Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Stracił prawie 85 tys. zł
"Markowianie" o swoim projekcie
Wpadła w poślizg i dachowała
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w Łańcucie
home > Start > Aktualności > Powiatowy Zespół Ognisk Pracy Pozaszkolnej tylko do końca roku
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2015.06.29 14:14 | aktualizacja: 2015.06.30 22:58

Powiatowy Zespół Ognisk Pracy Pozaszkolnej tylko do końca roku

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Łańcuckiego radni przyjęli uchwałę o likwidacji Powiatowego Zespołu Ognisk Pracy Pozaszkolnej.
Powiatowy Zespół Ognisk Pracy Pozaszkolnej tylko do końca roku
Powiatowy Zespół Ognisk Pracy Pozaszkolnej tylko do końca roku

Zespół taneczny “Gracja" czy big band “Młode Sokoły" to wybrane grupy działające w ramach Powiatowego Zespołu Ognisk Pracy Pozaszkolnej, który, zgodnie z uchwałą podjętą przez Radę Powiatu Łańcuckiego, zakończy działalność wraz z końcem 2015 roku. Jak zaznacza naczelnik wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Krystyna Gruca, nie oznacza to jednak, że zespoły te przestaną istnieć. - Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to co wartościowe mogło zostać zachowane, ale już bez rozbudowanej struktury organizacyjnej - wyjaśniała podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Łańcuckiego.

- Zespół “Młode Sokoły" pójdzie pod opiekę gminy Białobrzegi, podobno mają już tam nawet załatwione instrumenty. Jeśli tylko szkoły zgłoszą takie zapotrzebowanie, to pewne zajęcia będzie można kontynuować w postaci chociażby projektów - dodał radny Marian Kurek.

Jak podkreśla starosta Adam Krzysztoń, likwidacja placówki może przynieść spore oszczędności, bo dotychczasowy budżet PZOPP wynosił ok. pół miliona złotych rocznie. - Trudno powiedzieć dokładnie, jakiego rzędu będą to oszczędności, bo funkcjonujące nadal zespoły mogą potrzebować dofinansowań. Do tej pory jednak poza strukturą, która kosztowała nas 500 tys. zł, często dodatkowo dokładaliśmy się np. do różnego rodzaju wyjazdów - wyjaśniał starosta.

W Zespole, poza dyrektorem, zatrudnionych jest 5 nauczycieli, większość z nich pracuje na część etatu. - Jeżeli chodzi o kadrę nauczycielską to, poza dyrektorem, wszyscy posiadają inne miejsca pracy - mówiła Krystyna Gruca. - Dołożyliśmy wszelkich starań do tego, żeby osoby, które mogłyby stracić pracę, znalazły inne zatrudnienie lub, jeśli są tym zainteresowani, przeszły na inne świadczenia, np. wcześniejsze emerytury - zapewniał starosta Adam Krzysztoń.

puch
REKLAMA
Oceń:
11 głosów
Powiatowy Zespół Ognisk Pracy Pozaszkolnej tylko do końca roku, 2.8182 out of 5 based on 11 ratings
puch dodany
 
Odsłon: 6819
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (42)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
5dc-819
~ szary obywatel  Szkoda, że powiat nie szukał oszczędności podnosząc wynagrodzenie dla radnych i starosty, naprawdę z punktu widzenia zwykłego, szarego obywatela jest to bardzo przykre!
Likwidujecie miejsca pracy, zajęcia dla dzieciaków, oby tak dalej..
29 czerwca 2015
+30
-6
8ad-c86
~ Nadstarosta powiatowy  A może tak Pan starosta Krzysztoń odszedł by już na zasłużoną emeryturę, a nie uśmiechał się na zdjęciach.
29 czerwca 2015
+24
-1
4a6-b7b
~ Rh+  ... a co na to pani wice starosta? Przecież była takim orędownikiem zespołów i młodzieży. Czyżby punkt widzenia zmienił się od punktu siedzenia?
29 czerwca 2015
+20
-1
Ostatnio dodane komentarze
44f-7e7
~ p   mało rzetelny ten artykuł, proszę starostę o modlitwę by wszyscy z tej placówki znaleźli pracę..
4 sierpnia 2015
+3
-0
14b-443
~ ja  do ~ mk   nie wiedziałam, że tylko szanowny pan ma takie inicjały..
