Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Burmistrz będzie ubiegać się o reelekcję
Sławomir Rejman kandydatem na burmistrza
Działki na sprzedaż w Soninie
Barbara Czechowicz kandyduje na stanowisko wójta
home > Start > Aktualności > Nowy blok? Mieszkańcy osiedla mówią: "NIE!"
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2015.03.02 07:29 | aktualizacja: 2015.03.02 10:02

Nowy blok? Mieszkańcy osiedla mówią: "NIE!"

O nowym bloku mającym powstać na os. 3 Maja jego mieszkańcy dowiedzieli się z pism, które otrzymali z urzędu miasta. Budowa wiąże się m.in. z likwidacją obecnego placu zabaw dla dzieci czy terenów zielonych. W sobotę w tej sprawie odbyło się zebranie osiedlowe.
Nowy blok? Mieszkańcy osiedla mówią: "NIE!"
Nowy blok? Mieszkańcy osiedla mówią: "NIE!"

Wśród mieszkańców os. 3 Maja zawrzało, kiedy dwa tygodnie temu wybrani z nich otrzymali od burmistrza pisma informujące o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy. Jak się okazało, na osiedlu stanąć ma kolejny blok, do którego poprowadzi nowa, wewnętrzna droga dojazdowa.

W pięciokondygnacyjnym budynku powstać ma ok. 60 mieszkań. W jego podziemiach zlokalizowane mają być garaże. Dodatkowe miejsca postojowe ma zapewnić nowy parking przed nowym blokiem. - O mającym powstać bloku dowiedzieliśmy się z pism urzędowych. Nikt nie konsultował z nami tej sprawy, nikt nie powiadomił o planach, jakie ma Spółdzielnia Mieszkaniowa - żali się jedna z mieszkanek osiedla.

Właściciel terenu znajdującego się pomiędzy łańcuckim gimnazjum a blokiem nr 8 od dłuższego czasu chciał sprzedać działkę. Bezskutecznie. Do działki nie ma dojazdu. Teraz m.in. na tym terenie stanąć ma nowy blok. - Jeśli Spółdzielnia chce wykupić ten teren, powinno się przede wszystkim zapytać mieszkańców o ich potrzeby. Tam można by przecież zrobić garaże, zostawiając obecne tereny zielone. Ale o nasze potrzeby nikt nas nie pyta - narzeka przeciwniczka budowy nowego bloku.

Przy nowoczesnym apartamentowcu powstać mają ogródki działkowe, plac zabaw dla dzieci czy zieleniec. Właściciele nowych mieszkań stworzą wspólnotę mieszkaniową. - Podejrzewamy, że jeśli zechcą się od nas odgrodzić, nie będziemy mieć dostępu do ich parkingu czy placu zabaw, a żeby zrobić dojazd do nowego budynku, wybetonują teren pod naszymi oknami - skarży się mieszkanka bloku nr 7. - Na osiedlu Generała Maczka na ponad 8-hektarowej powierzchni stoi 21 bloków , a na naszym osiedlu, na powierzchni 1,74 ha stoi ich 11. I teraz ma powstać kolejny? - zastanawia się.

Wzburzeni mieszkańcy bloków sąsiadujących z terenem, na którym stanąć ma nowy apartamentowiec, przez kilka dni zbierali podpisy przeciwko tej inwestycji. - W piśmie do burmistrza sprzeciwiamy się budowie nowego bloku. Podpisało się pod nim 34 z 35 mieszkańców osiedla, którzy są stroną w tej sprawie. Poza tym w urzędzie miasta złożyliśmy drugie pismo, w którym żądamy przyznania statusu strony pozostałym mieszkańcom. W 4 blokach, które zdązyliśmy obejść, podpisy złożyło 55 osób - opowiada jedna z inicjatorek sobotniego spotkania.

Ponadto, jak zauważyła jedna z osób obecnych na zebraniu, na dokumentach projektowych widnieje data 10.03.2014. - Widocznie ta inwestycja jest planowana już od dawna, a my dowiedzieliśmy się o niej dopiero teraz - mówi i ze zdumienia przeciera oczy.

Swoje wsparcie mieszkańcom osiedla obiecała radna Jolanta Kluz-Zawadzka. Przeciwnicy budowy nowego bloku we wtorek pojawić mają się w urzędzie miasta na obradach Komisji ds. gospodarki miejskiej. - Będziemy protestować do skutku - zapowiadają.

Redakcja
REKLAMA
Oceń:
6 głosów
Nowy blok? Mieszkańcy osiedla mówią: "NIE!", 3.6667 out of 5 based on 6 ratings
Redakcja dodany
 
