Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wkrótce otwarcie tunelu w Łańcucie
Wypadek, 3 ranne osoby
Nastolatka została odnaleziona [Aktualizacja]
Śmiertelny wypadek w Markowej [AKTUALIZACJA]
home > Start > Aktualności > Przedsiębiorco! Już niedługo miasto odbierze od ciebie śmieci
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2015.07.09 14:14 | aktualizacja: 2015.07.09 16:02

Przedsiębiorco! Już niedługo miasto odbierze od ciebie śmieci

Miasto w ramach walki z podrzucaniem śmieci do miejskich koszy przymierza się do objęcia przedsiębiorców systemem odbioru odpadów komunalnych.
Przedsiębiorco! Już niedługo miasto odbierze od ciebie śmieci
Przedsiębiorco! Już niedługo miasto odbierze od ciebie śmieci

Miasto Łańcut planuje przejęcie gospodarowania odpadami komunalnymi dla nieruchomości niezamieszkałych. W praktyce dla miejscowych przedsiębiorców oznacza to obowiązek zawarcia umowy z miastem o odbiorze tego typu śmieci.

Do tej pory przedsiębiorcy działający na terenie Łańcuta zawierali indywidualne umowy na odbiór odpadów. Teraz ma się to zmienić. Firmy będą miały obowiązek zawrzeć umowę na wywóz śmieci komunalnych z miastem. - Naszą intencją jest, aby systemem odbioru odpadów komunalnych objąć całe miasto - wyjaśnia wiceburmistrz Łańcuta Joanna Rupar. - Wystarczy przejść się przez miasto, żeby zobaczyć, że masa odpadów ląduje w miejskich koszach albo obok nich. Ponadto wciąż wpływają do nas skargi od zarządców bloków wielorodzinnych, że śmieci podrzucane są do kontenerów osiedlowych. Wiemy o tym, że wiele z tych śmieci pochodzi z prowadzonych działalności gospodarczych. To są dodatkowe koszty dla miasta, czyli w konsekwencji dla wszystkich mieszkańców - zaznacza wiceburmistrz.

Przedsiębiorcy, podobnie jak mieszkańcy, będą uiszczać opłaty w urzędzie miasta. W przypadku nieruchomości zamieszkałych wysokość opłat zależy od wielkości gospodarstwa domowego. W przypadku tych niezamieszkałych sposób naliczenia opłaty narzuca ustawa o utrzymaniu porządku w gminach. - Liczy się tu wielkość pojemnika dobrana w zależności od stopnia nagromadzenia odpadów, częstotliwość wywozów i stawka opłaty - tłumaczyła podczas ostatniego wspólnego posiedzenia komisji Rady Miasta Łańcuta Ewa Noga z Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami.

- Powysyłaliśmy szereg zapytań do różnych podmiotów gospodarczych i jednostek działających na terenie miasta i uzyskaliśmy informację o stosowanych przez nich pojemnikach oraz rodzaju i ilości produkowanych przez nich odpadów. Stosownie do tego będziemy przygotowywać specyfikację przetargową - dodaje Joanna Rupar.

Zmiana systemu wymaga podjęcia szeregu uchwał, których treść obecnie jest dopracowywana.

Puch
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Przedsiębiorco! Już niedługo miasto odbierze od ciebie śmieci, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Puch dodany
 
Odsłon: 3873
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
f4d-42e
~ ewa   Czas najwyższym, może pani od kwiatków wreszcie zapakuje swoje śmieci do kubła, a nie wywali górę śmieci obok kosza.
10 lipca 2015
+5
-0
e92-c12
~ elohelo   Najlepsze jest że czy miast oczy wieś teraz każdy dom ma mieć kosz i od każdego mają odebrać śmieci więc czemu nie zapakują do swoich wielkich terenówek i nie zostawią u siebie pod domowym koszem.
Najlepsza jest ta mała para kłócących się złotników bo już nie raz widziałem jak parkują pod małym koszem wielkim autem a potem podrzucają. Następnym razem nagram i zadzwonię na policję.
9 lipca 2015
+11
-0
f54-fbf
~ typol   problem jest ale i tak większym problem są osoby prywatne, i w mieści i na wsiach wywożone są śmieci gdzie popadnie
9 lipca 2015
+3
-1
4a9-5cd
~ Zdzich Trzaktorzysta   Jestem w szoku vice burmistrz się obudziła. Teraz załatwi nam jeszcze wodę w beczkowozach!
9 lipca 2015
+5
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x