Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Stracił prawie 85 tys. zł
"Markowianie" o swoim projekcie
Wpadła w poślizg i dachowała
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w Łańcucie
home > Start > Aktualności > Zwolnienie za poglądy?
Rozmiar tekstu:
AAA
MARKOWA
2015.04.13 13:11

Zwolnienie za poglądy?

Zgodnie z zarządzeniem wójta gminy Markowa Urszula Opałka funkcję dyrektora Centrum Kultury Gminy Markowa będzie pełnić tylko do końca kwietnia - z tą decyzją nie mogą pogodzić się mieszkańcy gminy.
Zwolnienie za poglądy?
Zwolnienie za poglądy?

Brak osobistego bieżącego kontaktu z wójtem gminy, nieprzeprowadzenie reorganizacji Centrum Kultury Gminy Markowa, w szczególności zracjonalizowania poziomu zatrudnienia, nieprzeprowadzenie informatyzacji jednostki, brak właściwego zagospodarowania oraz utrzymania urządzeń rekreacyjno-sportowych, bałagan w pomieszczeniach, brak konsultacji z wójtem co do organizacji imprez, brak zaangażowania w kreowanie pozytywnego wizerunku gminy, nieprawidłowe zarządzanie i gospodarowanie majątkiem CKGM czy częste zajmowanie się własnym psem w czasie pracy - to wybrane argumenty, którymi wójt Tadeusz Bar uzasadnił odwołanie Urszuli Opałki ze stanowiska dyrektora CKGM.

- W listopadzie ubiegłego roku, jeszcze przed drugą turą wyborów pani dyrektor odebrała nagrodę z rąk wójta za sumienne wykonywanie obowiązków. Pod koniec grudnia wójt złożył wizytę pani dyrektor. Podczas rozmowy padła sugestia na temat "reorganizacji kadrowej", ze wskazaniem na jednego z pracowników. Następnie na sesji rady gminy zapada uchwała, na mocy której zabrane zostały pieniądze z budżetu centrum kultury, które przeznaczone mają być na budowę chodnika w Husowie - mówiła na wczorajszym spotkaniu, które odbyło się w Centrum Kultury Gminy Markowa, Maria Gonciarz.

- Nigdy nie dostałam żadnego upomnienia, żadnej nagany ani ustnie, ani na piśmie poza jednym, które dostałam stosunkowo niedawno. W tym samym piśmie, w którym była prośba o wykonanie budżetu był akapit dotyczący mojego psa. Zdarzało się faktycznie, że przywoziłam psa na prośby dzieci. Po tym piśmie jednak pies nie był tu ani raz - opowiadała Urszula Opałka.

- Kiedy miałam zacząć pracę na stanowisku dyrektora, usłyszałam, że pracę stracić ma wcześniejszy dyrektor, pan Jan Kilian. Na co się nie zgodziłam. Po ostatnich wyborach kazano mi zwolnić z pracy Mirosława Maca, który wspierał kampanię kontrkandydatki wójta. Osobiście nigdy jednak nie zrobię niczego, co jest wbrew mojemu sumieniu - relacjonowała Opałka.

- Tu nie ocenia się pracy pracownika, tylko jego poglądy - stwierdziła jedna z mieszkanek Markowej.

Ze względu na obchody rocznicy wydarzeń w Katyniu oraz katastrofy smoleńskiej, wójt Tadeusz Bar nie mógł uczestniczyć we wczorajszym spotkaniu. Jego zarządzenie o odwołaniu ze stanowiska obecnej dyrektor, ta zaskarżyła w sądzie. Nawet jeśli Urszula Opałka wygra sprawę sądową, nie będzie mogła pełnić już funkcji dyrektora. Do sprawy wrócimy.

redakcja
REKLAMA
Oceń:
34 głosy
Zwolnienie za poglądy?, 4.5588 out of 5 based on 34 ratings
redakcja dodany
 
