Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Sławomir Rejman kandydatem na burmistrza
Barbara Czechowicz kandyduje na stanowisko wójta
Aleksander Cwynar kandyduje na wójta
Dwóch kandydatów na Wójta Gminy Łańcut
home > Start > Aktualności > Spór o stację bazową telefonii komórkowej
Rozmiar tekstu:
AAA
KRACZKOWA
2014.11.05 15:38 | aktualizacja: 2014.11.05 23:07

Spór o stację bazową telefonii komórkowej

Wczoraj mieszkańcy Kraczkowej przerwali sesję Rady Gminy Łańcut, dziś spotkali się z zastępcą wójta Haliną Szpunar.
Spór o stację bazową telefonii komórkowej
Spór o stację bazową telefonii komórkowej

Mieszkańcy Kraczkowej wczoraj przerwali obrady Rady Gminy, twierdząc, że nie zostali poinformowali o budowie stacji bazowej telefonii komórkowej w ich miejscowości.

Wniosek inwestora do urzędu gminy wpłynął 2 kwietnia 2014 roku, po uzupełnieniu dokumentacji, 26 czerwca została wydana decyzja ustalająca lokalizację inwestycji, którą podpisała zastępca wójta Halina Szpunar.

- Dlaczego myśmy nic o tym nie wiedzieli? - pytali mieszkańcy Kraczkowej.

Jak tłumaczy zastępca wójta inwestycja zawiera się w tzw. inwestycjach celu publicznego i zgodnie z ustawą strony w tym przypadku zawiadamia się w drodze obwieszczenia oraz w sposób zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości.

- Z tego powodu właściciele, sąsiadujących z inwestycyjną, działek nie otrzymali imiennych zawiadomień do domu. Zgodnie z prawem, o wydanej decyzji na piśmie zawiadamia się jedynie inwestora i właściciela działki, na której ma powstać inwestycja - wyjaśniła Halina Szpunar.Boją się o własne zdrowie

Największy żal mieszkańcy wsi mają jednak do sołtysa Kraczkowej Kazimierza Bema.

- Jesteśmy wdzięczni, za to jak zaangażował się pan w protest przeciw budowie smolarni, ale dlaczego nas pan nie zawiadomił o budowie tej stacji? - pytała sołtysa Maria Golonka sąsiadująca z działką, na której ma stanąć maszt.

- Byłem przekonany, że tu chodzi o Internet, a nie o stację telefonii komórkowej - tłumaczył sołtys.

Protestujący nie chcą stacji, ponieważ boją się o własne zdrowie, ale też o zdrowie swoich bliskich.

- Poza dokumentami, które dostarczył inwestor, zleciłam opracowanie opinii biegłemu z listy wojewody podkarpackiego, który stwierdził, że ta inwestycja nie będzie uciążliwa dla środowiska i nie będzie mieć żadnego negatywnego wpływu na zdrowie mieszkańców - mówiła wójt - Nie miałam żadnych podstaw prawnych do wydania odmowy - kontynuowała.

Przeciwnicy inwestycji zwrócili się do władz z prośbą o pomoc w podjęciu działań mających na celu jej zablokowanie.

- Wniosek o pozwolenie na budowę nie został jeszcze złożony do starostwa. To dobra wiadomość dla jej przeciwników. Ja nie mam podstaw prawnych, aby uchylić decyzję, ponieważ wszystkie przesłanki ustawowe zostały wyczerpane. Teraz musimy się wspólnie zastanowić, co zrobić dalej - tłumaczyła zastępca wójta.


Którędy przejadą?


Skłądając wniosek o pozwolenie na budowę, inwestor musi udowodnić, że ma dostęp do działki inwestycyjnej. Droga dojazdowa do działki, na której realizowana ma być inwestycja w Kraczkowej, jest drogą prywatną.

- Którędy oni przejadą? To jest droga prywatna. Nie będą mieć dojazdu do tej działki, nawet żeby postawić tę stację - spuentował jeden z mieszkańców Kraczkowej.

Ostatecznie ustalono, że mieszkańcy będący stroną w sprawie, napiszą do gminy wniosek o umożliwienie wglądu w dokumenty, aby móc zapoznać się z jej przebiegiem w sposób szczegółowy i podjąć dalsze działania zmierzające do zaniechania budowy.

redakcja
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Spór o stację bazową telefonii komórkowej, 5.0000 out of 5 based on 4 ratings
redakcja dodany
 
