Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Kierowcy przez tunel przejadą w przyszłym roku
16-latek wyrwał się napastnikowi i uciekł
Pożar w Żołyni
"Markowianie" o swoim projekcie
home > Start > Aktualności > Walka o obwodnicę Łańcuta zakończona sukcesem!
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2015.08.28 13:25 | aktualizacja: 2015.08.28 13:30

Walka o obwodnicę Łańcuta zakończona sukcesem!

Ogłoszony kilka dni temu przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju program budowy dróg krajowych zakłada, że obwodnica Łańcuta powstanie do 2020 roku.
Walka o obwodnicę Łańcuta zakończona sukcesem!
Walka o obwodnicę Łańcuta zakończona sukcesem!

Projekt budowy łańcuckiej obwodnicy został przeniesiony z listy rezerwowej na podstawową Krajowego Programu Budowy Dróg na lata 2014-23, dzięki czemu wizja przebudowy przebiegającej przez Łańcut drogi krajowej nr 4 jest już całkiem realna.

Realizacja inwestycji przewidziana jest na lata 2017-2020, przy czym zależeć ona będzie od natężenia ruchu na krajowej "czwórce" po oddaniu do użytku autostrady A4. Aktualnie łańcuckim odcinkiem drogi przemieszcza się średnio 32 tys. samochodów na dobę.

Nowa obwodnica liczyć ma 5,8 km.

O walce o przebudowę krajowej "czwórki" pisaliśmy m.in. w artykułach: Trwa walka o obwodnicę ŁańcutaW stolicy stoczą bój o obwodnicę.

puch
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Walka o obwodnicę Łańcuta zakończona sukcesem!, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
puch dodany
 
