane prze powiat za 28 mln??? Gdzie te oddziały zostaną umieszczone? Odkąd nastały powiaty zlikwidowano Browar, Vistulę, ledwie Polmos zipie, teraz przyszła kolej na likwidację Szpitala Powiatowego...
31 października 2014
+3
-1
cf9-df5
~ power   Powiat już do tej pory był biedniejszy niz mysz kościelna. Jaki bedzie teraz? Jeszcze bardziej biedniejszy to oczywiste.. Możemy zapomniec o inwestycjach w drogi powiatowe . chyba,że gminy bedą zasilac powiaty gotówką w myśl hasła : ,,dajcie nam fundusze, to wam zbudujemy"
30 października 2014
+5
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x