Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
50-latek wszedł pod pociąg, zginął na miejscu
Rozpoczęto budowę ronda w Dąbrówkach
Zmiany dotyczące basenu w Wysokiej
home > Start > Aktualności > VII edycja Bezpiecznych i Ekologicznych Wakacji
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT ŁAŃCUT
2015.06.16 12:48 | aktualizacja: 2015.06.16 17:32

VII edycja Bezpiecznych i Ekologicznych Wakacji

Rozmowa z Jakubem Janiszewskim pomysłodawcą i Koordynatorem Generalnym akcji Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje
VII edycja Bezpiecznych i Ekologicznych Wakacji
VII edycja Bezpiecznych i Ekologicznych Wakacji

REDAKCJA: W tym roku organizuje już Pan VIII edycję akcji Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje, na czym polega idea akcji?

JAKUB JANISZEWSKI: Tak to już 8 lat odkąd zrodził się pomysł organizacji tego typu przedsięwzięć. Przez pierwsze 5 lat nasza akcja była skupiona na idei bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także na ratownictwu medycznym. 2 lata temu zaczęliśmy przez różnego rodzaju interakcję z publicznością przedstawiać skutki zażywania używek takich jak narkotyki czy alkohol. W zeszłym roku dołożyliśmy kolejny punkt dotyczący przywracania szacunku do symboli narodowych, a tym roku prócz powyższych promujemy także ideę "stwórz miejsce pracy w miejscu, z którego pochodzisz".

R: Po raz kolejny organizuje Pan akcję także w województwie podkarpackim, dlaczego akcja jak co roku nie odbędzie się podczas Dni Miasta i Powiatu w Łańcucie.

JJ: W tym roku zawitamy w ponad 40 miejscowościach na terenie całego kraju. Niestety nie udało się uzyskać zgody od władz Powiatu, aby ponownie zagościć podczas uroczystości. Uważam, że prewencji nigdy za wiele, dlatego że w dalszym ciągu szereg dzieci ginie na polskich drogach, a także wiele osób tonie w akwenach wodnych. Nasza akcja jest wspierana przez zewnętrznych partnerów takich jak Sieć Sklepów Biedronka, Grupa Energa, Exatel, Anwil, IDS - BUD, Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, stąd też władze nie ponoszą kosztów przy organizacji naszego przedsięwzięcia. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje objęli: Minister Sportu i Turystyki, Minister Pracy i Polityki Społecznej, Minister Obrony Narodowej, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wiceminister Spraw Wewnętrznych, Sztab Generalny Wojska Polskiego, a także Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, dlatego tym bardziej to duża strata dla mieszkańców powiatu i miasta Łańcut. Jednocześnie bardzo się cieszę, że w innych miejscach nasza akcja została doceniona, dlatego już 14 czerwca byliśmy się w Grodzisku Dolnym na terenie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, 21 czerwca będziemy w Rzeszowie przy Ratuszu podczas imprezy organizowanej przez ZTM, 22 czerwca w Łańcucie na terenie Zespołu Szkół nr 3, 22 czerwca w Mrowli na terenie Szkoły Podstawowej, 5 lipca w Handzlówce, a także 23 sierpnia w Przemyślu podczas akcji Caritas "Tornister Pełen Uśmiechu".

R: Co się dzieje podczas Państwa akcji?

JJ: To zależy od potrzeb danej miejscowości. Na pewno przy każdej akcji organizowanej przez nasze Stowarzyszenie Integracja i Współpraca odbywają się pokazy sprzętu Państwowej Straży Pożarnej w tym m.in. rozcinanie wraku, gaszenie pożaru, konkurs skrzynek, pokaz sprzętu Policji, pokaz tresury psów policyjnych, pokazy kryminalistyki, znakowanie rowerów, niekiedy także odbywają się pokazy sprzętu Wojska Polskiego. Duży nacisk kładziemy na pokaz i naukę pierwszej pomocy, jakże istotnej umiejętności nie tylko w okresie wakacji. Poprzez konkursy i zabawę z dziećmi przez aktorów teatralnych przekazujemy wiedzę z zakresu ekologii takiej jak np. sortowanie śmieci. Prowadzimy także liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Niekiedy występuje także gwiazda wieczoru, choćby jak w zeszłym roku podczas Dni Powiatu w Łańcucie wystąpił Andrzej Rosiewicz.