Odsłon: 9741
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (24)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
3f9-566
~ Paweł  do ~ moc   W Rzeszowie jakoś nikomu nie przeszkadza ruch, a jak buduje się nową drogę lub przebudowuje to z chodnikiem i ścieżką rowerową
2 września 2015
+4
-0
584-0ba
~ listek  do ~ ten co kiedyś   Z wszystkim się zgadzam! pozostaje jednak wątpliwość jak tak jest w naszym powiecie to jest bardzo prawdopodobne, że tak jest wszędzie i nie pisz, że to za duże uogólnienie. Pytasz, w którą stronę się skłaniam - w stronę normalności co niestety sprowadza się do tego, że nie mam na kogo głosować.
1 września 2015
+2
-4
70c-6c3
~ czytam ze zrozumieniem   jakim sukcesem? juz tak było potem spadlo na liste rezerwowa a teraz tez porobia pseudo badania ze ruch sie zmniejszyl przez autostrade i bedzie to samo, wazne zeby przed wyborami wyniki podgonic
31 sierpnia 2015
+1
-0
83f-720
~ moc  do ~ power   A czy chodniki są ważniejsze od ścieżek rowerowych? Zrównoważony rozwój! Co do ścieżki rowerowej wzdłuż łącznika to słaby pomysł. Co jest ciekawego w jeżdżeniu rowerem zaraz obok drogi o znacznym natężeniu ruchu?
31 sierpnia 2015
+2
-2
0e3-8cb
~ power  do ~ Pawel   Ścieżka rowerowa najważniejsza? Sa drogi sa miejscowości, gdzie nie ma nawet chodnika dla pieszych. a Ty tu o ścieżkach rowerowych...
31 sierpnia 2015
+5
-2
18e-2f7
~ ten co kiedyś  do ~ listek   zapomniałem, pisząc o pewnych osobach, nie chodziło mi oczywiście o posła Gołojucha, bo on jest w PiS, ale nie mam o nim najlepszego zdania jeżeli chodzi o całokształt - nikt nie jest doskonały i czarne owce zdarzają sie wszędzie. Nie myśl, że bezkrytycznie przyjmuję wszystko co związane z PiS, też wiele rzeczy mnie tam w..., ale nie ma obecnie innej alternatywy na ratowanie naszego pięknego kraju, jak wybór Kaczorów
30 sierpnia 2015
+6
-2
18e-2f7
~ ten co kiedyś  do ~ listek   sam piszesz "PIS współrządzi", a to różnica. Masz obsesje na punkcie tego PiS? PiS to, PiS tamto, PiS rządzi w powiecie, itd. a kase i plenipotencje dostaje od kogo, od Kaczyńskiego ? Osoby o których myślisz (nie chce wymieniać nazwisk)mają tyle wspólnego z PiS, co z wiedzą na ten temat, a potraktowali go tylko jako odskocznie dla swych partykularnych interesów, przyklejając łatke "pisowca". Startowali z list PiS, ale nie jako członkowie partii, tylko bezpartyjni, czego ja zresztą nie pochwalam, bo zasługi (jak mają idą na ich konto) a g... jakiego narobią, idzie na PiS. Czego właśnie skutki obserwujemy, choćby czytając Twoje mądrości... Co do różnic PO-PiS, ja widzę diametralne, a ty co, skłaniasz się w stonę Kukiza, czerwonych, zielonych, "brązowych butów" (choć oni właściwie to wsio adno)czy może bezkrólewia ???
30 sierpnia 2015
+9
-0
6d6-8de
~ listek  do ~ realista   Czytaj uważnie!
1. PiS współrządzi w Łańcucie od stycznia b.r.
2. PiS rządzi w powiecie od bardzo dawna.
3. PiS-owi przypisuję tylko to co uczynił naszym powiecie i mieście.
4. Jeżeli PiS nie ogarnia samorządów (jak piszesz) to niech nie wystawia list (ale osobiście jestem pewien, że poseł Gołojuch wie kto skomercjalizował łańcucki ZOZ).
5. PiS i PO różnia się - no właśnie czym?
29 sierpnia 2015
+7
-7
7a5-654
~ Pawel   Wie ktoś czy wzdłuż "obwodnicy" planują zrobić ścieżkę rowerową?
Jeszcze jakby wzdłuż łącznika do autostrady taka ścieżka powstała to w końcu w Łańcucie byłoby gdzie pojeździć bezpiecznie rowerem.
29 sierpnia 2015
+3
-2
857-dbc
~ mieszkaniec   Bogu dzięki , że ta przebudowa nie ruszyła wcześniej. To że będzie otwarta autostrada i do tgo będzie przez jakiś czas BEZPŁATNA powinno zmobilizować wszystko i wszystkich aby ta przebudowa ruszyła właśnie W TYM OKRESIE !!. Ciekawe czy ktoś ze zwolenników szybkiej przebudowy 4-ki pomyślał jak bardzo rozjechano by łańcut w trakcie tej przebudowy i jak by się żyło z korkami od Łańcuta do Rzeszowa ???
Uważam jednak, że ten rozmach i dwupoziomowe skrzyżowania są nam nie potrzebne. szkoda , że te pieniądze nie zostaną przeznaczone na budowę Łączników do autostrady, które to utworzą NOWA obwodnice i całkowicie rozwiążą problemy komunikacyjne naszego miasta !
29 sierpnia 2015
+7
-10
e8f-2a4
~ Halina Paciaciakowa   No czas już najwyższy
