Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Najwięcej Michałów i Julii
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2015.01.19 15:11 | aktualizacja: 2015.01.19 15:14

Najwięcej Michałów i Julii

Z danych Urzędu Stanu Cywilnego wynika, że w minionym roku w Łańcucie zarejestrowano więcej narodzin, niż zgonów. Najczęściej wybieranymi dla dzieci imionami były Michał i Julia.
Najwięcej Michałów i Julii
Najwięcej Michałów i Julii

W minionym roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łańcucie sporządzono 505 aktów urodzeń (z tego 36 dzieci urodzonych zostało zagranicą) i 509 aktów zgonu. Trzy najpopularniejsze imiona, jakie nadawano dziewczynkom, to: Julia, Aleksandra i Maja. Wśród imion chłopięcych królowały: Michał, Kacper i Szymon.

W łańcuckim USC w 2014 roku zawarto 248 małżeństw. Zarejestrowano jednak 56 rozwodów.

Jeżeli chodzi o dane dotyczące miasta Łańcuta, statystyki mówią o większej liczbie urodzin, niż zgonów. W ubiegłym roku urodziło się 162 łańcucian. Zmarło natomiast 157 obywateli miasta. Zawarto tu 168 małżeństw. Doszło jednak do 32 rozwodów.

redakcja
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Najwięcej Michałów i Julii, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
redakcja dodany
 