27 lipca 2015
+3
-0
13d-fa9
~ paula  do ~ mk   W odpowiedzi,definitywnie kończąc dyskusję z Panem,bo to jednak patrząc na nasze w niej pozycje jest "kopaniem się z koniem",życzę Panu,aby oprócz szukania oszczędności w budżecie powiatu kosztem zwykłych obywateli dostrzegł Pan możliwość sporych zapasów w wg Pana "przeklętych" pensjach radnych oraz zarządu łańcuckiego regionu."Pensji",bo to jest wykorzystywanie sytuacji,a podwyższenie ich,głównie głosami Pana partii to - delikatnie mówiąc- niesmaczne.Na koniec - skoro jest się pionkiem i nic nie może,po co się w ten "układ" tak niektórzy pchają?
Zdrowia życzę.
Bez odbioru.
10 lipca 2015
+7
-1
251-5cb
~ Kazio   Będzie dobrze, jeszcze wszyscy zatańczą na moim weselu
7 lipca 2015
+1
-4
124-604
~ mk  do ~ paula   Szanowna Paula( jak sądzę Pani)Nie wiem czy jest Pani osobą, która pracę straciła( np.w PZOPP) lub która pracy nie może znaleźć. Nie wiem jakie jest Pani doświadczenie życiowe i podejrzewam, że wiedza o mnie jest bardzo wybiórcza. Oświadczam, że szanuję każdą osobę, szczególnie Panią za odwagę, jednak jestem tylko małym pionkiem w powiecie. Są osoby, które z racji zajmowanego stanowiska bezpośrednio odpowiadają za funkcjonowanie powiatu.
To natomiast, że wybrano mnie na radnego( po raz drugi),a także fakt, że jestem nauczycielem, czy dyrektorem zawdzięczam swojej 28 letniej pracy, w tym pracy społecznej. Żadnego stanowiska ani funkcji nie uzyskałem dzięki układom, tylko poprzez swoją rzetelną pracę. Rozumiem zrozpaczenie tych, którzy pracy nie mają, bo to jest osobisty i rodzinny dramat. Wymagam jednak trochę szacunku. Nawiasem mówiąc swoją wypowiedzią naraziłem się nie tylko Pani( nie wiem dlaczego), ale także "powiatowemu układowi"- nie sądzę jednak, że Pani do niego należy. Jednak każdy radny powinien zgłaszać swoje propozycje, bo od tego w tej radzie jest i za to ma (tysiąc razy wypomnianą, przeklętą) dietę!
Ps. Życzę, aby Pani weszła do Rady Powiatu (Miasta, Gminy) i odważnie zaproponowała "stawki" dla radnego i inne pomysły. Musi jednak Pani jeszcze jedno wiedzieć, że w radzie decyzje podejmuje nie jeden radny tylko większość. Z poważaniem
7 lipca 2015
+3
-6
532-182
~ paula   Panie radny Marianie Kurek,to,że jest Pan dyrektorem i nauczycielem,a nie rozumie lub nie chce dostrzec tego,jak Pan w swojej wypowiedzi ma za nic gorzej niż Pan w życiu zakotwiczonych źle o Panu świadczy.Radny bez pensji i bezrobotny to wg Pana ktoś z marginesu??Przypominam Panu,że to nie jest Pana miejsce pracy zarobkowej,radni wybrani w pierwszych demokratycznych wyborach otrzymywali tylko diety za posiedzenia rady,stałą pensję miał j e d y n i e burmistrz i przewodniczący rady.Wtedy nie było to moszczenie sobie wygodnej dodatkowej pracy,bo przecież tak to obecnie wygląda.To chyba nie jest Pana pierwsza kadencja,czym może się Pan pochwalić z poprzedniej?Odwagi do wyborów Pan życzy?Ja natomiast wszystkim wyborcom po tych ostatnich wyborach życzę jednak więcej roztropności...
3 lipca 2015
+11
-2
14b-443
~ wo  do ~ AMF   GRUBO się mylisz !!
3 lipca 2015
+7
-1
7e9-1a6
~ kurka   Powiatowy Zespół Ognisk Pracy Pozaszkolnej, poszeeeeeedł!
Jeżeli mamy tak rozbudowaną administrację, to teraz czekam na cięcia etatów w Urzędzie Miasta i przeze wszystkim PUP, oni to faktycznie są wielce produktywni, podobno ktoś kiedyś tam ofertę pracy dostał i zatrudnienie otrzymał, naprawdę....ale nie znam gościa.
