Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Czy w Łańcucie powstanie gorzelnia?
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2016.08.12 09:12

Czy w Łańcucie powstanie gorzelnia?

Inwestor czeka na decyzje środowiskowe.
Czy w Łańcucie powstanie gorzelnia?
Czy w Łańcucie powstanie gorzelnia?

W Fabryce Wódek Polmos Łańcut od kilku miesięcy trwa wygaszanie produkcji, która systematycznie jest przenoszona do Starogardu Gdańskiego. Na dzień dzisiejszy z zakładu odeszło 86 osób. Do stycznia przyszłego roku rozlewnia ma zatrudniać 28 pracowników, którzy po całkowitym jej zamknięciu, zaplanowanym na koniec 2017 roku, będą mieli szansę przejść do pracy w gorzelni, powstanie której zapowiadali francuscy właściciele spółka Marie Brizard Wine & Spirits. Do Urzędu Miasta wpłynęły już pierwsze wnioski w tym zakresie.

- Obecnie prowadzimy postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji. W związku z tym zwróciliśmy się o opinię do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz do sanepidu. Na te opinie czekamy. W zależności od tego jakie będzie stanowisko RDOŚ, czy będzie konieczny raport oddziaływania na środowisko, czy nie, to taką też wydamy decyzję - wyjaśnia zastępca burmistrza Joanna Rupar zapewniając jednocześnie: - do sprawy podchodzimy z jak największą starannością, aby wszystkie niepokoje mieszkańców, co do tej inwestycji rozwiać.

Pierwszych decyzji w tym zakresie spodziewać się należy końcem sierpnia.

W destylarni, której budowa pochłonąć ma kwotę około 20 mln euro zatrudnienie miałoby znaleźć łącznie 40 osób.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Czy w Łańcucie powstanie gorzelnia?, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Chmiel dodany
 
