Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Rabunek w Kraczkowej
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Będzie kolejne rondo
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2021.12.14 12:21 | aktualizacja: 2021.12.14 12:23

Będzie kolejne rondo

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie ogłosiła decyzję o budowie skrzyżowania w ruchu okrężnym (ronda) na drodze krajowej nr 94 (611,5 km) z drogą powiatową nr 1522R w Krzemienicy. (przy Bruk Bet)
Będzie kolejne rondo
Będzie kolejne rondo

Dzięki staraniom Zarządu Powiatu Łańcuckiego, wspartym uchwałami intencyjnymi Rady Powiatu Łańcuckiego, Rady Miasta Łańcuta, Rady Gminy Łańcut i Rady Gminy Czarna zadanie to uzyskało rządowe dofinansowanie.

Podjęte na początku tego roku działania przyniosły efekt, gdyż Rada Ministrów w uchwale 23 lutego 2021 r. przyjęła "Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 2021-2024".

Według danych Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie, tylko w 2020 r. doszło do siedmiu zdarzeń drogowych, których przyczyną było duże natężenie ruchu i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, przy włączaniu się do ruchu, zwłaszcza z drogi powiatowej. Także w mijającym roku miało miejsce kilka niebezpiecznych kolizji.

W 2022 r. rozpocznie się realizacja zadania w formule zaprojektuj-buduj, które przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego na tym skrzyżowaniu. Warto zauważyć, że wspólne działania administracji rządowej i samorządowej dobrze służą naszym mieszkańcom i przedsiębiorcom. Obecnie szybkość realizacji tej inwestycji będzie zależeć od sprawnego przeprowadzenia procedur z ustawy prawo zamówień publicznych i wyłonienia wykonawcy. Ważna też będzie współpraca z inwestorem właścicieli nieruchomości, zwłaszcza tych należących do firm Bruk-Bet czy Bimex-Böllhoff, na terenie których zostanie zaplanowana budowa ronda.

O rondzie koło Bruk Betu pisaliśmy w lutym : Rondo koło Bruk-Betu?

źródło powiat lancut
R.Kochman /Red
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Będzie kolejne rondo, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
R.Kochman /Red dodany
 
Odsłon: 10216
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
hanan@onet.pl   nie rozumie po co czekać zróbmy Łańcut dzielnicą Rzeszowa, zbudują ronda na całej trasie ot i super, w zamian likwidacja Starostwa, Urzędu Miasta, Gminy i kolosalne oszczędności w budżecie
21 grudnia 2021
+2
-2
Alikow   Nie chcę myśleć ile będzie niebezpiecznych sytuacji, gdy auta jadące od Kraczkowej z prędkością ok. 80-90 km/h po pokonaniu łuku w lewo (zakręt z zasłaniającym murkiem na środku) natrafią na stojące i oczekujące na włączenie się do ronda inne auta. Jednak górki na Grabskim trochę wyhamowują prędkość przed samym Łańcutem. Oj będzie się działo....
16 grudnia 2021
+8
-11
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x