Red
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
VII edycja Bezpiecznych i Ekologicznych Wakacji, 5.0000 out of 5 based on 4 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 3502
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (27)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
00d-ea9
~ Oby żyło się Lepiej.   Prezes Zarządu STOWARZYSZENIA INTEGRACJA I WSPÓŁPRACA
Grażyna Maria Janiszewska (mama Jakuba)
RADA PROGRAMOWA
Przewodniczący: Jacek Janiszewski(tata Jakuba)
Członkowie:
Janiszewska Paulina
Janiszewski Jakub
Janiszewski Jacek
Rudziński Tomasz
Brygman Mateusz
Michałowski Krzysztof
Draspa Anna
Wróblewska Anna
Wojciechowska Ewelina
Smagłowska-Nowak Jagoda
23 czerwca 2015
+4
-1
9b4-040
~ bispol   Czemu akurat starostwo miało wyrażać zgodę? A miasto? W końcu to przede wszystkim dni miasta. A dla mniej zorientowanych odsyłam do piątkowych nowin...
19 czerwca 2015
+1
-0
26d-7dd
~ ania   Byłam w zeszłym roku podczas Dni Powiatu, dużo się nauczyłam o pierwszej pomocy. Takie festyny wnoszą więcej niż występ gwiazdy. Ja się pytam samorządowców ile takich festynów można zrobić w zamian za występ 1 gwiazdy. Ile można dać dzieciom odblasków??? dlaczego mieszkańców nikt nie pyta co jest ważniejsze. Duży plus dla takiego typu akcji
18 czerwca 2015
+1
-1
855-73d
~ Krzysiek Jasiński   Nie będę się ukrywał pod jakimś pseudonimem i napiszę co o tym wszystkim sądzę...
Organizowanie takich festynów jest rzeczą bardzo ważną w kraju, gdzie co roku na drogach ginie kilka tysięcy osób. W takim Łańcucie co roku ginie kilka osób!! Nawet (o zgrozo!) na przejściach dla pieszych! Ludzi przybywa, samochodów również i jeśli nie zaczniemy czegoś z tym robić będzie ginąć więcej ludzi. Kuba poprzez organizowanie tych festynów przyczynia się do ratowania ludzkiego życia, edukuje dzieci, rozdaje im odblaski, które poprawiają bezpieczeństwo pieszych wieczorami. Zmienia świat na lepszy. Niestety, ktoś mu w tym przeszkadza. Tym kimś/czymś jest Starostwo łańcuckie. Dlaczego nie zgodzili się na zorganizowanie "Bezpiecznych i ekologicznych wakacji" podczas Dni "Miastopowiatu"? Dziwnie brzmi, prawda? ale tak sobie nasze kochane władze ustaliły. W tym roku obchodzimy Dni Miastopowiatu <śmiech> Miasta ani Powiatu nie stać i się jednoczą. Cyrki do Łańcuta przyjeżdżać mogą bo i władze kasę dostają za wynajem gruntu, a tu? Władze nie mają korzyści to po jaką cholerę to organizować. Jak to ktoś niżej napisał " jakby to powiązane było z procesją bądź inną okazją do zapozowania do zdjęć, to i owszem. Tutaj natomiast brak pożytku dla osób wiadomych".
Szkoda, że w naszym mieście tak się postępuje z fajnymi i bardzo ważnymi inicjatywami. Kuba im chce wzbogacić Dni Miastopowiatu za darmo, a Oni zabraniają... Dziwne to nasze miasto. Dziwić się potem, że młodzi uciekają. A co mają robić? Pracować w Bispolu, chodzić do Coco, Piwiarni itd albo do kościoła? Ludzie, szczególnie młodzi chcą coś zrobić dla tego miasta, dla innych, ale nie daje im się takiej możliwości. Duży minus dla Starostwa za brak zgody dla zorganizowania tego festynu.
17 czerwca 2015
+3
-5
30e-f3c
~ Zbyszek   Jak to mówią nauki nigdy za wiele, fajnie ze ktoś organizuje takie pokazy, kto wie kiedy nam cos się przytrafi w życiu. Popieram Akcje Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje. POzdrawiam
16 czerwca 2015
+2
-1
45a-a1f
~ Rafał   Acja z roku na rok staje się coraz większą i popularniejsza co jest jej wielką zaleta, chęć pomocy innym jest czymś co każdy niezależnie od wieku powinien w sobie wykształcić a dzięki tej inicjatywie możemy się nauczyć w jaki sposób pomagać żeby nie zaszkodzic. Gratuluje i zycze dalszej pomyslnosci!
16 czerwca 2015
+2
-1
952-5d1
~ Bily   Bardzo szczytna idea, moim zdaniem powinnismy edukować coraz wiecej młodych jak i starszych osób dzięki czemu bezpieczeństwo nasze oraz osób z naszego otoczenia wzroście. Uświadamianie na temat tego jakie zagrożenia niesie ze sobą stosowanie rożnego rodzaju używek moze zmniejszyć liczbe osób ktore po nie sięgają. Wielki plus i życzę coraz wiecej takich udanych imprez ktore poprzez zabawę rownież edukują !
16 czerwca 2015
+2
-0
509-75c
~ Ctrls   Bardzo fajna akcja, oby działo się ich jak najwięcej!! Tak trzymać!!
16 czerwca 2015
+1
-0
27d-c7c
