Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Przez tunel już w 2023 roku!
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2021.02.15 15:19 | aktualizacja: 2021.02.15 16:32

Przez tunel już w 2023 roku!

Dziś na zdalnej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego podjęto uchwałę zapewniającą całkowite finansowanie budowy bezkolizyjnego skrzyżowania drogi wojewódzkiej DW 877 na ul. Podzwierzyniec w Łańcucie z linią kolejową nr 91.
Przez tunel już w 2023 roku!
Przez tunel już w 2023 roku!

Zamawiający - Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie na realizację zadania pn "Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik - Leżajsk - Szklary wraz z budową wiaduktu kolejowego w/c linii kolejowej nr 91 Kraków Główny - Medyka oraz budową/przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych w m. Łańcut"., przeznaczył kwotę 31 806 463,44 zł.

Do przetargu staneło 7 firm, najtańszą ofertę przedstawiła firma INTOP Tarnobrzeg Sp. z o.o. na kwote 31 961 919,00 a najdroższą Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB Podbeskidzie sp. z o.o. na kwote 56 191 303,96 zł

O ofertach pisaliśmy w artykule: Siedem ofert na wiadukt/tunel w Łańcucie

Do 20 lutego 2021 r. nastąpi rozstrzygnięcie przetargu na budowę tunelu w Łańcucie.

Na sesji Sejmiku Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl poinformował, że do 20 lutego 2021 r. nastąpi rozstrzygnięcie przetargu na budowę tunelu w Łańcucie. W porządku obrad sesji Sejmiku znalazł się punkt w sprawie zmian w budżecie Województwa Podkarpackiego na 2021 r. Zdecydowaną większością: 28 za, 1 przeciw, 2 wstrzymujących głosów, radni Sejmiku przeznaczyli na ten cel brakującą kwotę pieniędzy.

Zakończenie robót budowalnych dla Etapu 1 (części kolejowej) planowane jest na 15.12.2022 r., dla Etapu 2 (części drogowej) na 31.03.2023 r.

-Wkraczamy w etap budowy bezkolizyjnego skrzyżowania na Podzwierzyńcu w Łańcucie! Tym samym nasze wieloletnie starania przyniosły oczekiwany rezultat. Podjęta uchwała pozwala na podpisanie umowy z wykonawcą, którego zadaniem jest zaprojektowanie w szczegółach i zrealizowanie robót budowlanych. Bezkolizyjne skrzyżowanie na Podzwierzyńcu w Łańcucie rozwiąże ogromny problem z ciągle zakorkowaną drogą. Cieszę się, że udało nam się doprowadzić do realizacji postulatów Mieszkańców i Samorządowców. Dzięki budowie bezkolizyjnego skrzyżowania nastąpi znacząca poprawa jakości życia i bezpieczeństwa użytkowników drogi wojewódzkiej nr 877.- napisał na swoim fb Poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch

-W imieniu samorządowców i użytkowników DW 877 bardzo dziękujemy za podjętą decyzję o budowie tunelu pod przejazdem kolejowym w Łańcucie. Bardzo jesteśmy wdzięczni! Jeśli ta inwestycja zostanie zrealizowana to spełnią się marzenia wyrażane przez lokalną społeczność przez dziesięciolecia. - podziekował Starosta Powiatu Łańcuckiego Adam Krzysztoń

