Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Aleksander Cwynar kandyduje na wójta
Chciał sprzedać, a stracił prawie 2 tys zł.
Dwóch kandydatów na Wójta Gminy Łańcut
Gmina sprzedaje działkę w Albigowej
home > Start > Aktualności > Ponad 120 bezrobotnych z Łańcuta znalazło zatrudnienie w ciągu ostatnich miesięcy
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2016.02.11 07:18 | aktualizacja: 2016.02.11 08:18

Ponad 120 bezrobotnych z Łańcuta znalazło zatrudnienie w ciągu ostatnich miesięcy

Dzięki zakrojonemu na szeroką skalę projektowi aktywizacji osób długotrwale bezrobotnych, który zakłada między innymi coaching życiowy i doradztwo zawodowe na terenie powiatu łańcuckiego wiele osób, które od lat pozostawały bez zatrudnienia znalazło pracę i zmieniło swoje życie.
Ponad 120 bezrobotnych z Łańcuta znalazło zatrudnienie w ciągu ostatnich miesięcy
Ponad 120 bezrobotnych z Łańcuta znalazło zatrudnienie w ciągu ostatnich miesięcy

Mowa o projekcie realizowanym przez k onsorcjum w składzie Stowarzyszenie B-4 oraz Towarzystwo ALTUM, który podmioty te realizują od zeszłego roku na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Jednym z głównych celi projektu pn. Działania aktywizacyjne dla bezrobotnych jest doprowadzenie do zatrudnienia 375 osób długotrwale bezrobotnych z powiatu łańcuckiego. Takie same cele Stowarzyszenie B-4 stawia sobie do osiągnięcia w powiatach sanockim, przemyskim i niżańskim.

Szansa dla regionu

W powiecie łańcuckim stopa bezrobocia wynosi 15,2% (stan na 31.12.2015 r.), co niestety klasyfikuje ten region w czołówce miejsc z najwyższą stopą bezrobocia w województwie podkarpackim. Między innymi dlatego w ramach projektu tworzonego przez Stowarzyszenie B-4 został on ujęty jako wymagający szczególnego podejścia i niestandardowych działań aktywizacyjnych . - W efekcie działań projektowych przy ulicy Kolejowej 2a w Łańcucie powstał Punkt Obsługi Bezrobotnych i Centrum Pracy. Jest to miejsce, w którym animatorzy i doradcy zawodowi pracują z osobami bezrobotnymi, skierowanymi przez Powiatowy Urząd Pracy w Łańcucie - mówi Monika Dąbska ze Stowarzyszenia B-4 zajmująca się obsługą administracyjną projektu.

Niesztampowe metody

Ponieważ osoby długotrwale bezrobotne wymagają szczególnego podejścia, pracownicy łańcuckiego Centrum Pracy w ramach swoich działań wykorzystują szereg różnorodnych metod i narzędzi: od testów badających predyspozycje zawodowe, przez naukę tworzenia dokumentów aplikacyjnych aż po metody mniej znane tj. job coaching i life coaching. - Wszystko to ma na celu zmotywowanie jak największej ilości osób, nie tylko do podjęcia zatrudnienia, ale przede wszystkim do jak najdłuższego utrzymania pracy. W naszej pracy bardzo ważne jest też przekonanie osoby, która często nie pracuje od wielu lat, do zmiany swojej postawy życiowej i zwiększenia jej motywacji wewnętrznej do podjęcia zatrudnienia - wyjaśnia Magdalena Łoza, Administrator Punktu w Łańcucie.

Korzyści dla pracodawców

Projekt to nie tylko szansa dla osób bezrobotnych, ale i lokalnych pracodawców, którzy dzięki pracy Animatorów Punktu zyskują kandydatów zmotywowanych do pracy i posiadających do niej odpowiednie przygotowanie. - W ramach działań projektowych możemy zaoferować pracodawcom bezpłatne szkolenia podnoszące kwalifikacje kandydata, które będę dopasowane do aktualnych potrzeb firmy. Prócz tego nasi podopieczni mogą zawsze liczyć na pomoc pracowników Punktu we wszystkich kwestiach dotyczących zatrudnienia - wyjaśnia Renata Horbaczek, Animator pracujący w Centrum Pracy w Łańcucie.