Odsłon: 7719
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (19)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
c35-c1b
~ Mateusz  do ~ i   Tak tylko niby telefonia komórkowa ale z czasem maszt zostanie uposażony w dodatki radioaktywne takie jak LTte czy w grono właścicieli radiówek. To tylko chodzi o biznes na szkodzie społeczeństwa, nie lepiej tworzyć sieci światłowodowe bezpieczne i nieszkodliwe dla społeczeństwa a umożliwiające znacznie dużo większy przesyły danych. A wiele polskich firm się tego podejmuje i szanujmy takie firmy. Pozdrawiam
18 października 2015
+1
-1
e18-d90
~ dfjd   kolejna ciemnota ciemnota i ciemnogród. Bo każdy pewnie kończył studia na telekomunikacji i wie na 100%, że stacje bazowe szkodzą.
10 lutego 2015
+2
-4
b4f-2fb
~ adam   wójt wznowił postępowanie dotyczące budowy tego masztu.
Jakie były ku temu przesłanki jeśli Pani Wicewójt mówiła iż wszystko było w zgodzie z prawem ?
Przecież wójt nie może od tak z czapki wznawiac dowolnego zakończonego postępowania.
9 listopada 2014
+1
-0
55a-9b5
~ niezależny  do ~ ahahhahah   Co takiego w tej sprawie zrobił? Byłeś na spotkaniu w Domu Ludowym w sprawie tego masztu? Jak nie to nie pisz głupot. A światłowody to są rozwieszane ale nie przez sołtysa tylko przez firmę SL-NET z Rzeszowa. Poczytaj sobie to się przekonasz: http://www.sl-net.pl/content/przetarg/zapytanie_ofertowe.pdf. Jest to czysto komercyjne przedsięwzięcie, co do którego sołtys niewiele ma do powiedzenia.
7 listopada 2014
+3
-3
21e-777
~ ahahhahah  do ~ niezależny   Człowieku nie wiesz to nie gadaj głupot sołtys bardzo dużo zrobił w tej sprawie i to dzięki niemu w Kraczkowej już rozwieszaja światłowody i w krótce bd tam internet światłowodowy dla wszystkich mieszkańców.
6 listopada 2014
+4
-2
e6f-271
~ jejku  do ~ jah   nie może być inwestycji niezgodnej z prawem
człowiecze, co ty wypisujesz,
6 listopada 2014
+3
-0
b3d-814
~ power   a telefon kazdy z protestujących oczywiście ma
6 listopada 2014
+3
-4
c41-aeb
~ jah  do ~ jejku   Awantury by pewnie w ogóle nie było gdyby nie czas wyborczy. Czy inwestycja jest zgodna z prawem czy też nie ludziom zawsze coś się nie podoba. Zawsze będzie coś za i coś sprzeciw
6 listopada 2014
+3
-3
4b0-564
~ jejku  do ~ i   gdyby inwestycję prowadzono w zgodzie z prawem wówczas nie byłoby awantury.
6 listopada 2014
+8
-1
c41-aeb
~ i   Komuś chyba zależy na nieczystej grze przed wyborami bo nastawił starszych ludzi przeciwko inwestycji, a tak naprawdę wszyscy w przyszłości korzystalibyśmy z tego. Chcemy mieć lepszy zasięg a co robimy każdą podobną inwestycje blokujemy. W Łańcucie jest masz koło cmentarza otoczony domami i jakoś nikt nie robi takiej afery. Ludzie zastanówcie się przed głupimi nagonkami przed wyborami. Chciano winę za wydaną decyzję przypisać na Wójta a tu Wójcina podpisała tą decyzję jako budowlaniec. Na przyszłość jak ktoś szuka sensacji to niech to robi z głową...
6 listopada 2014
+8
-6
a5f-954
~ niezależny  do ~ :]   Dodatkowo sołtys tłumaczy się, że skojarzył inwestycję z internetem szerokopasmowym i dlatego nic w tej sprawie nie zrobił...
6 listopada 2014
+4
-4
14b-443
~ :]  do ~ typ   niezgodnie z prawem poniewaz mieszkańcy nie byli skutecznie poinformowani. Z nagrania wynika ,że sołtys ich wprowadzał w błąd w dodatku.
postaw sobie taki maszt pod domem i będziesz miał najlepszy zasięg lte we wsi
6 listopada 2014
+9
-0
129-b4d
~ typ  do ~ bboo   Wszystko zgodnie z prawem teraz tylko decyzja nalezy do starosty ktory jest z kraczkowej to pewnie tego masztu nie bedzie, zasiegu tez nie i neta lte pewnie tez
6 listopada 2014
+5
-4
20a-117
~ bboo   w realiach naszej gminy tego rodzaju inwestycje są przepychane w zaciszu gabinetów urzędu przy czynnym współudziale radnych i sołtysów.
To jest parodia samorządności. Krycie się przez władze gminy za procedurami i przenoszenie procedur nad interes społeczny pokazuje ,że osoby te minęły sie z powołaniem i nie gwarantują mieszkańcom bezpieczeństwa.
Dlatego 16 listopada masowo powinnismy pojawić się przy urnach wyborczych.
5 listopada 2014
+12
-5
2b8-d90
~ ja   bo trzeba widziec cos wiecej poza czubkiem swojego nosa
5 listopada 2014
+8
-0
4ff-533
~ ja  do ~ brawo   Tępy to ty jesteś i do tego mega zrozumiały
5 listopada 2014
+10
-5
e26-186
~ brawo   Co za tępi ludzie Ja wiem o inwestycjach w całej gminie a oni nic, nawet o tych koło własnego domu. Trzeba się trochę zainteresować życiem.
5 listopada 2014
+10
-8
14b-443
~ :]   skoro to któras już sprawa gdzie mieszkańcy nie widzieli obweiszczeń to moze problem jest nie z mieszkańcami ale ze sposobem wieszania obwieszczeń ?
5 listopada 2014
+10
-3
157-bdd
~ olaboga   Ciemnogród i zabobin. W Rogóżnie też ciemni ludzie blokowali budowę masztu telekomunikacyjnego. Masztu nie ma. Zasięgu i internetu też nie ma...
5 listopada 2014
+12
-12
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x