Odsłon: 10058
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (15)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
77b-401
~ Walek  A może Urząd Miasta zapytałby najpierw mieszkańców czy zgadzają się na życie w smrodzie? U nas jak zwykle - najpierw urzędy wydają decyzje, a później mieszkańcy muszą walczyć o swoje. Taka inwestycja powinna być najpierw skonsultowana nie z ochroną środowiska ale ze społecznością Łańcuta.
12 sierpnia 2016
+20
-0
bce-2bd
~ takita  Gorzelnia to jest w co drugiej chałupie.
12 sierpnia 2016
+17
-3
744-5bd
~ Ajatollah  Skończył się smrodek z oczyszczalni, to zacznie się z gorzelni. Swoją drogą będzie ciekawie jak obie instytucje zaczną emitować niezbyt przyjemne zapachy równocześnie.
12 sierpnia 2016
+12
-0
Ostatnio dodane komentarze
737-c1d
~ mieszkaniec  do ~ Walek   Polecam rzeszowskie Aktualności:
http://rzeszow.tvp.pl/26778085/1092016 (od 17 min)
Niedługo i będą takie same problemy w Łańcucie.
4 września 2016
+6
-0
c73-90b
~ mydlą łoczy   NIE
25 sierpnia 2016
+1
-0
f26-7a0
~ kieszkaniec   teraz miasto powinno pokazać blizardowi faka gorzelnie niech sobie postawi w paryszu pod fieszom Aifla
20 sierpnia 2016
+6
-1
7e1-12e
~ Work Buy Consume Die   Ludzie, piszcie pisma ze sprzeciwem do władz miasta oraz do RDOŚ. Nie bójcie się, bo chodzi o nasze zdrowie! Naprawdę uważacie, że cichy sprzeciw coś zmieni? Ja to juz zrobiłam, poniżej treśc emaila/listu do wysłania do urzad@um-lancut.pl i sekretariat.rzeszow@rdos.gov.pl Proszę, działajcie w tej sprawie, smród z fermentacji z gorzelnie nie da nam żyć!
"Stanowczo sprzeciwiamy się, mieszkańcy ulic sąsiadujących z Fabryką Polmos, na pozwolenie na utworzenie gorzelni w miejscu lokalizacji obecnego zakładu.
Z informacji historycznych i danych technologicznych dotyczących funkcjonujących tego typu obiektów, nie jest znany skuteczny sposób unieszkodliwiania odorów powstających podczas fermentacji i przechowywania odpadów pofermentacyjnych. Ponadto wspomniany obszar osiedla budynków mieszkalnych jednorodzinnych już częściowo leży w strefie zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza pyłami z racji lokalizacji ciepłowni i składu dużych ilości węgla. Dodatkowo życie uprzykrzają wybudowane w okolicy zakłady stolarskie pracujące i hałasujące nawet nocą, zakłady produkcji styropianu i folii z tworzyw sztucznych, nielegalnie (bez decyzji i konsultacji społecznych) umiejscowione na kominie ciepłowni anteny i przekaźniki radiowe. Pozwalanie na budowę kolejnych wpływających tak znacznie na środowisko i ludność obiektów jest niedopuszczalne ze względu na kumulację różnych zagrożeń. Pojedynczo może nie są one tak odczuwalne, ale ponieważ nikt nie sprawdza skumulowanego wpływu zanieczyszczeń i emisji oraz hałasów z pobliskich zakładów, nie możemy wyrazić zgody na to, aby dokładano nam kolejnych tak negatywnie wpływających na nasze zdrowie i samopoczucie obiektów. Taka kumulacja z pewnością nie jest neutralna i na pewno będzie miała negatywny wpływ na środowisko i zdrowie ludzi. Tłumaczenie, że zakład da pracę kilkudziesięciu osobom jest nonsensem, ponieważ dopiero co zwolniono prawie 150 osób z tegoż zakładu. W tej sytuacji nie ma usprawiedliwienia i uzasadnienia dla lokalizacji gorzelni na terenie fabryki wódek Polmos w Łańcucie."
19 sierpnia 2016
+7
-1
9f2-5fc
~ mieszkaniec   No cóż zobaczymy co warte słowo burmistrza, na zebraniu wiejskim odiecał ze nie pozwoli budowac gorzelnii, że własciciel Polmosu obeszli sie z nim jak z gówniarzem kiedy w Sejmie probowali ratowac zakład, ale moze cos sie zmieniło?? Niech nie judza 40 miejscami pracy bo smród w srodku miasta tego nie wart
19 sierpnia 2016
+6
-1
79a-423
~ cha cha  do ~ Jurek   no koło mikości to nie dało się przejść - jak ma być tak samo to gratuluję pomysłu. REWELACJA
18 sierpnia 2016
+3
-0
79a-423
~ che che  do ~ zorientowany   i to jak pracuje. za chwile wszystkich ***** a ona zostanie. Niezatapialna.
18 sierpnia 2016
+5
-0
b68-399
~ zorientowany  do ~ jan   Pracuje, pracuje :)
17 sierpnia 2016
+5
-0
b6f-954
~ jan  do ~ Gwiazda   Nie znasz faktów to nie zabierają głosu. Maryśka już nie pracuje w polmosie. Jest na emeryturze.
16 sierpnia 2016
+2
-9
3ee-d29
~ Gwiazda   A tak swoją drogą!!! Budować gorzelnię za 20 mln EUR tylko po to żeby medialny Jacek i Maryśka z Markowej mieli robotę to już przesada.
16 sierpnia 2016
+10
-2
3ee-d29
~ Gwiazda  do ~ Ajatollah   Cała dzielnica Podzwierzyniec będzie miała STEREO
16 sierpnia 2016
+9
-0
744-5bd
~ Ajatollah  do ~ Walek   Skończył się smrodek z oczyszczalni, to zacznie się z gorzelni. Swoją drogą będzie ciekawie jak obie instytucje zaczną emitować niezbyt przyjemne zapachy równocześnie.
12 sierpnia 2016
+12
-0
fd0-5ac
~ Jurek  do ~ takita   Pamiętam ten aromat z przed 40 laty. Co to za były za zapachy! Łezka w oku się kręci. Koniecznie trzeba uruchomić gorzelnię!
12 sierpnia 2016
+5
-5
77b-401
~ Walek   A może Urząd Miasta zapytałby najpierw mieszkańców czy zgadzają się na życie w smrodzie? U nas jak zwykle - najpierw urzędy wydają decyzje, a później mieszkańcy muszą walczyć o swoje. Taka inwestycja powinna być najpierw skonsultowana nie z ochroną środowiska ale ze społecznością Łańcuta.
12 sierpnia 2016
+20
-0
bce-2bd
~ takita   Gorzelnia to jest w co drugiej chałupie.
12 sierpnia 2016
+17
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x