Odsłon: 4986
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
2b6-c2b
~ k  do ~ (c)   2015 rokiem Moniki i Romana
21 stycznia 2015
+2
-1
455-f6b
~ ja  do ~ (?)   to chyba komentarz do władzy.. która właśnie nie widzi tych małych rzeczy..
20 stycznia 2015
+0
-1
fef-dbe
~ Z  do ~ (c)   niedługo pozostanie tylko rewolucja, ci od franków już się budzą, ja sam mam zagrożona prace i wrazie czego zastanawiać się nie będę DALI NAM PRZYKŁAD GÓRNICY JAK POSTąPIĆ MAMY
20 stycznia 2015
+2
-0
3af-583
~ (c)  do ~ (?)   Czyli proponujesz rewolucję? Nie przejdzie... Patrz bardziej realnie(oczywiście zgodzę się z Tobą z tym,że tak by było lepiej i szybciej)
Łańcut od lat nie ma dobrego gospodarza,który by się potrafił zająć ważnymi sprawami...troszkę to tak jak leczenie objawowe...a tu potrzeba profilaktyki...wyobraźni... Piękny przykład mamy po sąsiedzku w Rzeszowie,gdzie pan Tadeusz potrafi nie tylko zająć się sprawami bieżącymi ale również spojrzeć kilka lat do przodu...
Myślę,że naszym problemem nr 1 jest brak wizji przez ekipy rządzące... przecież takie to proste...stworzyć realny plan rozwoju,który otrzyma poparcie jak największej liczby mieszkańców i spodnie robocze na ***** podwinąć,zdyscyplinować wszelkie podległe urzędy i zapracować solidnie na tę przecież nie niską (w stosunku do szarego obywatela) pensję... takie to trudne?
20 stycznia 2015
+3
-2
857-5c4
~ (?)  do ~ ja   Często się śmiejesz z własnych "żartów" ? nie musisz odpowiadać.
Wiem, że pisanie nazw własnych, to nie jest najważniejsza rzecz pod słońcem, ale małe rzeczy składają się na wielkie, jak lekceważąco traktujesz małą ojczyznę - Łańcut, to jak będziesz traktował tę wielką Ojczyznę - Polskę ?!
20 stycznia 2015
+2
-0
857-5c4
~ (?)  do ~ (c)   Zgadzam się z Tobą całkowicie, ale żeby stworzyć przyjazne warunki rozwoju, i jak to określiłeś, mocny fundament na którym można budować, należy zmienić cały system, który jest po prostu chory. Samorządowe samowolki zaś kończą się często kryminałem, no chyba, że sukces jest wymierny, wtedy pod niego podpina się każdy. W Polsce istnieje przeświadczenie, że gangrene można leczyć aspiryną, a to nie prawda, nam trzeba amputacji tego chorego systemu, w którym władza ma władzę dla władzy (kratokracja), klasa średnia przestaje istnieć, a głównym źródłem dochodu, jest dojenie coraz to wyższymi podatkami, najbiedniejszych.
20 stycznia 2015
+2
-0
352-707
~ ja  do ~ (?)   problem nr 1... hahaha..
20 stycznia 2015
+1
-1
33e-122
~ (c)  do ~ (?)   Wybacz,ale nie bardzo rozumiem tych skrótów przez Ciebie użytych ...alternatywą dla Łańcuta jest stworzenie tu przyjaznych warunku rozwoju przedsiębiorczości,to jest podstawa,fundament na którym można coś budować...coś co sprawi,że miasteczko zamiast umierać zacznie się rozwijać...rozwój przedsiębiorczości musi mieć podłoże stabilne i przyjazne...tego oczekuje od naszych władz,aby o to zadbały... zamiast przepychać się tam na swych stołeczkach.
Tak w naszym miasteczku jak i w kraju
20 stycznia 2015
+3
-3
444-a55
~ (?)  do ~ ja   też jestem mieszkańcem Łańcuta, ale w przeciwieństwie do Ciebie, nazwę mojego miasta piszę z dużej litery
20 stycznia 2015
+3
-1
444-a55
~ (?)  do ~ (c)   a jaką widzicie alternatywę dla Łańcuta ? ja też mam wiele zastrzeżeń, ale jak alternatywą ma być ZSL, to lepsze już, jakże modne w 2007 - "mniejsze zło"
19 stycznia 2015
+3
-0
33e-122
~ (c)  do ~ (?)   No cóż nie zaprzeczę,że tak jest,bo to by nie było prawdą...a zależy mi na prawdzie... Choć można podyskutować na temat prawicy... w moim mniemaniu prawica to nie pani Rupar ani jej prezes...ten podział na prawicę i lewicę błędnie został po 89 roku ustawiony (tu chyba nie ma wątpliwości) Więc argument,że atakuję i krytykuję prawicę...to nie prawda. Krytykuję głupotę i fałsz... a że tego sporo widzę tak w kościele jak i w środowisku potocznie zwanym prawicowym...no cóż... ale nie mam oporu aby skrytykować kogokolwiek z obozu przeciwnego i często to zresztą robię.
Czy naprawdę te przepychanki i kupczenie stanowiskami w naszym mieście Ci odpowiada?
Jeżeli nie widzisz tu jakiś sprzeczności to...gratuluję. Dla mnie to jest niestrawne i obrzydliwe.
Moim czasem też nie musisz się przejmować...pracuję przy komputerze...a że pracuję dużo więc...nie ma z tym nikt problemu.
19 stycznia 2015
+4
-4
352-707
~ ja  do ~ (?)   bo my mieszkańcy łańcuta widzimy prawdziwe problemy w tym mieście, a władza która ma narzędzia by te problemy zniwelować tego NIE ROBI !!!
19 stycznia 2015
+3
-2
444-a55
~ (?)   wnioski z powyższego ? wymieramy i emigrujemy ! więcej Polaków umiera niż się rodzi, niedługo staniemy się społeczeństwem starców, na których emerytury nie ma kto pracować. A tymczasem w rządowych mediach mówią, że jest super, fajnie i cool, cieszymy się bo weszliśmy do EU i Polacy mogą tyrać na PKB innych zostawiając w kraju tych, których ubywa, jak w krajach objętych działaniami wojennymi. Wskaźnik dzietności w Polsce to 1,3, zaś aby społeczeństwo było samoodnawialne musi wynosić 2,1.
Co do imion, najładniejsze są imiona tradycyjne polskie, nazywanie dzieci imionami gwiazd z amerykańskich seriali, sportowców i innych celebrytów, jest robienie dzieciom krzywdy na całe życie, jak słyszę np. Vanessa albo jakis Kevin (!)w połączeniu z jakimś pospolitym polskim nazwiskiem, to ogarnia mnie politowanie nad protoplastami nazwania tak dziecka
19 stycznia 2015
+9
-2
444-a55
~ (?)  do ~ (c)   w Twych komentarzach można zauważyć pewną prawidłowość, tzn. o jakim by temacie nie była dyskusja, wszystko z Twej strony kończy się krytyką
1. Rupar
2. Prawicy
3. Kościoła
z wielką wyrozumiałością dla innych. Mania, zemsta czy mamy do czynienia z niedoszłym ...?
Poza tym, skąd Ty masz tyle czasu żeby tak używać sobie na ww. ?
19 stycznia 2015
+6
-5
352-707
~ ja  do ~ (c)   hahahahaha !!
19 stycznia 2015
+3
-3
33e-122
~ (c)  do ~ (c)   :-)dwa minusy:-) pozdrawiam pani Joasiu i panie Henryku:-)
19 stycznia 2015
+6
-4
672-c0b
~ (c)   W tym roku z pewnością się to zmieni...myślę,że Henryk i Joanna będą w czołówce :-))
19 stycznia 2015
+11
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x