Wizualizacja sukcesu

W Łańcucie sukcesy osób bezrobotnych, które podjęły zatrudnienie dzięki udziałowi w projekcie można zobaczyć na specjalnym pociągu. Na dzień 01.02.2016 r. w ramach projektu pracę podjęło 127 osób. - Wizualizacja tego sukcesu to znakomita forma motywacji nowych osób bezrobotnych, które do nas trafiają. Często początkowo nie wierzą, że uda im się znaleźć pracę, a dzięki naszej wizualizacji sukcesów zaczynają nabierać nadziei, że i w ich przypadku możliwa jest zmiana sytuacji życiowej - podkreśla Magdalena Łoza.

Do tej pory z pomocy Centrum Pracy w Łańcucie skorzystało już wielu pracodawców mających siedzibę w powiecie łańcuckim. Są to m.in. firmy: Stalkoncept Sp. z o.o., Inoxinstal czy PNT PKS Sp. z o.o. - Wszystkie firmy zainteresowane współpracą zachęcamy do kontaktu z łańcuckim Punktem Obsługi Bezrobotnych. Szczegółowe informacje o działaniach Stowarzyszenia B-4 znaleźć można na stronie www.praca.b4.org.pl - mówi Monika Dąbska.

Stowarzyszenie B-4
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Ponad 120 bezrobotnych z Łańcuta znalazło zatrudnienie w ciągu ostatnich miesięcy, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Stowarzyszenie B-4 dodany
 
