Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Rabunek w Kraczkowej
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Przebudowa "obwodnicy"
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2019.09.12 15:07 | aktualizacja: 2019.09.12 15:09

Przebudowa "obwodnicy"

Firma Budimex S.A. rozpoczęła na początku września br. realizację projektu pod nazwą: "Rozbudowa drogi krajowej nr 94 Jędrzechowice - Korczowa na odcinku Łańcut - Głuchów od km 613+767,30 - km 619+589,86 Obwodnica Łańcuta - zakres zmian założeń do optymalizacji". Ta długo wyczekiwana inwestycja jest realizowana w formule "optymalizuj - projektuj - buduj". Kierowcy na odcinku około 6 km mogą spodziewać się utrudnień związanych z robotami drogowymi.
Przebudowa "obwodnicy"
Przebudowa "obwodnicy"

Trwają roboty związane z przekładaniem linii gazociągu oraz z wycinką drzew, które rosły w pasie drogowym planowanej rozbudowy DK-94. Trasa planowanej rozbudowy obejmuje istniejący użytkowany odcinek drogi przebiegający przez miasto Łańcut jako ulice Piłsudskiego (od Młyna), Armii Krajowej, Kościuszki oraz dalej przez wieś Głuchów, dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zmniejszenie prędkości jazdy.

Po rozbudowie obwodnica będzie miała po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, z trwałym rozdzieleniem kierunków jazdy. Po obu stronach drogi powstaną chodniki, ścieżki rowerowe oraz zatoki autobusowe. Przebudowane zostaną skrzyżowania na ronda z drogami wojewódzkimi nr 877 Naklik - Łańcut - Szklary i nr 881 Sokołów Małopolski - Łańcut - Żurawica. Ronda będą również na skrzyżowaniach z drogami powiatowymi w Łańcucie ul. 3 Maja, ul. Kościuszki oraz w Głuchowie nr 1520R Dąbrówki - Wola Dalsza - Głuchów. Rondo przy drodze gminnej ul. Graniczna będzie miało zaplanowany wjazd do łącznika DK-94 z autostradą A-4.

Koszt tej inwestycji wynosi około 116 mln zł, a jej zakończenie zaplanowano na wrzesień 2021 r.

Wizualizacja Wizualizacja projektu budowy DK-94

Powiat/R.Kochman/Red
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Przebudowa "obwodnicy", 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Powiat/R.Kochman/Red dodany
 
Odsłon: 16363
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
BabaJaga  Rozbudowa drogi? Przecież po jednym pasie już jest. To jest porażka a nie rozbudowa drogi. Kto na to pozwolił? Jedyny plus, to że mieszkańcy Głuchowa oraz części Łańcuta wreszcie będą mieli chodnik i przestaną chodzić w ciemnościach po ruchliwej drodze.
Skończy się bezpłatna autostrada, to zacznie się płacz i lament no i korki oczywiście.
12 września 2019
+36
-3
SynBiskupa  Po jednym pasie na kierunek, może teraz to dobre rozwiązanie, ale za kilka lat jak wprowadzą opłaty na produkcie autostrado podobnym część ruchu wróci na DK94 i będzie problem. Będą korki, wypadki i inne tragedie.
Może wtedy znowu będzie remont "obwodnicy" Łańcuta. No bo po co zrobić raz a porządnie skoro można dwa razy zapłacić i dwa razy zarobić.
13 września 2019
+21
-2
kingabu  sraki nie urywa no ale moze beje dobrze jak łacznika nie ruszą tez to bedzie bida jak jest tylko moze ładniej
12 września 2019
+14
-2
Ostatnio dodane komentarze
Wiktor Max   Nie podoba mi się słowo obwodnica, to tak jakby mieszkańcy południa Łańcuta nie mieszkali w mieście tylko poza nim Panie przewodniczący Henryku? czy mieszka Pan w mieście czy poza obwodnicą? Jest to droga przebiegająca przez miasto i powinna mieć rozwiązania urbanistyczne i drogowe spełniające wymogi 20 tyś miasta np. przejazdy bezkolizyjne, czy trzypasmowe jezdnie. Projekt z lat 90tych nie przeszedł bo zawsze ktoś miał lepsze dojście do kasy z centrali niż nasze władze. Jakie władze taka obwodnica, czyli ma być tania w graniach 100 mln zł. Podam tylko ile kosztowała pobliskiego Leżajska obwodnica 174 mln zł, czy Ropczyc ponad 170 mln zł. Władze mamy kiepskie to i się przekłada na urbanistykę miasta. Panowie radni z Pisu zapytajcie na sesji burmistrza ile zgłosił poprawek do projektu drogi? czy dobrze słyszałem ZERO?
14 września 2019
+10
-0
andyla   Nazywajmy rzecz po imieniu - pseudo-obwodnicy. Niewiele to zmieni w układzie komunikacyjnym miasta. Szkoda tylko wyciętych drzew i pieniędzy wyrzuconych w błoto, przepraszam w "asfalt".
13 września 2019
+7
-1
SynBiskupa   Po jednym pasie na kierunek, może teraz to dobre rozwiązanie, ale za kilka lat jak wprowadzą opłaty na produkcie autostrado podobnym część ruchu wróci na DK94 i będzie problem. Będą korki, wypadki i inne tragedie.
Może wtedy znowu będzie remont "obwodnicy" Łańcuta. No bo po co zrobić raz a porządnie skoro można dwa razy zapłacić i dwa razy zarobić.
13 września 2019
+21
-2
kingabu   sraki nie urywa no ale moze beje dobrze jak łacznika nie ruszą tez to bedzie bida jak jest tylko moze ładniej
12 września 2019
+14
-2
BabaJaga   Rozbudowa drogi? Przecież po jednym pasie już jest. To jest porażka a nie rozbudowa drogi. Kto na to pozwolił? Jedyny plus, to że mieszkańcy Głuchowa oraz części Łańcuta wreszcie będą mieli chodnik i przestaną chodzić w ciemnościach po ruchliwej drodze.
Skończy się bezpłatna autostrada, to zacznie się płacz i lament no i korki oczywiście.
12 września 2019
+36
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x