Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Ciało mężczyzny w stawie
Uciekinier usłyszał zarzuty
5 piosenek, jedno ujęcie
Dzieci wjechały wprost pod auto
home > Start > Aktualności > Betlejemskie Światło Pokoju już w Łańcucie
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT ŁAŃCUT
2015.12.22 11:06 | aktualizacja: 2015.12.22 11:22

Betlejemskie Światło Pokoju już w Łańcucie

Po raz 25. Betlejemskie Światło Pokoju trafiło z Betlejem do Polski. Dzięki harcerzom hufca ZHP w Łańcucie jeszcze przed świętami sztafeta z Ogniem dotrze do mieszkańców ziemi łańcuckiej.
Betlejemskie Światło Pokoju już w Łańcucie
Betlejemskie Światło Pokoju już w Łańcucie

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie i przez kraje i kontynenty obiega świat. Mimo zmieniających się warunków politycznych Światło od 28 lat zawsze wyruszało w drogę. W tym roku również tak się stało.

Harcerze hufca ZHP w Łańcucie kolejny raz zaangażowali się w tę szczytną ideę niesienia symbolicznego Ognia. Betlejemskie Światło Pokoju do Polski trafiło od skautów słowackich. Stało się to podczas uroczystego przekazania w Zakopanem 13 grudnia. Z okazji jubileusz BŚP w tych dniach odbywał się tam Zlot, na którym hufiec Łańcut reprezentowała dwudziestoosobowa delegacja z 11 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Wagabunda" z Markowej. Od lat harcerze z Łańcuta uczestniczą w przekazaniu Światła w Krakowie. Dwustu osobowa grupa harcerek i harcerzy wzięła udział w uroczystym apelu na Wawelu, we mszy św. w Królewskiej Katedrze, a następnie w przekazaniu BŚP dla hufców Polski Południowo-Wschodniej.
Harcerze rozpoczęli już sztafetę z Betlejemskim Ogniem po ziemi łańcuckiej. W swoich środowiskach drużyny przekazały Światło do kościołów i szkół. W najbliższych dniach patrole wyruszą do instytucji oraz urzędów na terenie Łańcuta.

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w kościele farnym w Łańcucie odbędzie się podczas porannej mszy św. o godz. 6.00 w środę 23 grudnia.

Łańcuckich harcerzy w akcji Betlejemskiego Światła Pokoju finansowo wspiera Powiat Łańcucki.

ZHP Łańcut
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Betlejemskie Światło Pokoju już w Łańcucie, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
ZHP Łańcut dodany
 
Odsłon: 3350
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Fotowoltaika, montaż i wycena
x