Odsłon: 13998
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (51)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
d9f-434
~ rodzić  Jak tak można? tyle dobrego dla spolecznosci robi człowiek i tu nie mowie tylko o Pani Uli ale o innych osobach z centrum kultury. Brawo za zwołanie takiego zebrania i dużą frekwencje . Również za pojawienie się lokalnych mediow. I mam nadzieje że nie tylko na nich sie zakończy. Także TVP nowiny i inni zapraszamy do markowej
13 kwietnia 2015
+51
-8
568-9b2
~ Marc  Brawo! Czyli nie mam po co wracać do Markowej po studiach. Nic się nie zmienia. Ludzi, którzy chcą zmian lub robią coś z własnej inicjatywy trzeba zniszczyć, ponieważ mogą zagrozić czyjemuś stanowisku. A odnośnie tekstu "brak konsultacji z wójtem co do organizacji imprez" to już całkowita przesada. Moim zdaniem wójt powinien zajmować się ważniejszymi zadaniami. Od organizacji imprez są właśnie pracownicy CKGM i robią co mogą w ramach przyznanego budżetu. Ale temu wszystkiemu jesteśmy winni sami, ponieważ przez ignorancję, władzę otrzymali niewykształceni, bez doświadczenia w dziedzinie administracji ludzie.
13 kwietnia 2015
+44
-5
89b-3d3
~ sok  widzę że waszemu wójtowi nie zależy na kolejnych wyborach
13 kwietnia 2015
+38
-3
Ostatnio dodane komentarze
30e-583
~ Markowianin   W Markowie tak jest za tego wójt tylko bunkier nic dla Obywateli i Młodzieży dobrych ludzi się zwalnia wszędzie tylko znajomi
26 lutego 2016
+6
-0
568-9b2
~ Marc  do ~ power   Muszę powiedzieć, że w możliwy dla mnie sposób działałem w CKGM. Byłem członkiem amatorskiej grupy teatralnej. Może nie jest to najwspanialsza rzecz jaka istniała w Markowej, jednak ludzie czasem lubili zobaczyć nowe rzeczy. Próbę wznowienia działalności teatru podjęła Pani Opałka. Kilkakrotnie dzwoniła do mnie w tej sprawie. Miały powstać też wakacyjne warsztaty teatralne prowadzone przez osobę z odpowiednim doświadczeniem, jednak z tego co wiem odzew młodzieży był znikomy. Aktualnie studiuję w Krakowie. Z tego powodu rzadko jestem w domu,więc nie mam możliwości takiego udziału w życiu społeczno-kulturalnym Markowej. A na gotowe nie czekam. Członkowie grupy poświęcali dużo swojego czasu na przygotowania. Chcesz zmian ? Robisz coś w tym kierunku ? Masz doświadczenie ? Chętnie wysłucham twoich pomysłów, propozycji. W miarę możliwości dołączę i postaram się wnieść jak największy wkład.
28 kwietnia 2015
+2
-1
9e2-618
~ mix  do ~ l   Ula pokolenie 40+.
19 kwietnia 2015
+3
-1
9e2-618
~ zetor  do ~ anet   nie ma ludzi nie zastąpionych, a z panią Opałką to nie jest tak do końca jak ją bronicie.
19 kwietnia 2015
+5
-7
fcd-10c
~ anet do power   Może przyjść nawet cudotwórca, tylko jak będzie miał niski budżet to i z pustego Salomon nie naleje!!w dodatku jak mu jeszcze będą podcinać skrzydła!!i nie sądzę abym w najbliższej przyszłości musiała to "odszczekiwać", jeżeli już komentujesz to może troszkę kulturalniej dobieraj słowa, chyba że kultura jest Ci obca.
16 kwietnia 2015
+5
-0
ceb-b7f
~ power  do ~ Marc   czyli chcesz wracac na gotowe? Lubisz miec wszystko podane jak na talerzu? A może bys tak tu zakasał rekawy i wziął sie do roboty razem z innymi którzy tez chca zmian?. Co , boisz się?
16 kwietnia 2015
+3
-6
ceb-b7f
~ power  do ~ anet   Jeśli następca Pani Uli bedzie jeszcze lepszy niz ustępujaca pani dyrektor, to odszczekasz swoje insynuacje? Nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło byc lepiej ,prawda?
16 kwietnia 2015
+5
-7
75d-d22
~ misia   Bar wzięty !, jak pisał jeden z klasyków
15 kwietnia 2015
+4
-1
fcd-10c
