Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Stracił prawie 85 tys. zł
"Markowianie" o swoim projekcie
Wpadła w poślizg i dachowała
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w Łańcucie
home > Start > Aktualności > Podkarpackie Centrum Geriatrii w Łańcucie już w maju
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2015.10.29 15:01

Podkarpackie Centrum Geriatrii w Łańcucie już w maju

Geriatria to jeden z trzech nowych oddziałów klinicznych, jakie powstać mają przy łańcuckim szpitalu. Prace budowlane są już na zaawansowanym etapie.
Podkarpackie Centrum Geriatrii w Łańcucie już w maju
Podkarpackie Centrum Geriatrii w Łańcucie już w maju

O tym, że w łańcuckim Centrum Medycznym powstaną kolejne oddziały kliniczne, informowaliśmy w artykule: W Łańcucie będą kształcić przyszłych lekarzy. Najbardziej zaawansowane są prace budowlane związane z powstaniem Podkarpackiego Centrum Geriatrii i Opieki Długoterminowej. - To najbardziej posunięta z inwestycji jeżeli chodzi o oddziały kliniczne. W najbliższym czasie budynek ma zostać okryty dachem - informuje prezes CM Łukasz Wais.

- Obecny oddział geriatrii liczy tylko 12 łóżek, dlatego chcemy tę bazę jak najbardziej powiększyć, stanowiąc tutaj zaplecze dla Rzeszowa, który nie ma oddziału klinicznego. Przygotowujemy również całą infrastrukturę potrzebną do kształcenia studentów - dodaje prezes Wais.

O tym, że nowy oddział geriatrii, na którym kształcić będą się studenci, jest inwestycją trafioną podczas ostatniej konferencji w CM przekonywał Konsultant Wojewódzki w dziedzinie geriatrii dla województwa podkarpackiego lek. med. Krzysztof Bońkowski. - W chwili obecnej mamy do czynienia z demograficznym tsunami. W związku z tym na rynku pojawiają się nowe zawody, np. opiekunowie medyczni czy asystenci osób starszych. Myślę, że zainteresowanie tymi zawodami będzie coraz większe, a kluczem do rozwoju geriatrii jest kształcenie kard medycznych. Dlatego też znaczenie klinicznego oddziału w Łańcucie jest ogromne - mówił Bońkowski.

Koszt inwestycji realizowanej przez firmę SKANSKA to ponad 9,7 mln zł. Jej zakończenie planowane jest na maj 2016 roku.

puch
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Podkarpackie Centrum Geriatrii w Łańcucie już w maju, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
puch dodany
 
Odsłon: 8223
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
14b-443
~ jaa  żeby za pięknymi salami i sprzętem szło też LUDZKIE podejście całego personelu do pacjentów i ich rodzin, będzie ok..
29 października 2015
+14
-1
Ostatnio dodane komentarze
dcf-859
~ jaa   kasa swoją drogą, przydało by się więcej personelu, ...może by się tak nie zwalniano w tak zawrotnym tempie z stamtąd... oraz z interny bo personel topnieje z tygodnia na tydzień
17 stycznia 2016
+2
-1
382-ea8
~ matka   a może by zainwestować w budowe bądz rozbudowe oddziału dziecięcego. To także jest ważna inwestycja. Chirurga dziecięca jest bardzo potrzebna a nie aż do Rzeszowa ze złamanym palcem trzeba jechać.Stan dziecięcego oddziału jest fatalny i graniczy z zakaźnym oddziałem dla dorosłych. Czy to jest poważne podejście??? To koszmar jest!!
5 listopada 2015
+3
-1
1ab-b68
~ power   A będzie ludzkie podejście do personelu w sprawie plac ?...oczywiście nie myślę o lekarzach
1 listopada 2015
+7
-1
14b-443
~ jaa   żeby za pięknymi salami i sprzętem szło też LUDZKIE podejście całego personelu do pacjentów i ich rodzin, będzie ok..
29 października 2015
+14
-1
14b-443
~ d   Niezłe tempo :-)
29 października 2015
+8
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x