PZOPP przygotowywał dzieciaki które później tańczyły w GRACJI, ISKIERCE, EKROLU i innych zespołach, prowadził świetlice dla dzieciaków które są w naprawdę nieciekawej sytuacji. Niszczenie szeregów PZOPP trwało kilka dobrych lat, odkąd wyrzucili ich z budynków na Piłsudskiego. wkońcu dopięli swego... przykre szkoda dzieciaków.
3 lipca 2015
+11
-4
14b-443
~ ja!  do ~ mk   nie no przecież radny ... bezrobotnym? nie godzi się..!!!
Ciekawe ilu z was kandydowałoby, jakbyście mieli pracować społecznie ?
1 lipca 2015
+7
-0
be9-676
~ mk  do ~ paula   wg Pani najlepie byłoby, gdyby radny nie miał pensji, diety, był bezrobotnym, a może siedział z piwem w parku. Wtedy raczej nikt nie wybrałby go na radnego. Wybory juz za trzy lata, odwagi.
1 lipca 2015
+4
-6
be9-676
~ mk  do ~ biedrona   na tych wychowanków rząd nie daje subwencji
1 lipca 2015
+3
-6
14b-443
~ lancut   Ładnie Pan pisze o tym ze jednostką odpowiedzialna za walkę z bezrobociem jest Powiatowy Urząd Pracy a nie utrzymanie lub tworzenie nowych etatów. Szkoda tylko ze w realu w urzędach tak to super nie wygląda. Widział ktoś kiedyś ogłoszenie w PUP do jednego z Łańcuckich urzędów?Wątpię wszystko jest załatwiane po cichu miedzy ze tak powiem "swoimi" a poza tym obsługa mieszkańcu powiatu przez pracowników PUP pozostawia wiele do życzenia.
1 lipca 2015
+12
-2
672-35b
~ AMF   Jakaś wojenka na górze?
Przecież przynajmniej część zatrudnionych to pociotki władzuni.
Krzywda pączkom się na pewno nie stanie.
1 lipca 2015
+4
-10
1bf-73a
~ paula   Dla tych,którzy nie czytali wywodów pana Kurka,notabene to na jego wniosek i po jego interwencjach omawiana placówka znika,fragment,który jakże pięknie służbę władzy dla wyborców opisuje.-"Rozczulanie się nad utratą kilku godzin przez parę osób (bo nie chodzi tu zapewne o dobro dzieci i młodzieży) jest zwykłą "gadaniną" uprawianą na forach internetowych." Gratuluję dobrego samopoczucia,zapewne pensji,etatu i diety radnego,a przepraszam,jeszcze pewnie dodatek za przewodniczenie...Wie pan,że pensja za "parę godzin" jest dla zwykłych ludzi wartościowa,nie tak,jak dla pana?
30 czerwca 2015
+15
-5
3aa-e50
~ biedrona   ...a co z subwencją przyznawaną organowi prowadzącemu na każdego wychowanka? - skoro placówki nie będzie - nie będzie też pieniędzy - więc niech urząd nie wmawia nam, że trzeba było zaoszczędzić - co to jest dla takiego powiatu 500 000 skoro szpital będzie budowany za 80 mln i to z kredytem!!!!!
30 czerwca 2015
+13
-4
1bf-73a
~ paula  do ~ czytelnik   Czyżby?
30 czerwca 2015
+7
-1
1bf-73a
~ paula  do ~ mk   Dla tych,którzy nie czytali wywodów pana Kurka,notabene to na jego wniosek i po jego interwencjach omawiana placówka znika,fragment,który jakże pięknie służbę władzy dla wyborców opisuje.-"Rozczulanie się nad utratą kilku godzin przez parę osób (bo nie chodzi tu zapewne o dobro dzieci i młodzieży) jest zwykłą "gadaniną" uprawianą na forach internetowych." Gratuluję dobrego samopoczucia,zapewne pensji,etatu i diety radnego,a przepraszam,jeszcze pewnie dodatek za przewodniczenie...Wie pan,że pensja za "parę godzin" jest dla zwykłych ludzi wartościowa,nie tak,jak dla pana?
30 czerwca 2015
+7
-2
fd5-77e
~ Kaziu   Wy w ogóle wiecie co to jest PZOPP? Wg mnie to raczej dziwny twór, a raczej nowotwór, co jak obecnie MDK, Skoro zespoły jak Gracja mają zapewnione funkcjonowanie to o co tyle piany?, o stołek dla dyrekcji i paru ludzi z administracji?
