Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Konferencja w sprawie debaty
Tadeusz Pasieczny czy Jakub Czarnota [SONDA]
Pomoc dla sierżanta sztabowego z Łańcuta
20-latek rozbił auto o ogrodzenie i uciekł, był pijany
home > Start > Aktualności > Działki przy ul. Kochanowskiego pójdą "pod młotek"
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2016.07.18 09:41 | aktualizacja: 2016.07.18 10:48

Działki przy ul. Kochanowskiego pójdą "pod młotek"

Taką decyzję podjęli radni na ostatniej sesji Rady Miasta.
Działki przy ul. Kochanowskiego pójdą "pod młotek"
Działki przy ul. Kochanowskiego pójdą "pod młotek"

Podczas czwartkowej sesji, radni przegłosowali uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości niezabudowanych, będących własnością miasta. Ten punkt obrad wzbudził jednak pewne zastrzeżenia.

Wątpliwości co do słuszności uchwały przedstawione przez niektórych radnych dotyczyły m.in. konieczności pokrycia w przyszłości kosztów budowy drogi dojazdowej przez miasto oraz pozbycia się terenów w atrakcyjnej okolicy mogących służyć społeczności. Jednym z pomysłów na zagospodarowanie działek była koncepcja utworzenia w tym miejscu parkingu miejskiego, z którego korzystać mieliby m.in. rodzice uczniów pobliskiej szkoły. Przeciwko takiemu rozwiązaniu opowiedziała się jednak większa część radnych z obecną podczas sesji wiceburmistrz Joanną Rupar, która tłumaczyła: - te tereny są własnością miasta od dawna, a my nie przewidujemy kolejnych inwestycji na terenie szkoły, która i tak posiada jeszcze miejsce do zagospodarowania. Działki, o których tutaj rozmawiamy są na terenie domków jednorodzinnych. Miasto nie będzie robiło parkingu dla domów jednorodzinnych. Nie jest to też odpowiednia lokalizacja na utworzenie tzw. miejsc przesiadkowych.

Za sprzedażą nieruchomości opowiedział się również przewodniczący Rady Andrzej Barnat: - jest to teren domków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej i naturalne jest, że tutaj takie zabudowania powinny powstać. Uważam, że miasto, mając tego typu działki, powinno się ich wręcz pozbywać, ze względu na koszty ich utrzymania.

Ostatecznie podczas głosowania oddano 9 głosów "za", 2 "przeciw", a 2 "wstrzymało się".

Parking przy Placu Sobieskiego

Podczas sesji podjęto również uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości przeznaczonej na parking płatny przy ul. Plac Sobieskiego, którą klub sportowy Stal Łańcut zarządza od 2014 roku. Dotychczasowy czynsz z tytułu dzierżawy ustalony został w drodze przetargu i wynosił 6,94 zł netto za 1 m 2 miesięcznie. Obecnie kwota ta została ustalona na poziomie 4 zł netto.

Obniżenie stawki spowodowane jest zmniejszeniem rotacji pojazdów, które częściej korzystają z miejsc parkingowych po policji, a także jest ukłonem wobec pozytywnego oddziaływania Klubu na młodzież. Dochód z prowadzenia parkingu jest dużym wsparciem w prowadzeniu działalności sportowej, przez którą realizowane są również zadania w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii.

Łańcucki Klub Sportowy Stał Łańcut zatrudnia 4 trenerów i prowadzi 4 grupy szkoleniowe, w których trenuje łącznie 140 zawodników. Stowarzyszenie zapewnia swoim zawodnikom m.in. bezpłatne korzystanie i wyposażenie w sprzęt i ubiory sportowe, opiekę medyczną, ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, wyżywienie, zakwaterowanie i przejazd na zawody i zgrupowania sportowe, bezpieczne i higieniczne warunki uprawiania sportu.

W galerii poniżej mapka z zaznaczonymi na czerwono działkami.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Działki przy ul. Kochanowskiego pójdą "pod młotek", 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
Chmiel dodany
 
Odsłon: 7821
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
afb-b17
~ tor   PiS łańcut to jednak moim zdaniem złodzieje i osoby sprzedajne. Z tymi nieruchomościami miejskimi i sposobem ich zarządzania nowy burmistrz powinien zrobić porządek. Obecnie moim zdaniem jest patologia obchodzenie ustawy i trybów przetargowych. Towszystko przy błogosławieństwie Kazka Gołojucha i Ksiedza Kocura.
17 listopada 2018
+1
-0
e63-df8
~ ania  do ~ frog   Przecież Gwizdak i Rupar to ta sama impreza wyznaniowa więc o co Ci chodzi?
9 sierpnia 2016
+2
-0
d99-3c2
~ RH+   Po tych wpisach dopiero teraz widać kto do tej pory krytykował opozycje czyli Gwizdaka. Jakoś nikt nie krytykuje obecna panią wice?
22 lipca 2016
+5
-0
9c0-1e8
~ mieszkaniec   Mentalność pijaka, sprzeac, sprzedać pół MDKu komu? Została sala widowiskowa mała, duszna bez perspektyw, przód budynku straszy brudnymi szybami, sprzedali? ponoć spółka medyczna sie tworzy z ciekawymi udziałowcami. Działki na Kochanowskiego zamiast zostawic na pas drogowy to sprzedaja, ale patrzcie na zdjecie kto rzadzi w Radzie niedługo lodowke otworzysz i wyskoczy
20 lipca 2016
+3
-1
267-e6f
~ auhan   dobre działki pod hipermarket, monopolowy lub skład budowlany. Chętnie kupie po okazyjnej cenie
19 lipca 2016
+1
-3
8f0-84f
~ WoleKosza   Nie jednak klub w najniższej lidze chciałby mieć taki parking
19 lipca 2016
+2
-0
c73-90b
~ frog   hmm tak bez kom? aa pewnie jakby te same słowa powiedział Staszek i to on był na zdjęciu to pewnie z 50 kom by było co on pier...no ale jest pani z PiS i wszystko gra
19 lipca 2016
+6
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x