~ anet   Od wielu lat obserwuję zmiany zachodzące w Markowej, muszę stwierdzić, że od jakiś pięciu lat Markowa robi się zapyziałą miejscowością, przystanki brudne zaniedbane, chodniki zarośnięte,odcięta od świata! W soboty i niedzielę brak połączeń autobusowych a nie wszyscy jak twierdzi Pan Wójt mają po trzy samochody pod domem i prawo jazdy! Można tak wyliczać bez końca.Światełkiem w tunelu była Pani Opałka, która pchnęła życie kulturalne , zaczęło się coś dziać, rozwijać i co ?koniec dobrego!Trzeba się przecież odwdzięczyć tym , którzy oddali głosy na wyborach, trzeba teraz spłacić dług wdzięczności wyborcom w Husowie.A nasza młodzież i dzieci będą przesiadywać na przystankach i pić piwo z nudów bo wątpię, aby znalazł się ktoś kto poprowadzi CKGM lepiej niż Pani Opałka.
15 kwietnia 2015
+16
-7
377-208
~ dentka  do ~ straznik   dla twojej wiadomości nie robie tego co ty, tylko kształcę się naukowo by wyrosnąć na mądrego i przedsiębiorczego człowieka w przeciwieństwie do niektórych
14 kwietnia 2015
+5
-1
44d-fd2
~ lodołamacz   Na forum zawrzało, czyli jest coś co oburza czytających ze zrozumieniem i tych którzy mają z tym problem. Pani Urszula Opałka nie podda się bez walki jeżeli zarzuty wójta są bezpodstawne, a to nie trudno udowodnić. Główną rolę odegrają w tej trudnej sprawie, pracownicy CKG Markowa, i mieszkańcy gminy Markowa będący z kulturą " za pan brat ?". Pani Urszula Opałka jest bez wątpienia wartościowym animatorem kultury co udowadnia to od wielu lat, jako instruktor tańca i w dziedzinie sztuki plastycznej. Twórczość Jej jest wysoko oceniana, również jako organizatora imprez artystycznych, przez społeczeństwo naszego regionu.
14 kwietnia 2015
+17
-3
333-eb0
~ wiesio  do ~ pet   a może ten pies też tańczy w zespole;)
14 kwietnia 2015
+6
-0
333-eb0
~ marek  do ~ ehhhhhhhh   no psa w godzinach pracy na pewno nie wyprowadza;)
14 kwietnia 2015
+2
-4
090-c21
~ Wind  do ~ jarek   Najpierw niech oni się podpisują - szanowna trzyosobowa redakcja.
Usuwać jest łatwiej niż napisać coś sensownego.
14 kwietnia 2015
+1
-8
4b3-9db
~ straznik  do ~ dentka   a ty co robisz caly dzien? zbijasz baki chyba
14 kwietnia 2015
+0
-1
510-d66
~ Kalimu   Widzę żę Pan WIND ... blisko Wójta siedzi :) albo nim jest, teraz płacz.
14 kwietnia 2015
+2
-1
377-208
~ dentka   tak wogóle to ten wójt jest najgorszym wyborem : nic nie robi, podpisuje się pod zrobionymi zadaniami innych i całymi dniami nie ma go w pracy bo musi sobie pojeździć służbowym autem ... takich ludzi powinno się od razu zwalniać jak on
14 kwietnia 2015
+15
-3
47b-c43
~ kermit  do ~ lubmiła   rety, naprawdę?
14 kwietnia 2015
brak ocen
2aa-c0c
~ stary  do ~ lubmiła   dla nie wtajemniczonych ZBUKI to zgniłe, stare jaja
14 kwietnia 2015
+9
-0
849-4a1
~ lubmiła  do ~ obserwator   Ma jaja? Chyba zbuki!
14 kwietnia 2015
+9
-3
f12-25d
~ jarek  do ~ Wind   Podpisze się z imienia i nazwiska a potem pisz o honorze.
14 kwietnia 2015
+19
-1
Ten komentarz został oznaczony jako spam
090-c21
~ Wind  do ~ wiaterek   Prawdziwe, a dla nich niewygodne.
Taki to mają honor.
14 kwietnia 2015
+3
-8
f2a-32c
~ tomek   OTO POLSKA WŁAŚNIE!!!!!!!!!!!!!OBŁUDA
13 kwietnia 2015
+11
-0
473-7b5
~ wiaterek  do ~ Wind   Płaczku jakie Ci usuwają?
13 kwietnia 2015
+10
-2
822-5f3
~ obserwator 2   Chodzą plotki że już jest nowa pani dyrektor a mianowicie jakąś kobieta z husowa która jest dobra przyjaciółka którejś osoby z układu to jest chore
13 kwietnia 2015
+8
-1
090-c21
~ Wind   szanowna redakcjo,
kiedy przestaniecie usuwać niewygodne dla was komentarze??
Czekam na odpowiedź.
13 kwietnia 2015
+7
-7
b4e-578
~ ehhhhhhhh   no i co ? szkoda kobiety, jako jedyna nie miała Tarnawki i Husowa daleko gdzieś, wszyscy byli równi. Wójt napewno nie wpadł na to sam żeby ją zwolnić, raczej ten cały konserwator czy co on to tam robi ? a raczej czego nie robi, bo podobno niewiele...
Ale racja, pozbywa się ludzi co są dla niego niewygodni. To że go nie było na tym spotkaniu tylko świadczy o tym że się biedaczek przestraszył.
13 kwietnia 2015
+10
-3
Ten komentarz został oznaczony jako spam