Odsłon: 9908
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (23)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
558-f6f
~ byly bezrobotny  "Znalazło Pracę" - samemu trzeba się rozglądać za robotą. Gdyby Urząd zamknęli to dopiero byłyby oszczędnosci. Po co trzymać bąko-stołków co głównie wypełniają papiery i podbijają pieczątki? Z mojej praktyki wynika, że ten urząd nic nie robi. Jeszcze nigdy - ani ja, ani nikt z moich znajomych - nie dostał pracy przez urząd. Żaden urzędnik nie kwapi się z szukaniem ofert dla bezrobotnych - a tak zagranicą robia.
A jakie jest wasze odczucie? Znaleźliście pracę dzięki urzędowi? Dzwonili do was, że mają dla was pracę?
P. S. Tablice ogłoszeń, na której przyklejają pracodawcy ogłoszenia - można powiecić bylegdzie.
11 lutego 2016
+33
-2
930-8c7
~ ona  kiedyś poszłam do urzędu i pierwsze pytanie to "czy szuka Pani pracy?" ...zaczęłam się zastanawiać od czego oni tam są?! z drugiej jednak strony to jak mają mi "załatwić" "pracę" za 5zł za godzinę gdzieś po drugiej stronie województwa to nie wiem czy chcę, lepsze oferty pracy mają dla "swoich" , co bądź ludzie opowiadają o tych urzędnikach, ja bym była jednak za tym co by ten nierząd dokładnie zaorać
11 lutego 2016
+25
-2
075-c09
~ Henk  I tak szerzyć się będzie patologia, zamiast pomoc czyli dać wedke to chca dac rybę z dodatkami
11 lutego 2016
+22
-1
Ostatnio dodane komentarze
fd0-5ac
~ pieter  do ~ Małgorzata   Małgorzata organizujesz szkolenia? Czy rekrutujesz do projektów w B-4?
15 lutego 2016
+3
-1
e27-fa4
~ Małgorzata  do ~ dina   Zdziwiłabyś się. Ja osobiscie w ramach projektu dostałam umowe na 24 miesiące. I dodam że nie pracuje za najniższą krajową. i to wszystko dzieki animatorem z łancuckiego Centrum Pracy! Zamiast oceniać lepiej poczytajcie sobie więcej o projekcie: http://www.praca.b4.org.pl/
15 lutego 2016
+1
-4
835-3f3
~ niebiurwa   A gdzie te miejsca pracy ? Ilu bezrobotnych realnie znalazło pracę dzięki działaniom urzędu? Gdyby środki przeznaczone na działanie urzędów przekazać pracodawcom na tworzenie , lub dofinansowanie miejsc pracy- bezrobocie byłoby zapewne znacznie mniejsze, a korzyści dla nas wszystkich i systemu większe- tylko co zrobić ze znajomymi „królika ???
14 lutego 2016
+8
-2
fd0-5ac
~ Michał   po firmach to chyba byli pracownicy Transsystemu? Spawacze i konstrukcje stalowe, a gdzie pozostali? Wstyd było napisać Bispol sp z o.o.?
12 lutego 2016
+4
-1
fd0-5ac
~ gejas jeden   Mam skończony prestiżowy kierunek studiów. W czasie ich trwania dwa lata pracowałem na umowach zlecenia w tym w korporacji. I dwa lata odbywałem bezpłatne praktyki na studiach. W łańcuckim PUP dla mnie nie było ani pracy ani stażu, gdyby nie proste prace fizyczne na czarno i obecnie praca z koleżanką w jej firmie, nie miałbym na rachunki ani nie mógłbym myśleć o założeniu rodziny. W społeczeństwie jest mit, "jak jesteś dobry to się wybijesz" tylko powiedzmy sobie gdzie? W urzędach?, służbach?, uczelniach? Ja nie widzę, takich miejsc.Konkursy i przetargi są ustawione w 80% (dane CBA). Patrzcie kto pracuję w przykładowo I LO w Łańcucie, córka Dyrektora Łańcuckiego PUP i jego zięć który był tak dobry, że zatrudniono go jeszcze na studiach magisterskich. Pozostali to dzieci byłych lub obecnych nauczycieli. B 4 chyba sobie czasy pomyliło, albo istnieje po to by jego pracownicy mieli pracę.
Miałem nadzieję, że młodzi w tym Młodzi Łańcut coś tu zmienią, ale teraz sam nie wiem co o tym myśleć. Pozdrowienia z Rzeszowa
12 lutego 2016
+8
-1
b14-3e6
~ onaaa   lucy
12 lutego 2016
+2
-0
4e1-c17
~ mieszkaniec   Magdalena Łoza, czy wiemy kto to,,,podpowiedz nazwisko wojt gminy pan Łoza ciepło ciepło goraco goraco
12 lutego 2016
+7
-1
4e1-c17
~ ada   no tak pan Pazdan i jego Lucy
12 lutego 2016
+7
-0
558-f6f
~ gabriel   Jeżeli sobie nie znajdziesz pracy to nie licz na stowarzyszenia przekonałam się na własnej osobie.A pracownicy stowarzyszenia są wręcz oburzeni jeżeli ktoś sam nie szuka pracy ,to nie jest ich sprawa , ważne są tylko podpisy bo za to biorą pieniądze i właśnie tylko w tym celu są zgłoszenia. A jeżeli sam nie szukasz pracy to się wyrejestruj bo tylko im psujesz statystyki. Szukanie pracy to twoja sprawa a nie stowarzyszenia. A za co to stowarzyszenie bierze kasę.Za jednego bezrobotnego dostają sporo kasy.