~ potocki   Fajna sprawa! Oby więcej takich wydarzeń :) Byłem rok temu i widać, że wciąż jest zapotrzebowanie na takie akcje
16 czerwca 2015
+1
-0
383-bab
~ Mareczek   Dużo się nauczyłem, fajnie było zobaczyć tylu ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie pomagania i promowania idei pomocy innym :)
16 czerwca 2015
+1
-0
249-51d
~ Jakub Janiszewski   To nie jestem ja. Może ktoś chce mi zrobić PR, a może zakochał się, kto tam to wie. Dość ciekawe nie wątpie, choć w tych komentarzach nie ma nic złośliwego. Zaręczam, że to nie moje wpisy i skoro już tu jestem to zapraszam na nasze festyny "Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje"
16 czerwca 2015
+4
-1
94d-bae
~ WTF???  do ~ wudi   Jakub zlituj się... Piszesz do siebie przez "Pan"?
16 czerwca 2015
+4
-1
a01-b37
~ mieszkanka   Faktycznie cos jest z tymi komentarzami ale przeciez nie o to tu chodzi. Zgadzam sie ze ratownik byl slodki. Super ze takie imprezy sie odbywaja.
16 czerwca 2015
+2
-2
e7a-d26
~ ania   A mnie te festyny bardzo się podobały i jestem zadowolona ze znów będą w naszym mieście
16 czerwca 2015
+2
-2
89b-3d3
~ sok  do ~ gruoa   hahaha 7 osób musiało skomentować w tym samy czasie hahah ŻAL
16 czerwca 2015
+1
-1
ad6-825
~ gruoa  do ~ sok   piszemy z jednego domu, nie moja wina że mieszka nas tu trochę i wszyscy bywaliśmy na tych festynach. czy to źle?
16 czerwca 2015
+0
-2
89b-3d3
~ sok   i kolejny tej samej
16 czerwca 2015
+1
-1
ad6-825
~ s   Dobrze że takie imprezy się odbywają
16 czerwca 2015
+2
-1
89b-3d3
~ sok   poniżej 5 komentarzy tej samej osoby :P ten sam obrazek i ten sam KOD hahha
16 czerwca 2015
+1
-1
ad6-825
~ KAROLINA   Wy tu gadu gadu o ratowniku choć fakt był nieziemski :d pozdrowienia dla tego pana. Zobaczcie, że mimo tego że podczaas wyborów faktycznie tych imprez było dużo to człowiek nie zapomniał o nas bo podobno nie mieszka już w Łańcucie a robi nadal to co robił. |duże brawa dla tego pana
16 czerwca 2015
+1
-2
ad6-825
~ saaaaa   czemu nie będzie podczas Dni miasta tylko gdzieś na terenach szkół??? czy nas jako mieszkańców ktoś zapytał o zdanie? jasne, że nie. Zresztą jak widać jak się jest spoza układu ,,zamkniętego" to mniej można. Takie imprezy są lepsze niż koncert jakiejś gwiazdy przy której nic się nie nauczymy a pieniądze z naszego budżetu są wydawane na prawo i lewo. Więcej prewencji i więcej dbania o nasze pociechy!!@!
16 czerwca 2015
+1
-1
ad6-825
~ alicja   Bezpieczne Wakacje znów w Łańcucie i nie tylko zgadzam się z przedmówcą, że to nie było tylko podczas wyborów. Super, że znów nasze dzieci będą mogły się czegoś nowego dowiedzieć o bezpieczeństwie. Takie festyny łączą pokolenia ale przecież nie tylko. Już nie mogę doczekać się festynu w Handzlówce. Koniecznie przyjdziemy z dziećmi.
16 czerwca 2015
+1
-1
ad6-825
~ wudi   Cieszę się że Pan Janiszewski nie zapomniał o naszym mieście tuż po wyborach. Dziś nie żałuję, że oddałem na niego właśnie swój głos. Zgadzam się że takich imprez powinno być jak najwięcej bo prewencji nigdy dość i im więcej będziemy naszym dzieciom wbijać do głowy o bezpieczeństwie tym może będzie mniej wypadków.
16 czerwca 2015
+1
-3
ad6-825
~ mieszkanka   Szkoda, że podczas Dni Miasta i Powiatu nie odbędzie się festyn bezpiecznych wakacji, pamiętam go doskonale w zeszłym roku gdzie mogłyśmy dużo się podczas tego wydarzenia nauczyć. Szczególnie dobrze pamiętam przystojnego Pana ratownika:) cieszę się ogromnie, że festyn odbędzie się na terenie szkoły w której uczy się moja mała córeczka. Może znów będą rozdawane odblaski. Panie Jakubie więcej takich imprez i proszę jako mieszkanka nie zrażać się do władz powiatu tylko robić swoje
16 czerwca 2015
+3
-0
f53-161
~ obserwator  do ~ mieszkaniec   Dlaczego Starostwo nie wyraziło zgody?Pomyślmy hmm........acha gdyby to powiązane było z procesją bądź inną okazją do zapozowania do zdjęć;to i owszem.Tutaj natomiast brak pożytku dla osób wiadomych:)
16 czerwca 2015
+4
-3
97d-7fe
~ mieszkaniec   Dlaczego Starostwo nie wyraziło zgody na zorganizowanie tej imprezy? Widzą zagrożenie w Panu Janiszewskim czy co? Szkoda, że w naszym mieście dusi się takie inicjatywy, nie daje szans na zrobienie czegoś fajnego itd....
16 czerwca 2015
+3
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x