Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Stracił prawie 85 tys. zł
"Markowianie" o swoim projekcie
Wpadła w poślizg i dachowała
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w Łańcucie
home > Start > Aktualności > Jakub Bar po raz kolejny w finale Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej
Rozmiar tekstu:
AAA
WYSOKA
2016.04.15 14:31

Jakub Bar po raz kolejny w finale Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

Wczoraj zakończył się etap centralny VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, w którym udział wziął uczeń Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej.
Jakub Bar po raz kolejny w finale Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej
Jakub Bar po raz kolejny w finale Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

W tym roku tematem przewodnim Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej była "Historia hotelarstwa". W finale uczestniczyło 30 najlepszych uczniów, którzy zostali spośród 340 uczniów ze szkół hotelowych z całej Polski w trakcie zmagań w etapach okręgowych.

Zespół Szkół w Wysokiej w tym roku po raz kolejny reprezentował Jakub Bar, który znalazł się w ścisłej czołówce osób rywalizujących o tytuł laureata VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W ciągu ostatnich pięciu lat jest szkoła miała już pięciu uczniów w finale.

Etap centralny olimpiady był podzielony na dwa etapy. Pierwszy składał się z testu zawierającego 100 pytań zamkniętych. Drugi etap polegał na obsłudze gości w recepcji hotelowej w wybranym języku obcym oraz na obsłudze gościa w restauracji hotelowej z zastosowaniem serwisu francuskiego.

Uczestnikom zmagań zapewniono wiele atrakcji m.in.: zajęcia integracyjne, pokazy i warsztaty gastronomiczne, zwiedzanie hoteli najwyższej kategorii znajdujących się w Kołobrzegu, zwiedzanie zamku w Świdwinie oraz uroczystą kolację w Pałacu Myśliwskim w Słonowicach.

- Branża hotelarska stanowi prężnie rozwijającą się gałąź gospodarki, a w naszym regionie obserwuje się jej bardzo dynamiczny wzrost. Powstające pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, hotele i restauracje generują miejsca pracy. To ważne dla absolwentów szkół hotelarskich, by po zakończeniu edukacji znaleźli prace zgodną ze swoim wykształceniem. Jesteśmy dumni, iż kształcimy młodzież, która dzięki swojej wiedzy, pracy i zaangażowaniu będzie brała czynny udział w rozwoju hotelarstwa. Absolwenci naszej szkoły to młodzi ludzie wyróżniający się przedsiębiorczością, pomysłowością i wielką pasją. To właśnie te cechy charakteru są właściwe dla ludzi sukcesu - mówi Jolanta Zebzda, jedna z nauczycielek, która przygotowywała Jakuba do konkursu.

Etap centralny VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej miał miejsce w dniach 11-14 kwietnia br. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu. Olimpiada odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorami olimpiady jest corocznie: Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Zespół Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich w Kołobrzegu i Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.

Do olimpiady ucznia ZS w Wysokiej przygotowały: Jolanta Zebzda, nauczycielka przedmiotów hotelarskich, Berenika Gdula, nauczycielka języka angielskiego oraz Lidia Sękowska, nauczycielka przedmiotów zawodowych.

Jolanta Zebzda/red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Jakub Bar po raz kolejny w finale Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, 2.2500 out of 5 based on 4 ratings
Jolanta Zebzda/red. dodany
 
Odsłon: 3636
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
4e5-a3b
~ Konfucjusz  do ~ konował   Radzę zapoznać się z wynikami różnych szkół przed bezsensownym "waleniu konia" , gdyż jedna z słabszych szkół w powiecie łańcuckim coś osiągnęła . Ranking pokazuje jak to jest z tymi szkołami w naszym województwie :).
18 kwietnia 2016
+1
-1
3ee-d29
~ Konował  do ~ absolwent   Ok - sprawdziłem LO jest OK - zwracam honor - reszta poniżej oczekiwań.
18 kwietnia 2016
+1
-0
f12-2ce
~ absolwent  do ~ konował   Licea łańcuckie mają wielu Olimpijczyków, tyle że z przedmiotów raczej popularnych tj. chemia, biologia, historia itp. więc nikt się nie chwali na ŁG. Hotelarstwo i olimpiada z tego zakresu to coś nowego więc gratuluję Jakubowi. (Żeby nie było że suche fakty: uczniowie I LO - olimpijczycy na najwyższym poziomie z biologii i matematyki, o innym LO można sobie poczytać na ich stronach internetowych)
18 kwietnia 2016
+2
-0
3ee-d29
~ konował   Gratulacje dla Kuby i opiekunów. W szkole w Wysokiej jeszcze paru osobom się chce. Gdzie są olimpijczycy z ,,burków'' czy śrub w Łańcucie albo bliźniaczej szkoły z Rakszawy ???? O ogólniaki nawet nie pytam.
18 kwietnia 2016
+5
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x