źródło fb
Red
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Przez tunel już w 2023 roku!, 4.0000 out of 5 based on 4 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 24093
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
BabaJaga  Kawałka pasa nie potrafią dobudować, żeby "tiry" pod górkę na Sikorskiego każdej zimy nie blokowały drogi (nawet nie ma gdzie stanąć żeby łańcuchy założyć) a tunel będą budować. Czy od tego tunelu ubędzie samochodów na Podzwierzyńcu i będzie bezpieczniej?
Kiedy łącznik do autostrady?
15 lutego 2021
+35
-4
PiotrT  A gdzie jest pan burmistrz Kumek w tym czasie gdy dzieje się ważne sprawy dla miasta? Przegląda arkusze żeby sprawdzić kogo by tu jeszcze zwolnić żeby wystarczyło pieniędzy na nowy samochód?
15 lutego 2021
+35
-9
Kali  Czyli mamy już wybory na horyzoncie!!! obietnice, obietnice, obietnice. Skąd my to znamy :-)
15 lutego 2021
+28
-3
Ostatnio dodane komentarze
G  do m.lancut@protonmail.com   Podzwierzyniec to obecnie droga o największym natężeniu ruchu w okolicy. Mieszkańcy już od dawna powinni blokować przejścia dla pieszych aby wymusić sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z Kochanowskiego i przejściu dla pieszych (sklepy szkoła ). Wtedy może ktoś z decydentów pojmie , że pomysł tunelu miał sens 40 lat temu !!!!
Teraz potrzeba OBWODNICY czyli NOWEJ drogi !!!!!!
Blokady to niestety jedyny skuteczny sposób zmuszenie urzędników do pracy... (widać to było parę lat temu przy budowie sygnalizacji ze skrzyżowaniem dk94 z drogą na Soninę)
20 lutego 2021
+11
-2
m.lancut@protonmail.com   Budowa tunelu w proponowanej wersji będzie kolejną, po przebudowie drogi 94, nierozważną inwestycją w Łańcucie. Koszty niewspółmierne do efektów! Rozwiązania niewydolne i utrudniające ruch. Czy Łańcut nie zasługuje na nowoczesne rozwiązania?
17 lutego 2021
+22
-2
mieszkaniec1   Przy ulicy Podzwierzyniec wybudować jeszcze Lidla i wyłączyć ją z ruchu, a na poważnie niech powstaje jak najszybciej tunel i łącznik i może coś będzie lepiej. W Łańcucie brak jest pomysłu na rozwiązanie problemów komunikacyjnych od wielu lat i prawdopodobnie dużo się nie zmieni.
16 lutego 2021
+21
-3
TePe   Ulica - arteria jaką jest Podzwierzyniec (zjazd z autostrady i pół powiatu jakie na niej wiszą) zasługuje na każde rozwiązanie infrastrukturalne, które poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu w tym rejonie. Budowę wiaduktu należy traktować jako pierwszy etap, dalej łącznik, obwodnica od planowanego ronda w kierunku Kraszewskiego i DK94. ... jak miasteczko ma się rozwijać. Wiem, że to ambitne, ale o to chodzi.
16 lutego 2021
+24
-3
kingabu  do PiotrT   Może zastanawia się ze swoim sztabem jak to ogłosic zeby wyszło ze to jego zasługa :]
16 lutego 2021
+19
-6
PiotrT   A gdzie jest pan burmistrz Kumek w tym czasie gdy dzieje się ważne sprawy dla miasta? Przegląda arkusze żeby sprawdzić kogo by tu jeszcze zwolnić żeby wystarczyło pieniędzy na nowy samochód?
15 lutego 2021
+35
-9
andyla  do BabaJaga   To teraz TIRy będą pięknie wywijać na 2 rondach.
15 lutego 2021
+21
-1
andyla   "Przez tunel już w 2023 roku!" - a łącznik do autostrady w 2123! A mieszkańcy Podzwierzyńca i okolic niech się dalej męczą ze zwiększonym ruchem drogowym. Brawo, kolejny "sukces" władz lokalnych.
15 lutego 2021
+21
-3
rakszawiak   łacznik by się bardziej przydał zebym do rakszawy pijany mógł szybciej i bezpiecniej dojechać
15 lutego 2021
+16
-15
BabaJaga   Kawałka pasa nie potrafią dobudować, żeby "tiry" pod górkę na Sikorskiego każdej zimy nie blokowały drogi (nawet nie ma gdzie stanąć żeby łańcuchy założyć) a tunel będą budować. Czy od tego tunelu ubędzie samochodów na Podzwierzyńcu i będzie bezpieczniej?
Kiedy łącznik do autostrady?
15 lutego 2021
+35
-4
Kali   Czyli mamy już wybory na horyzoncie!!! obietnice, obietnice, obietnice. Skąd my to znamy :-)
15 lutego 2021
+28
-3
hanan@onet.pl   .....Wkraczamy w etap budowy bezkolizyjnego skrzyżowania na Podzwierzyńcu w Łańcucie... czyli???
15 lutego 2021
+13
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x