30 czerwca 2015
+12
-9
999-ecf
~ czytelnik  do ~ mk   w końcu merytoryczny komentarz do podjętej przez powiat decyzji o likwidacji PZOPP . Brawo za odwagę cywilną .Treść pozostałych komentarzy wskazuje ,ze komentujący nie "są w temacie " i krytykują likwidację dla samej zasady krytykowania nie podając żadnych logicznych argumentów
30 czerwca 2015
+4
-7
d7a-093
~ mk   zapraszam do tekstu, który umieściłem na http://mariankurek.pl/
pozdrawiam
30 czerwca 2015
+8
-7
d7a-093
~ mk  do ~ Marek Wojtas   użyłem pierwszych liter imienia i nazwiska, więc nie jest trudno odgadnąć kim jestem, zapraszam na http://mariankurek.pl/
30 czerwca 2015
+3
-5
99a-c2a
~ szperacz  do ~ Ąndrzej strzelba   w oświadczeniu majatkowym za rok 2014 umieszczonym w BIP-ie na stronie powiatu kazdy może sobie sprawdzić ile zarobił starosta Krzysztoń i inni radni itp. Dla leniwych podaję , że zarobił ponad 140 000 zlotych. Niezła pensyjka.
30 czerwca 2015
+12
-0
26a-801
~ 666   No i co ze "staraniami" panie Starosto? Wszyscy znaleźli nowe miejsca pracy, czy zasilą grono bezrobotnych, którzy też kosztują. Ciekawe jak rozbudowana jest struktura starostwa, ale to pewnie inna sprawa. Szkoda i pracowników i dzieci. Czy w tym mieście w ogóle coś powstaje, czy tylko jest likwidowane? I co ma tu ludzi trzymać? Zamek będą sobie zwiedzać, zamiast do pracy chodzić? Po to się was wybiera żebyście się starali jak najlepiej dla mieszkańców, a nie odwrotnie.
30 czerwca 2015
+11
-3
dd3-1a2
~ łancuciak  do ~ Dyrektor   Nie wiedzialem, ze do radnych trzeba przemawiac. A jakie sa sukcesy radnych oprocz zarobkow? Wasze stolki nie sa wieczne.
30 czerwca 2015
+10
-4
504-711
~ Marek Wojtas  do ~ mk   Skoro jesteś radnym/urzędnikiem/innym "pracownikiem" administracji, który utrzymuje się z cudzej pracy może będziesz miał odwagę wystąpić pod własnym imieniem i nazwiskiem?
30 czerwca 2015
+8
-1
d5f-f5f
~ Dyrektor   Zatroskanych losem PZOPP informuję,że szkołę, placówkę oświatową można zlikwidować po otrzymaniu opinii Kuratora Oświaty ,w tym przypadku była pozytywna!Na sesji nie pojawił się nikt z pracowników placówki!a przecież mogli przemówić do radnych ,pokazać swoje racje i osiągnięcia,powalczyć.Więc może oprócz zespołu Gracja i zespołu Big-Bend którzy mają zapewniony dalsze funkcjonowanie nie ma już nic ?!Jakie są inne sukcesy PZOPP?
30 czerwca 2015
+5
-8
d7a-093
~ mk  do ~ szary obywatel   cenię wszystkie wypowiedzi, ale podejrzewam, że piszący je nie mają jakiejkolwiek wiedzy o charakterze zajęć ZOPPP, o rozdmuchanej obsłudze administracyjnej dla(łącznie- tylko) 5 etatów nauczycielskich , rocznych kosztach utrzymania, a przede wszystkim o efektach pracy. Znakomita część nauczycieli jest specjalistami i poradzi sobie na rynku pracy, bo takich ludzi nie ma. Pewne formy są potrzebne i zostaną zachowane i dofinansowane, inne można realizować w zmienionej formie. Czas nie stoi w miejscu, to co funkcjonowało 10 czy nawet 5 lat temu niekoniecznie jest dostosowane do rzeczywistości. Powiat i tak ma rozbudowaną administrację a jednostką odpowiedzialna za walkę z bezrobociem jest Powiatowy Urząd Pracy a nie utrzymanie lub tworzenie nowych etatów. Starostwo odpowiada za szkolnictwo ponadgimnazjalne i zajęcia powinny być skierowane do młodzieży uczącej się w tych szkołach. Gminy mają na tyle środków , że najlepiej zadbają o rozwój powierzonych dzieci bez łaski powiatu.
Dlatego ta decyzja rady powiatu, która powstała dzięki wnioskowi Komisji Edukacji, należy uznać za jedną z lepszych, niosących za sobą pewną wizję zmian i rozwoju, a nie przerzucanie pieniędzy z półki na półkę. Pozdrawiam
30 czerwca 2015
+6
-8
d64-f7f
~ Starosta Powiatu  do ~ Starosta Powiatu   A, treść dotyczy Łańcuta. Przepraszam za pomyłkę. Miałem na myśli Jędrzejów Dolny nad Sanem.