11 lutego 2016
+9
-1
fd0-5ac
~ Radek   A czy PUP bierze odpowiedzialnosc za rzetelnosc uczciwosc i wyplacalnosc pracodawcow ??? bywaly juz przypadki w PUP w Lancucie ze bezrobotni pracowali u lokalnych kapitalistow za darmo....posrednikiem i naganiaczem byl PUPw Lancucie,
11 lutego 2016
+6
-1
f53-161
~ iti   a zamknac urzad pracy i po robocie.
11 lutego 2016
+6
-3
199-598
~ dina   jestem ciekawa, na jak długo ci bezrobotni mają zapewnioną pracę? 3 miesiące? Pół roku? Ile osób z tych 127 przepracuje miesiąc, 2 miesiące, a potem do widzenia i znowu rejestracja w pup?
11 lutego 2016
+7
-0
1ab-6cf
~ kut   do ddddd ...nie którzy mieli pod górkę w życiu... nie jak co nie którzy, robotę załatwioną przez znajomości i pewnie nie za najniższą krajową, albo zapierd... na stażu za 840zł pół roku, prawdziwe eldorado...
11 lutego 2016
+2
-0
3b5-d4c
~ ddddd   jakie kur...bezrobocie ?? ci ktorzy nie mogą sobie poszukac pracy nie winika to z jej braku tylko z waszego nierobstwa. i taka jest prawda
11 lutego 2016
+9
-10
930-8c7
~ kut   ...niektórzy pracują w weekendy żeby w ogóle móc studiować, i rodzice im nie pomagają, pracując w weekendy nie zarabia się kokosów, zapłaci się za mieszkanie papu i to by było na tyle, nie każdego stać na studia... choć bardzo by chciał
11 lutego 2016
+7
-0
930-8c7
~ ona   kiedyś poszłam do urzędu i pierwsze pytanie to "czy szuka Pani pracy?" ...zaczęłam się zastanawiać od czego oni tam są?! z drugiej jednak strony to jak mają mi "załatwić" "pracę" za 5zł za godzinę gdzieś po drugiej stronie województwa to nie wiem czy chcę, lepsze oferty pracy mają dla "swoich" , co bądź ludzie opowiadają o tych urzędnikach, ja bym była jednak za tym co by ten nierząd dokładnie zaorać
11 lutego 2016
+25
-2
c73-90b
~ Kinga  do ~ bezrobotna   Jak się pościelesz tak się wyspisz...o pracy myśli sie już na studiach sama szukałam praktyk, staży na studiach mimo że studiowałam dziennie, oczywiście to wszystko było bezpłatne i jeszcze weekend za bar do pracy, ale gdy kończyłam studia miałam mase szkoleń, doświadczenie i tak teraz mam 29 lat i mimo że pracuje to mam oferty pracy z innych firm. A czasami wiem bo widzę po swoich znajomych co albo zostają wiecznymi studentami, albo mają zawód wyuczony - córka lub syn - zero doświadczenia i jeszcze narzekają to mi ręce opadają
11 lutego 2016
+6
-7
ab0-da7
~ bezrobotna   Długotrwale bezrobotny czyli ile? Cztery lata zarejestrowana w urzędzie i ani skierowania na staż ani szkolenia nic a o samodzielnym szukaniu pracy nie wspominam. Pracodawcy maja tak wygórowane potrzeby że szok przecież gdybym miała 10 lat doświadczenia w danym zawodzie i do tego minimum magistra to praca sama by się o mnie prosiła a nie ja o pracę. Polskie realia.
11 lutego 2016
+5
-1
558-f6f
~ były bezrobotny  do ~ Tomek   Dokladnie
11 lutego 2016
+2
-2
558-f6f
~ byly bezrobotny   "Znalazło Pracę" - samemu trzeba się rozglądać za robotą. Gdyby Urząd zamknęli to dopiero byłyby oszczędnosci. Po co trzymać bąko-stołków co głównie wypełniają papiery i podbijają pieczątki? Z mojej praktyki wynika, że ten urząd nic nie robi. Jeszcze nigdy - ani ja, ani nikt z moich znajomych - nie dostał pracy przez urząd. Żaden urzędnik nie kwapi się z szukaniem ofert dla bezrobotnych - a tak zagranicą robia.
A jakie jest wasze odczucie? Znaleźliście pracę dzięki urzędowi? Dzwonili do was, że mają dla was pracę?
P. S. Tablice ogłoszeń, na której przyklejają pracodawcy ogłoszenia - można powiecić bylegdzie.
11 lutego 2016
+33
-2
5f3-f98
~ Tomek   Praca dla facetów w ochronie i dla kobiet w sklepie za najniższą krajową lub na zlecenie po 6zł/h jest cały czas. Po lepsze etaty należy zwracać się ďo współczesnego sekretarza partii czyli proboszcza. Po co te urzędy pracy ?
11 lutego 2016
+17
-4
075-c09
~ Henk  do ~ nierobolka   I tak szerzyć się będzie patologia, zamiast pomoc czyli dać wedke to chca dac rybę z dodatkami
11 lutego 2016
+22
-1
c73-90b
~ nierobolka   Nie idę do roboty czekam na moje 500 plus, mam 3 tróje 1500 zeta beje po tracić czas na szukanie roboty
11 lutego 2016
+7
-7
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x