Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Nowa droga z Soniny do Łańcuta
Rozmiar tekstu:
AAA
SONINA
2021.02.05 09:38 | aktualizacja: 2021.02.05 09:51

Nowa droga z Soniny do Łańcuta

We środę (3.02.2021) w Urzędzie Gminy Łańcut podpisano umowy na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy drogi gminnej publicznej Sonina - Łańcut oraz rozbudowy drogi gminnej publicznej "Puchałówka" Kosina-Rogóżno.
Nowa droga z Soniny do Łańcuta
Nowa droga z Soniny do Łańcuta

Opracowanie dokumentacji dotyczącej budowy drogi w Soninie wyniesie gminę 67 158 zł. Chodzi o połączenie drogi wojewódzkiej nr 881 w Soninie z ulicą Potockich W Łańcucie. We wstępnych planach jest budowa 900 mb drogi, chodnika na całej długości, oświetlenia drogowego i przebudowa skrzyżowań.

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej "rozbudowy drogi gminnej publicznej Puchałówka Kosina-Rogóżno wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej" będzie kosztowało 96 801 zł. W planach gminy jest przebudowa ponad 2,3 km drogi, budowa chodnika, przebudowa skrzyżowań z drogą powiatową Żołynia-Białobrzegi-Kosina-Gać oraz z drogą gminną Rogóżno od E4 w kierunku toru kolejowego z linią kolejową.

-Na obie inwestycje chcemy pozyskać środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Żeby móc aplikować o pieniądze musimy opracować wcześniej dokumentację. Realizacja obu zadań wpłynie korzystnie na układ komunikacyjny gminy Łańcut. Możliwość połączenia Soniny z Osiedlem Braci Śniadeckich oraz Rogóżna z Kosina poprzez drogi lokalne, a nie jak dotychczas DK 94 to także poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego- mówi Jakub Czarnota, wójt Gminy Łańcut

Wykonawcą obu przedsięwzięć jest firma Obsługa Inwestycji Drogowych Stanisław Cieszyński z Mielca. Wykonawca na oba opracowania ma czas do końca sierpnia 2021 roku. Dokumentacja obejmuje m.in. projekty budowlane i wykonawcze, specyfikację techniczną, kosztorys inwestorski.

źródło fb
Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Nowa droga z Soniny do Łańcuta, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 8234
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
adminek  do klukinski   Podobna sytuacja była z działkami przy teraźniejszej ul.Ulmów.
Chodziły słuchy że ta ulica Ulmów powstała przy działkach należących do radnych.
8 lutego 2021
+3
-3
z tamtej strony Soniny   do BabaJaga   Do Klukinski i Baba Jaga. Po pierwsze ta droga to droga łącząca Soninę z Soniną (bo przy ul.Potockich jest dużo numerów z Soniny. Po drugie dopiero jest to łącznik z Łańcutem. Dzięki tej drodze wreszcie Soniniacy mieszkający po drugiej stronie, odcięci od miejscowości wreszcie będa mogli się łatwiej dostać do Soniny. Po trzecie jest to jedyna droga gruntowa na mapach i w terenie, która łączy wojewódzką drogę z osiedlem Braci Śniadeckich. Jedyna droga, której właścicielem jest gmina Łańcut. O tej drodze mówi się od lat. Po kolejne insynuacje, że ktoś będzie miał nagle działkę budowlaną są nie na miejscu, bo według prawa budowalanego te działki nie zmieną się nagle z rolnych w budowlane, kto budował dom to wie. Oczywiście dzięki tej drobdze będzie się tam można budować pewnie na "rolnika" w tak zwanej zabudowie zagrodowej. Zyskają Polcy i Polaki a nie Sonininki i Soniniacy. Oby jeszcze kolejne drogi bo brakuje chodników.
6 lutego 2021
+8
-1
BabaJaga   Gdyby drogę z Rogóżna do Kosiny zrobić prosto, obok wodociągów to można by było zaoszczędzić ok. 400m czyli prawie 1/3 całej inwestycji.
6 lutego 2021
+3
-0
BabaJaga  do ZawszePodGórkę   Nie, no czasem z górki. Lokalizacja nowej drogi wydaje się rzeczywiście trochę dziwna. Zwykle w takich sytuacjach robi się "nową" drogę tam gdzie istniała kiedyś inna "stara" droga np. gruntowa a tu ni z gruszki ni z pietruszki nowa droga przy działce, która będzie prawie na całej długości tej drogi. Taki właściciel działki rolnej nagle staje się właściciele kilkunastu działek budowalnych przy nowiuśkiej drodze. Przypadki to są przy odmianie rzeczownika.
6 lutego 2021
+6
-5
kingabu  do klukinski   Kretyńska teoaria
6 lutego 2021
+5
-3
ZawszePodGórkę  do klukinski   Więc lepiej nic nie robić i nie będzie podejrzeń. Postaw się na miejscu osoby decyzyjnej i zaakceptuj jakieś rozwiązanie a gwarantuję, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie niezadowolony.
Być może kilka osób skorzysta z tego finansowo, ale ilu kierowcom/mieszkańcom skróci drogę, czas przejazdu i zaoszczędzi paliwo?
6 lutego 2021
+7
-1
klukinski   ktoś konkretnie zarobi na tych działkach z drogi Sonina - Łańcut z polnych działek nic nie wartych na budowalne z chodnikami i asfaltem. Pewnie to nie przypadek wybór lokalizacji
5 lutego 2021
+12
-11
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x