30 czerwca 2015
+6
-1
4ec-42b
~ Ksiądz Prałat   Zapraszamy do kościoła. Radę miasta też możemy przenieść do salki parafialnej. Tyle tam miejsca.
30 czerwca 2015
+10
-4
4ec-42b
~ Pan Burmistrz Miasta   Panie Starosto święta racja!
30 czerwca 2015
+8
-1
4ec-42b
~ Starosta Powiatu   Drodzy obywatele. Bardzo dobrze, że stało się jak stało. Powiatowy Zespół Ognisk powodował tak wielkie koszty dla miasta i powiatu, że nie było innego wyjścia. Musieliśmy znaleźć pieniądze na podwyżki dla radnych i dla mnie :) Pozdrawiam i życzę miłego dnia. Wasz starosta.
P.S. Przeźroczyste ekrany w wybranych miejscach też kosztowały!
30 czerwca 2015
+15
-3
d64-f7f
~ Ąndrzej strzelba   Bo może trzeba by najpierw poszukać oszczędności u największy beneficjentów tego spaczonego systemu, gdzie ludzie nie wytwarzający żadnej realnej wartości zarabiają dzięki tym, którzy ciężko pracują.
30 czerwca 2015
+11
-3
d64-f7f
~ Ąndrzej strzelba   W ogóle ile zarabia starosta i jego świta w ujęciu rocznym?
30 czerwca 2015
+13
-1
061-d26
~ Ąndrzej strzelba   Co za ch&jowa decyzja
30 czerwca 2015
+9
-1
3aa-e50
~ poema21   zapewnienia starostwa to jedna wielka bujda - poczynają od obietnic składanych dyrekcji i nauczycielom - kończąc na obsłudze administracyjnej i Pani sprzątającej - nauczycielowi, który dotychczas miał w placówce pół etatu - starostwo proponuje 1 godz/tydz. czy to nie kpina?? Co z tego, że nauczyciele mają inne miejsca zatrudnienia - skoro wywiązują się ze wszystkich obowiązków w placówce przynosząc swoją pracą chlubę całemu powiatowi!!!! a poza tym uczniowie i wychowankowie garną się do nich jak do mało kogo!!!!!!
29 czerwca 2015
+14
-2
146-e4c
~ pola   Krew wrze,kiedy czyta się zapewnienia starostwa o troskliwym zapewnieniu pracownikom PZOPP godziwego dalszego życia.Cóż,jak to w Łańcucie od lat - na ustach służba dla obywateli,Bóg i święte praktyki (patrz zdjęcia z wszelkich uroczystości), w realu - mam wysokie stanowisko i pensję starostwie lub urzędzie miasta od x lat i mam was w ... poważaniu
29 czerwca 2015
+16
-2
146-e4c
~ pola   "Dołożyliśmy wszelkich starań do tego, żeby osoby, które mogłyby stracić pracę, znalazły inne zatrudnienie" bardzo śmieszne panie starosto !!
29 czerwca 2015
+16
-2
8ad-c86
~ Nadstarosta powiatowy   A może tak Pan starosta Krzysztoń odszedł by już na zasłużoną emeryturę, a nie uśmiechał się na zdjęciach.
29 czerwca 2015
+24
-1
c63-729
~ sok   Zespoły i tak będą
29 czerwca 2015
+4
-7
4a6-b7b
~ Rh+   ... a co na to pani wice starosta? Przecież była takim orędownikiem zespołów i młodzieży. Czyżby punkt widzenia zmienił się od punktu siedzenia?
29 czerwca 2015
+20
-1
5dc-819
~ szary obywatel  do ~ Maria   Szkoda, że powiat nie szukał oszczędności podnosząc wynagrodzenie dla radnych i starosty, naprawdę z punktu widzenia zwykłego, szarego obywatela jest to bardzo przykre!
Likwidujecie miejsca pracy, zajęcia dla dzieciaków, oby tak dalej..
29 czerwca 2015
+30
-6
2b6-c2b
~ Maria   Ciekawa jestem kto jak głosował. Może Łańcut Gada coś na ten temat napisze i co będzie z Gracją. Czyżby powiat był aż tak biedny, że musi likwidować swoje placówki. Coś tutaj nie gra
29 czerwca 2015
+18
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x