Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wkrótce otwarcie tunelu w Łańcucie
5 osób zostało poszkodowanych
Śmiertelny wypadek w Markowej [AKTUALIZACJA]
Nastolatka została odnaleziona [Aktualizacja]
home > Start > Aktualności > Ogólnokrajowe referendum: jak zagłosujesz? [SONDA]
Rozmiar tekstu:
AAA
POLSKA
2015.09.03 11:58 | aktualizacja: 2015.09.03 12:07

Ogólnokrajowe referendum: jak zagłosujesz? [SONDA]

Ponad 60 tys. osób w powiecie łańcuckim uprawnionych jest do wzięcia udziału w referendum ogólnokrajowym, które zaplanowane jest na najbliższą niedzielę.
Ogólnokrajowe referendum: jak zagłosujesz? [SONDA]
Ogólnokrajowe referendum: jak zagłosujesz? [SONDA]

SONDA

Jak podczas referendum 6 września 2015 roku odpowiesz na pytanie: "Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?"

W ogólnokrajowym referendum, które będzie miało miejsce 6 września 2015 roku, odpowiemy na trzy pytania dotyczące wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, utrzymania dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych oraz wprowadzenia zasady rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika.

Wynik głosowania będzie wiążący, jeżeli wypowie się w nim więcej niż 50% uprawnionych. W powiecie łańcuckim uprawnionych do głosowania jest ponad 60 800 osób. Najwięcej z nich zamieszkuje Wiejską Gminę Łańcut (ponad 16 800 osób - dane za II kwartał 2015 roku) i miasto Łańcut (ponad 14 600). Najmniej wyborców natomiast posiada gmina Markowa (ok. 5 300).

Jak głosować?

Lokale wyborcze czynne będą od godz. 6:00 do 22:00. Cisza referendalna rozpocznie się 5 wrześnie o godz. 0:00 i trwać będzie do zakończenia głosowania.

Prawidłowe głosowanie polega na postawieniu znaku "X" (dwóch przecinających się linii w obrębie kratki) odpowiednio w kratce obok odpowiedzi "TAK" albo "NIE" znajdującej się pod pytaniem.

Głos będzie nieważny, jeżeli na karcie do głosowania zostanie postawiony znak "X" w obu kratkach obok odpowiedzi na postawione pytanie lub znak "X" nie zostanie postawiony w żadnej z kratek obok odpowiedzi na pytanie.

Dopisanie na karcie do głosowania dodatkowych pytań lub wariantów rozwiązania albo poczynienie innych dopisków poza kratką nie wpływa na ważność głosu.

Pamiętajmy o zabraniu ze sobą dokumentu ze zdjęciem!

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie, w której pytamy Państwa o stosunek do jednomandatowych okręgów wyborczych.

puch
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Ogólnokrajowe referendum: jak zagłosujesz? [SONDA], 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
puch dodany
 
Odsłon: 3807

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
c73-90b
~ as   łańcut nie poszedł do R.. bo nie było pytania czy lubisz PiS
7 września 2015
+1
-1
fef-dbe
~ Z  do ~ JOW   żeby wprowadzić JOW-y należy zmienić konstytucje, a żeby zmienić konstytucje należy mieć większość konstytucyjną (3/4 sejmu). Czyli głosowanie w referendum nad czymś co jest niekonstytucyjne jest zwykłą demagogią. JOWy w Polsce, przy obecnej konstytucji, są czymś takim jakby pacjentowi, którego boli ząb, obciąć głowę
4 września 2015
+3
-0
5d4-4fd
~ JOW   Tak dla JOW. Dlaczego? Aktualnie nie mamy demokracji tylko dyktaturę 5 wodzów(Kaczyński, Kopacz, Miler itd). To oni decydują kto będzie na ich liście wyborczej, więc posłowie muszą im lizać ***** żeby znaleźć się na wysokim miejscu na liście.
W JOWach to my będziemy wybierać w okręgu trochę większym od naszego województwa przedstawiciela, która ma spełnić nasze postulaty. Jeśli ich nie spełni to za 4 lata go nie wybierzemy ponownie, a w przypadku obecnej ordynacji wódz może go wpisać ponownie i nic z tym nie możemy zrobić.
4 września 2015
+2
-3
e54-798
~ Ja  do ~ Jan   Komorowski ogłosił czy co tam zrobił żeby się ratować. Pytanie czy lepiej zostać przy tym co jest czy coś zmieniać? Czy łatwiej będzie w przyszłości zmienić system wyborczy na jakiś lepszy mając to, co jest teraz czy JOWy? O ile dobrze kojarzę to przy JOWach skompromitowany polityk odpada z gry więc przynajmniej z niektórymi złodziejami będzie spokój.
3 września 2015
+4
-3
fef-dbe
~ Jan   jak zagłosujemy ? w ogóle nie zagłosujemy, przecież to referendum Komorowski ogłosił, jak już po I turze wyborów chciał pozyskać elektorat Kukiza, mając w d... koszta referendum i to czy ma ono w ogóle sens. JOW-y na Polskie warunki nie spełnią swych oczekiwań, przypomnieć naleeży, że we Wielkiej Brytani są JOW-y i po raz drugi wygrała największa partia. Zaś co do finansowania partii, to obcięcie kasy z budżetu wiąże się z ogromną korupcją, ustawami pisanymi pod biznes (który sponsorowałby daną partię) a także powrotu do lobbingu za "mercedesy z przyciemnianymi szybami', jak to było za rządów SLD. Przypomnieć należy także, że podatnik rocznie płaci z własnej kieszeni na takie partie jak PO czy PiS około 2 zł/rocznie. Natomiast, gdy te partie opłacać będą ludzie, którym będzie zależeć na forsowaniu jakichś ustaw, to zwykły Polak wyjdzie na tym jak Zabłocki na mydle.
Pod poddaniu pod referendum "lasów państwowych", "nie dla szkoły dla 6 latków", czy "obniżeniem wieku emerytalnego" zebrano ponad 6 mln podpisów zwykłych obywateli (także tych głosujących na PO i PSL), a ta POżal się Boże koalicja ma to w d... i twierdzi, że to sprawa "polityczna", ale wywalić 120 mln za niekonstytucyjne referendum ratujące tylek Komorowskiemu, dla tych obłudników jest czymś zupełnie normalnym...Mam nadzieję, że dostaną kopa w d... na jesień takiego, że część sie obudzi na zielonej trawce, a część w zasłużonym za wszystkie afery więzieniu
3 września 2015
+9
-6
14b-443
~ a   Skąd my to znamy- trzy razy TAK? ;-)
3 września 2015
+2
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x