Ten komentarz został oznaczony jako spam
920-6ba
~ pet   Psa się czepił hehe
13 kwietnia 2015
+16
-0
4b3-9db
~ obserwator  do ~ sok   Jak dla mnie pokazał, że ma jaja :P
13 kwietnia 2015
+10
-7
Ten komentarz został oznaczony jako spam
090-c21
~ Wind  do ~ Wind   Poza tym, cytuję: "z tą decyzją nie mogą pogodzić się mieszkańcy gminy."
Robiliście sondę i sto procent mieszkańców gminy nie może się pogodzić z tą decyzją?
Przekazujecie coś co nie jest sprawdzone i obiektywne. Czekam na wyjaśnienia
13 kwietnia 2015
+7
-20
568-9b2
~ Marc   Brawo! Czyli nie mam po co wracać do Markowej po studiach. Nic się nie zmienia. Ludzi, którzy chcą zmian lub robią coś z własnej inicjatywy trzeba zniszczyć, ponieważ mogą zagrozić czyjemuś stanowisku. A odnośnie tekstu "brak konsultacji z wójtem co do organizacji imprez" to już całkowita przesada. Moim zdaniem wójt powinien zajmować się ważniejszymi zadaniami. Od organizacji imprez są właśnie pracownicy CKGM i robią co mogą w ramach przyznanego budżetu. Ale temu wszystkiemu jesteśmy winni sami, ponieważ przez ignorancję, władzę otrzymali niewykształceni, bez doświadczenia w dziedzinie administracji ludzie.
13 kwietnia 2015
+44
-5
8c8-719
~ markus  do ~ markowianin   Ci lubię chyba kilogramami lykaja tabsy na spanie po tym co robią jak nie spia. Nie mógłbym tak praciwac, teraz ta kobieta będzie do końca życia wypominana jak to została wielka Pani dyrektor
13 kwietnia 2015
+6
-1
090-c21
~ Wind  do ~ rodzić   A co ma piernik do wiatraka?
Redakcja tego portalu nie ma pomysłu ani na tytuł, ani na uczciwe podejście do sprawy. Odgapianie i nic więcej
13 kwietnia 2015
+5
-27
822-5f3
~ markowianin   a teraz będzie pani drektor z husowa
13 kwietnia 2015
+6
-13
14b-443
~ jaa   układy i układziki.. to tak po polsku, katolicku
13 kwietnia 2015
+21
-2
356-899
~ z wczoraj   W takich sprawach media powinny się łaczyc wkoncy wczoraj siedzieli przy wspólnym stole
13 kwietnia 2015
+17
-2
377-208
~ Karol   To jest gość bez skrupułów...jak i cała wierchuszka betonowa którą jest otoczony...germanistka, konserwator i prawnik plują wam w twarz a ludzie się cieszą że deszcz pada...zróbcie coś zawczasu z tym
13 kwietnia 2015
+19
-4
cd8-67c
~ min   tańczmy jak wójt nam zagra bo inaczej WON ZE STADA !
13 kwietnia 2015
+20
-2
058-c1f
~ got   Takie cyrki chyba tylko u nas :-\. Nie wiem czy dobrze się orientuje, większość w radzie ma husow i tarnawka i czy miejsce opalki nie jest ktoś szykowany z tych miejscowosci?
13 kwietnia 2015
+18
-1
d9f-434
~ rodzić  do ~ l   Nie!!! Znajdzie sobie kogoś innego
13 kwietnia 2015
+9
-4
d9f-434
~ rodzić  do ~ u konkurencji   Skoro byli w tym samym miejscu? Nie rozumiem pretensji. Zamiast się cieszyć im więcej osób się o tym dowie tym lepiej!
13 kwietnia 2015
+29
-5
d9f-434
~ rodzić   Jak tak można? tyle dobrego dla spolecznosci robi człowiek i tu nie mowie tylko o Pani Uli ale o innych osobach z centrum kultury. Brawo za zwołanie takiego zebrania i dużą frekwencje . Również za pojawienie się lokalnych mediow. I mam nadzieje że nie tylko na nich sie zakończy. Także TVP nowiny i inni zapraszamy do markowej
13 kwietnia 2015
+51
-8
719-149
~ marko   Panie wójcie w sadzie ma Pan sprawę przegrana, żebyśmy z własnej kieszeni nie musieli za to placic
13 kwietnia 2015
+27
-3
558-f6f
~ u konkurencji   Gdzieś już widziałem ten tytuł. Ale zrzynacie. Brawo za (nie)kreatywnosć redakcji,
13 kwietnia 2015
+9
-34
8de-2be
~ mar  do ~ sok   Zbliża się emerytura startować raczej nie będzie
13 kwietnia 2015
+13
-3
780-b4e
~ l   Pani Urszulo może byt tak Pani została dyrektorem mdku w lancucie? Tutaj to czas najwyższy na zmianę pokoleniowa.
13 kwietnia 2015
+32
-12
89b-3d3
~ sok   widzę że waszemu wójtowi nie zależy na kolejnych wyborach
13 kwietnia 2015
+38
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x