Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Stracił prawie 85 tys. zł
"Markowianie" o swoim projekcie
Wpadła w poślizg i dachowała
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w Łańcucie
home > Start > Aktualności > 6 przypadków świńskiej grypy w powiecie
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT ŁAŃCUT
2016.03.04 11:28

6 przypadków świńskiej grypy w powiecie

Cały czas rośnie ilość zachorowań na grypę sezonową. Na grypę wywołaną wirusem A/H1N1 w powiecie zachorowało już 6 osób.
6 przypadków świńskiej grypy w powiecie
6 przypadków świńskiej grypy w powiecie

Do końca lutego w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łańcucie zgłoszono 7 potwierdzonych wyników laboratoryjnych zakażenia wirusem grypy wśród mieszkańców powiatu łańcuckiego, z czego 6 przypadków dotyczyło wirusa typu A/H1N1, a 1 przypadek wirusa typu A (nie stwierdzono podtypu H1N1). - Wszystkie wyniki pochodziły od osób nie hospitalizowanych, leczonych ambulatoryjnie, które zgłosiły się do lekarza POZ z powiatu łańcuckiego, biorącego udział w systemie SENTINEL, dysponującego możliwością bezpłatnych badań w kierunku grypy - informuje Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łańcucie Anna Skóra.

SENTINEL to wybiórczy system zintegrowanego nadzoru epidemiologicznego i wirusologicznego nad grypą, który działa w Polsce od sezonu epidemicznego 2004/2005. Uczestniczą w nim wybrani lekarze pierwszego kontaktu, stacje sanitarno-epidemiologiczne oraz Krajowy Ośrodek ds. Grypy NIZP-PZH pełniący rolę koordynatora. - Do PSSE w Łańcucie wpływają również zgłoszenia rozpoznania grypy lub jej podejrzeń na podstawie objawów klinicznych, bez potwierdzenia laboratoryjnego, które zgodnie z zapisami ustawy o zapobieganiu zakażeniom i chorobom zakaźnym wszyscy lekarze i placówki opieki zdrowotnej mają obowiązek przekazywać do stacji sanitarno-epidemiologicznych. W roku bieżącym zgłoszono takich przypadków 184 - dodaje dyrektor Anna Skóra.

Pamiętaj, że aby uchronić siebie i swoich najbliższych przed grypą wystarczy, że będziesz zakrywał nos i usta chusteczką higieniczną, gdy kichasz, wyrzucisz chusteczkę zaraz po jej użyciu, często myć ręce wodą i mydłem. Jeżeli masz objawy przypominające grypę, natychmiast zgłoś się do lekarza!

puch
REKLAMA
Oceń:
1 głos
6 przypadków świńskiej grypy w powiecie, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
puch dodany
 
Odsłon: 6336
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
cbc-90a
~ Pacjent   Po co chodzic do lekarz jak lekarz na pogotowiu w łancucie stwierdził że chorej nic nie jest chodz miała gorączke i biegunke nie napisał żadnej recepty jeszcz się odnosił nie tak jak pszystało na lekarza. Po co tacy lekarze jeszcze pracują i biorą pensje za nasze pieniądze
6 marca 2016
+5
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x