29 sierpnia 2015
+4
-2
7a5-3b4
~ realista  do ~ listek   PiS rządzi w Łańcucie od dawna, to znaczy do kiedy ? O ile mi wiadomo PiS poparł obecnego/byłego burmistrza, a całe poprzednie g... przypisuje się właśnie "kaczorom". Bo chyba nie uważasz ludzi, którzy wykorzystując PiS jako odskocznie, są z PIS, bo oni tylko żerują na głosach PiS. To, że PiS nie pilnuje tego w samorządach to inna sprawa, ale przyklejanie czynów całej kliki PiSowi jest zwykłym (delikatnie mówiąc) niedoinformowaniem. Poczytaj trochę o Polsce sprzed 89 roku, o Magdalence, o szafie Lesiaka, o firmach polonijnych zakładanych po stanie wojennym, a może coś zatrybisz. PS Kopacz tu była jako minister zdrowia , a ty o "lodach" oczywiscie nie słyszałeś?!
28 sierpnia 2015
+10
-6
7a5-3b4
~ realista  do ~ niestety   Wprawdzie polemika z głupotą nobilituje ją bez potrzeby, ale cóż, pora wieczorna, to i wielu tego nie czyta. A skąd ty "erudyto" wydedukowałeś, że ja za PiSem jestem ? Może dlatego, że ich nie atakuje, albo bronię, tak ? Otóż, drogi i..., ja nie za PiS, tylko przeciw PO, choć biorąc pod uwagę ostatnie "osiągnięcia" POniektórych, stan naszego pięknego kraju i fakt, że bezkrólewia być nie może, to skłaniam się (nobody is perfeckt)do rzeczonego PiS. PS "pisowiec" "hau hau" .. cóż za finezja...
28 sierpnia 2015
+8
-2
189-130
~ listek  do ~ realista   Przecież w naszym powiecie rządzi PiS od dawna a efektem jest komercjalizacja szpitala (formalnie PiS jest temu przeciwny). W mieście PiS współrządzi od pół roku - wcześniej wszystko było źle a podwyżki zbędne teraz nic się nie zmieniło ale wszystko jest ok. a podwyżki niezbędne.
Czy rządzi PiS czy PO to nic nie zmienia
28 sierpnia 2015
+10
-11
82a-92c
~ niestety  do ~ realista   pisowiec już szczeka hau hau
28 sierpnia 2015
+3
-9
7a5-3b4
~ realista  do ~ obserwator1   tak samo można powiedzieć, że gdyby PiS ne doszło do władzy, to kreatywni-nowocześni-postępowcy z PO, zablokują projekt, który okaże się być kiełbasą wyborczą i powiedzą - kasy im nie dawać, bo i tak zagłosują na PiS. PS znasz to - "kto na czyim wózku jedzie, tego piosenkę śpiewa"?
28 sierpnia 2015
+4
-1
7a5-3b4
~ realista  do ~ realista   sorry, ten wpis był ad vocem do #obserwator1, a nie do #niestety
28 sierpnia 2015
+1
-0
7a5-3b4
~ realista  do ~ niestety   a skąd to wiesz, w tefałszenie we "wstajesz i łżesz" gadali, czy w niemieckim fakcie ?
28 sierpnia 2015
+10
-8
7a5-3b4
~ realista  do ~ niestety   tak samo można powiedzieć, że gdyby PiS ne doszło do władzy, to kreatywni-nowocześni-postępowcy z PO, zablokują projekt, który okaże się być kiełbasą wyborczą i powiedzą - kasy im nie dawać, bo i tak zagłosują na PiS. PS znasz to - "kto na czyim wózku jedzie, tego piosenkę śpiewa"?
28 sierpnia 2015
+7
-1
82a-92c
~ niestety   jak wygra PiS to się tego nigdy nie doczekamy
28 sierpnia 2015
+12
-14
7a5-3b4
~ realista   od 8 lat, odkąd rządzi Polską koalicja PO-PSL, o wszystkim się mówi w czasie przyszłym w trybie przypuszczającym. Wszystko "będzie", a później jest wiadomo co "ch... d... i kamieni ku.pa". Kacapy mówią - >pażywiom, pasmatriom<, i ja też proponuję nie podniecać się tym, bo to może być tak, że oni nam wybudują tę obwodnice, jak ludzie nie będą już używać samochodów
28 sierpnia 2015
+8
-2
625-7f3
~ Zenek   Jaka tam obwodnica, ulica miejska i tyle. Jak zwykle dziadostwo znając nasze realia. Ciekawe ile wysepek zaprojektowano???
28 sierpnia 2015
+4
-0
96b-14a
~ galapagos   jakie urocze zdjęcie z pieskami na środku drogi i samochód jadący pod prąd. aż miło popatrzeć, dodaje to uroku do tegoż tematu.
28 sierpnia 2015
+2
-0
935-4f8
~ obserwator1   Te 32000 samochdów na dobę to chyba trochę z sufitu, ale około 20000 to pewnie jest.
Nareszcie jest szansa na przebudowę "czwórki" przez Lańcut. Gdyby nie grupa protestujących przez kilka lat mieszkańców to pewnie byłoby już kilka lat po przebudowie, ale może tym razem już nie będzie problemów. Jest jeszcze jedno zagrożenie, że po wyborach nowa siła uzna, że nie warto tu inwestować bo mieszkańcy Łańcuta i okolic i tak zagłosują na PIS, a można pozyskać trochę głosów inwestując w innym rejonie kraju.
28 sierpnia 2015
+5
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x