Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
home > Start > Aktualności > Chora Kasia czeka na Twoją pomoc
Rozmiar tekstu:
AAA
DĄBRÓWKI
2016.01.15 11:21

Chora Kasia czeka na Twoją pomoc

15-letnia Kasia z Dąbrówek jest więźniem własnego ciała. Nie chodzi i nie mówi. - Patrząc na Kasię myślę, że oddałabym wszystko, żeby tylko wstała z wózka i zaczęła żyć "normalnie"; czyli tak jak jej rówieśnicy - mówi Agnieszka Babiarz, mama chorej dziewczynki.
Chora Kasia czeka na Twoją pomoc
Chora Kasia czeka na Twoją pomoc

Przez pierwsze półtora roku Kasia rozwijała się jak wszystkie inne dzieci. Dość szybko zaczęła mówić i chodzić. W drugim roku życia wszystko się zmieniło. Genetyczna choroba zaatakowała i zaczęła wyniszczać organizm. Jej mama wspomina, że wszystkie nabyte przez nią umiejętności w szybkim tempie zaczęły się cofać. Doszło do tego, że godzinami leżała wpatrzona w jeden punkt na suficie i nie reagowała na żadne bodźce z otoczenia. Były nawet podejrzenia, że nie słyszy oraz, że jest bardzo głęboko upośledzona, a jej stan nie rokuje żadnej poprawy. - Potem przyszedł okres ciągłych płaczów. Noce i dni. W tym okresie bardzo wspierały mnie mama i siostra. Dzięki nim mogłam się choć chwilę w ciągu dnia zdrzemnąć. Był też okres wyrywania sobie włosów z głowy przez Kasię. Byliśmy bliscy załamania, jednak nie dawaliśmy za wygraną. Wspierani pomocą przyjaciół i rodziny chodziliśmy od lekarza do lekarza, co dopiero po czterech latach zaowocowało postawieniem przez lekarzy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie diagnozy - Zespół Retta - wspomina Agnieszka Babiarz, mama Kasi.

Ogrom cierpienia

Choroba cały czas postępuje. Kasia nie mówi i nie chodzi. Jest całkowicie zdana na pomoc innych osób. Nie jest w stanie wykonywać żadnych czynności samoobsługowych, ani zgłaszać potrzeb fizjologicznych. - Choruje na padaczkę lekooporną. Ma silną i postępującą skoliozę, która jest przyczyną dużej męczliwości w pozycji siedzącej, a nawet półleżącej oraz narastających dolegliwości bólowych. Od pięciu lat ma zwichnięty staw biodrowy, jednak lekarze nie zalecają zabiegu operacyjnego ze względu na ryzyko powikłań oraz silne zniekształcenia stóp, które i tak uniemożliwia pionizację i chodzenie - wylicza Agnieszka Babiarz.

Propozycja od lekarza

Mama Kasi wspomina wizytę lekarską podczas, której zasugerowano oddanie córki do jakiegoś ośrodka " bo i tak nic z niej nie będzie". Rodzice jednak nigdy nie dopuszczali do siebie takiej myśli i nauczyli się żyć z chorobą dziecka. - Żyć z tym naszym krzyżem trzeba się było nauczyć. Chorobę oswoić. Jednak stan psychiczny, który można nazwać pogodzeniem się z ciężką chorobą dziecka nie jest czymś co osiągnąć można w ciągu tygodni czy miesięcy. U nas był to proces trwający wiele lat - tłumaczy mama Kasi.

Potrzebne wsparcie

Koszty związane z nieuleczalną chorobą Kasi, czyli: rehabilitacja, masaże, leki, specjalistyczne środki pielęgnacyjne, podkłady na łóżko, jednorazowe pieluchy, wynoszą około 1800 zł miesięcznie. Bez pomocy innych rodzice nastolatki nie poradzą sobie z wydatkami. Od początku choroby rodzina spotykała się z życzliwością i pomocą ze strony innych, niekiedy zupełnie obcych ludzi. - Często była to pomoc materialna, czasem wsparcie w innej postaci - na przykład modlitwy, dobrego słowa czy mądrej rady. Bez tej pomocy nie dalibyśmy rady. Chciałabym tu dodać, że wszelkie pieniądze ze strony fundacji przelewane są dopiero po okazaniu faktur, a więc nasi darczyńcy mogą mieć gwarancję, że są wydawane w należyty sposób - zapewnia Agnieszka Babiarz.

Pomoc dla Kasi

Wszyscy, którzy chcę pomóc finansowo Kasi mogą wpłacić pieniądze na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" Ul. Łomiańska 5 01 - 685 Warszawa. Numer konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615. Koniecznie z dopiskiem: 1661 Babiarz Katarzyna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Dla Kasi można też oddać 1% podatku. W polu KRS należy wpisać: 0000037904. W rubryce "Cel szczegółowy 1%": 1661 Babiarz Katarzyna.

Agnieszka Sondej
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Chora Kasia czeka na Twoją pomoc, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
Agnieszka Sondej dodany
 
Odsłon: 8777
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
544-1ef
~ N   Kasiu, niech Ci Bóg błogosławi. Pomożemy
18 stycznia 2016
+2
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x