Odsłon: 10134
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (19)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
24a-77a
~ Mateusz  To bardzo istotna sprawa dla mieszkańców osiedla. Myślę że było by wskazane aby przynajmniej ci co mieszkają najbliżej mieli wpływ na kształt swojego podwórka. Dziękuje za podjęcie i nagłośnienie tematu, w końcu ktoś się interesuje zwykłymi ludźmi w tym mieście. Mam nadzieje że redakcja będzie monitorowała sprawę.
2 marca 2015
+24
-10
Ostatnio dodane komentarze
a8d-85c
~ dave  do ~ neo   Obawiam się że właśnie taka duża ilość samochodów będzie. Większość rodzin, w których pracuje dwie osoby, potrzebuje 2 samochody. Nie wydaje mi się, że mieszkania w nowym bloku kupią emeryci i renciści, którym nie potrzeba dwóch samochodów.
Inna sprawa, to jaki wyjdzie stosunek terenów zielonych do terenów zabudowanych po wybudowaniu kolejnego bloku?. Tereny zielone = 0. Same bloki i parkingi. Przecież to jest regulowane prawem. Tu też Łańcut nie musi się do żadnych norm stosować?
3 marca 2015
+2
-3
b67-ec3
~ 3x NIE!   przecież tam stoi GRUSZKA MELAŃŻOWKA !!!
2 marca 2015
+5
-3
392-1d5
~ power   Kiedyś były lepsze czasy bo zwykły obywatel mógł sie poskarżyc na jakąs niegodziwość u sekretarza Partii. Teraz najwyżej może zabiegac o audiencje u biskupa.
2 marca 2015
+6
-7
5c7-d2a
~ kli   A czy koty też biorą udział w proteście?..:P
2 marca 2015
+9
-6
c8e-ccf
~ Paola  do ~ eko   jak ci sie tu nie podoba sam sie przenieś!!!
2 marca 2015
+5
-6
c8e-ccf
~ paola  do ~ sok   spółdzielnia jaka jest każdy widzi. raz jej wychodzi ( bramy wjazdowe - choć nie bez trudu) raz nie (sprawa nowego bloku).Odkąd nasze pokolenie 40+ wyszło z domu przez ostatnie 20 lat 3 go maja było osiedlem emerytów 70 %.(cicho, blisko i znajomo). Odkąd mieszkania są własnościowe pozostałe 30% mieszkańców to tzw przejsciówka: mieszkam na swoim ale sie buduje, lub emigruje, oraz typowo wynajmuje i nic mnie nie rusza. Pomijam fakt fatalnej komunikacji osiedla (ciasne drogi ewakułacyjne itd). Nowy blok to duży błąd. Pomijam fakt uzbrojenia terenu, bytnośći maszyn budowlanych i HAŁASU ...Ten kawałek zielonego co jeszcze nam został trzeba zostawić (nie wszyscy maja siły isć do parku zeby dopaść kawałek ławeczki nie obijając sie o turystów... I wisienka na torcie PRZEDSZKOLE które wynajmuje sale na naszym osiedlu za spore pieniądze) nie ma racji bytu, jeżeli zlikwiduje sie plac zabaw (nie zależnie jaki by nie był) i przed jego głównym wejście zlokalizuje sie główną drogę dojazdoą bez chodnika!!! Po takich zmianach (jeśli dojdą do skutku) życze zarządowi spółdzielni po(d)wod(ż)enia bo ludzie im sami taczki kupią
2 marca 2015
+10
-6
Ten komentarz został oznaczony jako spam
033-d00
~ neo  do ~ Olka   W podziemnych garażach. I nie sądzę, żeby 60 mieszkań oznaczało 120 samochodów.
2 marca 2015
+5
-9
8ce-f86
~ Olka   Od kilku lat jestem mieszkanką osiedla. Zawsze mam tu problem z parkowaniem. Osiedle jest przepełnione. Nie ma szans bym mogła córkę samą puścić przed blok czy na plac zabaw, bo ruch samochodów jest tu ogromny. Jeśli powstanie nowy blok na 60 mieszkań to samochodów dojdzie ok 120, a parking powstanie na 30 miejsc. Gdzie będzie parkować reszta?
2 marca 2015
+7
-8
14b-443
~ a   Nowy blok?
Przyszli mieszkańcy mówią TAK :-)
2 marca 2015
+13
-12
c67-481
~ co  do ~ mlody   hehehe a jaką korzyść z nowego bloku będą mieć młodzi z osiedla że są za bo nie rozumie??. Też jestem młoda i jestem przeciw więc może nie wypowiadaj się za wszystkich.
2 marca 2015
+10
-7
c67-481
~ dora   Osiedle jest przeładowane samochodami ludzie staja na trawnikach bo nie mam miejsc. Po wybudowaniu nowego bloku to będzie jakaś masakra. 60 dodatkowych mieszkań a 30 miejsc parkingowych. Budują się nowe bloki na księżych polach może warto sprawdzić ile osób jest chętnych na nowe bloki własnie tam.
2 marca 2015
+15
-10
cc9-532
~ PJJ   Zapyziałe mochery tylko by protestować chciały :P
2 marca 2015
+8
-15
24a-77a
~ Mateusz   To bardzo istotna sprawa dla mieszkańców osiedla. Myślę że było by wskazane aby przynajmniej ci co mieszkają najbliżej mieli wpływ na kształt swojego podwórka. Dziękuje za podjęcie i nagłośnienie tematu, w końcu ktoś się interesuje zwykłymi ludźmi w tym mieście. Mam nadzieje że redakcja będzie monitorowała sprawę.
2 marca 2015
+24
-10
4d1-99c
~ takita   Stare dziady wszystkiemu sie sprzeciwiają a co oni maja do gadania, nich buduja nowe bloki i jest git. Niech siedza cicho i tyle banda mocherow.
2 marca 2015
+8
-20
18d-9e1
~ mlody   Mlodzi z osiedla sa za ale starsi sa na nie. Precentowo na tymo osiedlu jest tak mlodzi 30% starsi 70%
2 marca 2015
+7
-11
454-6a1
~ 3go   a ja jestem za budową nowego bloku!! tylko boję się ujawnić bo mnie babcie i dziadzie publicznie zlinczuja
2 marca 2015
+12
-14
695-a65
~ eko   Lokalizacja świetna.
A stare bloki przenieść na jakieś przedmieścia.
2 marca 2015
+12
-16
89b-3d3
~ sok   lokalizacja super, z chęcią jakby było mnie stać kupiłbym tutaj mieszkanie :D. albo zrobić tak - tylko znowu mieszkańcy się nie zgodzą - zburzyć wszsytkie bloki jeden po drugim i budować je od nowa w nowej stylistyce funkcjonalne z windami z parkingami podziemnymi. można?
2 marca 2015
+9
-12
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x